نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree439Likes

موضوع: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

نمایش نتایج: از 17 به 24 از 686
صفحه 3 از 86 نخستنخست 12345613 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

Re: برنامه ریزی جهت آمادگی پذیرایی از مهمانان

سلام
    دوستا جونم من 5 ساله خانه دارم با اینکه بچه 2ساله و شیطون دارم عاشق مهمونم اصلا هم خسته نمیشم تازه شاغلم هستم همیشه سعی کنین از وجود مهمون لذت ببرید من چون همیشه نظافت میکنم بنابراین مشکلنظافت کلی ندارم یه روز قبل تمیز میکنم عصرش میرم خرید شبشم هم سالادو دسرو درست میکنم روز مهونی اول حودو یهساعت تمام چیزای اضافی رو که جلو چشممه بر میدارم و مرتب میکنم برنجامو خیس میکنمو غذامو با شعله کم میذارم بپزهاون روز ظهرشم ناهار حاضری داریم تا ساعت 3 تمام کارام تمومه بعدش میخوابم تا 5 وقتی بیدار شدم میز شامو میچینم لوازم تزیین برنجو غذا ها رو هم دم دستمه ساعت 7 برنجو درست میکنم یه کم که دم کشید خاموش میکنمساعت 7.30 هم دوش میگیرمو حاضر میشمو اماده ورود مهمون میوه هامو که چیدمو چای میزارم با مهمونا تا موقع شام خوشو بشو البته شو شو هم خیلی کمکمه من تمام کارامو با خونسردی انجام میدم از مهمونا هم میخوام که همه بعد شام کمکم کنند بعد شام هم اروم اروم میزو جمع میکنم میذارم تو ظرفشویی از مهمونا پذیرایی میکنم مهمونا که رفتن با شوشو بقیشو جمعمیکنیو میخوابیم تا فردا که بقیشو اروم اروم مرتب کنیم به همین راحتیبه همین خوشمزگی

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    38
    پسند کرده
    0

Re: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

سلام. من تازه كارم و تا حالا مهموني بزرگ ندادم( مهموني 12 13 نفره به بالا)تا حالا مهموني هام در حد 7 -8 نفر بود. حالا كه داره ماه رمضون ميشه شوشو فاميلشونو دعوت كرده براي افطاري. 18 نفرو.! دارم از ترس ميميرم. چي بايد بزارم؟ از كي بايد بزارم؟ اصلا شام چي درست كنم؟ بديش اينه كه بعضي از كسايي كه دعوت كرده رو تا حالا نديدم اصلا و نمي دونم چه جور آدمايي هستن. رسمي؟ خودموني؟
    براي افطاري اينا رو نوشتم. ببينين خوبه؟( يه چيز ديگه من الان هفته 17 بارداريمه و ... دركم كنين. { كاش آقاي شوشو هم درك مي كردن... )
    خرما،*پنير و گردو و سبزي.چاي، سوپ جو. زولبيا و باميه
    براي شام:
    زرشك پلو با مرغ، الويه، زله
    من تاحالا برنج با اين حجم نپختم. آبكشش كنم؟ من براي خودمون( مهموني هاي كوچيك) دمپز( همون كته اي ولي شفته نه هااااا) درست ميكردم. چقدر مرغ بزارم؟ چقدر الويه درست كنم؟ هر دو تاشو به تعداد نفرات؟
    به نظرتون ظرف يه بار مصرف بگيرم كه اضافه غذا رو ببرن ناراحت ميشن؟ آخه به شوشو كه گفتم خيلي تعجب كرد .واسه خانوده ما اين كار عادي بود ولي انگار براي اونا نيست.
    بعد از شام دوباره چايي بيارم يا ميوه؟ آخه بعد از افطاري و شام كسي جا نداره؟ افطاري و شام رو با فاصله بدم؟ تو رو خدا يكي بهم بگه چي كار كنم.از كي بايد كارامو شروع كنم؟ دارم سكته ميزنم....
    به نظرتون كافيه ؟

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

سلام امینه جون اصلا نگران نباش هیچ کاری نداره لیسته غذات خوبه راستی خیلی بده که ظرف یه بار مصرف کنی بدی ببرن این یه توهینه به مهمون برنجو تو دو تا قابلمه درست کن که راحتتر باشی به نظرم لیستت خوبه ولی یه خورشتی یا کبابی چیزی اضافه کنی بد نیست با یه دسر دیگه

مدیر انجمن
    bahar* آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    598
    پسند کرده
    294

امینه جون انقدر هول نشو......... اگه ارامش داشته باشی همه کارهات خوب انجام میشه
    کاش میتونستی قبل از اون یه مهمونی با تعداد نفرات کمتر میگرفتی تا همه چیز دستت بیاد..... برنج رو همون جور که رزینا گفت دو جا ابکش کن و تو یه قابلمه دم بنداز.اگر هم تو درست کردن برنج واردنیستی حتما از مادر یا مادر شوهرت کمک بگیر....
    به نظر من الان که اذان رو خیلی دیر میگن، میشه وعده افطار و شام رو یکی کرد...میتونی هم جدا بگیری، یعنی یه تنفس وسطش به مهمونا بدی، باید ببینی خودشون چه جوری عادت دارن......اصلا هم ظرف یکبار مصرف نیار جلوشون که خوب نیست...اونم برای بار اول....
    حتما چای و میوه هم سرو کن حتی اگر کسی نخوره...تو کار خودت رو انجام بده.....چای رو میتونی بعد از افطار و شام بیاری اما میوه رو بذار بعد از شام که جلوی شام خوردنشون رو نگیره
    غذاهات هم خوبه...برای مرغ حتما باید نفری یک تکه رو حساب کنی ..میتونی یه کوچولو کنارش یه خورشت بذاری..بازم بستگی داره به مدل غذایی و زندگی اونا..... به نظر من چون نمیشناسیشون، بهتره یکم در موردشون اطلاعات بگیری که چه غذاهایی میخورن و چه جوری...عیبی نداره این چیزا رو از مادر شوهرت بپرسی.....
    در کل اگه کمک نداری یکم کارت سخته ....چون افطاری دادن سخت تر از مهمونی شام و ناهاره.....
    elham khale این نوشته را پسندیده.

کلمه هایت را بگذار برای بعد
    نگاهم که می کنی
    می فهمم چه می گویی

مدیر انجمن
    bahar* آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    598
    پسند کرده
    294

یه چیز دیگه... برای افطاری باید زمان بندی درستی داشته باشی تا همه چیز به موقع حاضر بشه....سعی کن غذاهات رو جوری انتخاب کنی که بتونی کم کم از روز قبل اماده کنی....یعنی اول مقدمات و بعد پخت غذا...... برای 2 ساعت مونده به افطار هم غیر از ابکش برنج چیزی نذار.... چون اون ساعت کارت خیلی زیاده...همونطور که بچه ها گفتن یه لیست از کارهات و زمان بندی شون تهیه کن که همه چیز با ارامش پیش بره و به همه کارهات برسی
    elham khale این نوشته را پسندیده.

نگاهم که می کنی
    می فهمم چه می گویی

ناظر کیفی انجمن
    sh_capr آواتار ها
    شیدا.ص
    میزان امتیاز
    28
    پسند شده
    1425
    پسند کرده
    2956

بچه ها من فکر کنم منظور امینه این نبود که غذاش رو تو ظرف یکبار مصرف سرو کنه . فکر کنم منظورش این بود که ظرف یکبار مصرف هم داشته باشه تو خونه که وقتی غذا اضافه اومد بده مهمونای نزدیکش ببرن با توجه به اینکه ماه رمضونه و خودشون هم دو نفرن .
    قوانین فعاليت در سايت ( قوانين كاربري ) :
    http://mamisite.com/forum/misc.php?do=showrules

مدیر انجمن
    bahar* آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    598
    پسند کرده
    294

خوب شیدا جونم منم منظورم همین بود دیگه.....بعضی ها همین رو هم دوست ندارن.....یعنی بهشون بر میخوره....این کار خوبه و جلوی اسراف رو میگیره.....اما با توجه به اینکه فامیل شوهر هستن، باید ببینه خصوصیات اخلاقیشون چه جوریه

نگاهم که می کنی
    می فهمم چه می گویی

monir آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    271
    پسند کرده
    142

سلام. من جمعه برای افطار 7 نفر مهمون دارم.مثل شما دوستان با سلیقه نیستم.تازه اول راه هستم.میخواستم پیشنهاد بدین چی درست کنم؟که خوب از اب در بیاد و برای من تازه کار زیاد سخت نباشه.مخصوصا می خوام غذا،پیش غذا،و یا دسری باشه که از روز قبل بتونم درست کنم.چون روز مهمونی خیلی استرس دارم.ممنون می شم راهنماییم کنین
    موفق کسی است که با آجرهایی که به طرفش پرتاب میشود یک بنای محکم بسازد.

صفحه 3 از 86 نخستنخست 12345613 ... آخرینآخرین