نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree439Likes

موضوع: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

نمایش نتایج: از 25 به 32 از 686
صفحه 4 از 86 نخستنخست 123456714 ... آخرینآخرین
    مدیر بازنشسته
    aram_khp آواتار ها
    آرام خسروپناهی
    میزان امتیاز
    8
    پسند شده
    1248
    پسند کرده
    219

Re: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

امینه جون 1 مدل خورش بذار ... که با رنگ مرغت فرق داشته باشه مثلا قورمه سبزی ... معمولا من تک رنگ درست نمیکنم ... سفره خوشگل تر میشه ... اگه عادت به کته داری 2 جا کته بذار خوب ... من همیشه این کار رو میکنم چون آبکش سختمه:دی
    elham khale این نوشته را پسندیده.
    سهم ما از گل سرخ ، یک بغل شادی و آرامش توست

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    112
    پسند کرده
    70

امینه جون سلام من اگه جات بودم با توجه به شرایطم از مامان و خواهرام کمک می گرفتم یامهمونی رو کنسل می کردم چون تقریبا تو چهارماه هستی بچه جاش محکم شده ولی بازهم نباید بقول معروف بلندو کوتاه کنی مخصوصا آبکش کردن برنجو باید بذاری بعهده همسرت یوقت قابلمه رو یهدفعه بلند نکنی!!!!!!!!!! با آبگردون باید از روش برداری بعد همسرت بریزه تو آبکش .
    عزیزم همه خانمهای مهمون درکت می کنن و خودشون شرمنده می شن نمی خواد زیاد تشریفاتیش بکنی به فکر سلامت خودت و نی نی کوچولوت باش.عزیزم موفق باشی.
    ***هیچ بن بستی وجود ندارد یاراهی خواهم یافت ،یا راهی خواهم ساخت****
    www.nahaldoosti.com

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    38
    پسند کرده
    0

سلام خانم گلا.
    ديشب به خير و خوشي مهموني رو دادم و رفت. براي سفره شام همون مرغ و گزاشتم با سوپ و الويه و حليم بادمجان. برنج هم با كمك درست كرديم. يه مقدارش تو ظرف جدا و به صورت باقالي پلو درست شد. خدا رو شكر همه راضي بودن. بعد از شام هم جاي ميوه خربزه آوردم كه هم خنك بود هم به قول عموي شوهرم آب بدن روزه دارا رو تامين ميكرد. از همهتون ممنون. بابت همه راهنمايي ها و دلگرميهاتون.بوس
    تجربه اي كه كسب كردم اين بود: جو براي سوپ رو از روز قبل چند ساعت خيس كردم و پختم و الويه رو هم روز قبل درست كردم. صبح سالادامو آماده كردم و پياز داغ و زرشكمو درست كردم تا ساعت 10.برنجم ساعت 10 خيس كردم و مرغ سوپمو گزاشتم بپزه.بعد رفتم سراغ گردگيري و جارو برقي و باز كردن جا( آخه خونه ما يه مقدار كوچيكه . براي 18 نفر تو پذيرايي جا نداشتيم. )ظرفامو هم روز قبل دستمال كشيدم و گزاشتم يه جا.ساعت الان 2 شده. مرغم و گزاشتم رو گاز و تا سرخ مي شد، مرغ سوپمو بي استخوان كردم و ريختم روي جو. ساعت 3 سس مرغا رو درست كردم و ديگه گزاشتمش رو شعله ملايم. بقيه مواد سوپم اضافه كردم.سس سالادا رو هم درست كردم و گزاشتم يخچال.تا ساعت 5 آشپزخانه رو مرتب كردم و مرتب سوپ رو هم زدم. بعد شعله اش رو تا آخر كم كردم و قابلمه رو گزاشتم رو شعله پخش كن. *ژله درست نكردم چون مادر شوهرم گفت كسي نمي خوره و خودش حليم بادمجون آورد. بعد رفتيم سراغ برنج. ساعت 6 هم دوش گرفتم و استراحت تا هفت. بعدشم سفره ها رو پهن كرديم و وسايل افطاري رو چيديم. بلافاصله بعد از افطار هم شام. بلافاصله بعدشم چاي و شيريني و خربزه. البته چاي و شيريني در چند نوبت سرو شد چون مهمونا دوسمون داشتن و تا 12 موندن. خدا رو شكر غذا خيلي اضافه نيومد و بيشتر اضافه هاش رو دادم مادر شوهرم( آخه يكي از برادر شوهرام نيومده بود.)آخرش ديگه مادر شوهرم منو از آشپزخانه انداخت بيرون و با جاري هاش ظرفا رو شستن. دستشونم درد نكنه.چون امروز ميتونم كامل بخوابم.
    همين ديگه سرتون رو هم درد آوردم ببخشيد. بازم بوس
    غزال999 این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    36
    پسند کرده
    0

دوستان مهمونی دادن برای منم یه نموره استرس آوره!آخه دوست دارم همه چی درست انجام بشه.هم حواسم به آشپزخونه ست هم به بشقاباولیوانای خالی و جمع و جورکردن روی میزعسلیها.شوشو کمک میکنه ها ولی بازم کارمن کم نمیشه.امکان نداره اخرشب پادرد نگیرم:(
    من غذاهامو آماده میکنمو میکشم تو ظرفای اصلی و سلفون کشیده میذارم کنار.اگرشام مهمان دارم دیگه ساعت4غذاها به جز پلو حاضرو کشیده شده ست وبا همون ظرفش تو مکروویوگرم میکنم و سرو میکنم.اینجوری فضای آشپزخونه برای کشیدن غذا تو ظرفا شلوغ نمیشه.
    در مورد بردن غذا،من همیشه ازین ظرفای بستنی که شکل بیضی هستن دارم.یکبارمصرف خوبه ها!ولی بردنش راحت نیست.یکبارمصرفا جون ندارن!به هر کسی غذا میدم میگم فردا راحت باشید آشپزی نکنین"نکنه از مززش خوشتون نیومده؟!"یه وقتا میشه فرداش خودم مجبورم فرداش آشپزی کنم!یادم میره واسه خودم بردارم=))
    ولی!قبول دارم که به همه نباید گفت .بعضیها ناراحت میشن.خدارو شکر ما تو فامیل نداریم ازین نوع!
    راستی کمک گرفتن از مهمان هم به نظرم اشکال نداره!درعین حال در مهمانی هم به میزبان کمک کردن خیلی خوبه!اینجوری مدیریتتون بهتر خواهد بود.امیدوارم روابط فامیلی همه مثل ما عالی باشه.

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    112
    پسند کرده
    70

منم یه ماه دیگه یه مهمونی عصرونه خانومانه دارم با25 نفر مهمون از الان دارم تمرین دسر میکنم.یه خورده شیشه درست کردم که خراب شد و ریختمش دور.برای مهمونیم می خوام قطعات مرغ سوخاری،پاچینی، سوپ جو با شیر،کیک خامه ای یا رولت،ژله هفت رنگ درست کنم لطفا برای بهتر شدن مهمونیم بهم ایده بدین ممنون می شم.
    دفعه اولم نیست که مهمون به تعداد دارم غذا درست کردن هم برام آسونه ولی راستشو بخواین برای اینکه چاق نشم مدتهاست دیگه کیک و دسر درست نمی کنم از همین قسمتش می ترسم چون دیگه مثل قدیما مهارت ندارم.
    ***هیچ بن بستی وجود ندارد یاراهی خواهم یافت ،یا راهی خواهم ساخت****
    www.nahaldoosti.com

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    95
    پسند کرده
    0

Re: برنامه ریزی جهت آمادگی پذیرایی از مهمانان

حالا اگه چند روز پشت هم مهمون داشته باشید، ویک سره در حال بشور بساب و پخت و پز باشید چه می کنید؟ ناهار بپز و بساطشوآماده کن و بعد جمع و جور کن، بعدش نوبت به شامه، و همین بساط، و شبش بااسترس بخوابی و دوباره فردا صبح بساط صبحانه آماده کن، و دوباره روز از نوو روزی از نو.... و این وضعیت چند روز ادامه داشته باشه و هر چند وقت یکبار هم تکرار بشه
    و در آخر دیگه هیچی جون برات نمی مونه
    و بعد از چند روز از هرچی آشپزخونه و خونه داری و مهمونداریه متنفر میشی
    minafeelgood این نوشته را پسندیده.
    [HIGHLIGHT=#ffffff]خدایا لطفا به بعضی از آنهایی که ایمان آورده اند، یادآوری کن که: تو خدا هستی نه آنها !!![/HIGHLIGHT]

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

سلام به همه خانومای هنرمند ، این تاپیک خیلی خوبه مخصوصا برای کسایی که مثل من تازه ازدواج کردن . مهمونی دادن برای من دلهره آوره دوست دارم همه چیز عالی باشه کسی هم ندارم کمکم کنه در نتیجه همیشه بعد مهمونی کمر درد می گیرم برای هفته آینده دو تا از عمو های شوهرم رو دعوت کردم برای شام . میشه راهنماییم کنید چی درست کنم بهتره؟منویی که خودم در نظر دارم : سبزی پلو با ماهی ، کیک الویه ، سوپ شیر ، رول کوکو سبزی . سالاد کلم قالبی ، برای دسر هم دسر انار و ژله آکواریوم

من درو زا ایران هستم..به قولی کنار گود هستم...
    اما دارم میبینم به خاطر بعضی موارد مهمانیها کم شده..مهمانی دادنها کم شده...
    باید هدفهامون رو تغییر بدیم.نباید مهمونی بدیم به صرف اینکه چشم خواهر شوهر رو کور کنیم..یا خواب از چشم جاری بیگریم...
    یا اینقدر به قول دوست بالایی کار کنی م که خسته بشویم و از مهمونی هم چیزی نفهیمم...
    االان اینجوری شده وای به حال بچه های ما....
    هدفمون رو بگذاریم برای دور هم شدن مهمونی بدیم..یک لوبیا پلوی ساده و یک ظرف سوپ...و یک کاسه ترشی..اما همه چیز با سلیقه باشه..و کلی بگو بخند و لذت از یکدیگر...
    نه اینکه هنرهامون رو نشون ندیم یا ازشون استفاده نکینم...توی جشنهای تولد سالگرد ازدواج..میتونیم مفصل مهمونی دبهیم..و هنر نمایی کنیم...
    من اون هفته مهمون داشتم با قورمه سبزی ساده و سالادپذیرایی کردم..اما همه تلاشم رو کردم که با سلیقه. کامل باشه...
    اینو گفتم که دلهامون رو بهم نزدیک کنیم....به فکر روابط بچه هامون هم باشیم...
    درسته به شوخی همه به هم میگیم ایده جاری کش..اما فقط یک شوخیه...
    حرف در این مورد زیاد دارم اما از حوصلتون خارجه...
    elham khale و minafeelgood این نوشته را پسندیده.
    آینده به کسی تعلق دارد که میداند چگونه منتظر نشیند.

صفحه 4 از 86 نخستنخست 123456714 ... آخرینآخرین
  • بانک بند ناف