نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree439Likes

موضوع: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

نمایش نتایج: از 265 به 272 از 686
صفحه 34 از 86 نخستنخست ... 243132333435363744 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    گیتار آواتار ها
    سعیده
    میزان امتیاز
    1242
    پسند شده
    20250
    پسند کرده
    13545

Re: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

مینا جونی خیلی حساب شده ودقیق عمل میکنی هاااااااا ا.واسه ی خودت اسپند دود کن خانمی
    حس کنجکاوی من گل کرد :تو کابینت اون ظرف کنار روغن سرخ کردنی بهار چیه؟؟(سمت راستش همونی که درش آبی رنگه)
    فقط یه سوال من برای نگهداری سوسیس وکالباس مشکل دارم زیاد نمیتونم تو یخچال نگه دارم خراب میشن از طرفی شنیدم که نباید توفریزر گذاشت شما برای نگهداریش داخل ظرف دربسته میزاری یا داخل نایلون؟
    ...

والعصر ..........

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    208
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط گیتار
    مینا جونی خیلی حساب شده ودقیق عمل میکنی هاااااااا ا.واسه ی خودت اسپند دود کن خانمی
    حس کنجکاوی من گل کرد :تو کابینت اون ظرف کنار روغن سرخ کردنی بهار چیه؟؟(سمت راستش همونی که درش آبی رنگه)
    فقط یه سوال من برای نگهداری سوسیس وکالباس مشکل دارم زیاد نمیتونم تو یخچال نگه دارم خراب میشن از طرفی شنیدم که نباید توفریزر گذاشت شما برای نگهداریش داخل ظرف دربسته میزاری یا داخل نایلون؟
    گیتار جون اون کنجد هست ی بار با ظرفش خریدم بعدش از این کنجد بسته ای ها خریدم هربار تموم میشه پرش میکنم برا تزئین کاسترول و خمیرهای نونی
    کالباس هم ما زیاد استفاده نمیکنیم اگه دیده باشی تو یخچال ی کشو داره برا کره و کالباس و این چیزا که ی سردکن میاد توش نه مثل فریزر یخ میزنه نه مثل یخچال ی مقدار خنکتره و چون از این کالباس بسته بندی ها هست تا چند ماه تاریخ مصرف داره ی وقتایی که شام ندارم ی ساندویچ به شوشو میدم
    چون احتمال میدادم مهمونام بخوام براشون اسنک درست کنم خریدم ولی نشد که درست کنم دیگه حالا خودمون مصرف میکنیم
    ترجیح میدهم حقیقتی مرا ازار دهد:تا اینکه دروغی ارامم کند

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    208
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ترانـــــــه
    مینای گلم فروشگاه مواد غذایی داری تو خونه ات خانمی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟کاش همسایه بودیم اونوقت چه خوب میشد!!!!
    مینا جون این حالت برای شما شاید خوب باشه ولی برای امثال من خیلی هم بی اقتصادی میشه ....یبار من اقتصادیم گرفت گفتم بریم با جعبه اونم حالا سایز کوچیک میوه بخریم تا ارزونتر دربیاد چشتون روز بد نبینه اون ارزونتر از همه چی گرونتر درومد چون بیشترشون خراب شد رفت داخل سطل آشغال !!!!
    برای خونواده های کم جمعیتی چون ما که بیشتر اوقات خارج از خونه هستیم و مصرف فوق العاده کمتری داریم اینهمه مواد غذایی یا اینهمه مواد شوینده اصلا بصرفه نیست چون مطمئنا بیشتر از یه سال هم میمونه و کلی هم باید خمس بدیم
    مینا برام خیلی خیلی جالب اومد وقتی اینهمه مواد غذایی دیدم تویه خونه ات چون من بیشتر دیدم آقایون اهل خرید زیاد هستن و همیشه تو خونه دارن مثل بابای خودم
    مینا عاشقتم خیلی باحالی اون روز تویه خونه کار تورو تعریف می کردم همه می خندیدن اینکه پسر کوچیکت رو گذاشته بودی داخل سینک

باهات موافقم ترانه جون ولی نه در مورد میوه خوب منم این تجربه رو دارم برا همین میوه رو خیلی کم و تازه میخرم
    ولی من از اقام اینا یاد گرفتم همیشه میگه تو خونه ادم باید حبوبات و برنج فراوون باشه اونا کیسه ای میخرن
    من حواسم به تاریخ مصرفها هست مواد تو فریزر رو تا تموم نشه نمیخرم اونایی هم که بسته بندی میکنم تاریخ داره
    اگر مثل چند سال پیش شاغل بودم اره تمام موادم میموند ولی الان من دائم خونه هستم مصرفمون بالا هست الان ما داریم هفته ای ی بسته پنیر میخوریم
    یادته گفتم وای شوهرم رفته ی کارتون خریده پنیر روزانه که دونه ای 3400 بود دونه ای 3000 افتاده
    دیروز قیمت کردم همون پنیر شده 3700؟؟؟؟
    بعدشم من ماهی ی شوینده پرسیل مصرف میکنم الان 12 تا دونه دارم اندازه مصرف ی سالم تا دوسال هم تاریخ انقضا داره الان شوینده هامو که نگاه میکنم من دونه ای 1700 که بود خریدم الان شما برو پرسیل بخر شده دونه ای 3100؟؟؟
    تو این سه ماه
    شکر هرماه که خرید ماهانه کردیم رو هم جمع شده الان که تابستونه مصرفم زیاده حدود بیست بسته شکر دارم
    ما بقی هم چیزی نیست که بخواد خراب بشه من هردوهفته ی بار کابینتارو بیرون میریزم حواسم به تاریخا هست
    مثلا چند منظوره اکتیو اون بنفشا من 1700 خریدم قبل عید الان تو مغازه ها همون 2150 و 3000 شده
    مثلا رودرکابینت ی ورقه چسبوندم اسم موادی رو که تو اون کابینت و از هرکدوم چندتا دارم رو روش نوشتم ازش عکس میگیرم ببینی
    برای اینکه مثلا من خونه نیستم شوشو نره کابینت رو بریزه بهم خودم تا چیزی به اون کابینت اضافه میشه یا کم میشه رو یادداشت میکنم امار دقیق دارم که چی داریم و چند تا داریم تا خواست تموم شه میخرم دقیقا مثل سوپرا عمل میکنم و از روشمم خیلی راضیم تا حالا چیزی خراب نشده حتی میوه تا میخواد بمونه یامیکس میکنم یا اگه گوجه زیاد بود خرد میکنم میزارم فریزر ی وقتایی خستم راحت میندازم باکره تو ماهیتابه املت خوشمزه اماده میشه
    شوشو وقتی باباش سرزده میاد میبینه شام من سه سوته حاضره تعجب میکنه خودم این جوری راحت ترم
    حالا برا شما شاغلها خوب جریان ممکنه فرق کنه ولی من خیلی راحتم و تا حالا به مشکل برنخوردم

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    1
    پسند کرده
    0

سلام دوست جونا
    من یه مشکلی که همیشه دارم اینه که نمیدونم برای مهمونایی که سرزده میان خونم چی درست کنم؟؟ بیشتر منظورم خونواده و فامیلای همسرمه همیشه بیخبری میان مثلا 8 شب زنگ میزنن که ما تا نیم ساعت دیگه میایم خونتون!!!
    شماها در این مواقع چکار میکنین ؟چی درست میکنین که سریع اماده بشه؟؟؟؟؟

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    208
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط aigin
    سلام دوست جونا
    من یه مشکلی که همیشه دارم اینه که نمیدونم برای مهمونایی که سرزده میان خونم چی درست کنم؟؟ بیشتر منظورم خونواده و فامیلای همسرمه همیشه بیخبری میان مثلا 8 شب زنگ میزنن که ما تا نیم ساعت دیگه میایم خونتون!!!
    میدونی من وقتی بیکارم به اینم فکر کردم تو گوشیم ی دفترچه یادداشت داره که خریدامو یادداشت میکنم ی قسمتشم به این اختصاص دادم نوشتم مهمون سرزده
    بعد ی لیست برا خودم نوشتم مثلا اگه یکی یهو بیاد من چیا تو خونه دارم و باهاش میتونم چه غذاهایی درست کنم
    مثلا ماهی قزل بدون تیغ دارم همبرگر که خودم قالب زدم دارم دو سه بسته جوجه هم دارم
    ولی گوشت به اندازه کم دارم مخصوصا مرغ قبلا ها 6 تا 6تا مرغ میخریدم ولی الان دوتا دوتا تا تموم نشده زود میخرم
    بعدشم نخود لوبیای پخته تو فریزر دو بسته دارم یعنی تا تموم میشه دوباره میزارم بسته به فصل سه سوت اش کشک حاضره یادمه جمعه تو اذرماه بود ساعت 8 شوهرم گفت بریم تا لواسون اینو که گفت من سبزی و نخودلوبیا پخته رو ریختم تو قابلمه پیازداغم اماده دارم تازمانی که ما اماده شدیم اش خیلی خوشمزه من اماده شد ریختم تو زودپز تا درش کیپ بشه نمیدونین چقدر تو اون برف چسبید عکساشم تو مطبخ میزاشتم
    دسر هم که دکتر اوتکر دارم فقط برامواقع ضروری که مهمون سرزده میاد ژله هم که دارم
    خلاصه خیلی غذاها میشه درست کرد سینه مرغ ریزشده برا مرغ مکزیکی هم دارم سوپ اماده ی بسته میندازی تو قابلمه ی مقدارهم از این سینه خرد شده میشه ی سوپه خوشمزه
    تا باز بقیه بیان نظرشون رو بدن

مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8137
    پسند کرده
    7504

سلام دوست جونا

دوست عزیز
    چند تا سینه مرغ بدون پوست و استخون رو مکعبی خورد کنین و فریز کنین و تو این مواقع با یه تفت دادن با انواع سبزیجات میشه خوراک یا چیکن استروگانف یا مرغ مکزیکی یا روش ماکارونی و پنیر بریزین بذارین تو فر میشه گراتن مرغ. و...
    کلا بهتره هر وقت خورش درست می کنین بیشتر درست کنین یه ظرف هم بذارین تو فریزر برای این مواقع.
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

نسترن نگارین آواتار ها
    میزان امتیاز
    92
    پسند شده
    7524
    پسند کرده
    8761

سلام دوست جونا
    اولا که خوشبختانه فامیل شوشوی من بهم خبر میدن اگه هم خبر ندادن 1 در 1000 این اتفاق کم میفته اصلا برای ناهار یا شام نمیمونن.اولا یه جور به شوهرت بگو بهشون برسونه که قبلش بهتون خبر بدن.برای غذاها هم میتونی سینه ی مرغ.فبال کباب ،پاچیین مرغ رو مزه دار کنی بذاری تو فریزر .همیشه قزل الا داشته باش که زود میپزه و اذیت نمیشی همینطور بادمجون سرخ کرده.هم برای خورشت بادمجون هم برای کشک بادمجون.برای خورشتهایی هم که سریع آماده میشه مثل کرفس و کنگر میتونی کوفته ریزه آماده کنی.آوردی هم بهشون بگو شرمنده اگه از قبل میدونستم تشریف میارین با گوشت لخم براتون آماده میکردم.خلاصه خواهر یه جور بهشون بفهمون که از این به بعد سرزده نیان.
    .............

خدا جونم دوست دارم هوارتااااااااااااااااا.

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    208
    پسند کرده
    0

کسی که به نظرم سرزده میاد انتظار سفره هفت رنگ نباید داشته باشه ونداره
    ولی ما برای راحتی کارخودمون باید ی منو همیشه تو ذهنمون داشته باشیم البته براساس اون موادی که خونه داریم

صفحه 34 از 86 نخستنخست ... 243132333435363744 ... آخرینآخرین