نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree439Likes

موضوع: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

نمایش نتایج: از 249 به 256 از 686
صفحه 32 از 86 نخستنخست ... 222930313233343542 ... آخرینآخرین
    مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8137
    پسند کرده
    7504

Re: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

نقل قول نوشته اصلی توسط خاله خانوم
    بچه ها من بنا به دلايلي ميز نهارخوري نگرفتم و خيلي دلم ميخواد مثل خيليهاتون شام رو سلف سرويس برگذار كنم
    اما يه سوالي !
    شما ، مهموناتون غذا رو وقتي ميريزن توي بشقاباشون ،*كجا ميخورن ؟!! روي مبل يا ميرن روي صندلي ميزنهارخوري ؟
    من 2دست كامل مبل دارم اما احساس ميكنم دور هم نشستن بهتر از سلف سرويسه .. از اون طرف اگه غذاها و دسرا و ظروف رو روي اوپن بزرگم بچينم ، خيلي شيكه !
    البته فكر ميكنم واسه سلف سرويس نميشه غذاهاي برنجي سرو كرد .. كلا بايد غذاها تك نفره باشه (مث دلمه يا برش لازانيا يا كيك مرغ و گردو و ..) درسته ؟

كلا در اين مورد راهنماييم كنين ممنون ميشممممممم
    دوست عزیز
    من تا حالا سلف سرویسی کار نکرده ام چون مهمونام بیشتر از ده تا نبودن اما کلا هر جا اینجوریه مهمونی پخش می شن. تا جایی که جا هست روی صندلی های ناهار خوری و بعد از اون روی مبلا. فقط یکی اینکه اینجوری از دلهره نوشابه و ماست و سس سالاد و... کامت تلخ می شه چون بالاخره یکی می ریزه رو مبلا. من هم پلویی دیده ام هم غیر پلویی. مثل عروسیا که پلوییه. ولی کلا سلف سرویس اصلا جالب نیست. همه جا کثیف می شه ، کل سطح خونه می شه برنج. غذا خوردن هم سخته. مگر اینکه ساندویچی چیزی بذارین.
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

2. بانک بند ناف
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    نسترن نگارین آواتار ها
    میزان امتیاز
    92
    پسند شده
    7524
    پسند کرده
    8761

خاله خانوم عزیز سلف سرویس معمولا بستگی به تعداد مهمونا داره حتی اگه میز ناهارخوری هم داشته باشی و تعداد زیاد باشه مجبورا تعدادی به صورت سلف سرویس پذیرایی بشن.مسلما دور هم نشستن بهتره ولی تو خونه های امروزی چاره ای نیست.میتونی برنج هم سرو کنی لزومی نداره که حتما غذاها تک نفره باشه.در واقع همون منویی که میخوای آماده میکنی فقط طریقه پذیراییت عوض میشه.
    .............

خدا جونم دوست دارم هوارتااااااااااااااااا.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    9
    پسند کرده
    0

سلام، خسته نباشید. مشکلی که من دیدم در اغلب مهمونیهای سلف سرویس پیش میاد اینه که اگه صندلیهای ناهارخوری دور میز باشه یک سری از مهمونا همونجا میشینن و بقیه مهمونا به غذاهای روی میز راحت دسترسی ندارند و یا باید با ایجاد مزاحمت برای فردی که رو صندلی ناهارخوری نشسته وداره غذاشو میخوره غذا بردارند، و اگه صندلیها دور میز نباشند دیگه کسی حال نداره وقتی غذاشو کشید صندلی رو برداره ببره دم میز بشینه روش ! میزهای جلو مبل هم که معمولا به اندازه همه مهمونا نیست ، به نظر شما باید چیکار کرد؟

اگر خداوند آرزویی در دلت نهاد ..
    بدان توانایی رسیدن به آن را در وجود تو دیده است

نسترن نگارین آواتار ها
    میزان امتیاز
    92
    پسند شده
    7524
    پسند کرده
    8761

تبسم جون میشه هم روی میز غذا به تعداد نفرات سرو کرد و هم روی اپن برای مهمونهایی که جا ندارن.معمولا هم افراد سن بالا رو دور میز مینشونن که دسترسی به غذاشون راحت باشه و هی بلند نشن.
    .............

خدا جونم دوست دارم هوارتااااااااااااااااا.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    9
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط نسترن نگارین
    تبسم جون میشه هم روی میز غذا به تعداد نفرات سرو کرد و هم روی اپن برای مهمونهایی که جا ندارن.معمولا هم افراد سن بالا رو دور میز مینشونن که دسترسی به غذاشون راحت باشه و هی بلند نشن.
    ممنون از جوابت ولی حال اومدیم یکی آشپزخونش اپن نبود یا مثلا مثل ما فاصله اپن تا میز ناهارخوری اندازه یک اتاق بود ، اونوقت چی؟

اگر خداوند آرزویی در دلت نهاد ..
    بدان توانایی رسیدن به آن را در وجود تو دیده است

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    208
    پسند کرده
    0

نگار جون بابت سوالت تو ص قبل البته مریم گلی جون دقیقا جواب منو داد
    من شاید این اخلاقم بد باشه ولی همیییییییشه تو فریزر یا مواد غذایی که میخرم همه چیز هست خوب همین الان هم دوباره بخوام همون غذاها رو درست کنم موادش تو خونه هست دیگه حتی اگه الان هوس دلمه کسی بکنه تو فریزر دارم و واقعا گفتم هیچ هزینه ای نکردم چون تنوع زیاد بود چیزی نخریدم ولی مثلا اگه میخواستم ناهار فقط مرغ بدم حتما باید میرفتم میخریدم درسته تو خونه مرغ بود ولی باید 5 بسته خودمون رو برمیداشتم برای ده نفر وباز فرداش برای خونه میخریدم ولی تنوع غذا چون زیاد بود از هرغذا کم درست کردم مثلا با دوبسته گوشت خودمون خورشت کرفس درست کردم خوب درکنارش لازانیا هم که یک بسته چرخکرده و سبزیجات توش بود سوپ هم که موادش تو هرخونه ای هست بادمجون دوبسته خودمون رو برداشتم درست کردم فقط اون بادمجون شکم پره از ده روز پیش که شوهرم برام بادمجون خرید و گفتم خیلی خوب بود ریزاشو ترشی درست کردم درشتاشو هم نگه داشتم برا مهمونیم چون بادمجونش لذیذ بود و تخم نداشت نوشیدنی هم هنوز هم یخچال هم کابینتام پره ولی خوب چون این مهمونی با اطلاع قبلی بود من از ماه قبل خودم رو اماده کرده بودم از هزینه های اضافه زدم وموادی رو که میدونستم برا مهمونیم لازمتره رو بیشتر میخریدم از ی سری خرید غیر ضروری تو اون ماه پرهیز کردم که فشار نیاد به شوشو مثلا با اینکه شوینده دارم من هرماه بازم میخرم ولی ماه قبل واجبات رو خریدم الان به اندازه ی ی سال هم شوینده دارم هم حبوبات هم برنج هم اگه خراب نشه پنیر
    امیدوارم توضیحاتم خوب باشه
    ترجیح میدهم حقیقتی مرا ازار دهد:تا اینکه دروغی ارامم کند

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    208
    پسند کرده
    0

راجبه سرو کردن غذا هم من هم میز دارم هم اپن اشپزخونه بزرگه و دو طبقه هست مثل ناهار خوری
    ولی ی معایبی داره سلف سرویس کردن
    اولیش همون نگرانی از ریخت و پاش رو مبلا هست
    دومیش برا وقتی خوبه که ساندویچی باشه مثلا کالباس با الویه
    ولی من که مثلا کاسترول ی دیس درست کردم لازانیا ی پیرکس درست کردم همه باید اونجوری درحال دست به دست کردن باشن اینو بده اونو بده اعصاب ادم خرد میشه برا همین راحت سفره پهن کردم همه رو چیدم تو سفره متاسفانه اینقدر سرم شلوغ بود که از سفره انداختن کامل عکس ندارم ولی درکل برای مهمونیه شلوغ سفره از همه بهتره البته به نظرمن اینجوره

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    208
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Negara
    نقل قول نوشته اصلی توسط minafarzin63
    نگارجون بابت هزینه من اخیرا هیچ چیز نخریدم. روزقبل مهمونی همسری گفت چی میخوای برم بگیرم گفتم هیچی همه چیز هست به همین راحتی . تنها خرجی که کرد برا صبحانه میرفت نون داغ وتازه میخرید تازه چندتایی هم طالبی توجامیوه ای گذاشته بودم که دیگه اصلا وقت نشد و جا نداشتن که بخوام فالوده کنم بخورن
    مینا جون ممنونم از توضیحاتتون. می گم یعنی شما برای سوپ ، پان اسپانیا ، تیرامیسو، دسر گلدونی ، بادمجون شکم پر ، سالاد کلم ، سالاد فصل ، قیمه ، لازانیا ، کشک بادمجون ، قورمه سبزی ، سالاد یونانی ، رولت کالباس و اسنک هیچی هزینه نکردین؟؟
    الان میخوای ازیخچالم عکس بگیرم ببینی چند بسته دیگه از کالباس هنوزم دارم از اون طالبی هنوز تو جامیوه ای دارم درفریزر هنوز سه بسته بستنی موجوده لازانیا هنوز دارم البته خشکشو سبزی قورمه کلی دارم خیارشور خودم سه دبه درست کردم فقط وسایل سالادم ونون ساندویچی تموم کردم و ندارم به اندازه سه تا دیگه مهمونی مواد اولیه دارم هنوز

صفحه 32 از 86 نخستنخست ... 222930313233343542 ... آخرینآخرین