نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree439Likes

موضوع: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

نمایش نتایج: از 201 به 208 از 686
صفحه 26 از 86 نخستنخست ... 162324252627282936 ... آخرینآخرین
    مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8137
    پسند کرده
    7504

Re: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

باتشکر از همه دوستای عزیز به خصوص مدوسای گل که سر بزنگاه حرفاش بهم روحیه داد و فافای عزیز که مشوق شروع بحث بود ، اومدم براتون تعریف کنم قضیه چی بود. چهارشنبه پیش با همسرم رفتیم منت کشی مادر شوهرم که یه کمی تو قیافه بود برامون چون می گفت به اندازه کافی به من زنگ نمی زنین و.. (یه سر به تاپیک آه دل بزنین) خلاصه چند وقت یه بار این برنامه رو داریم که برای منت کشی چند بار می ریم پیشش تو یه هفته تا از دلش درآد. این دفعه من که به خاطر حرفای شما دوستان و موفقیت هفته پیش شیر شده بودم با اصرااااااااااار گفتم شما شنبه بیاین و روز مادره و... خلاصه همسرم هم شاخ در آورده بود که من که از هر چی مهمونه بیزارم چه طور یهو با این اعتماد به نفس و اصرار دارم مامانشو دعوت می کنم و کلی ذوق کرد. (تنها زندگی می کنه) خلاصه بالاخره با هزار ناز قبول کرد و منم توصیه های دوستان رو به کار بستم.

اول اینکه منوم رو از چیزایی که تو خونه بیشترشو داشتیم انتخاب کردم. موساکا و کیک میگو و سالاد کلم و سالاد تبوله و دسرخورده شیشه قهوه. برای تنقلات هم از چیزایی که تو خونه داشتیم استفاده کردم. شکلات سنگی و شکلات قلبی فرمند و یه جعبه نصفه شکلات فروروشه. بعد در مورد میوه هم چون هم خورده نمی شه هم خودمون نمی خوریم بیخودی سیب پرتقال نگرفتم و خربزه و گوجه سبز برای روی میز گرفتم و طالبی هم برای اینکه از در میاد براش آب طالبی خنک بیارم. خلاصه اینو بگم که کل خرج این مهمونی شد 24 تومن!!!!
    (بهار گل عزیز هنوز به درخواست من در مورد ایجاد تاپیک بودجه یا هزینه مهمونی جواب نداده اند)

خلاصه روز جمعه کیک میگو و دسر رو با ظرفا آماده کردم و ظرفا رو گذاشتم یه گوشه و روش پارچه کشیدم (ممنون از ایده شما) تمیز کاری و موساکا و سالادا رو هم گذاشتم برای شنبه. کارگرم هم هم وقت نداشت بیاد باید خودم برای اولین بار همه جا رو تمیز می کردم.. شنبه اول غذاها رو آماده کردم و کیک میگو رو تزیین کردم و دسر رو برگردوندم و سالادا رو درست کردم. بعد رفتم سراغ گردگیری و جارو. خونه خیلی کثیف نبود ولی مادر شوهر من خیلی خیلی خیلی وسواسیه رو تمیزی. بچه ها خییییییلی خسته شدم. راستشو بگم همه ایده ها عالی بود ولی واقعا نمی تونم خودم کل خونه رو به اون دقت تمیز کنم. تمیز کاری هفتگیم هم اون قدر دقیق نیست به اندازه اینکه برای وسواس مادر شوهرم کافی باشه. یعنی اصلا به اون دقت بلد نیستم و ماست مای می کنم. حقیقتش از هر هزینه ای بزنم هزینه کارگر به قیمت آبروم و اینکه با شروع مهمونی از خستگی در حال مرگ نباشم می ارزه. البته خیلی کارگر بد و بدقولی دارم. ماهی یه بار هم به زور میاد.
    خلاصه از حدود 3:30 تا 6:30 تمیز کاری بود بعد رفتم حمام و همون جا حموم رو هم تمیز کردم. بعد اومدم و همه چیز آشپزخونه رو جمع کردم و تمیزش کردم.
    بعد آرایش و لباس و تو خونه عود و شمع روشن کردم و چای رو گذاشتم. طالبی رو هم میکس کردم و چند بار در فواصل دوباره روشن کردم که جدا نشه موادش. خلاصه ساعت 9:30 مادرشوهرم با همسرم که رفته بود دنبالش اومد. من خیلی خیلی خسته بودم ولی انصافا انقدر از همه چی تعریف کرد و مهربون شد و هندونه گذاشت زیر بغلم که خستگیم کمی در اومد. بعد هم که کادوشو دادیم (یه مانتو بود ) دیدم برای من یه گردنبند و گوشواره مارکدار و پونصد تومن پول کادوی روز زن آورده. خلاصه شرمنده شدیم و هزینه مهمونی هم چندین برابرش برگشت. (زهرا سادات عزیز حق داری!)
    مرسی ار همه
    fateme.asqari این نوشته را پسندیده.
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

2. بانک بند ناف
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    172
    پسند کرده
    0

نگارا جون خيلي خوشحال شدم پستتو خوندم ، منم به عادت شوهرم ديگه دوست دارم همش همه مهموني بگيرن

فقط يه چيزي برام جالب بود كه مادر شوهر شما چقدر توي وسواس تميزي داشتن با مادر شوهر من يكيه ، من اولش كه ميومد خونمون خيلييييييييييي اذيت ميشدم ولي الان ديگه بيخيال شدم حالا شايد اون بخواد هر روز همه جاي خونشو بسابه ( كه اينكارم ميكنه ) من نمي خوام خودمو بكشم كه ، به خدا منم آدم تميزيم ولي اون ديگه واقعاٌ وسواس داره ، يه بار اومد خونه ما بعد رفت دستشويي ( به جان خودم دستشويي تميز بود ) اومد بيرون رفت تايد و وايتكس از زير سينك برداشت دوباره رفت دستشويي منم اينجوري بودم البته ميدونم از سر مهربونيشه و ناراحت نميشم با خودم گفتم شايد چون فرنگيه راحت نيست ديگه عادتشه ديگه ، حتي يكبار اومده بود ويلاي مامان اينا هميجوري كه داشت با مامانم صحبت ميكرد داشت كشوهاي كابينتو ميريخت بيرون دوباره ميچيد البته خودش حواسش نبود ولي صحنه خيلي جالبي بود بعدش كه دخترش بهش گفت زشته چرا اين كارو ميكني گفت به خدا نفهميدم ميدونم وسواس دارم ديگه ، كسايي كه اين وسواسو دارن خودشونم ميدونن و قبول دارن پس ما براي چي حرصشو بخوريم

حالا براي اينكه اسپم نشه اينم بگم كه من هيچوقت همون روز مهموني نظافت نمي كنم چون دور از جون همه شماها مثل جنازه ميشم توي مهموني و نميتونم از جام پاشم حتماٌ 2 روز قبل تميز ميكنم و صبح يه گردگيري مجدد
    زندگي به مانند يک مراجعه کوتاه به مغازه اسباب بازي فروشي بين تولد و مرگ است

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    441
    پسند کرده
    710

سلام خانومای عزیز من کسی رو اینجا ندارم همیشه وقتی مهمون برام میاد یکی دو روز میمونن یعنی هم صبحونه باید بدم هم نهار هم شام
    فکرشو کنید هی که میدووم نمیرسم تازه باید جلوی چشمهای جاریام یا مادر شوهرم ای کارهارو انجام بدم
    اینم بگم وقتی اینجان شبا خیلی دیر میخوابیم دیگه رمقی برام نمیمونه کمکهایی هم به من میکنن ولی هر کسی کاره خودشو بلده
    خانومای کدبانو میشه راهنماییم کنید برا اینکه راحت تر بتونم کارهامو انجام بدم و از مهمونی لذت ببرم

fafa2 آواتار ها
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    2855
    پسند کرده
    1065

نقل قول نوشته اصلی توسط اندیا
    سلام خانومای عزیز من کسی رو اینجا ندارم همیشه وقتی مهمون برام میاد یکی دو روز میمونن یعنی هم صبحونه باید بدم هم نهار هم شام
    فکرشو کنید هی که میدووم نمیرسم تازه باید جلوی چشمهای جاریام یا مادر شوهرم ای کارهارو انجام بدم
    اینم بگم وقتی اینجان شبا خیلی دیر میخوابیم دیگه رمقی برام نمیمونه کمکهایی هم به من میکنن ولی هر کسی کاره خودشو بلده
    خانومای کدبانو میشه راهنماییم کنید برا اینکه راحت تر بتونم کارهامو انجام بدم و از مهمونی لذت ببرم
    sسلام خانومي.ببخشيندا!اما صبحانه دادن مگه كاري داره؟؟؟!!! روي هر ظرفي كه مثلا مربا يا شيره يا ... ريختي را بعد از جمع كردن سفره به جاي اينكه ظرفش را خالي كنين و بشورين روش را سلفون بكشين و فرداش دوباره از همون ظرف استفاده كنين.شب هم وقتي ميبيني كارهاي شام تموم شده و خانومها ميل به شب بيداري دارن شما يه چند دقيقه به بهونه چاي اوردن برو اشپزخونه و يه سيني از وسايل اوليه صبحانه فردا را اماده كنين و روش را يه پارچه بندازين كه گرد و خاك نگيره.ما براي سفره هاي افطاري يا صبحونه اين كار را ميكرديم (خونه مامان). حتي چاي را هم پيمونه ميكرديم و تو قوري ميريختيم و تو سيني ميگذاشتيم.چون كلا خونوادگي خواب صبح را به هيچ چي نميداديم!!!اينجوري خيلي راحت تر بوديم!

وقتي هم كه ميدونين مهمون دارين خيلي از كارها را از قبل انجام بدين و موادش را اماده كنين.مثلا پياز داغ فراوون درست كنين از قبل و فريز كنين.هويج رنده شده تو دو تا سايز(كه تنوع بصري داشته باشه!!) براي سالاد و حتي هويج پلو را ميتوني از قبل تو ظرف سلفون كشيده نگه دارين.دسر ها را معمولا اگه دو روز هم نگه داري تو يخچال هيچي نميشن تازه بهتر هم ميشن! بادمجون سرخ كرده را تو يخچال ميتوني تا دو روز هم نگه داري و باهاش ميراقاسمي يا كشك بادمجون و ... درست كني براي شام.مزه دار كردن مرغ را هم از قبل انجام بده و حتي خورد كردن هويج و دورچينهاي كنار مرغ را.سبزي شسته و كاهو شسته و ... را تو دستمال نخي بپيچي كه هيچيشون نميشه!حاضر و اماده درمياري بيرون و فقط خورد ميكني و هويج از قبل رنده شده روش ميريزي و يه خيار گوجه كه اون را هم بده دست مهمونات كل سالاد را خورد كنن.اين كه ديگه سليقه نميخواد!!!
    ته چين غذاي خيلي راحتيه مخصوصا كه قالبي درست كنينش!خوشگل هم ميشه!
    ظرف ميوه و شيريني و شكلات را هميشه رو ميز نهارخوري بگذار با پيش دستي و ... كه هر وقت ميلشون كشيد خودشون از خودشون پذيرايي كنن و چشمشون به دست شما نباشه! كار شما هم راحت تر باشه! فقط شب به شب بگذار تو يخچال كه خراب نشن!

يادم بياد باز هم ميگم!
    براي روز اول همه چيزش را ازروز قبل درست كن كه تقريبا كاري نداشته باشين جز خوش گذروندن با مهمونا.درست مثل مهموني هاي بزرگ !
    افوض امری الی الله . . . ... . . . ان الله بصیر بالعباد

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    441
    پسند کرده
    710

مرسی فافا2 جان از راهنمایی های خوبت
    بعضی از این کارها رو انجام میدم ولی چون همیشه تعدادشون زیاده والبته خونمونم کوچیکه به مشکل بر میخورم

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    208
    پسند کرده
    0

منم مشکل اندیا جون رو دارم اینجا کسی نیست که بیاد وقتی هم که مهمون دارم دوسه روزی هستن حالا فرقی نداره مثلا خواهرشوهرم که کرج زندگی میکنه وقتی میومد دو روزی بود البته اون مال قبل از اشنایی با مامی سایت بود یعنی اون موقع سختم بود
    از وقتی با مامی سایت اشنا شدم فردا اولین مهمونی 13 نفره رودارم که دوروزی هم هستن حالا من چیکار کردم
    از قبل ی لیست برا خودم تهیه کردم که چه غذاهایی یا دسرایی میخوام درست کنم و موادی که لازم بود که البته بیشترش رو خونه داشتم رو تهیه کردم
    امروز از صبح اول دسرامو درست کردم سلفون کشیدم پان اسپانیا و تیرامیسو که از اضافه مواد پان دسر گلدونی هم درست کردم البته از تمام کارام عکس هم گرفتم که بعدا میزارم
    بعدش بادمجونامو که از دیروز پوست کنده بودم و تو اب نمک گذاشته بودم از وسط شکمشو بریده بودم و توشو ی مقدار خالی کردم رو تو سرخ کن سرخ کردم همزمان که اونا سرخ میشدن سبزی هامم شستم و سالاد کلم و هویجمم درست کردم و سریع سلفون کشیدم اونم تو یخچال گذاشتم سه سوت سالاد فصلمم درست کردم و تزیین کردم اونم سلفون کشیدم رفت تو یخچال البته پسرمم این وسط هی نق میزد منم هی میرفتم شیر میدادم بهش و شوشو هم کمکم کرد ی دوساعتی تو اتاق بازیش داد
    الانم تمام کارام تموم شده دسرا و سالادام حاضره مونده قیمه که از عصری لپه رو گذاشتم تو اب خیس بخوره گوشت تازه هم که صبح خریدیم سوپمم فردا حاضر میکنم میمونه ی نظافت سریع چون معمولا ما هرروز نظافت خونه رو داریم خلاصه زیاد کار خاصی ندارم ی کیلویی توتفرنگی تو یخچال داشتم میدونین که توتفرنگی زود له میشه همون موقع که تازه خریده بودم درشتا و خوشگلاش رو گذاشتم تو ظرف و فریز کردم برا مبادا و تزیین اون ما بقی هم که تو یخچال بود رو ریختم تو میکسر و پوره اش کردم و ی سس خوشرنگه قرمز به دست اومد تو ظرف دردار گذاشتم برا وقتی که بستنی میارم بریزم روش اینم بگم بستنی هم ی عالمه تو فریزر از این وانیلی ساده ها همیشه دارم تا بتونم هرجور که دوست دارم بهش مزه بدم
    یادم رفت بگم گوشت و قارچ و اینا رو که تفت دادم برا شکم بادمجونا زیاد درست کردم و فورا ی پیرکس بزرگ هم لازانیا درست کردم همه موادش رو به غیر از شیر رو اضافه کردم و سلفون کشیدم تو یخچال که فردا فقط اینا برن تو فر تا برنج من دم بکشه اینا رو میزارم تو فر
    میدونم مهمونام شام خور نیستن و از ی طرف هم من دوست دارم بیشتر باهاشون باشم به فکر شام هم بودم سالاد یونانی و رولت کالباس هم با اسنک هم تمام موادش حاضرواماده گذاشتم تا راحت باشم لوازم صبحانه هم که کاری نداره خامه و پنیرو عسل و کره و اینا همه اماده هست
    حالا برا پس فردا ناهارم اونم تدارک دیدم برا تکراری نبودن پیش غذاها بادمجون سرخ کردم برا کشک بادمجون ولوبیای قورمه سبزی هم خیس کردم تو فریزر چون یخچال دیگه درحد انفجار پر شده
    الان هیچ استرسی ندارم و ریلکس اومدم اینجا تا منم تجربه ام رو بگم خیلی برنامه ریزی بهم کمک کرد از قبل همه رو یادداشت کردم و طبق برنامه و حتی بیشتروکاملتر پیش رفتم
    نوشیدنی ها رو هم از قبل کلا چون باکسی خریدیم داریم هم دلستر و هم دوغ و هم شربت سن ایچ و هم شربت ابلیمو رو اماده کردم نو پارچ
    خلاصه که تا اینجا به خوبی انجام شده ایشالا مهمونیم تموم شدو رفتن میام گزارش میدم
    ترجیح میدهم حقیقتی مرا ازار دهد:تا اینکه دروغی ارامم کند

آیما آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    3906
    پسند کرده
    2024

[quote="minafarzin63"]منم مشکل اندیا جون رو دارم اینجا کسی نیست که بیاد وقتی هم که مهمون دارم دوسه روزی هستن حالا فرقی نداره مثلا خواهرشوهرم که کرج زندگی میکنه وقتی میومد دو روزی بود البته اون مال قبل از اشنایی با مامی سایت بود یعنی اون موقع سختم بود
    از وقتی با مامی سایت اشنا شدم فردا اولین مهمونی 13 نفره رودارم که دوروزی هم هستن حالا من چیکار کردم
    از قبل ی لیست برا خودم تهیه کردم که چه غذاهایی یا دسرایی میخوام درست کنم و موادی که لازم بود که البته بیشترش رو خونه داشتم رو تهیه کردم
    امروز از صبح اول دسرامو درست کردم سلفون کشیدم پان اسپانیا و تیرامیسو که از اضافه مواد پان دسر گلدونی هم درست کردم البته از تمام کارام عکس هم گرفتم که بعدا میزارم
    خسته نباشی خانومی.دست گلت درد نکنه.خیلی خوبه که این قدر با حزئیات توضیح میدی عزیزم یه بار گفته بودی واسه مهمونیات برنج ایرانی و خارجی رو با هم قاطی میکنی .البته اگه اشتباه نکنم.فکر کنم تو یه تایپیک دیگه گفته بودی.عزیزم میشه نسبت هاشو هم بگی؟مثلا چند پیمونه برنج ایرانی میریزی چند پیمونه خارجی؟

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    208
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط آیما
    نقل قول نوشته اصلی توسط minafarzin63
    منم مشکل اندیا جون رو دارم اینجا کسی نیست که بیاد وقتی هم که مهمون دارم دوسه روزی هستن حالا فرقی نداره مثلا خواهرشوهرم که کرج زندگی میکنه وقتی میومد دو روزی بود البته اون مال قبل از اشنایی با مامی سایت بود یعنی اون موقع سختم بود
    خسته نباشی خانومی.دست گلت درد نکنه.خیلی خوبه که این قدر با حزئیات توضیح میدی عزیزم یه بار گفته بودی واسه مهمونیات برنج ایرانی و خارجی رو با هم قاطی میکنی .البته اگه اشتباه نکنم.فکر کنم تو یه تایپیک دیگه گفته بودی.عزیزم میشه نسبت هاشو هم بگی؟مثلا چند پیمونه برنج ایرانی میریزی چند پیمونه خارجی؟
    اره عزیزم ماشالله چه هوشی داری ازکجا یادت مونده ؟؟؟
    تو تاپیک از خریدش راضیم از خرید برنچ هندی پرل راضی بودم
    من برا مهمونی رسمی دو پیمونه هندی یک پیمونه ایرانی میریزم هم خوش عطر میشه هم دون در میاد چون ایرانی خالی درست کنی فقط خوش عطره خوش پخت نیست ولی اینجوری عالی میشه
    ترجیح میدهم حقیقتی مرا ازار دهد:تا اینکه دروغی ارامم کند

صفحه 26 از 86 نخستنخست ... 162324252627282936 ... آخرینآخرین