نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree439Likes

موضوع: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

نمایش نتایج: از 345 به 352 از 686
صفحه 44 از 86 نخستنخست ... 344142434445464754 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    fafa2 آواتار ها
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    2855
    پسند کرده
    1065

Re: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهزاده خانم
    نقل قول نوشته اصلی توسط fafa2
    بريدن الومينيوم براي دور گيلاسها
    خريد كيسه گلدار براي داخل بشقاب ميوه

جارو ودستمال كشيدن و پارچه انداختن براي جلوگيري از خاك(خدا خيرش بده اوني را كه اين راه را بهم ياد داد.همش دعاش ميكردم به خدا!)

الومينيوم دور گيلاسها زدن

فافایی برنامت عالی بود من برای مهمونی هام بعضی وقتها بعد از مهمونی یادم میاد که یه چیز مهم رو انجام ندادم
    واقعا ممنون خیلی به من کمک کردی با این برنامه ریزی نوشتن

فقط لطفا برای من توضیح بدید که این چیزهای که بالا نوشتید چطوری هست ؟
    آلومینیوم زدن؟
    اون پارچه انداختن من واقعا با خاک مشکل دارم
    کیسه گلدار چی بیده ؟
    ممنون دوستاي خوبم.نميدونستم اينقدر جالبه مگر نه مال عيدم را هم مينوشتم. شوهرم كه از هر چي ليست كاره بيزاره!! از دور كه ميبينه ميگه واي باز هم كار!!!اخه تقسيم وظايف هم ميكنم.
    شاهزاده جون من اينو از گودباي پارتي خاله ام ياد گرفتم .براي اينكه گيلاس و البالو تو هم و شلخته نشند و هر كدوم مرتب باشن و تعداد مهمونها هم كم نياد.چند تا چند تا گيلاسها را به هم وصل ميكنيم كه شيكتر باشه و برداشتنش هم راحت تره.ديگه مشت نميكنيم از ظرف ميوه گيلاس برداريم و در اين حين يه چند تايي هم بريزن زمين!! با دو تا انگشت يه دونه دسته گيلاسي برميداريم.
    ببين چطور چندتاشاخه گل را برات دسته گلش ميكنن.همون كار را با چند تا دم گيلاس يا البالو انجام ميدي.يه الومينيوم نازك نازك از اين روليها كه براي كار اشپزخونه و روكش زدنه.از اونها در ابعاد 5در4 سانت ميبريم با قيچي.بعد به هر تعداد كه بخواي(من 5 تايي بسته ميكنم كه تو هر بشقاب دوتا بسته باشه!)دم هاشون را تو دستت ميگيري و فويل را دورش ميپيچوني كه به هم بچسبن! نميدونم درست توضيح دادم يا نه.اگه سوالي بود بگو
    پارچه و خاك:من از همين سايت ياد گرفتم.( دوست خوبم بيا خصوصي خودت را معرفي كن تا به پستم اسم خوشگلت را اضافه كنم ).يكي نوشته بود كه روز قبل يا دوروز قبل از مهموني تموم وسايلي را كه دكوريه و احتياج به گردگيري داره را تميز ميكنه به انظمام ميز و بوفه و عسلي و ... و بعد همه دكوري ها را روي نهارخوريش ميگذاره و تموم وسايل پذيرايي و غذاخوري را هم دستمال ميكشه و به تعداد اماده ميكنه و روي ميز ميگذاره بعد يه پارچه بزرگ كه تا پايين ادامه داشته باشه را ميندازه روشون تا روز مهموني.و اون روز فقط پارچه را برميداره و وسايل را سر جاشون ميگذاره.در اين حين دلش راحته كه گردگيري مجدد نميخواد.كارهاش را انجام داده و يهويي با يه باد كه صبح مهموني مياد تموم زحمتهاش به باد نميره.خدا خيرش بده واقعا.من اون موقع بهش خنديدم و گفتم واي چه وسواسي.اما اين بار كه اولين بار بود انجام دادم همش دعاش ميكردم.
    كيسه گلدار:عزيزم تو مولودي ها ديدي كه كف بشقاب ميوه يه كيسه فريزري را تا ميكنن و ميوه و شيريني را روش ميچينن تا هر كي خواست ببره ميوه ها را تو كيسه بريزه و تو كيفش بگذاره.من از اين حالت همچيني خوشم نمومد.مخصوصا از ظرفهاي يه بار مصرف كه (دور از جمع باشه)
    تو عزا و عروسي يه جور پذيرايي ميشد! من ميگم اون براي مهموني بالاي 90 نفره.براي همين از اين كيسه هاي سفيد كه وقتي خريد ريزه مثل كليپس و گل سر و ... انجام ميديم و فروشنده يه كيسه خوشگل كوچولو و طرحدار ميندازه وسايل را.از اونها ولي با طرح گل و سبد گلش را گرفتم و از اونها كف بشقابها گذاشتم.100 تاييش 1000 تومن بود!مفت مفت.ولي شيك و روحيه باز كن!!!
    افوض امری الی الله . . . ... . . . ان الله بصیر بالعباد

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    184
    پسند کرده
    0

منم همین روش نوشتن کار فافا جونو انجام میدم عالیه خیلی به برنامه ریزی ادم کمک میکنه و باعث میشه هیچ کاری از قلم نیفته
    [HIGHLIGHT=#ffffff]وبلاگم
    http://chefatousa.blogsky.com/
    [/HIGHLIGHT]

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    92
    پسند کرده
    0

وای ممنون فافا جونم خیلی جالب بود .

چقدر چیز یاد گرفتم ، واقعا قیافم این شکلی بود موقع خوندن

من هیچکدوم رو نمی دونستم مخصوصا گیلاسه خیلی جالب بود .

زنده باد مامی سایت . حتما عکس تک تک کاراتو بذار فافایی . ممنون
    ***خداوند بهترينهاي خود را به آنهايي مي بخشد كه حق انتخاب خود را به او مي سپارند ***

fafa2 آواتار ها
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    2855
    پسند کرده
    1065

مرسي شاهزاده جون.لطف شما را ميرسونه. جالبي از خودتونه!!!
    راستش من ممنوع العكس شدم .ديگه حتي دوربين هم دم دستم نيست

faranbanoo آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    323
    پسند کرده
    545

خدا خیرت بده دختر جون
    به این ميگن یه فکر بکر و بی نقص
    دستت درست فافا

faranbanoo آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    323
    پسند کرده
    545

یه سوال؟شما برای مهمونایی که غریبه هستن و باهاشون رودربایستی دارید و به عبارتی اولین بارم هست میان خونتون چطوری پزیرایی میکنید که همه چی سرجاش باشه و بی نقص؟مهمونها کم جمعیت باشن و مثلا در حد۴نفر؟
    همش باید بیاری تا میل بشه یا نه بچینی رو میز و خودشون بردارن؟اگه میوه رو بزاری رو میز جای فنجون چای نمیشه.من عسلی ندارم و مبلهام حالت کاناپه داره و عسلی نداره.کسی میتونه راهنمایی کنه که چجوری و با چه ترتیبی پذیرایی کنم؟
    یه سوال دیگه اینکه من چای ساز دارم ولی علاقه ای به کیفیت چای توی چای ساز تدارم و باکتری و قوری دم میکنم.منتها مشکلم اینه که چایی که برای ورود مهمونا دم میکنم و توی فنجون میریزم تازه و خوشرنگه بعد که فنجونارو برمیگردونم اشپزخونه دوباره باید قوری رو خالی کنم و چای تازه دم کنم،شما هم همین مارو میکنید دیگه نه؟والا چایتون تا سری بعد جوشیده،درست گفتم؟
    یه چی دیگه اینکه برای ورود مهمون غریبه اونم تو تابستون فالوده بستنی بد نیست؟کسی پیشنهاد دیگه ای اگه داره ممنون میشم

fafa2 آواتار ها
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    2855
    پسند کرده
    1065

نقل قول نوشته اصلی توسط banooo
    یه سوال؟شما برای مهمونایی که غریبه هستن و باهاشون رودربایستی دارید و به عبارتی اولین بارم هست میان خونتون چطوری پزیرایی میکنید که همه چی سرجاش باشه و بی نقص؟مهمونها کم جمعیت باشن و مثلا در حد۴نفر؟
    همش باید بیاری تا میل بشه یا نه بچینی رو میز و خودشون بردارن؟اگه میوه رو بزاری رو میز جای فنجون چای نمیشه.من عسلی ندارم و مبلهام حالت کاناپه داره و عسلی نداره.کسی میتونه راهنمایی کنه که چجوری و با چه ترتیبی پذیرایی کنم؟
    یه سوال دیگه اینکه من چای ساز دارم ولی علاقه ای به کیفیت چای توی چای ساز تدارم و باکتری و قوری دم میکنم.منتها مشکلم اینه که چایی که برای ورود مهمونا دم میکنم و توی فنجون میریزم تازه و خوشرنگه بعد که فنجونارو برمیگردونم اشپزخونه دوباره باید قوری رو خالی کنم و چای تازه دم کنم،شما هم همین مارو میکنید دیگه نه؟والا چایتون تا سری بعد جوشیده،درست گفتم؟
    یه چی دیگه اینکه برای ورود مهمون غریبه اونم تو تابستون فالوده بستنی بد نیست؟کسی پیشنهاد دیگه ای اگه داره ممنون میشم
    از اظهار لطفتون ممنونم. شرمندم ميكنين اما براي اينكه حق ديگر دوستامون ضايع نشه همون دگمه تشكر را هم ميزدين من را شرمنده ميكردين ديگه اينجوري شرمسار ديگر دوستان هم ميشم كه!!
    اما خودمونيم ها! حال كردم!!!

عزيزم براي اونهايي كه اولين باره معمولا تعارف ميكنن.اما ما خودمون عادت به تعارف نداريم و من ميگم بهشون كه لطفا از خودتون پذيرايي كنين چون ما تعارف نميكنيم به مهمونمون تا راحت تر باشن.و ميگيم اگه به مهمون بخوايم تعارف كنيم انگار چشممون تو بشقابشونه و امار خوردنشون را داريم كه چند تا قاشق غذا خورده و كم خورده و يا چرا از فلان چيز نخوردين.اينجوري مهمون هم معذب ميشه !!
    من خودم اگه رو ميز بچينن دولا نميشم چيزي بردارم تا اينكه حداقل يه بار دور بچرخونن اون مورد خوراكي را!حتي خونه فاميل درجه يك!!
    براي حل مشكل عسلي:ميتوني بشقاب ميوه را كه تعارف ميكنين بگين كه ما چون عسلي نداريم چطور راحتين بگذارم كنار دستتون رو راحتي ها يا روي ميز جلو مبلي؟
    براي چاي:دفعه اول كه دم كردين برگردين بعد از پذيرايي برگردين تو اشپزخونه و چايي را صاف كنين تو يه ليواني چيزي بعد تفاله چاي را از تو قوري درارين و چاي صاف شده را بريزين تو قوري.اينجوري سياه و جوشيده نميشه فقط گرم ميمونه روي كتري!يا چاي را با مقدار مناسب اب بريزين تو فلاكس اب جوش و براي سري دوم خيلي راحت چاي اماده داغ را از فلاكس بريزين تو فنجونها!
    مادرشوهرم در قوري را برميداره ميگه اينجوري جوشيده نميشه! يا از روي گاز برميداره و درش را هم برميداره.
    چرا بد باشه؟فالوده بستني خيلي هم خوبه اما معمولا براي پذيرايي دوم مثلا بعد از افطار يا شام يا بعد از ميوه ميارن.بهتره براي وروديه ليوان شربت خنك تزيين شده يا اب طالبي يا انواع شيك ها يا ... را در نظر بگيرين

مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8137
    پسند کرده
    7504

نقل قول نوشته اصلی توسط banooo

من میوه و شیرینی و آجیل و مخلفات رو می چینم رو میز و دونه دونه تعارف می کنم. اول که میان چای (یا شربت) همزمان شیرینی و شکلات و اینا رو تعارف می کنم. بعدش میوه رو بشقاب می کنم براشون می چینم. بعد هم می رم سراغ شام یا اگه شام نباشه چای بعدی. چیزی رو نمی ذارم همین جوری رو میز بدون تعارف. به نظرم بده و مهمون غریبه بر نمی داره.
    بعد از شام هم به جز دسر که سر همون میز شام میارم چیز جدیدی نمیارم.
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

صفحه 44 از 86 نخستنخست ... 344142434445464754 ... آخرینآخرین