نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree439Likes

موضوع: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

نمایش نتایج: از 281 به 288 از 686
صفحه 36 از 86 نخستنخست ... 263334353637383946 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    Mahi site آواتار ها
    میزان امتیاز
    92
    پسند شده
    1568
    پسند کرده
    1362

Re: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

ممنون مینا جونم
    من برنجو می خوام تو پلوپز درست کنم (از اون مدلیا که ته دیگ نمی بنده) و بعدش بریزم تو قالب و بعد برگردونمش.امیدوارم منظورمو خوب رسونده باشم

2. بانک بند ناف
    پرشیا آواتار ها
    میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    564
    پسند کرده
    25

نقل قول نوشته اصلی توسط mahi1950
    سلام دوستان
    من امشب یه مهمونی ساده دارم. یه چند تا سوال ابتدایی داشتم!
    می خوام بدونم مرغ شکم پرم رو که توی فر میخوام درست کنم می تونم حدود ساعت ۵-۶ آماده کنم و بعد شب اونو تو فر یا مایکروفر گرم کنم؟کیفیتش کم نمیشه؟ مواد داخل شکمش ـسبزی معطر و کشمش و زرشک و پیازداغ و گردو و رب انار- آب نمیندازه و بد بشه؟
    و اینکه اگه بخوام برنجمو تو قالب تزیین کنم و برگردونم (مدل زرشک و برنج زعفرونی وبرنج ساده) میشه اونو هم ۴-۳ ساعت زودتر بپزمو بریزم تو قالب و موقع سرو برگردونم و یا اصلا زوتر برگردونم و نهایتش موقع سرو بذارم تو مایکروفر و گرمش کنم؟اون کیفیتش کم نمیشه؟
    چون نمیخوام موقعی که مهمونا میان همش تو آشپزخونه باشم و در ضمن حتی الامکان می خوام فرم هم زودتر خاموش کرده باشم که خونه خیلی گرم نشه و وسایل تو فرم هم زودتر برن سرجاشون!
    ممنون اگه من تازه عروس دور از مامانشو راهنمایی کنید!

عزیزم مرغتو در بسته تو قسمت گرم خونه فر اون پایین فر بزار فرتم که خاموش باشه تا چند ساعت گرم میمونه
    برنججم ههمون طور با قالبت بزار تو گرم خونه موقع سرو برش گردون فقط تهدیگش نرم میشه .هر کاری کنی ته دیگش مثل اول نمیشه

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    208
    پسند کرده
    0

دوست عزیزFTMH دوستان که میگن ی کاری کن که دیگه مهمون سرزده نیاد باب شوخی مطرح میکنن تا ی مقدار بخندیم وگرنه همه اینجا هم مهمون دوست دارن هم برا این جمع شدیم که بهترین پذیرایی رو داشته باشیم من هم تو تهران به غیر از فامیل های همسرم که خیلی هم صمیمی هستیم کسی رو ندارم اونا هم که تعدادشون خیلی کم هست اینجا داریم تجربه هامونو دراختیار همدیگه قرار میدیم تا پذیرایی شایسته ای داشته باشیم زمونه الان با قدیم فرق کرده بله الان تو شهرستان هم مادر من ی اتاق 24 متری دارن که اسمش مهمون خونه هست و مخصوص مهمون هست کلا پذیرایی اونجا انجام میشه حتی ماهم که میریم اونجا پذیرایی میشیم ولی خونه های کوچیکه تهران که اکثرا هم شاغل هستن ادب حکم میکنه که ی تماس کوچیک گرفته بشه تا میزبان شرمنده نشه و چیزی تو خونه داشته باشه برا پذیرایی که باز اونم داریم به همدیگه راهکار نشون میدیم که چی تو خونه داشته باشیم بهتره تا شرمنده مهمون نشیم وگرنه همه میدونیم مهمون حبیب خدا و برکت خونه هست وروزیش جلوتر میرسه هیچکس اینجا قصد بی احترامی یا فرار کردن از مهمون نداره
    ترجیح میدهم حقیقتی مرا ازار دهد:تا اینکه دروغی ارامم کند

Mahi site آواتار ها
    میزان امتیاز
    92
    پسند شده
    1568
    پسند کرده
    1362

ممنون دوست جونا از راهنماییتون
    چون با مهمونام رودربایستی نداشتم زیاد تصمیم گرفتم خودمو عذاب ندمو مرغموساعت ۵ گذاشتم تو فر و ۹ آماده بود و راحت تو ظرف دلخواهم سروش کردمو تزیینش کردمو بعد گذاشتم تو فر که هنوز گرم بود تا موقع شام. برنجمم ساعت ۹:۳۰ اینا آماده شد و سریع قالبیش کردمو برگردوندمو گذاشتم تو مایکروفر موقع شام گرمش کردم.
    همه چی خیلی عالی شد خدا رو شکر!

aydaa آواتار ها
    میزان امتیاز
    171
    پسند شده
    3202
    پسند کرده
    12083

سلام من دیشب 4 تا مهمون داشتم که خیلی باهوشون رودربایسی داشتم چون خانم مهمان فوق العاده تمیز و باسلیقه بود من دو بارخونشون رفته بودم گه یبارش واسه افطار بود که دعوت کردن و ی بار هم بعد از عید واسه عید دیدنی رفتیم (اخه تو عید نبودن)که شام نگهمون داشتن و تو اون وقت کم پذیرایی عالی داشتن.همون روز من دعوتشون کردم که حتما خونه ما هم بیان و گفتن ی روز بی خبر میان که من تو زحمت نیفتم و همون موقع من گفتم اگه میشه ی روز زودتر بهم خبر بدین من مثل شما با سلیقه نیستم.راستی ی بار پارسال اومدن خونمون که چون همسرم جوجه درس کرد کار من خیلی راحت بود (کیک و دسر و سو پ وسالاد) 5شنبه شوهرم زنگ زد و گفت فرداشب میان.تا همسرم برسه خونه من تصمیم گرفتم چی بپزم بادمجون شکم پر و مرغ مکزیکی سالاد فصل و سالاد کدو بلغاری ماست وخیار و سبزی و دسر پودینگ شکلاتی و زبرا کیک/همسرم که اومد من لیست روحاضر کردم و رفتیم خرید.دیروز صبح میخواستم از ده صبح کارام رو شروع کنم که خواب موندم و از11 کارام رو شروع کردم.اول مایع گوشتی خورش رو حاضر کردم ی مقدار ازش بر داشتم و توش قارچ زدم و واسه ناهار همسرم کنار گذاشتم .بعد بادمجونا رو پوس کندم نمک زدم و تو صافی گذاشتم .همون موق شروع کردم به سرخ کردن کدوها.تا کدوها سرخ میشد کاهو وخیار و گوجه رو گذاشتم تومایع ضدعفونی کننده.زیر کدوها رو کم کردم رفتم ایینه دستشویی رو تمیز کردم دستشویی مهمون رو هم دو روز قبل شسته بودم کار زیادی نداشت
    طپش بر این گرفتگی گذر مگر نمیکند؟!

aydaa آواتار ها
    میزان امتیاز
    171
    پسند شده
    3202
    پسند کرده
    12083

همسرم وقتی دید من استرس دارم گفت جاروی هال و دستمال کشی میز ناهار خوری با من. فکرم از هال ازادشد کدوها سرخ شد تو این فاصله هم هرچی ظرف کثیف کردم شستم ماکارونی رو واسه همسرم اماده کردم ناهارش رو دادم .همزمان بادمجونا رو هم سرخ کردم.اها یادم رفت بگم مرغ رو هم همون موقع که مایع گوشتی رو حاضر میکردم پختم .تا بادمجون سرخ شه مرغ رو ریش ریش کردم .زیر بادمجونا رو کم کردم و پودینگم رو حاضر کردم و تو ظرف ریختم وگذاشتم یخچال.مواد سالاد رو شستم تو ابکش ریختم .سس رو هم همون موقع اماده کردم.ساعت حدود 4و نیم بودکه ی کم ماست چکیده واسه سالاد بلغاری درس کردم .و سالاد بلغاری رو هم درس کردم گذاشتم یخچال .سالاد فصل رو هم حاضر کردم.تا بادمجونا سرد شه ی چایی خوردم .بعد شکم بادمجونا رو پر کردم تو ظرف گذاشتم.برنج رو خیس کردم .سیب زمینی رو سرخ کردم (بعد که مهمونا اومدن گذاشتم تو تستر گرم شه).سس خورش رو هم حاضر کردم ریختم کنارش درش رو بستم حدود ساعت 6 دیگه غذاهام تموم شد.ظرفا رو شستم و ظرفای مهمونی رو چیدم رو کابینت.یهو یدم اومد کیک درس نکردم و خیلی هم خسته ام وهنوز برنجم دم نکردم.سبزی هم پاک نکردم بی خیال سبزی شدم وفقط کمی جعفری از رو سبزیا برداشتم وشستم.برنج رو ریختم دم (مرسی از مریم گلی)لباس پوشیدم رفتم سر کوچه کیک درنا خریدم با بستنی و سریع کیک بستنی درس کردم و گذاشتم تو یخچال.ساعت 7و نیم شوهرم بیدار شد و جارو کشید و میوه ها رو هم تو ظرف چید منم سریع میز رو چیدم (بشقاب میوه و کارد و چنگال)و اشپزخونه رو شستم پنجره رو وا کردم تا زود خشک شه. دیگه واقعا نایی نمونده بود واسم مهمونا که زنگ زدن که پلاکتون چنده کتری رو رو گاز گذاشتم و رفتم لباس پوشیدم.دلم میخواست دوش بگیرم اما دیگه نشد با اینکه حدود یکساعت وقت ازاد داشتم اما همینجوری حس میکردم ی کاری مونده .مهمونا که اومدن من ی ماهی تابه رو گاز گذاشتم و گوجه سرخ کردم اما پیش مهمونا بودم وزیر خورش رو هم همون موقع روشن کردم بعد از پذیرایی با چایی و خوش وبش (نیم ساعت)سفره انداختیم و شام البته من هول شدم اول برنج کشیدم که باعث شد مهمونا سر سفره منتظر بشینن تا خورش برسه اخه اومدن تو اشپزخونه منم هول شدم خلاصه این باعث شد که چند دفعه پاشم بیام تو اشپزخونه و ی چیزی ببرم سر سفره

aydaa آواتار ها
    میزان امتیاز
    171
    پسند شده
    3202
    پسند کرده
    12083

دسرو نیم ساعت بعد ازشام سرو کردم اخر شب هم کیک بستنی سرو شد میدونم اشکال داشتم ولی واسه منی که همیشه تا لحظه اخر که مهمونام بیان نصف کارام مونده و سس سالاد رو همیشه موقع سفره انداختن درس میکردم دیشب نقطه عطفی بود من که مهونی هام اکثرا از ی هفته قبل میدونستم بازم وقت کم میاوردم دیروز ریلکس تر از همیشه بودم باورتون نمیشه من همیشه از ساعت 5 و 6 از شدت استرس پرزای چشاییم از کار میافته و همه چیز رو یا شور یا تلخ حس میکنم دیروز همه مزه ها رو میفهمیدم اخر شب هم با گفتن این جمله از خانم میهمان که شما خیلی با سلیقه ایی خستگیم در رفت و اقای مهمان هم که به کم غذایی مشهوره کلی غذا خورد وتعریف کرد(به لطف دوستای مامی سایت).میدونم پستام خیلی طولانی شد اما اینو واسه کسایی مثل خودم نوشتم که ی کم اگه استرسمون رو کم کنیم جلو میافتیم هر چند که میدونم هنوز باید خیلی رو خودم کار کنم مرسی از همه مهربونا و به خصوص مینا فرزین عزیز که دیروز همش بهش فکر میکردم و اعتماد به نفس میگرفتم با تجربه مهمون داری که در اختیارمون گذاشته بود دلم میخواست عکس بگیرم اما روم نشد

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    93
    پسند کرده
    0

بچیا جون ببخشید شاید سوالم تکراری باشه ولی می پرسم دیگه

جمعه کل فامیل نزدیک رو برای تولد دوتا پسرم دعوت کردیم شام میخوا م ببینم اگه لازانیا درست کنم میتونم صبح زود تمام موادش رو حاضر کنم

بذارم تو یخچال (یعنی نیمه آماده) بعد برای شب بذارم تو ماکروفر و 20دقیقه ای حاضرش کنم ؟
    کاش دائم دل ما از تو بلرزد ای عشق!
    آن دل که از تو نلرزد به چه ارزد ای عشق؟

صفحه 36 از 86 نخستنخست ... 263334353637383946 ... آخرینآخرین