نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree439Likes

موضوع: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

نمایش نتایج: از 377 به 384 از 686
صفحه 48 از 86 نخستنخست ... 384546474849505158 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    6
    پسند کرده
    0

Re: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

نقل قول نوشته اصلی توسط Negara
    دوستان سلام

حالا مشکلم:

خلاصه دوستان افکارم قاطی پاتیه... کمک فکری لازم دارم. چیکار باید بکنم ؟ چیکار لازم نیست؟ چه جوری برنامه ریزی کنم؟ کدوم از این کارها رو حذف کنم؟ کمک؟ اصلا چرا من بیچاره؟
    نگار عزیز
    خانم گل فکر کنم با این اوضاعی که تعریف کردی اصلاً بهتر باشه زیر بار قبولی این مهمانی نری. خودشم به چند دلیل: اولین و مهم ترین دلیل اینکه وقتی کسی باید از دیگری انتظار انجام دادن کاری را داشته باشه که خودش همان کار را در مقابل انجام داده باشه. وقتی شما میگی برای شما مهمانی خداحافظی مجردی نگرفتن پس انتظار ناشایستی هستش که شما برای آنها این کار را انجام بدی.
    دلیل دیگر اینکه در این اوضاع که از نظر مالی خودت نیاز به پول داری و از طرفی هم با فاصله چندروز باید کادوی عروسی و هزینه های عروسی (لباس و آرایشگاه و ....) را هم عهده دار شی بهتره که با دوستان روراست باشی و اول دلت به حال خودت و شوهرت بسوزه بعد آنها
    دلیل سوم هم اینکه همانطورکه گفتی فعلا نه کارگرت دم دستته و نه خودت حوصله اپخت و پز و خانه مرتب کردن را داری پس چه بهتر که خودت را مجبور نکنی
    و اما راهکار:
    به نظر من دفعه بعدی که دوستانت باز این موضوع را پیش کشیدند و ازت پرسیدند که :"تو چرا مارو دعوت نمی کنی؟ " و یا :"تو چرا مهمانی خداحافظی مجردی نمی گیری؟" بهتره در جواب با یک لبخندی که کسی هم دلگیر نشه بگی:" "پس چرا شما برای من همین رسم را اجرا نکردین؟!!!" و بعدتر هم اگر خیلی اصرار داشتند می توانی خیلی مختصر و مفید بگی که فعلا آمادگی اش را ندارم. به نظر من نیازی نیست که براشان توضیح کاملی از دلایلت بدی. دلایل هرکس شخصیه و شاید اصلا دوست نداشته باشه دلایلش را بگه که درست هم نیست.
    امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم. اما در کل عزیزم خودت را اذیت نکن. ببین خودت چطور دوست داری. طبق مراد دلت رفتار کن
    نبودنت را دارم با ساعت شنی اندازه می گیرم .............. یک صحرا گذشته است!!

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    14
    پسند کرده
    0

سلام به همه خانومای هنرمند و مهمون دوست
    اینقدر که من توی مامی سایت چیز یاد می گیرم توی کلاسهای آموزشی یاد نمی گیرم :دی
    از این تاپیک خیلی خوشم اومد
    من تابستونم رو کلا با مهمون گذروندم
    اونقدر مهمون داشتم که الان حس می کنم خونه بدون مهمون یه رویاست:دی
    اما چون کلا همه خاکی و بدون رودربایستی هستیم اونقدرها اذیت نمی شم.
    معمولا برای درست کردن ده جور غذا خودم رو به زحمت نمی اندازم. اگر بتونم درست میکنم. اگر نه نه .
    بعذ از غذا هم همگی با هم می ریم سراغ مرتب کردن آشپزخونه . چون من کمترین تعداد مهمونام 8 نفر هستن که خونواده خودم هستن. و مرتب هم مهمون دارم . اگر خودم تنها بخوام کارهارو پیش ببرم واقعا نمی تونم.
    به نظرم هیچ اشکالی هم نداره.
    وقتی مهمونام می یان خونه ما با هم درست می کنیم . می خوریم ظرفها رو می شوریم جمع و جور می کنیم چایی و عصرونه آماده میکنیم باهم می شینیم می خوریم. باهم می گیم و میخندیم و روحیه مون شاد می شه.
    وقتی من می رم خونه آنها هم همین قضیه تکرار می شه .
    به نظرم صمیمیتی که اینجوری شکل می گیره به مهمونیهام صفا می ده . نه غذایی که صرف می شه
    اصلا نظریه من اینه که حکمت مهمونی با هم بودنه . با هم از زندگی لذت بردن . نه اینکه صابخونه بخواد هنرای خودش رو به نمایش بذاره و دیگران تحسینش کنن .
    حالا این هم از نظریات فلسفی اینجانب:دی
    وقت بشه براتون توضیح می دم که توی مهمونی هام چکار می کنم:دی

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    95
    پسند کرده
    0

سلام خانما
    ...می خوام همسری رو سورپرایز کنم....شما ایده ای دارین؟من فعلا روشن کردن خونه با شمع فراووووووووووون مد نظرمه با کیک که عکس خودشو با پودر قند یا خامه یا کاکائو در بیارم...نمی دونم چطور باید این کارو کنم...فقط تاپیکشو دیدم...شایدم عکس دوتاییمون...برای غذا و کیک و دسر هر کس هرچی به ذهنش می رسه می گه بهم؟آخه من نمی دونم چی با چی خوبهیا محیط...که چیز فانتزی و تکی باشه؟و خودتون ذوق کنید وقتی میشنوید یکی این کارو کرده...قوووووووووووووووول شرف می دم عکسم بذارم دونفری هم هستیم...اگه کسی نظری داره که چطور از خونه بیرون نگهش دارم تااااااااااااااا شب بگه پلیز...زشته به دوستش که هم رشته مه و دیدیم همو بگم؟مجرده...و جزو معدود کساییه که همسری بهش اعتماد داره ...تو دوستاش بقیه یا متاهلن یا دورن از ما...ناراحت میشن؟همسری و دوستش؟

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    6
    پسند کرده
    0

دوستان گل مامی سایتی
    با راهنمایی های شما عزیزان بالاخره تولد سورپرایزی همسری را جمعه برگزار کردم و خیلی جیغ و هورا و خوشحالی...... .!! بابتش هم از همه مرسی!
    گفتم بیام اینجا از تجربیاتم بگم حالا هرچند کم اهمیت شاید به درد خورد!!
    از آنجائیکه تولد سورپرایز بود و همسری خبر نداشت و به همه دوستانش و همکارانش هم گفته بودم که قضیه مخفی بمانه (خداراشکر که کسی از دوستانش این وسط سوتی نداد! !) لذا چون نمیشد پیش همسری همه کارها را بکنم و برای اینکه آن روز دستم خالی باشه و خیلی خسته نشم کارهایی مثل مرتب کردن خانه و نظافت عمومی را یک روز قبلش یعنی 5شنبه انجام دادم. دستمال سفره ها را هم از روز قبل تا زده و آماده کنار گذاشتم. از آنجائیکه مهمونامون خیلی تشریفاتی نیستند و دوست دارند همه چیز ساده باشه که همه راحت باشند برای عصرانه سالاد اولیه درستیدم با آش کشک و همچنین سالاد توپی و دسر خرده شیشه نسکافه و قهوه. سالاد الویه و سالاد توپی را عصر 5شنبه درست کردم و گذاشتم یخچال و جمعه صبح که همسری سر جلسه امتحان بود کشیدم در ظرفها و تزئین کردم. آش را هم موادش را مثل نخود و لوبیا را 5شنبه پختم و جمعه صبح فقط همه را باهم قاطی کردم و ریختم در قابلمه و تا ظهر آماده شد. سالاد توپی را هم موادش را از قبل آماده کردم و جمعه ظهر آماده اش کردم که خیلی خشک نشه. برای دسر خرده شیشه هم مواد داخلش را یعنی ژله نسکافه و قهوه را 4شنبه شب درستیدم و 5شنبه شب هم دسر پاسه اش را درست کردم و گذاشتم یخچال خودش را گرفت!
    همسری هم که در یخچال را باز می کرد و آنهمه الویه و ژله را میدید می پرسید چه خبره؟ منم گفته بودم خواهرت جمعه مهمانی دوره ای دوستانشه و قرار شده عصرانه را من درست کنم و اون به باقی کارها برسه!! ! خلاصه شک نکرده بود. کیک را هم ظهری بعد از ناهار که همسری خواب بود یکی از دوستان برایم آورد و گذاشتم بالای راه پله ها (یخچال دوم خانه ما!! چون خنکه!!) میوه ها در یخچال شسته و آماده و در جامیوه ای جاسازی شده!!برای جمعه عصر هم با هماهنگی صورت گرفته شوهرخواهرش به بهانه اینکه خانمها عصری مهمانی دوره ای دارند و بیا ما هم بریم بیرون خوش باشیم از خانه کشیدش بیرون (حوالی ساعت 5) و بعد رفتنش هم سریع و با سرعت نور میز را چیدم و میوه ها از یخچال درآوردم و در ظرف پذیرایی گذاشتم و بادکنک ها (که صبح باد کرده بودم و گذاشته بودم حمام!! !) را هم آوردم ریختم در هال!! به مهمانها هم گفته بودم که 6 اینجا باشن. بعد آمدن همه، زنگ زدم به شوهر خواهر همسری و گفتم مهمانی تمام شد و بیاین خانه باهم بریم بیرون!! دوربین را روی کمد تنظیم کردم که از کل هال فیلم بگیره و همگی ما در آشپزخانه جمع شدیم و همسری که آمد داخل خانم ها با جیغ و آقایان هم با کتک ریختند سرش و تولدش را تبریک گفتند! !! بنده خدا کلی جا خورده بود! ! آخه اصلا انتظارش را نداشت. چون شب قبلش تولدش را با خانواده خودش و خودم جشن گرفته بودیم و فکر می کرد که تولدش همان بوده و تمام شده!!! الانم که فیلم را میبینه هنوز قیافه اش مات و گیجه!!
    بعد آغاز شدن مهمانی هم با شربت و میوه از مهمانها پذیرائی شد و برای سرگرمی مهمانها هم مسابقه ماست خوری را اجرا کردیم که با قید قرعه 2 نفر از مهمانها باید بدون دخالت دست و قاشق با دهانشان از کاسه ماست می خوردن و هرکس در زمان کمتری ماستش تمام ئمیشد برنده بود! ! که خیلی برنامه جالبی شد و عکس و فیلمش هنوز خندا داره!! سرگرمی های بعدی هم باز ی پانتومیم با گروه بندی خانم ها و آقایان و کل کل های خاصش بود و همین طور یکی از دوستان همسری که دستی در ساز و آواز دارد برامون ساز آورده بود و کمی زد و خواند و ماهم استفاده کردیم!! !
    جای همه شما دوستان گل خیلی خالی بود. ممنون از راهنمایی هایی که کردین و بهم ایده و کمک رساندین. ان شائالله همگی همیشه در شادی باشین
    مامان الهه 91 این نوشته را پسندیده.
    نبودنت را دارم با ساعت شنی اندازه می گیرم .............. یک صحرا گذشته است!!

kiyana91 آواتار ها
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    1649
    پسند کرده
    1840

سلام دوستان
    واسه عید غدیر برادرم و خانمش و خانواده خانمش واسه اولین بار میان شهرمون.(اخر شهریور عقد کردن) واسه دو روز فقط اینجان.ومن بعوان تنها خواهر مستقل داماد باید دعوتشون کنم. جمعیت واسه پا گشا زیاده (22 نفر)و خونه من هم کوچیکه (75) متر .
    بنظر شما خونه دعوت کنم و واسه شام ببرم رستوران یا شام رو هم تو خونه بصورت 2 تا سفره جدا بچینم. اشپزخونه کوچیکی دارم و از شلوغی و اینکه نتونم جمعش کنم مراسم رو می ترسم . از اونطرف خوم بشخصه دوس ندارم بیرون دعوتم کنند.
    یا اینکه کلا دعوت نکنم و بزارم واسه سری بعد که دو نفری میان دعوتشون کنم. نمیدونم رسم اونا چجوری هست.
    بیایین و نظرات تون رو بگین لطفا.
    زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست.

ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    144
    پسند شده
    4246
    پسند کرده
    5300

نقل قول نوشته اصلی توسط kiyana91
    سلام دوستان
    واسه عید غدیر برادرم و خانمش و خانواده خانمش واسه اولین بار میان شهرمون.(اخر شهریور عقد کردن) واسه دو روز فقط اینجان.ومن بعوان تنها خواهر مستقل داماد باید دعوتشون کنم. جمعیت واسه پا گشا زیاده (22 نفر)و خونه من هم کوچیکه (75) متر .
    بنظر شما خونه دعوت کنم و واسه شام ببرم رستوران یا شام رو هم تو خونه بصورت 2 تا سفره جدا بچینم. اشپزخونه کوچیکی دارم و از شلوغی و اینکه نتونم جمعش کنم مراسم رو می ترسم . از اونطرف خوم بشخصه دوس ندارم بیرون دعوتم کنند.
    یا اینکه کلا دعوت نکنم و بزارم واسه سری بعد که دو نفری میان دعوتشون کنم. نمیدونم رسم اونا چجوری هست.

دوست عزیز سلام.

اگر از نظر هزینه ی شام در بیرون از منزل مشکل نداری برای شام ببرشون بیرون.

ابتدا دعوتشون کن منزلتون وازشون پذیرایی عصرانه کن وهدیه ی پاگشای عروس ودوماد رو بده (البته اگر رسم دارین) بعد موقع شام که شد دعوتشون کن که لطفا آماده شین بریم برای صرف شام. اونجا میتونی از قبل سفارش منوت رو هم کامل کنی که چیزی کم وکسر نباشه .ترجیحا رستوران نزدیک منزل باشه بهتره اگر با کیفیت خوب دوروبر نبود مجبور به انتخاب مسیر دورتر میشین.

اگر هم خواستی که تو خونه سفره بندازی میشه ولی همونطور که خودتون گفتین باید دو تا سفره پهن کنین یه یه کم مهربونتر بشینین وچون برای اولین بار هست میان این شکلی ظاهر مناسبی نداره .

در کل دعوت کردن بهتر از نکردن هستش.
    یه لفمه نون حلال

بهشت از دست آدم رفت از اون روزی که گندم خُورد
    ببین، چی میشه اون کس که یه جو، از حَق مردم خُورد

kiyana91 آواتار ها
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    1649
    پسند کرده
    1840

سلام دوستان
    [HR] نظری ندارید دوستان
    زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست.

lady of shalott آواتار ها
    میزان امتیاز
    101
    پسند شده
    7300
    پسند کرده
    4775

سلام دوستان
    [HR] نظری ندارید دوستان
    کیانا جون به نظرم باید دعوت کنی برادرت اما دوتا حالت بیشتر نداره..اگر اهل مهمونی سلف سرویس هستین و به نظرت اونا هم با این مدل مهمونی راحتن (چون خیلی ها اصلا با این مدل مهمونی آشنایی ندارن و خیلی هم سختشونه) براشون توضیح بده که چون دوست داشتی حتما پیشتون بیان و جات کوچیکه اینکارو کردی و غذاهارو روی یه میز بچین بیشترم سعی کن مدرن باشه غذاهات که بریز به پاش برنج نداشته باشی و با سلام و صلوات رد کن بره

اگرم میبینی که نه راحت نیستن و ..... مجبوری شام ببریشون بیرون..این مهمونیها رو هم معمولا توی رستوران سر بسته نمی برن..میبرن فرحزادی جایی که فضا صمیمیتر باشه و بشه راحت میوه و چای و شیرینی هم سفارش داد و روی تخت نشست و صحبت کرد...
    [url=http://lilypie.com]

صفحه 48 از 86 نخستنخست ... 384546474849505158 ... آخرینآخرین