نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree439Likes

موضوع: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

نمایش نتایج: از 297 به 304 از 686
صفحه 38 از 86 نخستنخست ... 283536373839404148 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    نسترن نگارین آواتار ها
    میزان امتیاز
    92
    پسند شده
    7517
    پسند کرده
    8761

Re: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

نقل قول نوشته اصلی توسط خانم حنا 1
    خانمهای هنرمند خسته نباشید و به منم ایده بدید ما سالی یه بار مهمونی خونوادگی(فامیل شوشو) داریم که قراره یه شام مختصر هم سرو بشه که تا بحال در حد ساندویچ سالاد اولویه .کالباس.مرغ.خوراک لوبیا. عدسی و آش بوده منم خودم یه بار پیراشکی سرخ کرده و یه بار اشترودل یا به عبارتی همون پیراشکی ولی با سوسیس وکالباس ولی با پخت در فر سرویدم .از اونجایی که تعدادمون حدودا 40 نفره وترجیحا میخوام سفره پهن نشه غذای راحت و شیک و خوشمزه وبا سلیقه ای وهنری و...................والبته کم هزینه باشه شما چی پیشنهاد میکنید ؟ با این همه گزینه جوک نگفتم یادتونم نره میخوام اینجوری بشن .شما که هنرمندین هنرتون رو با این گزینه ها مخصوصا بحث هزینه نشون بدین(اینو گفتم تا تحریک بشین) چون اگه بحث هزینه نباشه من اصلا چرا وقت شما رو بگیرم میرم هموجور چشم وچال در میارم. پس هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستم
    عزیزم سوالتون رو اینجا بپرسی سریعتر جوابتون رو میگیرین.
    viewtopic.php?f=91&t=1566&start=1960
    .............

خدا جونم دوست دارم هوارتااااااااااااااااا.

2. بانک بند ناف
    نسترن نگارین آواتار ها
    میزان امتیاز
    92
    پسند شده
    7517
    پسند کرده
    8761

بچه ها منم دوشنبه مهمون داشتم.منو شامل :زوکوتو،ژله گلدار،پان اسپانیا،اسنک،یوفکای کاسه ای تو پر،لقمه های پنیر و با خمیر همون لقمه ها پرشده با اسفناج و پنیرسفید. روزجمعه کیک اسفنجیم رو پختم گذاشتم تو یخچال.شنبه میخواستم ژوکوتو درست کنم ولی به دلایلی که شب بستنی رو گرفتم نشد.ولی ژله ام رو آماده کردم گذاشتم تو یخچال.افتاد یکشنبه.از صبح بلند شدم.مرغم رو برای اسنک از فریزر در آوردم تا یخش باز بشه.بعد رفتم سراغ زوکوتو اونم یک ساعت و نیم باهاش ور رفتم گذاشتم تو فریزر.ناهار آماده داشتم برای خودمون تا وقتم گرفته نشه ولی چون باید تا شب همینطور کارام رو میکردم برای شبمون از روز قبل نخود و عدس خیس کرده بودم که اونا رو پختم تا آش درست کنم.بعد یوفکاهام رو به صورت کاسه درآوردم گذاشتم تو فر.مرغم هم که یخش باز شد گذاشتم بپزه.همه ی اینکارا رو از ساعت 9 صبح تا 1 بعداز ظهر انجام دادم.تا اینکه ساعت 1 شوهر و خواهرشوهرم اومدن خونه بهشون ناهار دادم.بعد که اونا خوابیدن مرغم رو ریش ریش کردم.آشپزخونه رو یه مقدار مرتب کردم ظرفهام رو شستم .آخه من نمیتونم تو آشپزخونه شلوغ کار کنم تو همون حین کار خیلی از ظرفهام رو میشورم.دیگه حول و حوش ساعت 5 آشم رو بار گذاشتم.رفتم سراغ ژله گلدار باور کنید وسطش هزارتا کار کردم.تلفن زنگ زد مادر شوهرم اینا اومدن خونمون.به خاط همون اون چیزی که میخواستم نشد.پدر شوهرم روزه بود افطار ایشون رو کشیدم(آش)تو فریزر فلافل داشتم اونا رو درآوردم گرم کردم همه رفتیم شام بخوریم.طفلی خواهر شوهرم هم این وسط داشت برام اسفناج پاک میکرد.بعد شام من رفتم تو آشپزخونه جای خواهر شوشو اون طفلی هم رفت کوهی از ظرف رو بشوره.ظرفا که تموم شد کل آشپزخونه رو هم برام مرتب کرد الهی که خوشبخت بشه.
    .............

نسترن نگارین آواتار ها
    میزان امتیاز
    92
    پسند شده
    7517
    پسند کرده
    8761

بعدش قارچ رو برام شست و خرد کرد منم تو این حین سبزی میشستم.اسفناج ها رو گذاشتم پخت قارچ ها رو هم همینطور.دیگه دیدم توان ندارم مهمونام هم رفتن وسایل رو جا به جا کردم گرفتم خوابیدم.صبح که بیدار شدم خمیر رو آماده کردم.تو برنامه ام این بود که شب قبا پان اسپانیا رو آماده کنم ولی به خاطر مهمون داشتن نشد.راستی دیروز وسط کارام کاسه یخ رو هم داشتم آماده میکردم.از شنبه شروع کردم ولی کاسه شنبه کج شده بود مجبور شدم یکی دیگه درست کنم.بعد پان رو درست کردم.خمیر که ور اومد مواد داخل اون رو گذاشتم و رفت تو فر .شوشو با خواهرش اومد.بهشون ناهار دادم.خونه مرتب بود فقط گردگیری کردم ،جارو کشیدم و تی.بعد هم آشپزخونه رو شستم و توالت رو اینایی که میگم انجام دادم در نظر بگیرین یه خونه ی 250 متری رو.بعد رفتم دوش گرفتم.اومدم قبل از این که لباس بپوشم تن ماهی رو گذاشتم بجوشه.(داخل یوفکا رو با سالاد تن ماهی پر کردم.)خیار شور هم خواهرشوهرم ریز کرد.خلاصه اینم درست کردم.بعد اسنکها رو درستیدم.خودم رو خوشمل کردم یه یه ساعتی نشستم تا مهمونا اومدن.
    میدونین چرا اینا رو گفتم چون میخواستم بدونین من همه ی اینا رو از شما دوستان یاد گرفتم مخصوصا مینا جون که نوشته بودن همه کاراشون با برنامه ریزی انجام دادن. من قبلا خیلی مهمونی میدادم ولی همیشه جلوی مهمونام چهرهام خسته بود .ولی با اینکه این سری بعضی از کارا رو برنامه پیش نرفت ولی بازم برنامه ریزی خیلی کمکم کرد.جوری که بچه ها خیلی تعریف کردن.تمتم اینکار ها برای ده نفر بود.

بچه ها ازتون ممنونم .خیلی ازتون استفاده کردم.انشالله که همیشه سالم باشین.
    .............

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

خانم مینا فرزین نوشته های این صفحه وصفحات قبل را درمورد مهمانداریتون خوندم. آفرین به این مدیریت قوی در امور خانه داریتون.
    واقعا خسته نباشید با وجود پسر مریضتون وخستگی خودتون از مهمونهاتون خیلی خوب پذیرایی کردید. من اگه جای شما بودم حوصله ی خودمم نداشتم چه برسه به مهمون ناخونده!!!!!!!
    شما نظافت منزل را چند وقت یه بار انجام میدید که موقع اومدن مهمون خونتون تمیزه؟ دیدم بالا اشارهای به تمیزی خونه نکردید و مرتب مشغول آشپزی بودی. باوجودیکه هرروزم بیمارستان بودی خونه کثیف نشده بود؟
    چون من اگه بخوام برای مهمون سرزده همزمان آشپزی کنم و خونه رو تمیز کنم زود خسته میشم.و وقت کم میارم.
    بزنم به تخته شما خیلی فرز وزرنگی.

نسترن نگارین آواتار ها
    میزان امتیاز
    92
    پسند شده
    7517
    پسند کرده
    8761

ولی یه چیز دیگه هم میخوام بگم.من تمام این تشریفات رو انجام دادم.چون میخواستم هر کاری از دستم برمیاد برای دوستام بکنم.چون خیلی دوسشون دارم.ولی شوهرم بعد مهمونی باهام کلی حرف زد.میدونین بچه ها خوب من و دوستام خیلی جونیم و تازه اول زندگی مشترکمونه.مثلا من خودم 3 ساله که ازدواج کردم.مسلمه که درآمد هممون بالا نیست.خیلیها شوهرشون سربازه خیلیها کار موقت داره بعضی ها وضعشون عالیه ولی بعضی از دوستامون هم شوهرشون دانشجو و بیکار.شوهرم بهم گفت تو تمام اینکار ها رو انجام دادی از روی محبتت ولی از این به بعد به این فکر کن شاید کسی که میاد تو خونه ی تو وقتی نگاه به اینجور پذیراییت میکنه تو دلش بگه چرا ما نمیتونیم اینجوری زندگی کنیم.با اینکه من اکثر وسایل رو تو خونه داشتم.و دوستام اولین باری بود که میخواستن بیان خونمون.ولی بچه ها من از دیشب انقدر عذاب وجدا گرفتم نمیدونم چیکار کنم.دوستام دخترهای تحصیلکرده و با شعوری هستن.زندگیهای خوبی هم دارن ولی خوب همیشه اول زندگی آدما یه سری مشکلات مالی دارن.الان پیش خودم میگم نکنه منی که میخواستم به دوستام خوش بگذره ناراحتشون کرده باشم.شوهرم با اینکه قبل از مهمونی تمام کارای من رو میدید به خاطر اینکه تو ذوق من نزنه چیزی نگفته بود.ولی همین که اینا رو گفت و خودم بهش فکر کردم خیلی اعصابم خورد شد.بچه ها به نظرتون اینکارای ما درسته؟خود من هم جوابی برای این سوالم ندارم.
    .............

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    208
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط RAIN
    خانم مینا فرزین نوشته های این صفحه وصفحات قبل را درمورد مهمانداریتون خوندم. آفرین به این مدیریت قوی در امور خانه داریتون.
    واقعا خسته نباشید با وجود پسر مریضتون وخستگی خودتون از مهمونهاتون خیلی خوب پذیرایی کردید. من اگه جای شما بودم حوصله ی خودمم نداشتم چه برسه به مهمون ناخونده!!!!!!!
    شما نظافت منزل را چند وقت یه بار انجام میدید که موقع اومدن مهمون خونتون تمیزه؟ دیدم بالا اشارهای به تمیزی خونه نکردید و مرتب مشغول آشپزی بودی. باوجودیکه هرروزم بیمارستان بودی خونه کثیف نشده بود؟
    چون من اگه بخوام برای مهمون سرزده همزمان آشپزی کنم و خونه رو تمیز کنم زود خسته میشم.و وقت کم میارم.
    بزنم به تخته شما خیلی فرز وزرنگی.
    راین عزیز خوب شد یاداوری کردی
    عزیزم شوهرم خیلی تو نظافت وسواس داره یعنی اگه میخوام خوشحالش کنم باید خونه مرتب باشه ناهار نخوره یا نداشته باشم اصلا ناراحت نمیشه خانوادگی اینطوری هستن پدرشوهرم الان سه ساله تنها شده سرزده بری تو خونش فکر میکنی رفتی تو خونه ی عروس نو بس که تمیزه برق میزنه گازش و اشپزخونه اش برا همین رو من هم اثر گذاشته هرچندروز نظافت کلی میکنم البته باکمک همسری اون تا میبینه من دارم اشپزخونه تمیز میکنم بیچاره زود میره جارو میاره اتاقا و سالون رو میکشه برا همین همیشه همیشه خونه تمیزه شاید ظاهرش مثلا چندتا اسباب بازی ریخته باشه اونم سه دقیقه ای جمع میشه بعدشم این جور موقع ها تمام جارو رو شوهرم میکشه خیلی تمیز میکشه من اصلا نمیتونم به تمیزی اون جارو بکشم اشپزخونه رو هرشب تمیز میکنم کارخاصی نداشتم چون چندروزپیش مهمونای چندروزه ی من رفتن ما کلی خونه رو تمیز کرده بودیم بنابراین کار زیادی نداشتم فقط خسته این چندشب نخوابیدن بودم ولی بعد دیگه یادم رفت شبم تازه 12 خوابیدم
    نسترن نگارین جون من اگه بدونم مثلا یکی از اشناها که میاد میدونم وضع جالبی ندارن نمیام براشون بوقلمون یا ماهیچه درست کنم که تنوع غذاییم زیاد هست ولی همش باکمی خلاقیت درست میشه که اونم خوشش اومده بود همه دستورات رو میگرفت ما باهمون مواد غذایی که همه دارن غذا رو شکلش رو عوض میکنیم و شیک میکنیم خرجی نداره مثلا خونشون رفتیم کلی مرغ اضافه اومد بهش گفتم نزاره یخچال بد بود میشه من مرغی که بمونه اصلا نمیتونم لب بزنم وبرای شب از عصرش خمیر کاسترول من گفتم اونم درست کرد مرغارو ریش ریش کرد فلفل دلمه اینام که تو فریزر داشت قارچ نداشت که مهم نبود نمیخواستم تو خرج بندازمش میخواستم یاد بگیره باهرچی تو خونه داره میتونه درست کنه پیازو ادویه کاسترول درست شد اگه بدونی با چه به بهی از شکل و ظاهرش بچه هاش خوششون اومده بود با سس تند شب خوردن
    خلاصه ما با بعضی موادا میتونیم داخل همون خمیر کاسترول که خرجی نداره غذای شیک درست کنیم
    منوی من بیشتر به مهمونام بستگی داره یکی قلبش مشکل داره یکی رژِیمی هست یکی از فلفل دلمه تو غذا خوشش نمی اومد برا همین غذاهام مختلف در مقدار کم بود و همه هم لذت بردن
    خوب وقتی دفعه اول باکسی روبرو میشی ی مقدار سخته که تاحالا باهاش مواجه نشدم اونم ی چاره ای داره بالاخره نباید سخت بگیریم اینجوری از مهمون مهمونی دادن هراسون میشیم ببخشید زیاد حرف زدم
    ترجیح میدهم حقیقتی مرا ازار دهد:تا اینکه دروغی ارامم کند

نسترن نگارین آواتار ها
    میزان امتیاز
    92
    پسند شده
    7517
    پسند کرده
    8761

مرسی مینا جون.من کلی دارم از شما درس یاد میگیرم.توصیهی شمارو هم مد نظر دارم .میدونین من خواستم برای دفعهی اول که همهی بچه ها میان سنگ تموم بذارم.منم تمام موادم ارزون بود به قول شما فقط تنوعش بالا بود.من هر وقت اون چندتا دوستی که گفتم مشکل دارن دعوت کردم جوری ساده گرفتم که اگه بریم خونشون به مشکل نخورن.ولی یه چیزی رو میدونین من اینجوری تربیت شدم که هرچی تو خونه دارم برای مهمون بیارم هر کاری ازدستم بر میاد براش انجام بدم.مامانم هم همینطوره.دیشب هم از همه قشری بودن.اصلا شاید اون دوستام این فکرهایی که من و شوهرم کردیم رو نکنن ولی نمیخوام کسی رو اینجوری ناراحت کنم.شاید باور نکنی از دیشب تا حالا اون دوستام از جلوی چشم کنار نمیرن.
    بازم ممنونم راهنماییم کردین.مثل خواهر بزرگترم نصایح شما رو آویزه ی گوشم میکنم.
    .............

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    208
    پسند کرده
    0

وای نسترن جون من نصیحت نمیکنم خواهرجون
    باورتون نمیشه تا چندسال پیش که شاغل بودم اصلا از این کارا بلد نبودم جاریم ی ژله دورنگ درست میکرد چشای هممون گرد میشد از تعجب که وای چه کارجالبی کرده ولی الان به لطف مامی سایت جون و دوست های دیگه ی مقداری یادگرفتم
    شاید تجربه کوچولوی خودمون به درد همدیگه بخوره من که خیلی چیزا یاد گرفتم که بخوام بگم کتاب میشه
    غرض از پست گذاشتن دیروز گفتم مهمون دارم شب هم که شام بردیم پارک بعد اونا برا خواب رفتن جای دیگه قرار بود بیان فرداش خونمون که بعد کنسل شد ولی یهو عصر قرار شد دوباره بیان از اون طرف هم پدرشوهرم هم زنگ زد که داره میاد حالا من و پسری هم حموم بودیم و من هم از جوش زدن بدن پسرم متعجب و ناراحت بودم که شوشو گفت مهمون داریم خلاصه
    ساعت 5 بود گفتم اول چیا داریم تو خونه .قراربود بیمارستان هم بریم و نشد دیگه ...
    گوشت چرخکرده رو یخزدایی کردم و بساط کتلت رو اماده کردم برنج رو خیس کردم تازود دم کنم اگه بشه بریم بیمارستان
    تا کتلت ها سرخ میشد ی مقدارخیارو گوجه بود سالاد شیرازی درست کردم رفتم سراغ یخچال دیدم میوه کلا ی طالبی کوچولو داریم دو تا کیوی دوتا سیب چندتادونه زردالو و هلو دیدم نمیشه اینارو تو دیس بچینم همزمان که کتلت ها سرخ شد میوه هارو خرد کردم همه رو مخلوط کردم حالا پودرژله ندارم ورداشتم شربت سن ایچ اناناس داشتم پودرژلاتین رو هم گذاشتم رو کتری شفاف شد قالب رو میوه هارو ریختم توش و ژلاتین هم ریختم تو شربت و قاطی میوه ها کردم ظاهرش که خوب شده تا بعد
    بستنی هم که داشتم پدرشوشوی عزیز هم که هروقت میاد ی بسته میخره
    طالبی رو فالوده کردم کلا شد دولیوان اینم بگم مهمون خانوم ندارم سه تا اقا هستن
    ی نصفه هندونه داشتم که قرمز بود ولی بی مزه من عاشق اینم که میکس کنم یخ باشه تو لیوان بخورم اینا هم دوست دارن
    خلاصه ی سه لیوانی هم اب هندونه شد برنجم رو هم دم کردم الان هم که ساعت 8 و 25 دقیقه هست کارام کلا تموم شده اومدم نت بیام گزارش بدم دعا کنین دسرم خراب نشه
    تا الان هم خیلی اب هندونه بهشون چسبید از راه رسیدن بودن با اب هندونه و فالوده طالبی پذیرایی شدن بعد از نیم ساعت بستنی اوردم و بعدشم چایی با خرما چون پدرشوهرم دوست داره زیاد
    دیگه نشستم تا برنجم دم بکشه با اینکه شبا برنج درست نمیکنم ولی خوب امشب دیگه استثنا شد چون سه تا مهمون شوهرم گفت غذای کاسترول و پیتزا درست نکنم ماهم این غذای ساده رو درست کردیم بعدا عکساشو میزارم راستی چند تا شیشه هم ترشی بادمجون درست کردم از ظهر دوروز پیش ابپز کردم گذاشتم ابش خشک امروز بادمجون شکم پر ترشی انداختم با سبزی شمالی که تو فریزر داشتم جاتونو خالی میکنم ....
    ترجیح میدهم حقیقتی مرا ازار دهد:تا اینکه دروغی ارامم کند

صفحه 38 از 86 نخستنخست ... 283536373839404148 ... آخرینآخرین