نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree439Likes

موضوع: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

نمایش نتایج: از 177 به 184 از 686
صفحه 23 از 86 نخستنخست ... 132021222324252633 ... آخرینآخرین

Re: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

نقل قول نوشته اصلی توسط Negara
    نقل قول نوشته اصلی توسط khale leila
    درمورد هزینه هم چرا میرین هایپر خرید؟
    واسه 2تا مرغ 100تومن خرج میکنین همه رو میندازین گردن مهمون
    آیا تمام وسایل پذیرایی اون شب رو باید از بیرون بخرین؟
    واسه تنقلات 50تومن خرج میکنین؟
    خیلی عجیبه. ما همیشه تو خونه شیرینی خشک و شکلات داریم
    در مورد تنقلات خوب دوستم یه کیک تولد فقط 10-15 تومنه. دو-سه جور نوشابه 7-8 تومن. نمی دونم چیپس و پفک و ... باز 7-8 تومن. شیرینی حدود 10 تومن... اینجوری دیگه. به خدا ما هم اصلا دوست نداریم یه همچین مبلغ گنده ای از جیبمون کم شه. من حتی خیلی وقتا روم نمی شه به همسرم بگم مهمون دعوت کنیم.
    من کوچیکتر از اونی هستم که بخوام به شما این حرف رو بزنم ولی یه بار امتحانش کنید اگر جواب نداد بعد راجع بهش با هم بحث میکنیم !
    وقتی مهمون دعوت میکنید دقیقا به این جمله که "مهمون حبیب خداست" فکر کنید و یه سفره ی آبرومند و نه تجملی براشون باز کنید
    صد در صد اون پول بهتون برگردونده میشه و به مالتون تا چند وقت برکت عجیبی داده میشه

من چند هفته ی پیش صبحانه مهمان داشتم ، دوستای شوهرم اومدن خونمون که تقریبا شبیه یه کلاس درس هم هست و با هم درمورد یه حدیث انتخابی از ائمه حرف میزنن و درموردش تحقیق میکنن !
    حلیم و نون و پنیر و انواع مربا و پنکیک و دنت و آناناس و ... خلاصه هرچی بخواین براشون گذاشتم : به این نیت که مهمون حبیب خداست و همه اونا دوستدار ائمه هستن ! دوبرابر اون پول فرداش بطور عجیبی به دستم رسید ! بی هیچ دلیل منطقی !!!

2. بانک بند ناف
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    33
    پسند کرده
    0

من با خاله لیلا موافقم برای مهمونهایی که خیلی زود به زود اونها رو میبینیم ونزدیکترهستند یک جور پیش غذا وغذا ودسر درست کنیم وزیاد زحمت نکشید تا همش تو اشپزخنه باشید واز دور هم بودن لذت ببرید واز اونها هم بخواهید خودشون رو زیاد تو زحمت نیاندازند واز دور هم بودن لذت ببرید وبیشتر باهم باشید وراحت باشید
    اما برای مهمونهای رودربایستی دار وغریبه تر که خیلی کم رفت وامد دارید باهاشون یکم بیشتر زحمت بکشید

فقط سعی کنید به خودتون ومهمونهاتون خوش بگذره نه با چند جور غذا وخستگی بلکه با حرفها وسرگرمی ویاداوری خاطرات وخنده تا روابط رو بیشتر کنید تا تنوع زندگیتون هم زیاد بشه
    یکی هست تو قلبم که هر شب واسه اون مینویسم واون خوابه

نمیخوام بدونه واسه اونه که قلب من این همه بی تابه

(*مرضیه*) آواتار ها
    میزان امتیاز
    52
    پسند شده
    283
    پسند کرده
    36

راستش نگارای عزیز منم مشکل شمارو اوایل ازدواجم داشتم.البته اینم بگم وقتی شاغل بودم مشکلی نبود اما از وقتی خونه نشین شدم همش تو این فکر بودم که یه زن کدبانو باید بتونه برای یه مهمونی 560 جور! غذا و سالاد و دسر درست کنه و برای نشون دادن دست و دلبازیش از همه چی به اندازه یه لشکر!البته این ها نتیجه رفتار های قوم همسر به خصوص جاری عزیزم بود!شاید چون وقتی شاغل بودم زیاد وقت فکر کردن به این اداب و رسومو نداشتم زیاد سخت نمیگرفتم!اما بعدش مهمونیها برام شد عذاب.الان چند وقتیه زدم تو کار سادگی یه دسر یا پیش غذا مثل سوپ،غذای اصلی و سالاد.منم پیشرفت تو اشپزیمو مدیون نت به خصوص مامی سایتم.چون وقتی اومدم خونه خودم تو این چیزها واقعا اورژینال بودم!تمیز کاری هم که تقریبا یه روز در میون انجام میدم تا استرس مهمون ناخونده نداشته باشم.البته اونم نه به حد کشت!تا جایی که وجدانم آسوده باشه و خودم تو خونم آرامش اعصاب داشته باشم.یه جورایی میشه گفت فقط انجام اصول فنگ شویی برام مهمه.حالا اگه مهمون اومدو یه وقت ناخواسته جایی لکی چیزی مونده بود اصلا برام مهم نیست که بعدا حرصشو بخورم چون مطمئنم تو خونه هر کسی بالاخره از این موارد پیش میاد!یه وقتایی کلا طبق برنامه ریزی پیش میرم تا هم به خارج خونه و کلاسهام برسم و هم داخل خونه.اما باید اعتراف کنم یه روزایی کلا حوصله کاری ندارم.پس به خودم سخت نمیگیرم و استراحت میکنم و شب هم با همسری میریم بیرون(برای جلوگیری از داشتن مهمان نا خوانده!!)
    در ضمن به نظر من حتی اگه مهون رو در بایستی دار هم باشه باید طوری رفتار کرد که طرف ترغیب به ادامه رابطه شه .اشتباهی که من برای یه بنده خدایی کردم و انقدر تجملاتی کردم که اون مهمونی اولین و اخرین مهمونی اون بنده خدا شد.هرچند تصمیم دارم بعد یک سال دوباره دعوتش کنم و کاری کنم که تو خونم احساس راحتی کنه.
    یه چیز دیگه اینکه من همیشه پایان مهمونی های اونطوریم خستگی تو تنم میموند چون میدیدم هیچ غذایی انگار دست نخورده از بس تنوع بالا بود اما حالا وقتی مهمونم میره انگار نه خانی اومده نه خانی رفته برای من البته!بس که شارژ میشم وقتی میبینم همه غذاهام خورده شده.
    ما صبر کردیم واسه فردایی بهتر
    ما صبر کردیم ولی فردا نمیشه...

یه روزی توی تاریخ مینویسن
    یه جا این نسل مفقود الاثر شد...

(*مرضیه*) آواتار ها
    میزان امتیاز
    52
    پسند شده
    283
    پسند کرده
    36

در زمینه میوه و شیرینی هم که ما هم زیاد هله هوله خور نیستیم اما معمولا بستنی و اجیل همیشه تو خونمون پیدا میشه.پس وقتی مهمون میاد اگر نا خونده باشه که کیک سه دقیقه ای مامی رو درست میکنم.اگر نه و وقتم کافی باشه از دستورات مامی یه کیک یا شیرینی ساده میدرستم.
    اگرم حسش نبود که نهایتش یه جعبه شکلات 7 ،8 تومنی میگیرم.برای منی هم که تا 20 نفر مهمونو تجربه داشتم نهایتش(در حالت حد اکثری) سه بطری نوشیدنی(دوغ معمولا به خاطر سلامتش)برای این تعداد جواب میده و برای 10 نفر دقیقا نصف این مقدار.
    میوه هم چون جدیدا تو هر مهمونی رفتم میبینم میوه خورده نمیشه همیشه به تعداد افراد ولی 3،4 عدد کمتر میگیرم.البته اگه تنوع میوه هام بالا باشه از هرکدوم بازم کمتر از این مقدار میگیرم که همیشه هم باز کلی زیاد میاد.اگه از حرف و حدیثا نمیترسیدم کلا میوه رو حذف میکردم یا نهایتش یه مدل میگرفتم!!!
    ما صبر کردیم واسه فردایی بهتر
    ما صبر کردیم ولی فردا نمیشه...

یه روزی توی تاریخ مینویسن
    یه جا این نسل مفقود الاثر شد...

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    11
    پسند کرده
    0

دوستان عزيز
    ممنونم از وقتي كه مي گذاريد و راهنمايي مي كنيد.
    خواهش مي كنم در مورد مديريت هزينه هاي مهموني هاتون هن بنويسين بخصوص دوستاني كه گفتن خيلي زياد مهمون دارن.
    خرجتون چقدر مي شه ؟ من در مورد هزينه هايي كه نوشتم كجاش به نظرتون مي شه صرفه جويي كرد؟
    ممنون
    نگارای عزیز واسه مهمونی نمیشه خرج نکرد که ..
    اگه بخوای سنگ تموم بذاری باید خرج کنی حالا اگه چیزی هم توی خونه داشته باشی واسه مهمونی استفاده میشه و دوباره واسه خودت باید بری بخری
    اصلا بستگی به غذا و دسر و پذیراییت داره اگه یه خورش مرغ درست کنی و مثلا یه گشنیز پلو هزینه اش فرق داره با ماهیچه و باقالی پلو و مثلا فسنجون

دوست خوبم واسه مهمونی از هیچ جاش نزن یه روزه همیشه که نیست ولی واسه همه مهمونیهات خیلی خرج نکن مثلا وقتی خانواده خودتون هستن خیلی سخت نگیر به خودت . البته این نظر منه شاید شما دوست داشته باشی واسه اونا هم خیلی هزینه کنی . ان شاالله سفره ات همیشه پربرکت باشه

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    73
    پسند کرده
    0

نگارا جان من واسه مهمونی دوستانه ای که داشتم نزدیک به 90تومن خرج کردم که خب این پولو از قبل واسه این کار کنار گذاشته بودم چون منم زیاد مهمونی نمی گیرم .غذاها کیک مرغ و سالاد تن ماهی و پیتزا بود و دسر هم ژله شکلاتی راه راه و ژله خرده شیشه تصویری و قبل از غذا هم تنقلات و بستنی و تیرامیسو که همه رو خودم اماده کرده بودم .من خیلی مریض احوال بودم اما از سه روز قبل خونه رو مرتب کردم و روز قبل از مهمانی هم شروع کردم به درست کردن مواد کیک مرغ و اماده کردن مواد سالاد تن ماهی و درست کردن ژله خرده شیشه و بعد هم اخر شب کیک مرغ و سالاد تن ماهی و تیرامیسو رو درست کردم . با یه حال بد و اشپزخونه ی درب و داغون رفتم استراحت .فردا صبح حدودا 7.3 شروع کردم به مرتب کردن اشپزخونه و تا 10 داشتم اشپزخونه رو مرتب می کردم و مواد پیتزا رو اماده می کردئم .بعد ژله تصویری رو کامل کردم و رفتم سراغ خمیر پیتزا و اماده کردم و ساعت 3 گذاشتم تو یخچال .همون حدود هم ژله شکلاتی راه راه رو درست کردم و مدام هم به خونه و مرتب کردنش می رسیدم .در کل نیم ساعت هم استراحت نکردم و ساعت 4.3 رفتم ارایش و لباس پوشیدن و بع که مهمونا رسیدن تو همون بازه زمانی تزییناتو کردم و وقتی کم یا زمهمونی گذشت رفتم سارغ پیتزا درست کردن وتو فر گذاشتن که 45 دقیقه شد .در کل مهمونی خوب بزگزار شد زیاد خسته نشدم چون با صمیمیت دوستام و خوشحالی همه چیز به پایان رسید .فکر نکنم زیاد هم خرج شده باشه .بالاخره یکی دوبار تو سال مهمونی خوب دادن هم روحیه رو تازه می کنه هم مهمون حبیب خداست منم اعتقاد زهرا رو دارم که هرچی تو این راه بدی خیلی زود به دستت می رسه .
    زندگی ان زمان زیباست که ادمی بداند فکری برایش در هیاهوست ..

نسترن نگارین آواتار ها
    میزان امتیاز
    92
    پسند شده
    7522
    پسند کرده
    8761

نقل قول نوشته اصلی توسط fafa2
    دوستان من یه مشکلی دارم. لطفا راهنماییم کنین.
    من واقعا از مهمون و مهمون بازی بیزارم. یعنی هر وقت تا حالا مهمون دعوت کرده ام زورکی و از روی اجبار و با بدبختی بوده. همه کارامو با حس بدی انجام دادم و وقتی مهمون آشنا باشه مثلا مامانم حتی نمی تونم این بیزاری از مهمون رو قایم کنم.
    مامان بیچاره من حتی نتونست جهیزیه ام رو به یکی از اعضای فامیل نشون بده تو این چهار سال ازدواج چون من مقاومت می کردم. الان هم دیگه همه بی خیال شدن ولی می دونم خیلی زشته. حالا افراد دور به کنار ، مادر بزرگ شوهرم ایران نبود سالها. الان 6 ماهه اومده و من هنوز دعوتش نکردم بیاد خونمونو ببینه. به نظرتون من چیکار کنم؟ چه جوری اصلاح شم؟ چه جوری شروع کنم؟
    راستی اینم بگم شوهرم هم از مهمون بیزاره چه خانواده خودش چه هر کسی. به عهده اون باشه می گه ول کن تا ابد هم دعوت نکنیم ولی خیلی زشته.
    بعد هم با این هزینه های وحشتناک من هر وقت مهمونی می دم حدود دویست تومن خرج می شه و واقعا زیاده خوب. اونم حداکثر برای 10 نفر بوده تا حالا.
    سلام.دوست خوبم مهمون حبيب خداست! مهمون روزيش رو هم با خودش مياره و ...
    اول از همه نوشته اخرتون را جواب بدم.مگه دختر خوب چي كار ميكني كه اينهمه خرج ميشه؟؟؟!!!! حتما كلاس كاريتون اينجوريه و عاديه.پس اين را هم در نظر داشته باش كه شما هم هر جا خوش خوشونك ميري مهموني همين قدر براتون خرج كردن ديگه!!! پس اونا هم ديگه بايد مهمون بازي را كنار بگذارند؟؟!! فكر كن خوب انتظار دارن رفتشون اومدي هم داشته باشه !

براي حل مشكلتون به نظرم بايد ببيني كجاي كار براتون سخته!خرجش .منوي انتخابي.پذيرايي.پخت و پز.رفت و روب قبل و بعد .دسر و خوش مشربي .مهمونداري و يا ...
    هر كدوم را كه بيشتر ذهنتون را مشغول ميكنه بگين تا راه حل بهتري داده بشه!
    ولي يه ايده كلي اينه كه براي خودتون دو تايي يا حداكثر فقط پدر و مادر يكيتون مهموني ترتيب بدين و اداي مهمون بازي دربيارين براي خودتون.راست ميگم خوووو !!!!! اينجوري ابهت كار جلوتون پايين مياد و اين كارها براتون عادي ميشه.

دوست خوبم
    ممنونم از وقتی که گذاشتید. خوب بذارید توضیح بدم.
    مثلا تولدم که تو بهمن ماه بود. مهمونا مامانم و بابام ، خواهرم ، همسرش ، برادرم ، همسرش و دوتا بچه و خوب خودمون دوتا یعنی مجموعا 10 نفر بودیم تازه اصلا از خانواده شوهرم هیچکی رو دعوت نکردم که سختم نباشه ، اونم چون تولد من بود نگفت اونا رو دعوت کنیم.
    حالا راجع به خرج. دقیقا یادمه-120 یا110 تومان فقط تو هایپر استار پول دادم. شامل چی بود : دوتا مرغ بزرگ مثلا 4-5 کیلو جمعا، 2 کیلو حدودا گوشت مغز رون برش خورده برای بیف استرو گانف (تازه میگوی کیک میگوم رو داشتم و نخریدم) دیگه میوه (پرتقال و سیب و نارنگی و کیوی و موز) دیگه خرت و پرتای هر کدوم از غذاها و سس ها ، لوازم و مخلفات سالاد و سبزیجات... بعد دیگه چند جور کالباس و زیتون و اینا
    بعد 30 تومان پول کارگر شد که روز قبلش اومد تمیز کرد. حدود 40-50 تومان هم نوشیدنی و تنقلات چیپس و میپس و شیرینی و کیک تولد شد. این مقدار خرج البته تا 15 نفر رو هم جواب می داد چون غذاها زیاد بود ، ولی خوب وقتی مردمو سالی یه بار دعوت می کنم ، کادوهم قراره بیارن از کجاش بزنم آخه؟ مثلا دوست خوبم شما بگین از کجاش می شه حذف کرد؟
    حالا از بقیه اش بگم. راستش انتخاب منو وآشپزی خیلی سخت نیست ولی من غذاهای سنتی هیچ وقت درست نمی کنم چون همیشه رژیم داریم وخلاصه تمرینم کمه و حتی یه پلوی حسابی بلد نیستم و هر خورشی رو شاید یه بار درست کرده باشم شاید هم اصلا درست نکرده باشم. خلاصه مهمونی هایی که حتما باید غذای سنتی داشته باشه برام عذابه (مثلا همین مادربزرگ شوهرم) اما اگه جوون باشن وغذای فرنگی باشه راحتم و دستپختم خوبه.
    اما تمیز کاری واقعا اصلا بلد نیستم متاسفانه مامانم هیچ وقت یادم نداده و خودش هم خیلی اهلش نیست. این کارگره هم خیلی ادا اصول داره و دو سه ماه زودتر افتخار نمی ده. بیاد هم عصرو غروب میاد و ماست مالی می کنه. خلاصه استرس اونم هست به خصوص اگه مهمون ادر شوهرم باشه که وحشتناک تمیز و وسواسیه. پذیرایی و خوش مشربی رو مشکلی ندارم ولی خوب مجموعه این چیزا باعث می شه هیچ وقت حس مهمون نداشته باشم. بعد مثلا همسرم کلا کارش سنگینه و واقعا دوست داره روز تعطیل یا شب که میاد استراحت کنه و خودمون باشیم ، اینم باعث می شه آدم دلش نیاد تعطیلی ها رو مهمون دعوت کنه.
    من متاسفم اینا رو اینقدر راحت گفتم. چون واقعا احتیاج به کمک و راهنمایی دارم و می دونم به نظر خیلیا گفتن این حرفا خیلی بده ، ولی اون دوست خوبمون که اومد و گفن عاشق مهمونن، یهو سر درد دل من باز شد.
    باز ممنونم.
    سلام دوست خوبم خیلی کار خوبی میکنی که حرفت رو راحت میزنی ما اینجا جمع شدیم که به همدیگه کمک کنیم .به نظر من خیلی از این کارهایی که گفتی سختت هست باید یواش یواش تمرین کنی خودت انجام بدی.مثلا من قبل از ازدواجم همش به مامانم میگفتم من که تو خونه کار نمیکنم میگم کارگر بیاد با اینکه خونم هم بزرگه ولی وقتی دو سه بار گفتم کارگر اومد و پشت سرش که رفت از اول خودم دباره کارها رو انجام دادم گفتم خدا تن سالم بده خودم انجام میدم منت کسی رو هم نمیکشم.اگه بچه نداری که خونت زود کثیف نمیشه با برنامه ریزی کارهات رو انجام بده مثلا از دو سه روز قبل مرتب کن بعد یه روز قبل از مهمونی فقط گردگیریت بمونه با جاروت از همسرت هم میتونی کمک بگیری.برای غذای سنتی هم هفته ای یکبار برای خودتون درست کن با من که چاق نشین ولی ترست میریزه.بعد که مهمونت اومد یک نوع سنتی بذار بقیه اش رو فرنگی.بعد هم من خودم بیشتر سعی میکنم از موادی که تو خونه هست استفاده کنم و غذاها اضافه نیاد مثلانیازی نیست چند نوع کالباس بخری.یا میتونی با مواد غذایی ارزون خوراک های فرنگی با کلاسی درست کنی.یا حتی وقتی خیلی برای غذا مایه گذاشتی نیاز نیست زیتونهای گرون بخری با ترشی و سبزی خوردن خودمون هم سفرمون شیک میشه.این استرسها ذهنی هست چند دفعه که تمرین کنی راه میوفتی گلم اصلا نترس.فقط به این فکر کن که چه جوری میتونه تو مهمونی به خودت و شوهرت هم خوش بگذره.راستی وقتی داری تولد میگیری بعد از شام هم باید کیک بخورن غذاهای سبک درست کن با مقدار کم.امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم.
    .............

خدا جونم دوست دارم هوارتااااااااااااااااا.

مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8135
    پسند کرده
    7504

دوستان عزیزم
    ممنون از همه شما عزیزان که راه حل های مختلف رو پیش پای من گذاشتین و ممنون از درکتون.
    دارم سعی می کنم روی خودم کار کنم که بتونم به زودی مادربزرگ شوهرم رو دعوت کنم.
    هر وقت موفق شدم خبر می دم!
    در زمینه هزینه ها ... راستش فکر نمی کنم بشه از سر و ته چیزی زد. این چیزایی که نوشتم ، به جز مثلا کیک تولد قابل حذف کردن نیست برای مهمونی که سالی یه بار هم ممکنه نیاد. اما شاید این دفعه شیرینی مثلا خودم درست کنم. ببینم چی میشه.

بازم ممنون از همه.
    راستی دوست دارم همین جا از مدیر عزیز خواهش کنم یه تاپیک زده بشه با عنوان هزینه برگزاری مهمونی و توش همه بعد از برگزاری مهمونی بیان ریز خرجاشونو بنویسن که بقیه بتونن از بودجه بندی اونا استفاده کنن.
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

صفحه 23 از 86 نخستنخست ... 132021222324252633 ... آخرینآخرین