نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree439Likes

موضوع: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

نمایش نتایج: از 185 به 192 از 686
صفحه 24 از 86 نخستنخست ... 142122232425262734 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    یاس صورتی آواتار ها
    میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    878
    پسند کرده
    99

Re: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

با سلام به دوست خوبم نگارای عزیز

من کل پست های شما و راهنماییهای دوستان رو خوندم و گفتم شاید بد نباشه که من هم از تجربیات خودم براتون بگم !

اولا که به نظر من ما دور هم جمع نمیشیم و مهمونی نمیدیم تا سفره های رنگین مون رو به رخ همدیگه بکشیم و یا با هنرهای دستمون بخوایم برتری هنریمون رو به رخ دیگران بکشیم !

اصل مهمونی دادن و مهمونی رفتن برای برقراری صله رحم و خوش گذروندنه و اگر قراره این وسط کلی حرص بخوریم و مدت زمان مهمونی و قبل و بعدش رو به خودمون سخت بگیریم به نظر من اگر رابطه ها رو کلا قطع کنیم خیلی بهتره ...

و صد البته تجملات و استرس های این روزا همیشه دست و پاگیره ...

اما ...

اگر برنامه ریزی داشته باشیم و همیشه سعی کنیم کارهامون رو به موقع انجام بدیم مطمعنا دیگه چنین استرس هایی نخواهیم داشت !!!

به طور مثال:

من همیشه خونه ام رو حد نرمال تمیز نگه میدارم و این مستلزم رعایت یک سری نکاته که شاید در نظر اول خیلی سخت به نظر برسه ولی در کوتاه مدت جز رفتارهای روتین زندگی میشه !

همیشه هم یخچال و فریزر و کابینت حبوبات و ادویه و ... بررسی میکنم تا ببینم اگر چیزی در حال تموم شدنه جایگزینش کنم تا برای یه مهمونی یک هزینه زیاد و ناگهانی بهم تحمیل نشه !

هر بار هم که خرید میرم سعی میکنم که تنقلاتی رو که توی خونه بوده و تموم شده رو جایگزین کنم تا اگر مهمون سر زده و احتمالی از در رسید سرگردون نشم !

خرید میوه و سبزیجات رو هم که هفتگی انجام میدم !

پس در این صورت زمان مهمونی کار خیلی زیادی برای انجام دادن ندارم به جز جارو برقی و گردگیری ,پختن غذا ,درست کردن دسر و سالاد ,اماده کردن ظروف پذیرایی و اماده شدن خودم !

غذاها و دسرها رو که تا جایی که میتونم از روز قبل اماده میکنم ,معمولا برنجم رو هم برای مهمونی های ظهر صبح و برای مهمونی های شب ظهر ابکش میکنم و توی قابلمه اماده دم کشیدن میذارم ...

سبزی و کاهو و میوه رو هم اگر برای مهمونی خریده باشم روز قبل میشورم و خشک میکنم و توی یخچال میذارم (وگرنه همیشه میوه و سبزیجات شسته و تمیز توی یخچال دارم ...)

شب قبل ظروف اضافی رو از روی میزها جمع میکنم !

شب قبل ظروف رو هم اماده میکنم و روشون یه پارچه تمیز میکشم ...

روز مهمونی فقط جارو و گردگیری رو انجام میدم و سالاد و دسرهام رو تزیین میکنم و مخلفات غذاها رو اماده میکنم که تمام این ها حتی 2 ساعت از وقتم رو هم نمیگیره !!!

یکی دو ساعت قبل از مهمونی یه چرت میزنم و بعد هم دوش میگیرم و اماده میشم و اگر کار ریزه کاری باشه انجام میدم تا مهمون هام برسن !

هیچوقت هم به خودم برای هیچ مهمونی استرس راه نمیدم و همیشه هم برای مهمونم از دل و جون کار میکنم !

اما ...

با توجه به ذایقه غذایی و مدل پذیرایی مهمونام غذا درست میکنم ,مثلا برای خانواده ای که میدونم اهل دسر و پیش غذا و ... نیستن خیلی خودم رو به زحمت نمیاندازم چون علاوه بر هزینه های زیادی و اسراف کلی هم خودم رو خسته کردم و چند روز هم باید با پس مونده های غذاها و دسرها توی سر و کله خودم بزنم !!!

فقط در صورتی که مهمون هام تشریفاتی باشن و برای بار اول باشه که مهمون ما میشن سعی میکنم تا جایی که میشه سنگ تموم بذارم ...

خیلی وقت ها هم مهمون سر زده رو شده که برای شام نگه دارم که در اون صورت هم دیگه جناب مهمون نباید خیلی انتظار سفره قلمکار از بنده داشته باشه !

کلا سعی میکنم همیشه توی زندگی یه مقدار به خودم سخت بگیرم تا توی چنین روزهایی و برای چنین مهمونی هایی هول نشم و دنبال خرید و کارگر و این کارا نیافتم ...

نمیدونم چقدر این تجربیات من به دردتون یخوره اما من از این نوع شیوه زندگی خیلی راضی ام چون اصلا با استرس نمیتونم زندگی کنم !

البته هر وقت هم مهمون دعوت میکنم به ساعات خوشی که در کنار همدیگه خواهیم داشت و لحظه های خوش فکر میکنم و با تفکرات مثبت سعی میکنم هم به خودم خوش بگذره هم به مهمون هام ...

پســـــــــرم تا که تو باشی دو جهان در نظرم فردوس است ...

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    34
    پسند کرده
    0

سلام به همه من دو تا مناسبت دارم پیش رو یکی تولد پسرمه که نمیخوایم جشن بگیریم ومن میخوام یک جوری سورپرایز کنم پسرمو 7 سالشه و مثلا یک جشن 3 نفره بگیریم که یک ایده کم خرج میخوام مثلا ما زیاد شهربازی نمیبریمش به نظرتون خوبه شهربازی ببریمش و بعد هم شام ببریمش بیرون و کیک کوچولو تو خونه
    مناسبت بعدی سالگرد ازدواجمه که میخوام واسه همسرس سورپرایز شه چکار کنم میخوام بگم همه بیان خونمون اخه میوفته پنج شنبه
    و به نظرتون چی بدم لازم به ذکر است همسری خبر نداره و خریدمدر حد یک کوچولو من میتونم بکنم کیک و خورد و ریز میخوام غذام خیلی جوون پسندانه باشه با مرغ و گوشت ی که همیشه واسه خونه میخریم درست کنم حتی الامکان هم فر نخواد ممنون برای 20 نفر
    خدایا به معجزه ات نیازدارم ولی انگار خدا معجزش روواسه روز مبادا گذاشته

مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8137
    پسند کرده
    7504

[quote="یاس صورتی"]

من همیشه خونه ام رو حد نرمال تمیز نگه میدارم و این مستلزم رعایت یک سری نکاته که شاید در نظر اول خیلی سخت به نظر برسه ولی در کوتاه مدت جز رفتارهای روتین زندگی میشه !

همیشه هم یخچال و فریزر و کابینت حبوبات و ادویه و ... بررسی میکنم تا ببینم اگر چیزی در حال تموم شدنه جایگزینش کنم تا برای یه مهمونی یک هزینه زیاد و ناگهانی بهم تحمیل نشه !

هر بار هم که خرید میرم سعی میکنم که تنقلاتی رو که توی خونه بوده و تموم شده رو جایگزین کنم تا اگر مهمون سر زده و احتمالی از در رسید سرگردون نشم !
    کلا سعی میکنم همیشه توی زندگی یه مقدار به خودم سخت بگیرم تا توی چنین روزهایی و برای چنین مهمونی هایی هول نشم و دنبال خرید و کارگر و این کارا نیافتم ...

[quote]

دوست گلم
    ممنونم که برام وقت گذاشتین. واقعا هم حرفاتون به دردم می خوره چون الان می بینم یکی از دلایلی که من مشکل دارم اینه که روزمره به خودم و همسرم سخت نمی گیرم. یعنی الان که فعلا خونه ام ولی سالهیی که فول تایم سر کار بودم دیگه حتی بین اومدن کارگره یه جارو هم نمی کردم.
    باید خودمو به کار روتین خونه عادت بدم. بعضی کارا رو البته واقعا بلد نیستم و هرچی وقت می ذارم درست و حسابی تمیز نمی شه اما بعضی ها رو می تونم. من فکر می کنم یکی از عوامل مشکل داستن من اینه که اینقدر از اول زندگی وقت هیچ کاری رو نداشتم که الانم که خونه ام باز تو برنامه ام نیست.
    باز باید روی خودم کار کنم.
    ممنونم دوست عزیزم.
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

آیما آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    3906
    پسند کرده
    2024

[quote="یاس صورتی"]با تمام حرفاتون موافقم.منم تمیزکاری نرمال رو همیشه دارم ولی بازه استرس دارم .یکی از مشکلای من هم همین مهموبای سرزده هست.مثلا داداشم از یه شهر دیگه بی خبر بلند میشه میاد با خانواده هش.سر ظهر میرسه.اون وقت میگه من خبر ندادم که تو زحمت نیفتی حالا هر چی داری با هم می خوریم.در صورتی که من اندازه خودمون غذا درست کردم.شما خانوما واسه مهمون سر زده چی درست میکنید واسه شام یا نهار؟چیزی که هم سریع باشه هم آبرومند؟نکات ریزشو هم بگید لطفا.ممنون میشم

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    208
    پسند کرده
    0

لیلا جون من هم بگم
    مثلا اگه مهمون سرزده برسه من خودم مرغ ریز خرد شده مخصوص مرغ مکزیکی دارم سریع با پیاز تفت میدی قارچ هم همیشه تو یخچال بسته بندی و اماده دارم همچنین فلفل دلمه ی خوراک خوشمزه و سالم و سه سوته اماده میشه درکل شاید اگه همش رو داشته باشی نیم ساعت زمان ببره
    من اکثرا فکر همچین جاهایی رو میکنم گوشت مرغ خرد شده کوچولو و قارچ و فلفل دلمه و حتی حبوبات ابپز شده هم دارم با سبزی اماده اش
    یهو تو زمستون شوشو میگفت بریم برف بازی تا اونا اماده میشدن من تمام مواد رومیریختم تو قابلمه اش کشکم اماده میبردیم کوه پیازداغ هم اماده دارم تو یخچال
    زمانی هم که سرکار میرفتم روزای پنجشنبه و جمعه رو سه مدل خورش درست میکردم حبوبات میپختم مثلا عدس میپختم تا ی وقت حوصله نداشتم سه سوت عدس پلو حاضر بود
    الان هم که خونه هستم همین طور سعی میکنم همیشه تا چیزی تموم میشه جایگزین میکنم و همه مخلفات غذاهایی که زود اماده میشن مثل کوکو سبزی اش کشک خورشت هایی که بسته بندی کردم ذرت هامم حتی پخته ماهی هم حتی بخوای درست کنی اونم زود درست میشه
    خلاصه خیلی کارا میتونی بکنی وقتی مهمون سرزده میاد البته از قبل این کارارو انجام بدی من حتی گوجه فرنگی هم وقتی میرم خرید گوجه های قبلی رو ریز خرد میکنم بسته بندی میکنم زودی املت درست میشه هوسونه
    خیلی کم از سوسیس کالباس استفاده میکنم شاید سالی ی بار یا دوبار اونم باز هوس کنن اهل خونه
    امیدوارم کمکی کرده باشم
    ترجیح میدهم حقیقتی مرا ازار دهد:تا اینکه دروغی ارامم کند

mamane momene آواتار ها
    فاطمه
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    519
    پسند کرده
    1200

منم مثل خیلی از دوستان از روش احتکار استفاده میکنم. همیشه سعی میکنم چند بسته ژله و کاکایو داشته باشم. برای مهمونی های خاص هم مثل تولد از قبل کم کم خریدامو میکنم. مثلا تولدم ماهه دیگست از 3ماهه قبل یه بسته پودر خامه گرفتم نگه داشتم .ماهه گذشته در حین خرید چشمم خورد به پاستیلای ببتو که برای تزیین کیک دریایی 3 بسته مختلف خریدم . خلاصه هر وقت چیزی ببینم که فکر کنم توی مهمونی دادن کمک میکنه و خرابم نمیشه میگیرم و کنار میزارم.
    برای مهمون سرزده هم همیشه 2 بسته مرغ یا گوشت طعم دار تو فریزر دارم که میزارم توی فر با سیب زمینی تنوری . یا ماهی قزل که قبل از فریز خارشو میکشم و موقع مهمونی فقط سرخش میکنم یا ...
    برام خیلی مهمه که همه چی از قبل آماده باشه فریزری ها رو تو همون خرید ماهیانه میشورم ، خرد میکنم بسته به نوع مواد آماده میکنم (مزه دار میکنم یا لوبیا و هویج تفت میدم و ..) ماهی یه بار موقع خرید 2 ساعت وقت میزارم ولی توی ماه راحتم و برای غذا درست کردن هم بیشتر از نیم ساعت وقت نمیذارم.
    چون با وجود دو تا کوچولو (دو ساله و سه ماهه) بیشتر از این وقت ندارم
    مرغ تو فر

چرا رفتی چرا من بی قرارم به سر سودای آغوش تو دارم.....

مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8137
    پسند کرده
    7504

وای بچه ها باااورتون نمی شه چی شد.
    همین امشب حدود ساعت 8 داشتم درس می خوندم ، رفتم آشپزخونه آب بیارم که تصادفی از پنجره آشپزخونه دیدم مامان و بابام تو پارک رو به روی خونه مونن. حالا من معمولا تو این شرایط سعی می کنم دیده نشم ولی خوب تحت تاثیر حرفای شما شیر شدم و اشاره کردم که بیان بالا. خوشبختانه همین بعد از ظهر باز تحت تاثیر حرفای شما خونه رو گردگیری و جارو کرده بودم.
    خلاصه با تشویق شما برای تمرین خیلی اصرار کردم که شام بمونن. می خواستم برای خودمون چیکن استروگانف درست کنم ، همونو یه کم ملاطشو بیشتر کردم و توپک مرغ و پنیر هم داشتم تو فریزر سرخ کردم و کدوی سرخ کرده با کنجد کنارش گذاشتم. کاهو و کلم شسته شده و فلفل دلمه و گوجه هم داشتم و یه سالاد هم درست کردم و سبزی خوردن تازه هم داشتم گذاشتم. خلاصه شوخی شوخی شد یه مهمونی شام. به همسرم هم مسج دادم که زودتر بیاد خونه. خوشبختانه شکلات هم داشتیم ، میوه هم خیلی کم داشتیم که پوست کنده سرو کردم ، هم خورده شد ، هم خیلی خوششون اومد. دردسرتون ندم اینقدر خوش گذشت و ریلکس بودم و مامان و بابام انقدر ازم تعریف کردن، باورشون نمی شد من در عرض نیم ساعت شام به این خوبی و مفصلی سر هم کردم. حتی از آشپزی ام هم خیلی خوششون اومده بود چون برای اولین بار نشسته بودن لب کانتر آشپزخونه و می دیدن. می گفتن چه حرفه ای. مثل کانالای ماهواره! خلاصه همه چی عالی بود و واقعا حرفای دوستان درست در اومد. همون جارویی که عصر زدم بهم اعتماد به نفس داد که اشاره کنم بیان بالا. و خوشبختانه مواد غذایی که تو خرید روتین داشتیم هم خیلی خوب بود. یه مهمونی بدون کمترین خرجی!!!
    مرسی مرسی مرسی از همه! اولین مشق خوبی بود!
    minafeelgood این نوشته را پسندیده.
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

judi آواتار ها
    میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    560
    پسند کرده
    88