نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree439Likes

موضوع: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

نمایش نتایج: از 361 به 368 از 686
صفحه 46 از 86 نخستنخست ... 364344454647484956 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    somayeh-b آواتار ها
    سمیه
    نوشته های وبلاگ
    7
    میزان امتیاز
    480
    پسند شده
    22319
    پسند کرده
    14687

Re: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

مهمونی زورکی چه مزه ای داره که انقدر براش اصرار میکنه
    السلام علیک یا اباعبدالله (ع)
    السلام علیک یا ابالفضل العباس (ع)

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    184
    پسند کرده
    0

نگار جون چرا خودتو اذیت میکنی من جای شما باشم رک به دوستم میگم شوهرم نمیتونم از خونه بفرستم بیرون نمیشه مهمونی تو خونه باه باید بریم بیرون کلمه باید تاکید کن منم تا حالا بارها شده دوستام الکی خواستن خودشون دعوت کنن خونمون نمیدونم چرا بعضی ها اینجورین با اینکه من اصلا خونشون نرفتم الکی بهونه آوردم گفتم من بابا و داداشم همیشه تو خونه هستن نمیشه وقتی یک فرصت شد که هردو نبودن دعوتتون میکنم

بعدم عزیزم 100تومان واسه کسی که اصلا با شما صمیمی نیست خیلی زیاده
    [HIGHLIGHT=#ffffff]وبلاگم
    http://chefatousa.blogsky.com/
    [/HIGHLIGHT]

faranbanoo آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    322
    پسند کرده
    545

نقل قول نوشته اصلی توسط Negara
    دوستان سلام
    من مشکلم رو قبلا یه بار اینجا مطرح کردم
    http://mamisite.com/forum/viewtopic....12549#p1012549
    و جواب های به در بخور و خوبی هم گرفتم تا مدتی هم مشکلم حل بود اما زمان گذشته و من دوباره معضل فراری بودن از مهمون رو پیدا کرده ام. نمی دونم چیکار کنم تمام فکرم رو مشغول کرده. لطفا اون پست رو هم بخونین.

حالا مشکلم:

ما سه تا دوستیم که یکیمون هفته دیگه عروسیشه. از سه چهار ماه پیش هم خیلی رک و پوست کنده به من و دوستم گفت شما نمی خواین برای من مهمونی خداحافظی مجردی بگیرین؟ منظور مهمونی از مجردی قبل از عروسی... مثلا سه تایی جمع شیم دور هم و بگو و بخند و شام و... خلاصه ما فهمیدیم که ازمون این انتظار رو داره. در ضمن دوست دیگه مون مجرده و نمی شه خونه اون گرفت چون می خوان تنها باشیم و اون با پدر و مادر و برادرش زندگی می کنه. خلاصه یه جورایی هر دو حالی من کردن که تو باید بگیری... هرچی گذشت و من هی موضوع رو عقب انداختم مشکل حل نشد و خلاصه الان یه هفته مونده به عروسی . هم عروس و هم دوست دیگه مون چند بار رک گفتن تو نمی خوای مارو دعوت کنی؟ ( در ضمن عروس تا حالا مارو خونه اش دعوت نکرده با وجود ابنکه 3 ساله دوستیم و دوست دیگه مون که با من صمیمیه چندین بار بدون عروس خونه هم رفتیم)

خلاصه نمی دونم چیکار کنم. انگار مجبورم. در حالی که اصلا دلم نمی خواد تو همین چند روزه دعوتشون کنم. اصلا دست و دلم نمی ره چون هم کارگرم نمی تونه بیاد هم خونه کثیفه.. هم راستش نمی دونم چرا من باید هزینه این مهمونی رو متحمل شم در حالی که اصلا اینقدر احساس صمیمیت نمی کنم و برای عروسی من و بقیه دوستامون از این خبرا نبوده... حسابی تو هچل مونده ام. رومم نمی شه بگم نمی گیرم.

اصرار هم دارن شب باشه. مثلا من یه شب شوهرمو از خونه بیرون کنم تا نصفه شب کجا بفرستمش تو هفته؟ بعد نمی دونم اگه بخوام خودم غذا درست کنم که همراه با تمیز کردن اساسی خونه پدرم در میاد و من میشم کلفت بی جیره و مواجب اون دوتا. اگه از بیرون غذا بگیرم خوب بیخودی اقلا 40-50 تومن باید هزینه کنم فقط برای یه پیتزای ساده سه نفری و مخلفات به جز بقیه هزینه ها. بعد هی می گه تو این همه کیکای خوشمزه درست می کنی برام کیک درست کن... اونم خودش دردسر... همه اینا رو اضافه کنین به همسری که از مهمون و مهمونی بیزاره و مطمئنا از پرداخت هزینه این جشن لذت نمی بره. خودم هم مدتیه شاغل نیستم و پولم کمه و لازمش دارم. تازه قراره به جز این نفری صد هزار تومن هم بذاریم برای کادوی سر عقدش...

خلاصه دوستان افکارم قاطی پاتیه... کمک فکری لازم دارم. چیکار باید بکنم ؟ چیکار لازم نیست؟ چه جوری برنامه ریزی کنم؟ کدوم از این کارها رو حذف کنم؟ کمک؟ اصلا چرا من بیچاره؟
    عزیزم والا خوب حوصله داری هاااا
    من که اصلا به همچین دوستایی رو نمیدم و حتی پیش اومده رک و گاهی در لفاف خنده بهشون گفتم نمیتونم مهمونی بگیرم وکار دارم!
    عزیزم زندگی و همسرت واجب تر از هر چیزیه توی دنیا
    رک بهشون بگو نمیتونی
    ناراحت شدن که شدن.بهتر!ادمی که اونقدر درک نداشته باشه و تلپ شدن توی خونه این و اونو زرنگی بدونه همون بهتر که باهااش نداشته باشی.بعدشم این دوستمون درست میگن ۱۰۰ت برای همچی ادمی به نظر من زیاده!
    نمیدونم این جور ادمها پیش خودشون چی فک میکنن!!

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    178
    پسند کرده
    62

من از مهموني دادن هم خوشم مياد هم بدم مياد اگه بقول نگارا اهل غذاهاي سنتي باشن اصلا واسم مهموني دادن ميشه عذاب اما اگه تيپ جوان يا خانواده خودم باشن كه هر بار از غذاهاي جديد استقبال ميكنن دوست دارم اما مشكل اصلي اگر شاغل نيستي ميتوني زماني كه همسرت خانه نيست مهماني بگيري و اصلا هم غذا ندي يعني مگه نگفتن مهماني خداحافظي مجرديه پس به سبك مجردي بايد باشه يعني هله هوله خوري عصرانه اي شامل چيپس و ماست و همان كيكي كه خودت بلدي يا يك نوع دسر يا ژله، شكلات و ميوه از انجاييكه سه نفر هم هستيد خوي اين چيزها زياد نميشه مثلا دو بسته چيپس و دو بسته ژله و كيك اگه خودت توي خانه درست كني يا از اين بسته اي پودر كيك اماده يكي بسه و ميوه هم چندتا دونه از سه مدل ميوه بسه من خودم گاهي كه اخر ماه مهمون واسم مياد و مشكل هزينه ميوه را دارم فقط هندوانه ميخرم يا دو نوع ميوه را خيار و موز انتخاب ميكنم (كه ميوه هاي ارزان و بعدا هم بدردم ميخوره هم من و هم دخترم موز و خيار خيلي دوست داريم و پاي ثابت خريد خانه هم هست) و يكي يا دوتا را ميوه فصل
    حالا اگه مهماني فاميل باشه خوب خرج كمي بالا ميره اما اين دوستان با بهانه ميهماني خوب همينها خوبه ديگه
    از طرفي حالا كه انها روشون ميشه بگن ما را دعوت كن چرا شما راحت نيستي كه بگي باشه يا نه نميتونم؟
    و مورد ديگه اينكه چرا دوستت ميتونه بگه من نميتونم پدر و برادرم را بيرون كنم و بهانه اي بشه كه مهماني نده اما شما نمي توني مشكل بيرون موندن همسرت را بگي؟

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    299
    پسند کرده
    433

.

anooshe آواتار ها
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    255
    پسند کرده
    36

واااااا نگارا جون .... چقدر سخت ميگيري..... مگه چند نفرن....كلا 3 نفر ميشين...
    ماشا الله تو همه خونه ها همه چيز پيدا ميشه...ميتوني يه غذاي ساده و سبك درست كني.... مثلا از همون شامي كه ميخواستي واسه خودت و شوهرت بپزي حالا دو برابرش كن واسه چهار نفر بپز كه واسه شوهرتم بمونه....
    خيلي سخت نگير.... به نظر من اصن چيز خاصي نيست كه اين همه خودتو ناراحت كردي...
    خونتم يه گردگيري و جارو بكن و سرويس توالت رو بشور....
    چرا خوش نميگذروني....
    دوستان شما هم راه حل هاي مثبت پيشنهاد بدين.... بلاخره ما همه تو جامعه نياز داريم كه رفت آمد داشته باشيم...
    پس فردا هم نوبت اونا ميشه....
    تازه دو نفر مهمون كه چيزي نيست.... ازين بيشتر هم رو هم ميتوني پذيرايي كني عزيزم...
    تو كه هنر مندي....
    من خودم از اين هفته يه مهماني 12 نفره ...يك 20 نفره.... يكي هم فكر كنم 60نفر بشن كه همه فاميل و دوستامون هستن....
    با خودم برنامه ريختم كه تا آخر مهر همه مهموني ها رو برگزار كنم... چون مهماني ها ماله خونه نوئيم هست...
    خيلي هم خوشحالم كه ميخوام همچين كاري رو انجام بدم...تازه كارمند هم هستم.تا ساعت 4 سر كارم... خودم هم بايد همه كارهامو انجام بدم
    و در ضمن من همه آشپزي ها رو خودم انجام ميدم... از غذاي پر چرب و نا سالم بيرون هم اصن دوست ندارم....

به همين راحتي و سادگي....
    نگارا جون اينا رو گفتم كه بهت انرژي مثبت بدم عزيزم

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    45
    پسند کرده
    0

من که میگم نگارا جان برای اینکه ناراحت نشن بگو الان نمیتونم باشه بعد عروسی با شوهرش دعوتش کن اونوقت دوست مجردتونم باشه اصلا اشکالی نداره

مدیر انجمن
    khale leila آواتار ها
    میزان امتیاز
    63
    پسند شده
    2610
    پسند کرده
    5217

نگارا جونم چرا مهمونی تو خونه باشه؟
    من از کسی که خودشو گردن آدم بندازه بدم میاد
    با هم برین سینما. بعدش یه کافی شاپ. خواستین برین پردیس ملت
    اگه وقت بیشتری داشتین شام برین بیرون. اما خرجش با اونه ها. اون باید حساب کنه. چون مراسم مال اونه
    راحت باش با مردم. نذار این چیزا اعصابتو بهم بریزه
    قوانین فعالیت در انجمن معرفی رستورانها
    http://mamisite.com/forum/t3895.html#post1050889

صفحه 46 از 86 نخستنخست ... 364344454647484956 ... آخرینآخرین