نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree439Likes

موضوع: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

نمایش نتایج: از 409 به 416 از 686
صفحه 52 از 86 نخستنخست ... 424950515253545562 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    10
    پسند کرده
    0

Re: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

به نظرم فقط تولد بگیر و سالگرد ازدواجو خودت و همسرت با هم خصوصی بگیرین.چون اگه دوتاشو باهم بگیری به نظرم اصلا باهم جور در نمیاد چون تولد یه بچه چهارساله نانازی با سالگرد ازدواج نمیشه یکی بشه.اگه تولد خودتون یا همسرتون بود اونوقت میشد با سالگرد ازدواج یکیش کرد.تازه مهموناتم مجبورن دوتا کادو بیارن تو این گرونی.
    موقع کیک به همسرت بگو تو تولد حضور داشته باشه و کیکو ایشون بیارن.باهم عکس بگیرین.کادوی پسرتو بده وبره
    چرا اینقدر جدی !!!!!!!!!!!!!!!!
    یکم خنده و شوخ طبعیم چاشنیش کنیم .

2. بانک بند ناف
    مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8107
    پسند کرده
    7504

من و دو تا از دوستام که با هم صمیمی هستیم چند ساله هفته ای یک روز قرار کافی شاپ با هم داریم که دنگی حساب می کنیم. اخیرا که با گرون شدن همه چیز ، کافی شاپ ها هم اقلام خوراکی رو گرون کرده اند و هم رقم سرویس رو بالا برده اند ، یک بار صورت حساب سه نفری مون روی هم شد 70 تومن!!!! (دقت کنید رستوران نیستا... کافی شاپه) خلاصه به فکر افتادیم که برنامه مون رو تبدیل بکنیم به یه دوره خودمونی تو خونه. اما راستش هر سه مون از مهمونداری و زحمت هاش فراری هستیم و شاغلیم و این برنامه هم تو هفته هست و خیلی سختمونه هر سه هفته یک بار مهمون داشته باشیم و هزینه برگزاریش هم خوب خیلی زیاده.
    خلاصه یه قراری با هم گذاشتیم که به نظرم اومد اینجا هم برای دوره های دوستانه پیشنهاد بدم. ما که خیلی راضی هستیم. قرارمون این شد که خونه هر کدوم که می ریم، دو نفری که مهمون هستن هر کدوم یک غذای کوچیک به مقدار کم درست می کنن میارن و صاحبخونه اصلا غذا درست نمی کنه فقط خونه اش رو تمیز می کنه و کمی تنقلات می گذاره و ظرفها رو بعد از مهمونی می شوره.
    این قضیه باعث شده که هر هفته وقتی جمع می شیم هر سه تا سر حال هستیم و میزبان خسته از تمیزکاری و پخت و پز و ... و جمع و جور بعد از مهمونی نیست و حتی نیاز نداره اون روز مرخصی بگیره و سر کار نره. یعنی به جای اینکه در هر مهمونی دو سه روز پوستمون کنده بشه و اقلا 100 تومن خرج کنیم ، برای هر مهمونی هر کدوم یکی دو ساعت وقت می ذاریم و هزینه هر کدوم هم حد اکثر 15-20 تومن می شه چون آزادیم که از هر چیزی تو خونه داشتیم غذا درست کنیم. ما حتی ظرف غذامون رو نشسته میاریم خونه که به میزبان کمک بشه و اینکه بقیه غذا همیشه مال میزبان هست که بعد از مهمونی هم زحمت تمیز کاری با اونه.
    مثلا یک بار غذامون لازانیای رولی و فیله مرغ سوخاری بود و میزبان میوه و چیپس گذاشته بود. یا یک بار دیگه غذامون پای چوپان و کباب تابه ای بود و میزبان آجیل و شکلات گذاشته بود.
    ما که خیلی راضی هستیم. باعث می شه دوام دوره زیاد بشه و میزبان و مهمونا همیشه سر حال باشن. شما هم امتحان کنید اگه دوست دارید.
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    15
    پسند کرده
    47

سلام دوستان
    من ازتون کمک می خوام
    هفته آینده قرار هست دوست شوهرم و خانمش برای خرید عروسی چند روزی رو بیان تهران،من تاحالا هیچ کدومشون رو ندیدم و باهاشون رودرواسی دارم!
    اینجا هم کسی رو ندارن و با اینکه شوهرم در لفافه گفته که خونه ما کوچیکه اونم گفته مهم نیست!!
    از اونجایی که من باید از صبح باهاشون (با خانمش) برم خرید و قطعا غذا رو هم باید بیرون بخوریم اما وقتی برگردیم حتما باید شام درست کنم!
    هفته آینده خیلی دردناک هست برام چون خاله پری تشریف میاره! می خوام بدونم شما پیشنهادتون چیه که من کارام رو راحت تر انجام بدم و تو اون چند روز که واقعا معلوم نیست چقدر طول میکشه به دردسر نیفتم؟
    امکانش هست غذاهایی رو از حالا درست کنم؟
    بد نیست مثلا غذای فریزری دربیارم و گرم کنم؟
    خلاصه هر جوری میتونید منو کمک کنید تا یک مهمانی ترتیب بدم که هم من راحت باشم و هم سر همسرم که رفته و ازشون دعوت کرده غرغر نکنم و این چند روز به خیر و خوشی بگذره
    دوستون دارم
    الهی!مرا آن ده که آن به...

مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8107
    پسند کرده
    7504

نقل قول نوشته اصلی توسط سیب نقره ای
    سلام دوستان
    من ازتون کمک می خوام
    هفته آینده قرار هست دوست شوهرم و خانمش برای خرید عروسی چند روزی رو بیان تهران،من تاحالا هیچ کدومشون رو ندیدم و باهاشون رودرواسی دارم!

امکانش هست غذاهایی رو از حالا درست کنم؟
    بد نیست مثلا غذای فریزری دربیارم و گرم کنم؟

سیب عزیز
    به نظر من هیچ اشکالی نداره غذای فریزری در بیاری. به نظر من یکی دو تا خورش درست کن هر کدوم رو در دو وعده توی فریزر بذار که شب اومدی فقط پلو بذاری. به نظر من وقتی اونا رودربایستی ندارند و تقریبا زورکی دارن میان شما هم کمترین زحمت رو به خودت بده و دسر و سوپ و مخلفات و... بی خیال شو. حتی اگه پلوپز داری ، برنجت رو هم نمی خواد آبکشی درست کنی. انواع دلمه هم برای فریزری کردن مناسبه. کباب تابه ای رو هم می تونی دونه دونه شکل بدی یا قالب بزنی و بذاری توی فریزر.
    می تونی مایه ماکارونی هم درست کنی فریز کنی و ماکارونی سریع درست کنی.
    به نظر من اول هفته یک مقدار میوه بگیر و یک جعبه شیرینی خشک و کمی آجیل یا تخمه و به عنوان تنقلات همون رو بیار وسط.
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    95
    پسند کرده
    0

منم با نگارا جون موافقم...می تونی وقتی که میاید خونه سیب زمینی و یا مرغ و اینا آب پز کنی...یا مثلا گوشت برا چلو گوشت یا ماهیچه رو شب بذاری و صبح آماده تحویل بگیری(مثلا 12 بذاری با شعله ملایم آماده آماده هست تا 7-8)و وقتی دارین می رین بیرون برنجتم خیس کن و برو...بهترینشم همنیه که نگارا جون گفتن که فریز کن راحت و آسوده...چه مشکلی داره؟اگه همه چی خرد شده هم داشته باشی تو یخچال که فبها:)درست کردن ماکارونی 1 ساعت بیشتر طول نمی کشه...
    و اینکه بدون چی می خوای بدرستی و میخوای بیاری...چون حتی زودتر بیرون گذاشتن لوازم لازم برای باز شدن یخشم کمک کننده اس دیگه...

( MAHNAZ ( X ZIEBA آواتار ها
    میزان امتیاز
    52
    پسند شده
    17224
    پسند کرده
    18836

سلام

سیب عزیز من هم با نگار ودیاموند موافقم.

راستش من وقتی مهمونی برای جند روز داشته باشم مواد خورش ها را جدا گانه میثزم ودر فریزر میگذارم.
    گوشت را می ثزم / لثه / / مواد فسنجان و.. را اماده میکنم وراحت هستم
    لبخند دوستان امضا من هست

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

منم با نظر دوستان موافقم ولی من وقتی مهمون دارم یا میخوام جایی برم صبح زود خورشتم رو میذارم توی آرامپز و ساعتش رو تنظیم می کنم ...زمانیکه بر می گردیم خونه خورشت حاضره و گرم هم میمونه فقط کافیه برنجمو دم کنم.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    15
    پسند کرده
    47

ممنون از دوستان گلم،خیالم رو راحت کردین،پس تا جایی که می تونم این چند روز رو که وقت دارم مواد اولیه می پزم و فریز می کنم و یا حتی قورمه سبزی رو کامل می پزم و برمی دارم!
    زیبا جان هر کاری کردم نتونستم براتون تشکر بزنم.ممنون دوست خوبم
    خیلی دوستون دارم
    الهی!مرا آن ده که آن به...

صفحه 52 از 86 نخستنخست ... 424950515253545562 ... آخرینآخرین