نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree439Likes

موضوع: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

نمایش نتایج: از 161 به 168 از 686
صفحه 21 از 86 نخستنخست ... 111819202122232431 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    70
    پسند کرده
    0

Re: برنامه ریزی جهت آمادگی پذیرایی از مهمانان

[quote="sh_capr"]خاتون جونم منم از روز قبل کارام رو شروع میکنم . وروز مهمونی هم از صبح مشغول میشم ولی خب دیگه نمیتونم بخوابم . واسه همین همیشه وقتی مهمون میاد من خیلی خسته ام .

شیداجان من وقتی وسط کارام خسته میشم واحساس میکنم دیگه انرژیم داره تموم میشه..فوری یه فنجون قهوه تلخ میخورم وشارژمیشم.اونقدرکه دیگه یکی بایدبیادجلوموبگیره... خب وقتی مهمون میادبایدسرحال باشیم..حتی اگه بیرون هم شاغل باشیم بازم توقع دارن که سرکیف وکوک باشیماگرخسته وبیحال باشیم میگن طرف دلش نمیخواددیگه بریم خونش..انگارمجبوری دعوتمون کرده بود...!
    زندگی مثل راندن دوچرخه است ....برای حفظ تعادل باید حرکت کرد...!
    "انیشتین"

2. بانک بند ناف
    مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8107
    پسند کرده
    7504

Re: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

نقل قول نوشته اصلی توسط zibayi
    نگارا جونم میسی بابت راهناییت,اما مامانینا مسافرتن اون موقع,کسی هم نیست که لخوام همچین کاری انجام بدم,بعدشم توی خونه خود ادم راحت تره همه چی دم دستت و راحتی,اما خداییش موندم چیکار کنم اونم با یه همسری کمی تا قسمتی کنجکاو در امور اشپزخانه,
    بازم میسی,
    بووووس
    خواهش می کنم عزیزم. راستی اگه مامان اینا نیستن که بهتر می شه از خونه شون بهره برداری کرد؟
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    70
    پسند کرده
    0

من چندروزمونده به مهمونیم به هیچ وجه دست به کمدوکابینت وکشوهانمیزنم..همونطورکه وسایل اضافه روازرواپن ومیزهاجمع میکنم همش وفرومیکنم توکمدوبایک فشاردرشومیبندم..ولی امان ازروزی که همسری وسط مهمونی چیزی ازتوکمدبخواد..بازشدن درکمدهماناوترکیدن اتاق همانا..ولی قبلش دراتاق خواب ومیبندم تاپشت صحنه دیده نشه...
    برامهمونی های نصف روزبیشترانرژیم ومیزارم براغذاپختن وتمییزکردن اتاق پذیرایی..ولی اگه مهمونابخوان کنگربخورن...!!....اونوقت کمدهاروهم یکمی مرتب میکنم.
    زندگی مثل راندن دوچرخه است ....برای حفظ تعادل باید حرکت کرد...!
    "انیشتین"

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    20
    پسند کرده
    0

سلام من معمولا از سه چهار روز قبل از روز مهمونی بعد از اینکه مهمونا رو دعوت کردم دیگه فکرم مشغوله که چی درست کنم و چیکار کنم که مهمونا کفشون ببره . الان هم 5 شنبه و جمعه مهمون دارم . از الان رفتم تو قسمت منوی غذا برای مهمانی های مختلف و از بچه ها خواستم واسم نظر بدن . من معمولا مهمونیام رو شب میگیرم آخه تو روزای هفته همسری ناهار نیست و تو جمعه ها معمولا تا ظهر میخوابه منم اذیتش نمیکنم . از شب قبل از مهمونی خورشت ها و دسر رو درست میکنم . اگه قرار باشه ماهی بزارم از شب قبل ماهی رو از فریزر به یخپال منتقل میکنم . صبح زود تقریبا بین 7 تا 8 از خواب بیدار میشم و دوباره زیر خورشت ها رو روشن میکنم تا خوب پا بیافته مخصوصا اگه فسنجون باشه .
    ظرف ها رو بیرون میارم . مهمونی های من معمولا بالای 10 نفر هستن . تزیینات ژله و دسر ها رو انجام میدم .بعد میرم سراغ خونه و خونه رو مرتب میکنم . باید برای ناهار خودم و مائده یه چیزی دزست کنم . بعد از ناهار مائده رو میبرم حمام . بعد باید بخوابونمش تا بتونم باقی کارامو بکنم . بعد از ظهر اگه وقت بشه یه کم دراز میکشم و اول غروب که همسری با خرید تو دستش بر میگرده تازه باید میوه ها رو بشورم و کاهو و کلم هارو و بعد دیگه خیلی باید تند عمل کنم چون باید سالاد درست کنم ومواظب غذاها باشم که نسوزن و میوه ها رو خشک کنم و بچینم و ترشی ها رو بریزم نو ظرف - سس درست کنم استکان های چایی رو در بیارم . نمک دونا رو نمک کنم . و برم سراغ برنج که آبکشش کنم که همیشه سر آبکش کردن برنج یکی از مهمونا سر میرسه .تازه بهدش باید به فکر مهمونای سر رسیده و تزیین غذا هم باشم .بعدش دیگه مثل برق و باد میگذره . تا آخر شب که با سر درد مواجه میشم .

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    5
    پسند کرده
    0

سلام من عاشق مهمون بازی و دور هم جمع شدن هستم . اوایل ازدواجم اشتباهم این بود که همزمان با مهمونی دادنم یاد خونه تکانی میفتادم چون 6روز هفته سر کار بودم و اون یکروز هم استراحت تا اینکه یاد گرفتم اول خونه را تمیز کنم و بعدش مهمونی بدم حتا بعضی وقتها شب که از سر کار برمیگشتم مهمو ن هم داشتم میدونید چکار میکردم؟ صبح برنج را ابکش میکردم میذاشتم یخچال وقتی میومدم سریع میریختم توی قابلمه و زود دمش میکردم دسر و سالاد و اینارو هم صبح زود اماده میکردم بعدش میرفتم سر کار اصلا هم خسته نمیشم....... میگم من عاشق مهمونی هستم و شلوغی را دوست دارم بعدشم اصلا هول نمیشم و دوست دارم به مهمونام خوش بگذره اما یادتون باشه همیشه همیشه غذاهاتونو با عصاره عشق شادی و خنده درست کنید تا حالا هر کی خونه ی ما اومده میگه چه ارامشی اینجاست ادم راحته بعدشم سعی کنید هنرهاتونو نشون بدید که برای ترکوندن و پز دادن جلو فامیل لازمه اینو برای خنده گفتم و لی خودم بیشتر از هر کسی از این تزیین کردنها و هنرمندی ها خوشم میاد همگی اعضا مامی سایت راهم دوست دارم موفق وشاد باشید
    خوبی از هر چیز دیگر بهتر است

مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8107
    پسند کرده
    7504

دوستان من یه مشکلی دارم. لطفا راهنماییم کنین.
    من واقعا از مهمون و مهمون بازی بیزارم. یعنی هر وقت تا حالا مهمون دعوت کرده ام زورکی و از روی اجبار و با بدبختی بوده. همه کارامو با حس بدی انجام دادم و وقتی مهمون آشنا باشه مثلا مامانم حتی نمی تونم این بیزاری از مهمون رو قایم کنم.
    مامان بیچاره من حتی نتونست جهیزیه ام رو به یکی از اعضای فامیل نشون بده تو این چهار سال ازدواج چون من مقاومت می کردم. الان هم دیگه همه بی خیال شدن ولی می دونم خیلی زشته. حالا افراد دور به کنار ، مادر بزرگ شوهرم ایران نبود سالها. الان 6 ماهه اومده و من هنوز دعوتش نکردم بیاد خونمونو ببینه. به نظرتون من چیکار کنم؟ چه جوری اصلاح شم؟ چه جوری شروع کنم؟
    راستی اینم بگم شوهرم هم از مهمون بیزاره چه خانواده خودش چه هر کسی. به عهده اون باشه می گه ول کن تا ابد هم دعوت نکنیم ولی خیلی زشته.
    بعد هم با این هزینه های وحشتناک من هر وقت مهمونی می دم حدود دویست تومن خرج می شه و واقعا زیاده خوب. اونم حداکثر برای 10 نفر بوده تا حالا.
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

fafa2 آواتار ها
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    2853
    پسند کرده
    1065

نقل قول نوشته اصلی توسط Negara
    من واقعا از مهمون و مهمون بازی بیزارم. یعنی هر وقت تا حالا مهمون دعوت کرده ام زورکی و از روی اجبار و با بدبختی بوده. همه کارامو با حس بدی انجام دادم و وقتی مهمون آشنا باشه مثلا مامانم حتی نمی تونم این بیزاری از مهمون رو قایم کنم.
    مامان بیچاره من حتی نتونست جهیزیه ام رو به یکی از اعضای فامیل نشون بده تو این چهار سال ازدواج چون من مقاومت می کردم. الان هم دیگه همه بی خیال شدن ولی می دونم خیلی زشته. حالا افراد دور به کنار ، مادر بزرگ شوهرم ایران نبود سالها. الان 6 ماهه اومده و من هنوز دعوتش نکردم بیاد خونمونو ببینه. به نظرتون من چیکار کنم؟ چه جوری اصلاح شم؟ چه جوری شروع کنم؟
    راستی اینم بگم شوهرم هم از مهمون بیزاره چه خانواده خودش چه هر کسی. به عهده اون باشه می گه ول کن تا ابد هم دعوت نکنیم ولی خیلی زشته.
    بعد هم با این هزینه های وحشتناک من هر وقت مهمونی می دم حدود دویست تومن خرج می شه و واقعا زیاده خوب. اونم حداکثر برای 10 نفر بوده تا حالا.
    سلام.دوست خوبم مهمون حبيب خداست! مهمون روزيش رو هم با خودش مياره و ...
    اول از همه نوشته اخرتون را جواب بدم.مگه دختر خوب چي كار ميكني كه اينهمه خرج ميشه؟؟؟!!!! حتما كلاس كاريتون اينجوريه و عاديه.پس اين را هم در نظر داشته باش كه شما هم هر جا خوش خوشونك ميري مهموني همين قدر براتون خرج كردن ديگه!!! پس اونا هم ديگه بايد مهمون بازي را كنار بگذارند؟؟!! فكر كن خوب انتظار دارن رفتشون اومدي هم داشته باشه !

براي حل مشكلتون به نظرم بايد ببيني كجاي كار براتون سخته!خرجش .منوي انتخابي.پذيرايي.پخت و پز.رفت و روب قبل و بعد .دسر و خوش مشربي .مهمونداري و يا ...
    هر كدوم را كه بيشتر ذهنتون را مشغول ميكنه بگين تا راه حل بهتري داده بشه!
    ولي يه ايده كلي اينه كه براي خودتون دو تايي يا حداكثر فقط پدر و مادر يكيتون مهموني ترتيب بدين و اداي مهمون بازي دربيارين براي خودتون.راست ميگم خوووو !!!!! اينجوري ابهت كار جلوتون پايين مياد و اين كارها براتون عادي ميشه.
    افوض امری الی الله . . . ... . . . ان الله بصیر بالعباد

مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8107
    پسند کرده
    7504

نقل قول نوشته اصلی توسط fafa2
    نقل قول نوشته اصلی توسط Negara
    سلام.دوست خوبم مهمون حبيب خداست! مهمون روزيش رو هم با خودش مياره و ...
    اول از همه نوشته اخرتون را جواب بدم.مگه دختر خوب چي كار ميكني كه اينهمه خرج ميشه؟؟؟!!!! حتما كلاس كاريتون اينجوريه و عاديه.پس اين را هم در نظر داشته باش كه شما هم هر جا خوش خوشونك ميري مهموني همين قدر براتون خرج كردن ديگه!!! پس اونا هم ديگه بايد مهمون بازي را كنار بگذارند؟؟!! فكر كن خوب انتظار دارن رفتشون اومدي هم داشته باشه !

براي حل مشكلتون به نظرم بايد ببيني كجاي كار براتون سخته!خرجش .منوي انتخابي.پذيرايي.پخت و پز.رفت و روب قبل و بعد .دسر و خوش مشربي .مهمونداري و يا ...
    هر كدوم را كه بيشتر ذهنتون را مشغول ميكنه بگين تا راه حل بهتري داده بشه!
    ولي يه ايده كلي اينه كه براي خودتون دو تايي يا حداكثر فقط پدر و مادر يكيتون مهموني ترتيب بدين و اداي مهمون بازي دربيارين براي خودتون.راست ميگم خوووو !!!!! اينجوري ابهت كار جلوتون پايين مياد و اين كارها براتون عادي ميشه.

دوست خوبم
    ممنونم از وقتی که گذاشتید. خوب بذارید توضیح بدم.
    مثلا تولدم که تو بهمن ماه بود. مهمونا مامانم و بابام ، خواهرم ، همسرش ، برادرم ، همسرش و دوتا بچه و خوب خودمون دوتا یعنی مجموعا 10 نفر بودیم تازه اصلا از خانواده شوهرم هیچکی رو دعوت نکردم که سختم نباشه ، اونم چون تولد من بود نگفت اونا رو دعوت کنیم.
    حالا راجع به خرج. دقیقا یادمه-120 یا110 تومان فقط تو هایپر استار پول دادم. شامل چی بود : دوتا مرغ بزرگ مثلا 4-5 کیلو جمعا، 2 کیلو حدودا گوشت مغز رون برش خورده برای بیف استرو گانف (تازه میگوی کیک میگوم رو داشتم و نخریدم) دیگه میوه (پرتقال و سیب و نارنگی و کیوی و موز) دیگه خرت و پرتای هر کدوم از غذاها و سس ها ، لوازم و مخلفات سالاد و سبزیجات... بعد دیگه چند جور کالباس و زیتون و اینا
    بعد 30 تومان پول کارگر شد که روز قبلش اومد تمیز کرد. حدود 40-50 تومان هم نوشیدنی و تنقلات چیپس و میپس و شیرینی و کیک تولد شد. این مقدار خرج البته تا 15 نفر رو هم جواب می داد چون غذاها زیاد بود ، ولی خوب وقتی مردمو سالی یه بار دعوت می کنم ، کادوهم قراره بیارن از کجاش بزنم آخه؟ مثلا دوست خوبم شما بگین از کجاش می شه حذف کرد؟
    حالا از بقیه اش بگم. راستش انتخاب منو وآشپزی خیلی سخت نیست ولی من غذاهای سنتی هیچ وقت درست نمی کنم چون همیشه رژیم داریم وخلاصه تمرینم کمه و حتی یه پلوی حسابی بلد نیستم و هر خورشی رو شاید یه بار درست کرده باشم شاید هم اصلا درست نکرده باشم. خلاصه مهمونی هایی که حتما باید غذای سنتی داشته باشه برام عذابه (مثلا همین مادربزرگ شوهرم) اما اگه جوون باشن وغذای فرنگی باشه راحتم و دستپختم خوبه.
    اما تمیز کاری واقعا اصلا بلد نیستم متاسفانه مامانم هیچ وقت یادم نداده و خودش هم خیلی اهلش نیست. این کارگره هم خیلی ادا اصول داره و دو سه ماه زودتر افتخار نمی ده. بیاد هم عصرو غروب میاد و ماست مالی می کنه. خلاصه استرس اونم هست به خصوص اگه مهمون ادر شوهرم باشه که وحشتناک تمیز و وسواسیه. پذیرایی و خوش مشربی رو مشکلی ندارم ولی خوب مجموعه این چیزا باعث می شه هیچ وقت حس مهمون نداشته باشم. بعد مثلا همسرم کلا کارش سنگینه و واقعا دوست داره روز تعطیل یا شب که میاد استراحت کنه و خودمون باشیم ، اینم باعث می شه آدم دلش نیاد تعطیلی ها رو مهمون دعوت کنه.
    من متاسفم اینا رو اینقدر راحت گفتم. چون واقعا احتیاج به کمک و راهنمایی دارم و می دونم به نظر خیلیا گفتن این حرفا خیلی بده ، ولی اون دوست خوبمون که اومد و گفن عاشق مهمونن، یهو سر درد دل من باز شد.
    باز ممنونم.
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

صفحه 21 از 86 نخستنخست ... 111819202122232431 ... آخرینآخرین