نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree439Likes

موضوع: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

نمایش نتایج: از 193 به 200 از 686
صفحه 25 از 86 نخستنخست ... 152223242526272835 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    1
    پسند کرده
    0

Re: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

نگارا جان به نظر من که مشق اول رو خیلی بهتر از اونچه که باید نوشتی
    اینطور که شما شروع کردی، فکر کنم کم کم از همه جلو بزنی

2. بانک بند ناف
    مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8136
    پسند کرده
    7504

دوستان سلام
    من امشب مهمون دارم. (جریانشو مفصل براتون بعدا تعریف می کنم ) خلاصه یه سوال فوری: من یه قسمتی از غذاهامو دیروز درست کرده ام و اصلا تمیزکاری خونه رو شروع نکرده ام. خلاصه اول کار آشپزی رو تموم کنم یا اول خونه رو تمیز کنم به نظر شما؟ ممنون.
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    73
    پسند کرده
    0

دوست گلم امیدوارم دیر نشده باشه .به نظرم اول خونه رو تمیز کن و بعد اشپزی چون ممکنه مهمونا سر برسن و خونه به هم ریخته باشه ولی اشپزی رو میشه با وجود مهمون انجام داد .درضمن من همیشه اشپزخونه رو میزارم اخر سر چون می دونم باز کثیف میشه
    زندگی ان زمان زیباست که ادمی بداند فکری برایش در هیاهوست ..

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    172
    پسند کرده
    0

نگارا جان من داشتم پستهاي اين تاپيكو ميخونم پست شمارو ديدم گفتم از بعضي از كارايي كه براي مهمونيام كردم بگم شايد به درد بخوره

من شوهرم عاشق مهمون و مهمونيه يعني محاله هفته اي حداقل يه مهمون نداشته باشيم يا مهموني نريم ، حالا رسمي يا غير رسمي . براي همين من براي صرفه جويي توي هزينه ها كم كم ياد گرفتم خيلي كارا بكنم چون اگه ما هم هر مهموني 200 تومن خرج ميكرديم تا حالا ورشكست شده بوديم

يكي از چيزاي خيلي مهم كه يه دوست خوب گفتند كه خيلي استرس آدمو كم ميكنه اينه خونه هميشه تقريباٌ تميز باشه ، كارگر هم معمولاٌ جز هزينه اضافه چيزي نيست چون سمبل ميكنن مگر اينكه آشنا و مورد اطمينان باشن ، اگر مهمون مثلاٌ جمعه بخواد بياد من چهارشنبه جارو و بخارشور ميكشم و سرسري يه گرد گيري ميكنم بعد يه گردگيري روي ميز پذيرايي و جاهايي كه زود كثيف ميشه رو شب قبل مهموني يا صبحش ميكنم اگرم برام مهمون بدون خبر قبلي بخواد بياد كه وقتم كم باشه ( كه معمولاٌ دوستان همسر محترم هستند ) با جارو شارژي جاهايي كه فكر ميكنم لازمه رو سريع ميكشم و يه گردگيري سريع ميكنم ولي هفته اي يكبار براي خودم در هر حال نظافت ميكنم . با همين نظافت 30 40 تومان از هزينه هاتون كم ميشه

ما هم چون دائم الرژيم هستيم هله هوله به هيچ عنوان خونه نگه نمي داريم ولي وقتي ميدونم مهمون داريم 2 روز قبلش ميريم هايپر استار خريداي كلي ميكنيم ( گوشت ، مرغ ، ميوه و هله هوله ( شكلات ، چيپس و نوشابه و ... )) ولي همه چيو به اندازه ميخرم مثلاٌ نوشابه نهايت 2 رنگ با يه دلستر و دوغ يا چيپس و پفك هم 2 3 تا خانواده چون اينا اگر خورده نشن يا بمونن بايد بريزم دور ، اگرم خانم سن بالا تو مهمونا باشه تخمه ميگيرم ديگه با همون مشغول ميشن

من براي همه مهمونيم 2 جور مزه يا شور يا شيرين آماده ميكنم . اگر شيرين بخوام از هر شكلات يا كاكائو يه تعداد كم ميگيرم شايد نهايت 7 8 تا از هر كدوم ولي با تنوع زياد ، هم ظرفش خيلي قشنگ ديده ميشه هم خيلي به چشم همه مياد تنوعش ، هزينه اش هم خيلي كمتر ميشه تا بخوام چند بسته شكلات بگيرم مخصواٌ كه بمونه هم اصلاٌ نمي تونيم جلوي خودمونو بگيريم نخوريم ، يك كيك هم كه راحت باشه درست ميكنم روز قبل و موقع سرو 30 ثانيه توي مايكروويو گرم ميكنم مثلاٌ كيك شير نجما جون كه خيلي راحت و بي دردسره و خوشمزه ست اينجوري واقعاٌ شايد بيشتر از 10000 تومان هزينه نميشه . اگرم شور بخوام كه چوب شور سولتي كه بسته happy mix داره هر بسته 3500 تومان و فوق العاده خوش مزه ست . در كنار اينا هم يه ديس كاناپ درست ميكنم با چيزاي ساده مثل خيار و تركيب پنير و سبزي كه با قيف شكل شكوفه ميزنم و بعضي وقتها با نون تست و ژامبون ولي يه چيزي كه ديگه هيچ وقت سراغش نميرم كالباس و ژامبون و سوسيسه چون خيليييييي گرون الكي ميشه و اصلاٌ به چشم نمياد بعد كسي يكي 2 تا برنميداره براي همينم زود ظرفش خالي ميشه ، يه بار اين كاناپا رو امتحان كني راحت 15 تا 20 تومن از هزينه هات كه براي ژامبون ميره كم ميشه ، من موادشم روز قبل برش ميزنم و صبح درست ميكنم روش سلفون ميكشم . اينجاها يه سر بزني بد نيست :

viewtopic.php?f=20&t=2827
    viewtopic.php?f=20&t=522

براي غذا هم هميشه يه غذا با مرغ ، يكي با گوشت و 2 تا با سبزيجات درست ميكنم اينجوري هزينه اش منطقي در مياد و خيلي زياد نميشه ، معمولاٌ هم 2 تا دسر درست ميكنم و همه چيزارو تا جايي كه بلدم خوشگل موشگل ميكنم . راستي منم وقتي ازدواج كردم بلد نبودم حتي يه پلو يا خورشت درست كنم جوري كه اولين بار با رشته سوپ ماكاروني درست كردم ولي اينقدر براي خودمون درست كردم تا دستم اومد چون اگر برنج و خورشتو از غذاها حذف كنيد به جاش بايد 2 3 تا غذاي اضافه تر درست كنيد تا به چشم بياد و مهمونا سير بشن و حيفه چون خيلي راحت ميشه از روز قبل خورشتو آماده كرد . برنجهاي مخلوط با گوشت يا مرغ هم خوشمزه هستند هم به نسبت مرغ يا گوشت توي تكه هاي بزرگ خوب به صرفه ترند ديگه مخصوصاٌ وقتي تعداد زياده . توي مهمونيا معمولاٌ اون غذاهايي كه با سبزيجات بوده بيشترم طرفدار داشته مثلاٌ دلمه سبزيجات ، كشك بادمجون يا ميرزا قاسمي كه مثل گلچين جون حالت ترين بادمجون درست ميكنم قالبي ميشه ، سبزيجان مدل چيني با سس سويا ، گراتن سبزيجات و ....

خيلي حرف زدم فقط آخرش بگم كه چيزي كه من احتكار ميكنم ژله ، بستني وانيلي ، خمير هانيكو ( براي پيراشكي يا پيتزاي سريع ) ، زيتون ، خيارشور و كنسرو ذرته كه يه سالاد فصل سريع به آدم ميده
    زندگي به مانند يک مراجعه کوتاه به مغازه اسباب بازي فروشي بين تولد و مرگ است

fafa2 آواتار ها
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    2855
    پسند کرده
    1065

نقل قول نوشته اصلی توسط Medusa7
    توي مهمونيا معمولاٌ اون غذاهايي كه با سبزيجات بوده بيشترم طرفدار داشته مثلاٌ دلمه سبزيجات ، كشك بادمجون يا ميرزا قاسمي كه مثل گلچين جون حالت ترين بادمجون درست ميكنم قالبي ميشه ، سبزيجان مدل چيني با سس سويا ، گراتن سبزيجات و ....
    مدوسا جون ممنون از راهنماييهاتون.عالي بود!
    ميشه اين مدلي را كه گفتين با بادمجونه لينك بدين؟!!ممنون
    افوض امری الی الله . . . ... . . . ان الله بصیر بالعباد

fafa2 آواتار ها
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    2855
    پسند کرده
    1065

از همه دوستاي گلم كه راهنماييم كردن ممنونم.يه دنيا!!!!!!!!
    من هميشه همون روز مهموني تميزكاري و دسر و غذا و ...حتي ميوه شستن را انجام ميدادم.نميدونين چه بدبختي ميكشيدم.يعني اگه يكي ساعت 5 ميومد خونه من از هيچ جاي خونه نميفهميد كه من شب مهمون دارم!!!
    يه هفته ايه كه مامانم دو تا دستاشو بسته و مثلا من دارم ميرم خونش پذيراييشون بكنم!بيچاره ها مثل هميشه كه خونه من بايد تا ساعت 11 گشنه ميموندن بودن تا اينكه صداي داداشم درومد.من هم قول دادم كه ادم بشم!
    براي اين كار شروع كردم به يه ساعت جلو كشيدن ساعت سرو غذا تو ذهنم! يعني اگه قرار بود ساعت 9 غذا بخوريم تو ذهنم ميگفتم من بايد تا ساعت 8 غذا را اماده كنم و وسابل سفره را. و اينكه قبل از غذا خوردن اثاري از به هم ريختگي تو اشپزخونه نباشه.كه وسابل شام را كه جمع ميكنيم همه جا زود تميز بشه كه من هم زود برم خونمون!
    با اين عمل فوق العاده جلو افتادم.ولي با مزه گيش به اينه كه دقيقا همون 9 غذا حاضر ميشد (اما بهتر از 11 بود كه!!!! )
    براي روز مادر هم كه 16 نفر مهمون داشت مامانم و فقط من و خواهر كوچيكم كه اون هم همش دانشگاه بود و تو خونه هم خسته!!!
    روز قبل مهموني متاسفانه برنامه اي پيش اومد و از ساعت 7 بعد از ظهرشروع كردم و مواد سو پ شير و وسايل سالاد را درست كردم.ژله فرفره اي را يه بار امتحان كردم كه درست ميشه يا نه! دو تا تنگ اب طالبي با بستني وانيلي ميكس كردم و روشون سلفون كشيدم گذاشتم يخچال براي پذيرايي ورودي.فالوده را گذاشتم بيرون تا كمي نرم بشه بعد با چاقو برش مساوري زدمشون.قارچ خوردكرده براي مواد غذاها!
    فردا صبحش ساعت يازده رفتم خونشون كه خواهرم سوپ و سالاد را درست كرده بود.من هم ابنها را تند تند تا ساعت 2.5 تموم كردم و رفتم خونه خودمون براي درست كردن كاسترول!!
    5 رنگ ژله رولتي و تزيين كاسه هاي ماست و خيار و پياز داغ فراوون براي ماكاروني سوسيسي و كاسترول بادمجون. مواد گوشتي ماكاروني. درست كردن شربتهاي مختلف و هر كدوم را تو تنگ سرپوشيده با سلفون گذاشتم يخچال.يخ پركردم.بستني ها را اسكوپ زدم.باقي كناره هاي ژله را با چنگال خورد كردم براي روي ظرفهاي بستني.سويا با شير كمك دست گوشتها! ظروف غذاخوري را اماده كردم و فنجون چاي تو سيني.جارو زدمو تميز كاري اشپزخونه.خواهرم هم ماكاروني را ابكش كرد.
    رفتم خونه.يه دو ساعتي استراحت كردم و به همسر و فرزند رسيدگي كردمو بعد غذا!! كه خدا لعنت كنه بكينگ پودرم را كه عمل نكرد و من رو تا ساعت 8 معطل پف كردن خمير كرد.مگر نه ساعت 8 كه تازه گذاشتم تو فر بايدغذام اماده بود.گذاشتم تو فر و دخترم را بردم حمام(اخه با ارد يه سري تو اشپزخونه دوش گرفته بود سرتاسري!!!!!!! ) و تا حاضر شديم غذا را هم از فر دراوردم و 9 رسيديم خونه مامانم.خدا را شكر با مهمونا رسيديم ومهموني هم به خوبي و خوشي برگذار شد.نه هول زدني نه دلنگراني كه غذا حاضر نميشه و خسته شدم وكارهام مونده و ...
    خدا خيرتون بده دوستان . يه قومي را از گشنگي و من و مامانم را از نگراني خارج كردين. واقعا ممنونتونم.

راستي در راستاي پختن غذا از روز قبل :
    من قورمه سبزي را درست كردم دو هفته پيش و گذاشتم فريزر.ليمو عمانيش را هم دراوردم و جدا گذاشتمش كه فرداش دوباره بندازمش تو غذا.كه برنامه به هم خورد و 3 روز موند تو فريزر!!!!
    روز چهارم از فريزر دراوردم و يه كم اب بهش اضافه كردم و انداختم تو قابلمه مسي و گذاشتم سر گاز.يواش يواش براي خودش قل ميزد و جا ميوفتاد.بوي قورمه خونه را برداشته بود.خودم هم باورم شده بود كه امروز درست كردم!!!!! هيچ كس هيچ كس حتي شك هم نكرد كه فريزري بوده!!! از مامانم هم بعدش نظر پرسيدم گفت امكان نداره!!واقعا!!!؟؟؟؟
    چون مامانم اينا و داداشم اينا بودن اعتماد به نفس داشتم هان!!!!
    افوض امری الی الله . . . ... . . . ان الله بصیر بالعباد

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    172
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط fafa2
    نقل قول نوشته اصلی توسط Medusa7
    توي مهمونيا معمولاٌ اون غذاهايي كه با سبزيجات بوده بيشترم طرفدار داشته مثلاٌ دلمه سبزيجات ، كشك بادمجون يا ميرزا قاسمي كه مثل گلچين جون حالت ترين بادمجون درست ميكنم قالبي ميشه ، سبزيجان مدل چيني با سس سويا ، گراتن سبزيجات و ....
    مدوسا جون ممنون از راهنماييهاتون.عالي بود!
    ميشه اين مدلي را كه گفتين با بادمجونه لينك بدين؟!!ممنون
    viewtopic.php?f=20&t=1141&start=10

خواهش ميكنم
    اينجا توي اين مبحث كه لينكشو گذلشتم گلچين جون 2 مدل با بادمجون و هويچ درست كرده كه من خيلي خوشم اومد بعدش من براي امتحان ميرزا قاسمي درست كردم و بادمجوناي سرخ شده رو دورتادور قالب چيدم و داخلشو با ميرزا قاسمي پر كردم و با يه كوچولو سس رقيق گذاشتم توي فر تا بادمجونا يه كم بپزه ، خيلي خوب شده بود ، قيافشم خوشگل بود . چيز ديگه به جز بادمجونو امتحان نكردم ولي ايده اش خوبه و با هرچيزي ميشه اجرا كرد مثلاٌ جديداٌ توي ميزهاي مهموني ديدم بازم بورك قالبي درست كردند كه توشو باز ميشه با هر چيزي پر كرد ، با كدو هم ميشه اين كارو كرد ، با كلم ميشه ، حتي دلمه برگ مو توي قالب كيك هم ميشه با اين ايده درست كرد
    زندگي به مانند يک مراجعه کوتاه به مغازه اسباب بازي فروشي بين تولد و مرگ است

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    45
    پسند کرده
    0

افرین به همه

صفحه 25 از 86 نخستنخست ... 152223242526272835 ... آخرینآخرین