نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree439Likes

موضوع: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

نمایش نتایج: از 169 به 176 از 686
صفحه 22 از 86 نخستنخست ... 121920212223242532 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    آیما آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    3906
    پسند کرده
    2023

Re: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

منم مثل نگار جون از مهمونی دادن خوشم نمیاد.دلیلش هم اینه که من اگه بخوام مهمون داشته باشم باید همه جا از تمیزی برق بزنه.دست تنها هم هستم و این موضوع فشار زیادی روی من میاره.بعدش هم تجربه مهمون داری خیلی کم دارم.آخه فامیل های خودم اینجا نیستن فامیل همسرم هم هر هفته قرار می زاریم بیرون .مثلا باغ یا طبیعت اطرافمون.اونم همه میوه و تنقلات میارن.یا مثلا یه شام یا عصرونه سبک.در حد مثلا آش یا کشک و بادنجان یا سالاد الویه و اینا.واسه همین اصلا تجربه مهمونی آنچنانی ندارم.ولی همون یه مهمونی 5_6 نفره هم که تازه فقط بخوام دو نوع غذا درست کنم بدون دسر و اینا واسم سخته.یعنی من مخم سوت میکشه منوی مهمونی بچه ها رو میبینم.واقعا چه طور وقت میکنن؟تازه همین مهمونی کم تعداد و کم غذا رو من بعدش از خستگی هلاکم. آخه همه کاری هم رو دست خودمه.تنهای تنها. در واقع کار کسی رو هم قبول ندارم.یه اعتراف...همش میگم من دخترمو شوهر بدم چه طور مهمونداری کنم؟ به دخترم گفتم یه مورد اکازیون واسه خودت پیدا کن که نه مادر داشته باشه نه پدر نه خواهر و برادر. یعنی لم یلد ولم یولد باشه البته از لحاظ ارتباط و معاشرت مشکلی ندارم.با همه میجوشم.روحیه شوخ و طنزی هم دارم که معمولا به مهمونام از این نظر خوش میگذره. ولی از بس مهمون نداشتم فکر میکنم اعتماد به نفسشو هم از دست دادم.منو هم راهنمایی کنید بچه ها.

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    34
    پسند کرده
    0

سلام به همهمن اتفاقا عاشققققققق مهمونیم اگه هم نداشته باشیم به هر مناسبتی فامیل شوهر رو جمع میکنم که فکشونو بندازم ولی چون همه کارها رو خودم میکنم همیشه به مشکل برمیخورم البته زمانبندیمم خوب نیست مسترسم خورشتو از شب قبل درست کنم بوی موندگی بگیره و دوما اینکه اقای شوهر خریدها رو لحظه اخر میاره هرچیم بهش میگم میخوام تزیینشون کنم فایده نداره
    خدایا به معجزه ات نیازدارم ولی انگار خدا معجزش روواسه روز مبادا گذاشته

مامی جون نجمه آواتار ها
    نجمه جونی
    کالاهای من
    2
    میزان امتیاز
    29
    پسند شده
    4642
    پسند کرده
    4441

وای چقدر روحیه آدما باهم فرق داره , خدا چه بنده های جور وا جوری داره
    من عاشق مهمون بازیم , همیشه هم در خونم بازه و مهمون دارم , من تو غربت زندگی میکنم ووقتی برام مهمون میاد دیگه حتما حد اقل یک هفته میمونن, مهمونا ی خودمونی که دو هفته . تو این مدت نمیذارم هیچکس هیچکاری بکنه ,میگم بعد سالی از خونه در اومدین , میخواین کار کنین, البته درحد شستن ظرفهای غذا و .... کمک میکنن , امکانات آنچنانی هم ندارم که حالا فکر کنین کارگر میگیرم و ...نه. ولی تو تمیز کردن خونه هم کم نمیذارم و دوست دارم همه جای خونه , حتی جاهایی که دیده نمیشه مثل کشو ها و داخل کمد ها کاملا مرتب باشه , البته من به مرتب بودن کلا وسواس دارم , یعنی اگه جایی از خونه نامرتب باشه , اصلا شب خوابم نمیبره (که این وسواس کمی بین منو همسرم مشکل به وجود آورده)
    ولی در کل آدم فرزیم , و مدیریت زمانم هم خوبه , البته اینهارو غربت بهم آموخته , وگرنه منم دختر عزیز کرده مامانم بودم و وقتی اومدم خونه شوهر , تقریبا کاری بلد نبودم , تامدتها برای تمیز کاریهای کلی مامانم میومد , چون اصلا نمیدونستم چیکار باید بکنم .اوایل ازدواجم وقتی 4تا مهمون میخواست بیاد خونم , حتما باید دو روز قبل بهم خبر میداد , و البته من سنگ تموم میذاشتم , ولی حالا دیگه یاد گرفتم چه جوری همیشه خونه رو مرتب نگه دارم (باوجود یک آتیش پاره سوپر بیش فعال) و آماده مهمون باشم و چون خیلی روحیه اجتماعی دارم و تنهایی بهم فشار میاره , خیلی زود دوستای زیادی رو دور خودم جمع کردمو باهم صمیمی شدیم , البته اونا هم همه غریبن , اینجوری هم نیست که فکر کنین , خیلی ساده میگیرم , با همون امکاناتی که دارم , حتما چندجور غذا و سالاد و دسر و کیک و .... درست میکنم , ولی واقعا از خودم مایه میذرام یعنی وقتی مهمونام دیگه میرن تا چند روز باید استراحت کنم (البته مهمونای راه دور) چون با دوستام که هر روز رفت و آمد دارم اونام خیلی منو دوست دارن و بهم لطف دارن ,

من فکر میکنم علت اصلی اینکه نگارا جان با مهمون مشکل داره اینه که همسرش هم با مهمون موافق نیست(حالا به هر دلیل)
    چون اگه ایشون مهمون دوست داشت , هر طور بود مهمونی رو راه مینداخت و کم کم این ابهت مهمونداری برای نگارا کم میشد , ولی همین طرفداری آقای شوشو از این روش , دامن میزنه به این بی حوصلگی

همونطور که فافا جان گفتن , مهمون حبیب خداس و این یک تعارف نیست , اگه خدا گفته مهمان حبیب منه شوخی که نکرده , یقینا هست , حدیث داریم مهمون وقتی میاد باخودش برکت به خونه میاره و وقتی میره با خودش رنج و بیماری رو بیرون میبره .
    عزیزم از مهمون با تعداد کم , و پذیرایی عادی شروع کن و تکرارش هم بکن , به تدریج برات عادی میشه .و اینو مرتب به همسرت هم دیکته کن , تا برای خودت هم تمرین باشه
    موفق باشی
    فاطمه113 این نوشته را پسندیده.
    گفتیم چرا نیامدی...

حق داری

تعطیل تر از جمعه، خود ما هستیم

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    11
    پسند کرده
    0

[quote="آیما"]منم مثل نگار جون از مهمونی دادن خوشم نمیاد.دلیلش هم اینه که من اگه بخوام مهمون داشته باشم باید همه جا از تمیزی برق بزنه.دست تنها هم هستم و این موضوع فشار زیادی روی من میاره.بعدش هم تجربه مهمون داری خیلی کم دارم.آخه فامیل های خودم اینجا نیستن فامیل همسرم هم هر هفته قرار می زاریم بیرون .مثلا باغ یا طبیعت اطرافمون.اونم همه میوه و تنقلات میارن.یا مثلا یه شام یا عصرونه سبک.در حد مثلا آش یا کشک و بادنجان یا سالاد الویه و اینا.واسه همین اصلا تجربه مهمونی آنچنانی ندارم.ولی همون یه مهمونی 5_6 نفره هم که تازه فقط بخوام دو نوع غذا درست کنم بدون دسر و اینا واسم سخته.یعنی من مخم سوت میکشه منوی مهمونی بچه ها رو میبینم.واقعا چه طور وقت میکنن؟تازه همین مهمونی کم تعداد و کم غذا رو من بعدش از خستگی هلاکم. آخه همه کاری هم رو دست خودمه.تنهای تنها. در واقع کار کسی رو هم قبول ندارم

آيما جان ، من هم راستش اوايل خيلي خودمو اذيت ميكردم و مهمانداري واسم سخت بود حتما چند مدل غدا و مخلفات داشتم ولي الان فقط واسه مهمانايي كه اولين بار ميان خونم سنگ تموم ميذارم تازه اونايي كه ميدونم خيلي بهدها هم ارتباطي نداريم چرا؟
    چون كسايي كه مرتب ميبينيشون اگه سنگ تموم بذاري ميشه يه عادت واسشون و براي تو مشكل ميشه . منوي بچه ها هم بعضي وقتها منو اينجوري ميكنه
    ولي خوب هر كسي يه جوريه ديگه ، بنده شخصا واسه خانواده خودم فقط يه نوع غذا يه نوع دسر واسه خانواده همسري 2 نوع غذا يه نوع دسر ميذارم تازه واسه برادرشوهر و جاريم كه بيشتر ميبينمشون يه نوع غذا بيشتر درست نميكنم اوايل ازدواج شنيدم كه پشت سرم يه چيزايي گفته شد ولي من خيلي راحت و با روي باز توي يه موقعيت مناسب بهشون گوشزد كردم كه واسه دورهم بودن و خوش گذروندن از تشريفات غذايي كم ميگردد و به خنده و گفتگو اضافه ميگردد.
    واسه نگارا جون هم تجربه خودمو بگم كه من همه كارامو بجز برنج درست كردن و سالاد شب قبل انجام ميدم حتي اگه تا ديروقت طول بكشه چون خواب صبح رو خيلي دوست دارم . (حتي مواد سالادموو هم ميشورم خورشتمو از شب قبل تا يه حدودي آماده ميكنم )
    راستي چون با غذاي سنتي جور نيستي هميشه يه پاي غذاتو كباب بذار كه از بيرون بگيري

مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8134
    پسند کرده
    7504

دوستان عزيز
    ممنونم از وقتي كه مي گذاريد و راهنمايي مي كنيد.
    خواهش مي كنم در مورد مديريت هزينه هاي مهموني هاتون هن بنويسين بخصوص دوستاني كه گفتن خيلي زياد مهمون دارن.
    خرجتون چقدر مي شه ؟ من در مورد هزينه هايي كه نوشتم كجاش به نظرتون مي شه صرفه جويي كرد؟
    ممنون
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

مدیر انجمن
    khale leila آواتار ها
    میزان امتیاز
    63
    پسند شده
    2612
    پسند کرده
    5217

دوستان این سوالایی که الان میپرسید تو صفحات قبل بهشون پرداخته شده
    مسایلی مانند کمبود وقت
    این لینکا رو یه نگاه بندازین

پست نجما جون viewtopic.php?f=91&t=1181
    پستهای مامان سمی و پرپرکhttp://www.mamisite.com/forum/viewto...t=1181&star=40

درمورد هزینه هم چرا میرین هایپر خرید؟
    واسه 2تا مرغ 100تومن خرج میکنین همه رو میندازین گردن مهمون
    آیا تمام وسایل پذیرایی اون شب رو باید از بیرون بخرین؟
    واسه تنقلات 50تومن خرج میکنین؟
    خیلی عجیبه. ما همیشه تو خونه شیرینی خشک و شکلات داریم
    واسه مهمون دلیلی نداره خیلی هزینه بشه. در ضمن هیچ وقت هیچ کس از خونمون دهن خشک بیرون نرفته
    روی میز همیشه تنقلات هست وتخمه یا آجیل. حتما که نباید چهار مغز تواضع باشه که
    اول شما یه لیست از غذا و دسر اون شب بنویسین. بعد یه لیست از مواد لازم
    هر چیز رو از یه جا خرید کنین که مناسبه. همه مامانای ما قصابی یا مرغ فروشی قابل قبول دارن. یا میوه فروشی که میده خوب میده
    ببینین مامان یا نزدیکانتون از کجا خرید میکنن
    به نظر من مهمونداری خیلی سخته اما دوری از مردم خیلی بده
    میشه آدم یا فقط بره خونه مردم بخوره و دعوتشون نکنه یا اینکه کلا رفت و آمد نکنه؟
    با معاشرت با مردم کلی نکته و درس یاد میگیریم ضمن اینکه اوقات خوشی رو سپری میکنیم

اینا نظرات من بودن
    قوانین فعالیت در انجمن معرفی رستورانها
    http://mamisite.com/forum/t3895.html#post1050889

مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8134
    پسند کرده
    7504

نقل قول نوشته اصلی توسط khale leila
    درمورد هزینه هم چرا میرین هایپر خرید؟
    واسه 2تا مرغ 100تومن خرج میکنین همه رو میندازین گردن مهمون
    آیا تمام وسایل پذیرایی اون شب رو باید از بیرون بخرین؟
    واسه تنقلات 50تومن خرج میکنین؟
    خیلی عجیبه. ما همیشه تو خونه شیرینی خشک و شکلات داریم

دوست عزیزم
    ممنون از اینکه درد دلهای ما رو خوندین ، نظراتتونم گفتین. اون پستها رو من خونده ام. اصلا کل این تاپیک رو چند بار خونده ام. هم از اون پستها خیلی کمک گرفته ام تا حالا هم برام کافی نیوده ، چون کلیه و راجع به مشکل من نیست. این بود که مزاحم دوستان شدم که اگه دوست دارن تجربه شون رو در اختیارم بذارن.
    راستش دلیل اینکه می رم هایپر استار اینه که هم میوه هاش از دو خونه مون ارزون تره هم مرغ و گوشتش. مامانم از امیر خرید می کنه که گرون تر از هایپر استاره اتفاقا. یه دلیل دیگه اش هم اینه که همه چی یه جاست و دیگه در به در از این سوپر به اون سوپر نباید برم تک تک خرید کنم تو این ترافیک و بی جاپارکی. کلا من خرید هفتگی خونه رو هم می رم اونجا. دوره ، ولی می ارزه. بعد کیفیت داره ، به خدا دلم نمیاد هر شب 20-30 تومن برای آشغال پاشغال بدم به سوپر گرون فروش محل.
    من فکر می کنم یکی از دلایل دردسر من همون رژیم همیشگی ماست. چون ما هیچ وقت تو خونه شیرینی و شکلات اصلا نداریم. چیپس و پفک و غیره هم هین طور چون اگه باشه وسوسه می شیم و می خوریم . من مخصوصا هیچ وقت نمی خرم و تو خونه نگه نمی دارم . بله متاسفانه موقع اومدن مهمون همه چیز باید خریداری بشه تو خونه ما. نمی دونم شاید هم مهمونهامون توقع پذیرایی خیلی مفصل دارن.
    در مورد تنقلات خوب دوستم یه کیک تولد فقط 10-15 تومنه. دو-سه جور نوشابه 7-8 تومن. نمی دونم چیپس و پفک و ... باز 7-8 تومن. شیرینی حدود 10 تومن... اینجوری دیگه. به خدا ما هم اصلا دوست نداریم یه همچین مبلغ گنده ای از جیبمون کم شه. من حتی خیلی وقتا روم نمی شه به همسرم بگم مهمون دعوت کنیم.
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

مدیر انجمن
    khale leila آواتار ها
    میزان امتیاز
    63
    پسند شده
    2612
    پسند کرده
    5217

نگارا جون ببین هایپر چون تنوع داره شما اون چیزایی که نیاز ندارین هم روی خریدتون میارین
    بعد هم من اصلا ندیدم میوه های هایپر از بیرون ارزونتر باشن
    میوه فروشی خوب هم میخوای تو خیابون ظفر نبش نفت هم میوه هاش خوبه هم مناسبه
    بعد هم سوپریا که جنسارو بالاتر از قیمت درج شده نمیدن. اگه گرونتر میده حتما شکایت کنین ازشون
    واسه 10 تا مهمون هم نهایتا 2تا نوشابه بگیرین
    دیشب کوکاکولا خریدیم 1050. دوتاش میشه 2100
    چیپس و پفک هم بسته ای 500 تا 700 تومنه
    بازم واسه 10 نفر بیشتر از 4 بسته که خورده نمیشه. اونم بگو 3000تومن
    شکلاتهای خوب ایرانی هم بسته ای 5000 تا 8000 تومنه و چون خودتون نمیخورین واسه چندبار مهمونی استفاده میشه
    دلیل نداره هر بار شیرینی بخرین میتونین ماهی یه جعبه شیرینی خشک خوب بخرین و بقیه شو تو فریزر داخل ظرف مناسب نگه دارین
    حتی میتونین بیسکوییت های خوشمزه هم بخرین
    قوانین فعالیت در انجمن معرفی رستورانها
    http://mamisite.com/forum/t3895.html#post1050889

صفحه 22 از 86 نخستنخست ... 121920212223242532 ... آخرینآخرین