نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree439Likes

موضوع: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

نمایش نتایج: از 329 به 336 از 686
صفحه 42 از 86 نخستنخست ... 323940414243444552 ... آخرینآخرین
    مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8117
    پسند کرده
    7504

Re: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

نقل قول نوشته اصلی توسط parisa jon
    سلام.شنبه تولد همسرم .کل مهمانها با خودمون 8 نفر هستند(مامانم اینا و مامانش اینا)!اگه جمعه بخوام واسش بگیرم نهار رو رستوران میدیم واگه شنبه بخوام بگیرم شام رو(هنوز تصمیم نگرفتم).بعد از رستوران میخوام مهمانها رو بیارم خونه واسه کیک و بقیه مراسم.به نظرتون به جز کیک چی پذیرایی کنم؟ اگه نظری در زمینه برگزاری تولد دارید بگید ممنون میشم.منتظرم...

در مورد پذیرایی می تونین اینجا مطرح کنین.

http://mamisite.ir/forum/viewtopic.p...39347#p1139347
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

2. بانک بند ناف
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    مرکوری آواتار ها
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    959
    پسند کرده
    716

سلام دوستان. این تاپیک از تاپیک های مورد علاقه منه و همیشه دنبالش می کنم. ممنونم که تجربیات خوبتون رو در اختیار دیگران می ذارید. توصیه های شما دوستان تا حالا خیلی به من کمک کرده.
    اما مشکل من برای مهمونی دادن به کوچیکی بیش ازاندازه خونه م بر می گرده. کاش یه تاپیک بود با این عنوان: چگونه در یک خانه 35 متری مهمانی ترتیب دهیم
    من واقعاً مهمونی دادن رو دوست دارم اما با توجه به اینکه آشپزخونه م فلته و بدون هیچ دیوار، سکوی اوپن و یا پارتیشنی به سالن کوچولومون مشرفه اگه مهمونام یه کوچولو غریبه و رو درواسی دار باشن مهمونی دادن برام خیلی سخت می شه (تصور کنید فاصله اجاق گاز با مبلا حدود دو متره بدون هیچ دیوار و حفاظی!)از طرفی اقوام همسرم هم خیلی اهل مهمونی دادن هستن و از من توقع دارن اما هنوز نتونستم دعوتشون کنم (به جز پدر و مادرش)
    به نظرتون با این شرایط باید کلاً بی خیال مهمونی دادن شم تا بریم یه جای بزرگتر؟ مسئله اینجاس که همسایه ی واحد کناری ما هر هفته مهمون داره و گاهی 10 جفت کفش پشت در خونه شه من واقعاً کنجکاوم بدونم چجوری مهمونی می ده توی خونه ای به کوچیکی خونه ما؟! اگه کسی تجربه ای در این مورد داره خوشحال می شم راهنماییم کنید

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    63
    پسند کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط مرکوری
    سلام دوستان. این تاپیک از تاپیک های مورد علاقه منه و همیشه دنبالش می کنم. ممنونم که تجربیات خوبتون رو در اختیار دیگران می ذارید. توصیه های شما دوستان تا حالا خیلی به من کمک کرده.
    اما مشکل من برای مهمونی دادن به کوچیکی بیش ازاندازه خونه م بر می گرده. کاش یه تاپیک بود با این عنوان: چگونه در یک خانه 35 متری مهمانی ترتیب دهیم
    من واقعاً مهمونی دادن رو دوست دارم اما با توجه به اینکه آشپزخونه م فلته و بدون هیچ دیوار، سکوی اوپن و یا پارتیشنی به سالن کوچولومون مشرفه اگه مهمونام یه کوچولو غریبه و رو درواسی دار باشن مهمونی دادن برام خیلی سخت می شه (تصور کنید فاصله اجاق گاز با مبلا حدود دو متره بدون هیچ دیوار و حفاظی!)از طرفی اقوام همسرم هم خیلی اهل مهمونی دادن هستن و از من توقع دارن اما هنوز نتونستم دعوتشون کنم (به جز پدر و مادرش)
    به نظرتون با این شرایط باید کلاً بی خیال مهمونی دادن شم تا بریم یه جای بزرگتر؟ مسئله اینجاس که همسایه ی واحد کناری ما هر هفته مهمون داره و گاهی 10 جفت کفش پشت در خونه شه من واقعاً کنجکاوم بدونم چجوری مهمونی می ده توی خونه ای به کوچیکی خونه ما؟! اگه کسی تجربه ای در این مورد داره خوشحال می شم راهنماییم کنید
    جان من اگر از همسایتون رمز موفقیتشو پرسیدی به منم بگو!
    امضاء توسط مدیریت ویرایش شد!

مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8117
    پسند کرده
    7504

مرکوری جان
    اگه پستهای قبلی رو خونده باشی حتما متوجه شده ای که من خودم تو مهمونی دادن واقعا اوضام خرابه. اما در مورد مشکل شما... شاید با غذای سرد بتونی مهمونی بدی. و همه چیز رو از قبل آماده کنی و کلا گاز رو به جز برای چای روشن نکنی. تو تاپیک منوی غذا برای مهموانی های مختلف می تونی ایده های عالی و شیکی بگیری از بچه ها. همه شو روز قبل درست کن و آشپزخونه تو تمیز و مرتب کن و راحت کاری به کارش نداشته باش. هر می بیاد سایز خونه رو ببینه دیگه دستش میاد چرا پذیرایی با غذای سرده. بعد هم با همون غذای سرد و انواع اردور و کاناپه و ساندویچ و کیک های غذایی می تونی چنان سنگ تمامی بذاری که نگن برامون غذای سرد گذاشت. در ضمن می تونی یه عذر خواهی کنی بگی ببخشید ما یا باید صبر می کردیم بریم جای دیگه که بتونیم در خدمت شما باشیم و یا اینکه به این شکل در خدمتتون باشیم و ما خواستیم زودتر بتونیم ببینیمتون و ان شا.. در آینده تو شرایط بهتر جبران می کنیم...
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

مدیر انجمن
    khale leila آواتار ها
    میزان امتیاز
    63
    پسند شده
    2610
    پسند کرده
    5217

نگارا جون نظرتون با نه چین قالب یا لازانیا که از قبل آماده میشه و تزیین کمی میخواد و سریع به سفره منتقل میشه چیه؟
    آخه ما ایرانیا علی الخصوص سن بالاها غذای سرد دوست ندارن
    دوست عزیز اینجور وقتا از فر یا ماکروفرتون استفاده کنین
    مثلا گراتن. سوفله . موساکا. راستی دلمه هم خوبه
    یا یه پلو تو پلوپز دم کنین و قالبی برش گردونین و مرغ توی فر رو کنارش بذارین
    مشکل کمبود جا برای وقتیه که میخواهین غذاها رو سرو کنین. اگه مستقیم از گاز یا فر به سفره منتقل بشه دیگه دردسر نداره
    قوانین فعالیت در انجمن معرفی رستورانها
    http://mamisite.com/forum/t3895.html#post1050889

مامان مرجان آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    270
    پسند کرده
    129

مریکوری عزیز اولا خیلی فکرت رو مشغول اون 10 تا کفش نکن مطمینا اونا مال مادر وخواهر و برادره که ادم رودربایسی نداره
    دوما مهونات رو میتونی تقسیم بندی کنی هر بار یه خانواده کوچیک
    من خودم مدتی توی خونه کوچیک زندگی میکردم میخواستم برای پسرم تولد بگیرم مونده بودم چیکار کنم . مشکلم هم با خانواده همسری بود اخه همه پرجمعیتن . خلاصه دم مادرهمسری رو دیدم مهمونی رو انداختم خونه ایشون!!
    همه چی رو هم خونه اماده کردم و بردم از ظرف سالاد اماده شده و تا حتی زعفرون دم کرده فقط برنجم رو اونجا دم کردم از خونه ابکش کردم ریختم توی قابلمه اونجا دم کردم
    شب هم موندم فرداش خونه رو دست گل تحویل دادم
    حالا حتما هم مجبور نیستی شام و ناهار بدی .میتونی به صرف عصرونه دعوت کنی که به قول دوستمون غذاهای سرد بزاری
    گاهی تمام چیزی که انسان نیاز دارد
    دستی است که بگیرد و قلبی که بفهمد

مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8117
    پسند کرده
    7504

نقل قول نوشته اصلی توسط khale leila
    نگارا جون نظرتون با نه چین قالب یا لازانیا که از قبل آماده میشه و تزیین کمی میخواد و سریع به سفره منتقل میشه چیه؟
    آخه ما ایرانیا علی الخصوص سن بالاها غذای سرد دوست ندارن
    دوست عزیز اینجور وقتا از فر یا ماکروفرتون استفاده کنین
    مثلا گراتن. سوفله . موساکا. راستی دلمه هم خوبه
    یا یه پلو تو پلوپز دم کنین و قالبی برش گردونین و مرغ توی فر رو کنارش بذارین
    مشکل کمبود جا برای وقتیه که میخواهین غذاها رو سرو کنین. اگه مستقیم از گاز یا فر به سفره منتقل بشه دیگه دردسر نداره
    خاله لیلای عزیز
    به نظرم ایده خیلی خوبیه فقط به نظرم مشکل مرکوری جون علاوه بر فضای کوچیک سریع گرم شدن این فضا هم هست. یعنی الان اگه تو فضای 35 متری گاز یا فر روشن کنه کل مهمونا الو می گیرن به نظر من. نظر شما راجع به بعد گرما چیه؟
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

مدیر انجمن
    maman somi آواتار ها
    سمیه
    میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    3304
    پسند کرده
    1346

نظر بنده در باب غذای گرم، به نظر خاله لیلا نزدیک تر است!

دوست گلم، غذای گرم همه اش شامل خورشت و مرغ و کباب نیست، دلمه و پیراشکی و انواع شکم پر ها هم شامل غذای گرم هستند.. شما میتونید علاوه بر سالادها و دسرها، دلمه یا پیراشکی گوشتی یا مثلا بادمجان شکم پر را از قبل درست کنید، درظرفهای پیرکس بچینید و داخل یخچالتون بگذارید. البته من خودم اگر بودم مرغ رو هم از قبل میپختم و با سس داخل پیرکس میچیدم و روش رو سلفون میکشیدم

زمانی که مهمانها آمدند، غذاهارو به نوبت در ماکروفر در زمان حداکثر 5 دقیقه ای گرم میکنید و روی میز میچینید، اگر مرغ هم جز آپشن ها بود که برنجی که از قبل آبکش کردید و کنار گذاشتید رو روی گاز میگذارید و دم میکنید ومیکشید.

البته یک پیشنهاد کوچک هم داشتم، یک میز تاشو بخرید، زمان پخت و پز جلوی آشپزخانه قرارش بدید و با رومیزی به عنوان هم میز و هم جدا کننده استفاده کنید، و زمان کشیدن غذاها هم ازش کمک بگیرید، هم اگر خواستید نوشیدنیها و بعضی اقلام دیگر را روی این میز بچینید.

اگر به صورت سلف سرو میکنید که نیاز به یک میز گوشه ای دیگر هم دارید، اما برای سفره بحث جداست. به نظر من با فضایی که دارید سلف سرویس بودن غذا هم برای خودتون و هم مهمانها راحتتره
    ستيز من تنها با تاريكي است و براي نبرد با تاريكي شمشير نميكشم، چراغ مي افروزم.

صفحه 42 از 86 نخستنخست ... 323940414243444552 ... آخرینآخرین