نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree439Likes

موضوع: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

نمایش نتایج: از 209 به 216 از 686
صفحه 27 از 86 نخستنخست ... 172425262728293037 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    cma آواتار ها
    کالاهای من
    1
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    1319
    پسند کرده
    3981

Re: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

سلام به روي ماه همه هنرمندا .
    شوشو من وسواس چيز تازه داره . يعني ما مواد غذاي فريز اصلا نداريم و همين باعث استرس من ميشه .
    ميتونم کمک بگيرم که يه ليست تهيه کنم از چيزايي که ميتونم آماده توي فريزر نگه دارم ؟ تا وقتي مهمون دارم هول نشم . چون واقعا من هميشه تميزم ولي به خاطر اين پذيرايي از زير مهمون داري در ميرم خطرناک .

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    441
    پسند کرده
    710

نقل قول نوشته اصلی توسط cma
    سلام به روي ماه همه هنرمندا .
    شوشو من وسواس چيز تازه داره . يعني ما مواد غذاي فريز اصلا نداريم و همين باعث استرس من ميشه .
    ميتونم کمک بگيرم که يه ليست تهيه کنم از چيزايي که ميتونم آماده توي فريزر نگه دارم ؟ تا وقتي مهمون دارم هول نشم . چون واقعا من هميشه تميزم ولي به خاطر اين پذيرايي از زير مهمون داري در ميرم خطرناک .

اخ سیما جون از تو دلم گفتی
    منم شوهرم و خونوادش سخت چیز فریزری میخورن برا همین تو مهمونیها کارم سخت تر میشه

(*مرضیه*) آواتار ها
    میزان امتیاز
    52
    پسند شده
    283
    پسند کرده
    36

[HIGHLIGHT=#ffffff]با چند پیشهاد ساده یک خانه دار خوب شوید[/HIGHLIGHT]

داشتن خانه*ای تمیز و مرتب وظیفه سختی است. به نظر می*رسد به محض آن که خانه را تمیز می*کنید، همسر و فرزندانتان آن را دوباره به هم می*ریزند. چند پیشنهاد ساده کمک می*کند تا خانه*دار خوبی بوده و خانه*ای همیشه آماده برای ورود میهمان*های سرزده داشته باشید:

1 - برای آن که خانه را خوب و کامل تمیز کنید، برنامه*ریزی نمایید. قسمت*هایی که باید تمیز شوند مانند آشپزخانه، سرویس*های بهداشتی، زمین و پنجره*ها را در نظر داشته باشید.

2 - برای نظافت، یک برنامه پنج روزه در نظر بگیرید.
    در روز اول و چهارم کل خانه را گردگیری کنید. از برس**های گردگیر و دستمال مناسب مبل استفاده کنید. روی مبل*ها را جاروبرقی بزنید. گردوغبار پرده*ها را با جاروبرقی بگیرید.
    روز دوم و پنجم مواد غذایی باقی*مانده و بی استفاده داخل یخچال را دور بریزید و یخچال را تمیز کنید. برای تلمبار نشدن لباس*های کثیف، یک یا دو بار ماشین* لباسشویی بزنید. در حالی که برنامه مورد علاقه*تان می*بینید، برای پر شدن لباسشویی، از همسر یا بچه*ها کمک بگیرید.
    به بچه*ها یاد دهید لباس*هایشان را در کشو مخصوص خود قرار دهند و قبل از بیرون آوردن اسباب*بازی جدید، اسباب*بازی قبلی را سر جای خود بگذارند.
    روز سوم این روز را به تمیز کردن کف زمین و کلیه سطوح سخت اختصاص دهید. کف زمین را طی و فرش*ها را جاروبرقی بزنید.

3 - مواد شوینده و ضدعفونی*کننده را زیر سینک آشپزخانه و کابینت روشویی قرار دهید. شستشوی سریع و روزانه باعث می*شود این قسمت*ها همیشه تمیز و عاری از جرم باشند. با قرار دادن شیشه پاک*کن در این قسمت، لکه*های آینه*ها و درهای شیشه*ای را به راحتی پاک کنید.

4 - بعد از هر حمام، آینه و روشویی را خشک کنید تا این قسمت همیشه تمیز به نظر برسد.
    بعد از استحمام آخرین عضو خانواده، با استفاده از اسپری تمیزکننده مخصوص حمام (که برای دسترسی آسان زیر سینک قرار داده*اید) این فضا را تمیز و ضدعفونی کنید.

5 - شب*ها قبل از خواب، دستشویی را با برس مخصوص سریع تمیز کنید. با انجام روزانه این کارها خانه*ای همیشه تمیز، مرتب و ضدعفونی شده خواهید داشت.
    مامان الهه 91 این نوشته را پسندیده.
    ما صبر کردیم واسه فردایی بهتر
    ما صبر کردیم ولی فردا نمیشه...

یه روزی توی تاریخ مینویسن
    یه جا این نسل مفقود الاثر شد...

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    208
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط minafarzin63
    منم مشکل اندیا جون رو دارم اینجا کسی نیست که بیاد وقتی هم که مهمون دارم دوسه روزی هستن حالا فرقی نداره مثلا خواهرشوهرم که کرج زندگی میکنه وقتی میومد دو روزی بود البته اون مال قبل از اشنایی با مامی سایت بود یعنی اون موقع سختم بود
    از وقتی با مامی سایت اشنا شدم فردا اولین مهمونی 13 نفره رودارم که دوروزی هم هستن حالا من چیکار کردم
    از قبل ی لیست برا خودم تهیه کردم که چه غذاهایی یا دسرایی میخوام درست کنم و موادی که لازم بود که البته بیشترش رو خونه داشتم رو تهیه کردم
    امروز از صبح اول دسرامو درست کردم سلفون کشیدم پان اسپانیا و تیرامیسو که از اضافه مواد پان دسر گلدونی هم درست کردم البته از تمام کارام عکس هم گرفتم که بعدا میزارم
    بعدش بادمجونامو که از دیروز پوست کنده بودم و تو اب نمک گذاشته بودم از وسط شکمشو بریده بودم و توشو ی مقدار خالی کردم رو تو سرخ کن سرخ کردم همزمان که اونا سرخ میشدن سبزی هامم شستم و سالاد کلم و هویجمم درست کردم و سریع سلفون کشیدم اونم تو یخچال گذاشتم سه سوت سالاد فصلمم درست کردم و تزیین کردم اونم سلفون کشیدم رفت تو یخچال البته پسرمم این وسط هی نق میزد منم هی میرفتم شیر میدادم بهش و شوشو هم کمکم کرد ی دوساعتی تو اتاق بازیش داد
    الانم تمام کارام تموم شده دسرا و سالادام حاضره مونده قیمه که از عصری لپه رو گذاشتم تو اب خیس بخوره گوشت تازه هم که صبح خریدیم سوپمم فردا حاضر میکنم میمونه ی نظافت سریع چون معمولا ما هرروز نظافت خونه رو داریم خلاصه زیاد کار خاصی ندارم ی کیلویی توتفرنگی تو یخچال داشتم میدونین که توتفرنگی زود له میشه همون موقع که تازه خریده بودم درشتا و خوشگلاش رو گذاشتم تو ظرف و فریز کردم برا مبادا و تزیین اون ما بقی هم که تو یخچال بود رو ریختم تو میکسر و پوره اش کردم و ی سس خوشرنگه قرمز به دست اومد تو ظرف دردار گذاشتم برا وقتی که بستنی میارم بریزم روش اینم بگم بستنی هم ی عالمه تو فریزر از این وانیلی ساده ها همیشه دارم تا بتونم هرجور که دوست دارم بهش مزه بدم
    یادم رفت بگم گوشت و قارچ و اینا رو که تفت دادم برا شکم بادمجونا زیاد درست کردم و فورا ی پیرکس بزرگ هم لازانیا درست کردم همه موادش رو به غیر از شیر رو اضافه کردم و سلفون کشیدم تو یخچال که فردا فقط اینا برن تو فر تا برنج من دم بکشه اینا رو میزارم تو فر
    میدونم مهمونام شام خور نیستن و از ی طرف هم من دوست دارم بیشتر باهاشون باشم به فکر شام هم بودم سالاد یونانی و رولت کالباس هم با اسنک هم تمام موادش حاضرواماده گذاشتم تا راحت باشم لوازم صبحانه هم که کاری نداره خامه و پنیرو عسل و کره و اینا همه اماده هست
    حالا برا پس فردا ناهارم اونم تدارک دیدم برا تکراری نبودن پیش غذاها بادمجون سرخ کردم برا کشک بادمجون ولوبیای قورمه سبزی هم خیس کردم تو فریزر چون یخچال دیگه درحد انفجار پر شده
    الان هیچ استرسی ندارم و ریلکس اومدم اینجا تا منم تجربه ام رو بگم خیلی برنامه ریزی بهم کمک کرد از قبل همه رو یادداشت کردم و طبق برنامه و حتی بیشتروکاملتر پیش رفتم
    نوشیدنی ها رو هم از قبل کلا چون باکسی خریدیم داریم هم دلستر و هم دوغ و هم شربت سن ایچ و هم شربت ابلیمو رو اماده کردم نو پارچ
    خلاصه که تا اینجا به خوبی انجام شده ایشالا مهمونیم تموم شدو رفتن میام گزارش میدم
    در ادامه اومدم بگم که مهمونام که قرار بود ظهر برسن یهو زنگ زدن که صبح ساعت 9 میرسن منم از 6 صبح پاشدم تند تند خورشتمو بارگذاشتم و وسایل پذیرایی رو اماده کردم و خلاصه لحظه ای که دیگه هیچ کاری نداشتم رسیدن
    همه چیز عالی برگزار شد ناهار شامل لازانیا و خورش قیمه با برنج زعفرونی کاسترول مرغ سوپ برای اینکه بچه کوچیک داشتن سالاد یونانی که خیلی استقبال شد سالاد کلم سالاد فصل بادمجون شکم پر ترشیجات زیتون پرورده دوغ دلستر و نوشابه چون هرکس ی چیز دوست داشت
    تمام شون هم ازروز قبل اماده بودن روشون فویل کشیده بودم فقط خورشت رو صبح بار گذاشتم براهمین کارم سبک بود شب هم هرچی مونده بود به اضافه کالباس و مخلفات بردیم پارک خوردیم برا شب و خواب رفتن جای دیگه و ما که اومدیم خونه دوباره صبح تمام خونه رو مرتب کردیم و من سریع خورش کرفس بار گذاشتم و دوباره لازانیا چون ی نفر خیلی دوست داشت اگه هرروزم درست کنم میخوره کشک بادمجون وسوپ و سالاد ها رو مدل دیگه قالب زدم و خلاصه به خیروخوشی تموم شد دیگه جا نداشتن چیزی بخورن امروز همش زنگ میزدن تشکر میکردن خانواده خانواده جدا تماس میگرفتن برا تشکر صبح زودم پاشدم براشون برنج درست کردم که برا تو راهشون ببرن و چند تا تن ماهی که البته قبول نمیکردن و من به اصرار تو راهیشون رو گذاشتم حالا عکساشو تو تاپیک غذا چی پختی ی سریاشونو گذاشتم موفق باشید همگی
    مامان الهه 91 این نوشته را پسندیده.
    ترجیح میدهم حقیقتی مرا ازار دهد:تا اینکه دروغی ارامم کند

مریم گلی .. آواتار ها
    میزان امتیاز
    53
    پسند شده
    3375
    پسند کرده
    1896

خسته نباشی میناجون واقعا نوشته هات به درد بخوره
    خوبه به همشون خوش گذشته
    منم همیشه حتی یه مهمونم از یه چیزی خوشش بیاد حتما درست میکنم
    http://ashpazkhone.blogfa.com

گیتار آواتار ها
    سعیده
    میزان امتیاز
    1235
    پسند شده
    20126
    پسند کرده
    12747

مینا جون خسته نباشی عزیزم
    خداییش برنامه ریزیت حرف نداشت من که حسابی کیف کردم مطمئنم به مهمونات حسابی خوش گذشته.امیدوارم من هم بتونم در آینده نه چندان دور چنین مدیریتی برای مهمونداری داشته باشم
    ...

والعصر ..........

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    208
    پسند کرده
    0

مرسی مریم جون و گیتار عزیز
    مریم جون مهمونام اصلا اهل تجملات نبودن ولی من از قبل برنامه ریزی کرده بودم میدونستم چیا دوست دارن مثلا خواهرزادم عاشق لازانیاس اگه هروعده بخوره سیر نمیشه تا از راه رسید گفت ناهار چیه گفتم قیمه بعد دیدم ساکت شد حالش گرفته شد گفتم نترس برا تو مخصوص دارم خییلی خوشحال شد
    سوپ رو چون هم من هم اونا بچه کوچیک داشتیم درست کردم قیمه رو هم چون بادمجون درست کردم دیدم بهترین خورشی هست که بهش میاد سالاد یونانی رو تا حالا نخورده بودن که خوششون اومد کاسترول رو هم گفتم درست میکنم هرچی بمونه برا شب که همونم شد ما بقی هم باید برا سفره پرکنی بود دیگه اها سالاد کلم خیلی خوشمزه شده بود مثل رستورانا شده بود یک ق شکر هم من اضافه کردم چون ی روز جلوتر درست کردم هم مزه اش خوب شد هم قالبی در اومد به هرحال با تشکر از شما دوستان که با تشویق و دلگرمیتون به ادم انرژی میدین
    ترجیح میدهم حقیقتی مرا ازار دهد:تا اینکه دروغی ارامم کند

گل باقالی آواتار ها
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    1862
    پسند کرده
    5571

مینا جون واقعا خسته نباشی خانمی. ثابت کردی که یه کد بانوی تمام عیار هستی عزیز. مطمئن هستم به مهمونات هم خیلی خوش گذشته.
    خدایا دوستت دارم واسه هرچی که بخشیدی

صفحه 27 از 86 نخستنخست ... 172425262728293037 ... آخرینآخرین