نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree439Likes

موضوع: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

نمایش نتایج: از 393 به 400 از 686
صفحه 50 از 86 نخستنخست ... 404748495051525360 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    الهه(مامان النا) آواتار ها
    الهه
    میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    1390
    پسند کرده
    147

Re: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

ندا جون مسلمه تجربه خیلی تو برگذاری مهمونی موثره ...عزیزم مهمونی اولت بوده پس نا امید نشو ..دستت درد نکنه ...

من خودم وقتی مهمون دارم همه چیز مربوط به تزیین غذام رو زود تر آماده میکنم و کنار هم تو یخچال میذارم تا چیزی یادم نره مثلا دور چین های مرغم که معمولا سیب زمینی آب پز شده با زعفران و هویج بخار پز شیرین و .. هست رو از روز قبل آماده میکنم ... من همیشه اگه برا نهار مهمون داشته باشم ساعت 9.5 -10 اب برنجم رو میذارم و برنجم رو زودتر آبکش میکنم ..کف قابلمه ته دیگم رو میذارم و برنج رو توش میریزم ..درش رو یه کمی نیمه باز میذارم و زیرش رو هم خاموش میکنم ... یک ساعت... یک ساعت و نیم مونده به انداخن سفره زیرش رو روشن میکنم ...اینطوری دقیقا وقتی مهمونم میاد من مشغول برنج آبکش کردن نیستم و راحتتر پذیرایی میکنم و به دیدنی با مهمونام هم میرسم...

موفق باشی
    هر چه دلم را خالی میکنم باز پر میشود از تو!!!
    عجب برکتی دارد دوست داشتنت!!!

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

سلام دوس جونیا منم کمک میخواستم من چون خواهر شوهرام و یکی از برادر شوهرام وی شهرهای دیگه زندگی میکنن موقع تعطیلا ت میان اینجا به خاطر همین ما هم اونها رو معمولا نهار دعوت میکنیم میدونید تعدادمون زیاده به 30 نفر میرسه (ماشالله) منم دو ساله که یا بیرون غذا دادم و یا از بیرون نهار گرفتم اما امسال دیگه نمیشه میشه کمکم کنید بگید چی درست کنم ؟ چون تعدادمون زیاده روی زمین سفره میندازیم پس نمیونم هیج مانوری رو زیین سفره بدم چی کار کنم ؟کمکم کنید

مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8109
    پسند کرده
    7504

نقل قول نوشته اصلی توسط یوتاب شجاع
    سلام دوس جونیا منم کمک میخواستم من چون خواهر شوهرام و یکی از برادر شوهرام وی شهرهای دیگه زندگی میکنن موقع تعطیلا ت میان اینجا به خاطر همین ما هم اونها رو معمولا نهار دعوت میکنیم میدونید تعدادمون زیاده به 30 نفر میرسه (ماشالله) منم دو ساله که یا بیرون غذا دادم و یا از بیرون نهار گرفتم اما امسال دیگه نمیشه میشه کمکم کنید بگید چی درست کنم ؟ چون تعدادمون زیاده روی زمین سفره میندازیم پس نمیونم هیج مانوری رو زیین سفره بدم چی کار کنم ؟کمکم کنید

http://mamisite.com/forum/decorated-...topic1566.html
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

درود
    میشه یه منو برای شام نامزدی بذارید برام غذا دسر و پیش غذا که مجلسی و جدید باشه و مناسب هر سلیقه ای باهرسن.
    سپاس از لطفتون

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    10
    پسند کرده
    0

بچه ها من مهمونی زیاد دادم.ولی هیچ وقت غذا خیلی زیاد درست نکردم.بعضی از شما چند مدل غذا و دسر درست میکنین ولی من واقعا نمیتونم اینکارو کنم.همیشه ام مهمونام تعریف میکنن و میگن وای چقدر غذا پختی.خیلی خسته شدی و... ولی من واقعا خسته نشدم چون به اندازه شما هنر بخرج نمیدم.
    من معمولا یه سوپ خیلی سبک به عنوان استارتر درست میکنم.برای غذای اصلی هم یه مدل غذای برنجی و فقطم یه مدل برنج درست میکنم و نمیتونم چند مدل درست کنم.یه غذای جدیدم که معمولا بشه از روز قبل آمادش کرد درست میکنم با یه مدل سالاد که سعی میکنم جدید باشه.در مورد دسرم من خانومیو میشناسم که شیرینی و دسرای خوشمزه ای درست میکنه و من از چندروز قبلش بهش سفارش میدم برام درست کنه.
    من دیشب مهمون داشتم و اینکارارو انجام دادم:
    شب قبل از مهمانی کیک سالاد الویه درست کردم با تزئیناتش و فرستادمش تو یخچال.
    مواد لازانیارو درست کردم و تو ظرف چیدم و اونم راهیه یخچال کردم.
    روز مهمانی اول از همه سالاد فصل درست کردم و با تزئین کامل وارد یخچالش کردم.
    سوپ سفید درست کردم و گذاشتم تو یخچال.
    میوه هارو شستم و خشک کردم و دوباره گذاشتم تو یخچال.
    قبل از ظهر این کارا تمام شد.
    بعدشم استراحت کردم و بعد رفتم دوش گرفتم و خودمو خوشگل کردم.
    نزدیک آمدن مهمونا سوپ رو گذاشتم رو گاز که جلو مهمونا مجبور نباشم از یخچال در بیارم.به نظرم سوپو میشه از شب قبلم آماده کرد.
    لازانیارم گذاشتم تو فر خاموش و نزدیک سرو فرو روشن کردم.
    میزو چیدم و میوه هارو رو میز گذاشتم و بقیه چیزارو هم گذاشتم رو میز.
    چایی دم کردم.
    در این لحظه مهمونا قدم روی چشم ما گذاشتن.

زمانی که بخوام برنج درست کنم.سوپو شب قبلش درست میکنم.سالادم همینطور.و فقط غذای برنجیو بعداز ظهر روزی که مهمون دارم درست میکنم تا تازه تازه باشه.
    چرا اینقدر جدی !!!!!!!!!!!!!!!!
    یکم خنده و شوخ طبعیم چاشنیش کنیم .

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    1
    پسند کرده
    0

من معمولا يك نوع خورشت مجلسي و جوجه كباب يا كباب كوبيده با يك نوع پلو درست ميكنم از براني هاي مختلف هم براي پيش غذا هم درست ميكنم خورشتم معمولا از شب قبل درست ميكنم ولي پلو را همان روز درست ميكنم براني هم روز قبل موادش را ميپزم دسر هم صبح درست ميكنم من مهمان خيلي دارم عادت كردم و تنها همه كار هامو انجام ميدم

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    10
    پسند کرده
    0

شرح حال یک مهمانی دیگه:
    شب قبل سوپ سفید درست کردم.سالاد اندونزیم درست کردم.موساکارو هم درست کردم و فقط مرحله آخر که باید وارد فر میشدو گذاشتم برای شب مهمانی.
    صبح روز مهمونی میوه هارو شستم.ماهیچه هارو بار گذاشتم.بعداز ظهرشم برنجو آبکش کردم و ماهیچه هارو لابه لای برنج گذاشتم البته ماهیچه بدون استخوان بود.
    نزدیک آمدن مهمونا میزو چیدم و چایی دم کردم.اون خانومی هم که گفته بودم چیزکیک برام درست کرده بود و فرستاده بود خونه.
    مهمونا که اومدن یک ساعت قبل سرو غذا زیر برنجو روشن کردم.موساکارم تو فر بود و فقط فرو روشن کردم.
    تمیزکاری خونه روهم گاهی وقتا روز قبل مهمونی کسی میاد تمیز میکنه.گاهیم خودم و همسری روز قبل مهمونی تمیز میکنیم.روز مهمونیم مجددا یه جاروبرقی یا تی میکشیمو گلاب به روتون دستشوییو دوباره نزدیک اومدن مهمونا تمیز میکنیم و میزاریم دست نخورده باقی بمونه.گاهی وقتا سخته ولی چه کنیم دیگه تحمل میکنیم

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    10
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط یوتاب شجاع
    ببین عزیزم سی تا مهمون خیلی زیاده.مانورو بی خیال شو جدی میگم.فقط انرژیتو بزار رو تزئینات غذا.به نظر من اگه میخوای سفرت رنگین بشه و غذاها متنوع باشه دو مدل سالاد درست کن.دو مدل ژله ام درست کن.یه سوپ . یه غذای اصلی.بیشتر از این خودتو اذیت نکن.میتونی سوپ یا سالاد دومم به انتخاب خودت حذف کنی.که من اگه باشم سوپو حذف میکنم.چون واسه سی نفر سوپ درست کردن کار سختیه.اگه بیشتر از این بخودت فشار بیاری کم کم توقعات بالا میره.هنرنمایی های بیشترو بزار وقتی جدا جدا تشریف آوردن خونه ات.

صفحه 50 از 86 نخستنخست ... 404748495051525360 ... آخرینآخرین