نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree439Likes

موضوع: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

نمایش نتایج: از 137 به 144 از 686
صفحه 18 از 86 نخستنخست ... 81516171819202128 ... آخرینآخرین
    مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8135
    پسند کرده
    7504

Re: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

نقل قول نوشته اصلی توسط anooshe
    سلام دوستان عزيز......سال نو رو به همه تبريك ميگم...تكيدوارم سال خوبي رو شروع كرده باشين
    من در ايام عيد مهمان داشتم....البته خونواده خودم بودند كه از شهر ديگه اومده بودند خونمون....2 روز منزل ما بودند...اما از عصر پنجشنبه اومدن تا عصر جمعه.....من كارهامواز روز سه شنبه كم كم انجام دادم....

سلام دوست عزیز
    به نظرم خیلی عالی عمل کردین. خسته نباشید.
    در ضمن جمع کردن رختخوابها اصلا وظیفه میزبان نیست. بگذارین اینقدر پهن باشن تا خودشون خجالت بکشن.
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    93
    پسند کرده
    0

سلام دوست جونا ! واقعا که خیلی ساده و صمیمی از تجربیات خودتون گفتید دستتون درد نکنه ! یه جورایی بعضی حرفا حرفای دل خودم بود مثلا مهمونی دادن به اونایی که منوی غذاشون مقداری مرغ آبپز هست وکمی برنج ودر اوج اشرافیت کمی ترشی وسبزی خوردنه که مامی سامی عزیز در پست صفحه 5 گفتن!
    راستی می خواستم بدونم با مادر شوهری که فقط هر از گاهی خونه ما میاد وشب مهمونی می خواد ظرفای شام 25 نفر رو بشوره بعد هم کف آشپز خونه رو دستمال بکشه چی کار کنم ؟ خیلی از این کار بدم میاد البته از همه دوستن عذر خواخهی میکنم که اینقدر رک گفتم اصولا با کمک مهمون خیلی موافق نیستم سالی یه بار میان خونمون اونهم اینقدر کار می کنن
    کاش دائم دل ما از تو بلرزد ای عشق!
    آن دل که از تو نلرزد به چه ارزد ای عشق؟

نقل قول نوشته اصلی توسط خاله ندا
    سلام دوست جونا ! واقعا که خیلی ساده و صمیمی از تجربیات خودتون گفتید دستتون درد نکنه ! یه جورایی بعضی حرفا حرفای دل خودم بود مثلا مهمونی دادن به اونایی که منوی غذاشون مقداری مرغ آبپز هست وکمی برنج ودر اوج اشرافیت کمی ترشی وسبزی خوردنه که مامی سامی عزیز در پست صفحه 5 گفتن!
    راستی می خواستم بدونم با مادر شوهری که فقط هر از گاهی خونه ما میاد وشب مهمونی می خواد ظرفای شام 25 نفر رو بشوره بعد هم کف آشپز خونه رو دستمال بکشه چی کار کنم ؟ خیلی از این کار بدم میاد البته از همه دوستن عذر خواخهی میکنم که اینقدر رک گفتم اصولا با کمک مهمون خیلی موافق نیستم سالی یه بار میان خونمون اونهم اینقدر کار می کنن
    بعضی مهمونا نمیتونن بعد از شام بشینن و دوست دارن کمک کنن ، وقتی این مهمون ، مادرشوهر باشه و این همه هم لطف داشته باشه واقعا باید از روی محبتش باشه و نه چیز دیگه
    به نظر من شما تا اونجا که میتونی بیخیال باش و هرچی ظرف و ظروف دم دستت میاد رو قایم کن
    من که خودم همین کار رو میکنم
    چون خودم ظرفا رو میزارم تو ماشین و حساسم که روش برنجی چیزی نچسبیده باشه و ظرفای بزرگتر رو هم پشت و روش رو میشورم ولی خب بعضیا تمیز نمیشورن
    برای اینکه هم کارم دو برابر نشه و هم مهمونام زودی از تو آشپزخونه برن بیرون روز قبل ، کابینت زیر سینک رو تا اونجا که میتونم خالی میکنم و شب مهمونی هی قابلمه و ظرفا رو می چپونم اون تو
    فرداش سر فرصت کارا رو میکنم

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    70
    پسند کرده
    0

سلام بچییا..اگه شماهاازدوروزجلوترشروع میکنین من که ازیه هفته جلوترکارامووخریدارو که نیازدارم یادداشت میکنم
    استرس که نگوواسه یه ثانیمه
    براهمه مهمونام هم این مراحل وانجام میدم فرقی نمیکنه که فامیل باشن یاغریبه ..هرچی این همسری مامیگه بیخییال اینقدرسخت نگیربچه جون.ساده بگیرتامهمونام احساس راحتی کنن وخودت واذیت نکن.ولی نمیتونم!!چه کارکنم خب نیتونم.
    معمولا وقتی که مهمونام میرسندکارام تموم شده..ظرفهاروهم جمع میکنم براروزبعد چون حسابی درب وداغون میشم..
    فقط ازمامیم یامامی همسری کمک میگیرم
    زندگی مثل راندن دوچرخه است ....برای حفظ تعادل باید حرکت کرد...!
    "انیشتین"

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    1051
    پسند کرده
    268

خوش به حالت با مادر شوهر مهربونت دست راستش زیر سر مادر شوهرمن.
    آزارم می دهد دیدن آن منظره ای که مادر کودکش راسیلی میزندولی کودک باز هم دامانش رارهانمی کند.کجاست آن قاضی تاحکم کند که سرچشمه ی محبت مادر است یا کودک.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    93
    پسند کرده
    0

وای زهرا سادات عزیز بابا شما معرکه هستی!!! درسته شما هم دلتون نمی خواد که کسی تو مهمونی وخونه شما کار کنه واین روش خلاقانه رو در پیش گرفتید منظورم گذاشتن ظرفا توی ظرفشویی استولی به شرط اونکه طرف نفهمه البته اگر من ماشین ظرفشویی داشتم دیگه این مشکل رو نداشتم.

بازم از ایینکه تجربتون رو به من گفتید ممنونم
    کاش دائم دل ما از تو بلرزد ای عشق!
    آن دل که از تو نلرزد به چه ارزد ای عشق؟

مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8135
    پسند کرده
    7504

یه جورایی بعضی حرفا حرفای دل خودم بود مثلا مهمونی دادن به اونایی که منوی غذاشون مقداری مرغ آبپز هست وکمی برنج ودر اوج اشرافیت کمی ترشی وسبزی خوردنه که مامی سامی عزیز در پست صفحه 5 گفتن!

دوست عزیز
    اینو گفتین داغ دلم تازه شد این پستو توتاپیک آداب معاشرت گذاشته بودم با اجازه دوستان اینجا هم می ذارم یه کم خنک شم!
    ---
    هیچ وقت فکر نمی کردم بیام اینجا از آداب ندونی خواهر خودم بگم ولی متاسفانه ...

خوب شما که در سه ماه اخیر دو بارمهمونی شام اومده اید خونه ما ، یه بار برای تولدم و یه بار برای خونه جدیدمون و من هر دو باراقلا 4-5 قلم غذا و سالاد و دسر گذاشتم جلوتون ، درسته که هم پارسال ، هم امسال عید که دعوت می کنین به اسم مهمونی شام زنگ بزنین شام پیتزا بیارن؟

آخه عزیزان من می دونم خیلی تو خرج افتادینا ولی من سر هر مهمونی از دو روز قبل تا دو روز بعد سر پام و از شونه در و کمر درد یه هفته نمی تونم تکون بخورم. تازه هزینه چند جور غذای مختلف گوشتی و مجلسی و ... به کنار ، خوب آخه درسته؟ به خدا یه سالاد الویه هم درست کنین قبوله فقط یه زحمتی به خودتون داده باشین... به خدا مهمونی دادن فقط پول خرج کردن نیست.

دوستان غذای از بیرون (اونم فست فود) مال مهمون سر زده و یا مهمونی که عصرونه میاد و با اصرار برای شام نگهش می دارینه ، نه مهمونی که از چند روز قبل برای شام دعوت می کنین. اونم یه جماعت 10-15 نفره.

اینم بگم من خودم 2-3 سال پیش که هنوز خونه داری ام جالب نبود مثلا باقالی پلو رو از فارسی می گرفتم و خودم لازانیا یا بیف استروگانف و سوپ و سالاد کنارش می گذاشتم. میز می چیدم و تو ظرفای خودم سرو می کردم. از مهمونا هم عذر می خواستم که خودم همه اش رو درست نکرده ام. ولی آخه پیتزا ، روی لبه اوپن تو جعبه کجا هزار تا ظرف چینی شستنی بعد از شام کجا.
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    184
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Negara
    یه جورایی بعضی حرفا حرفای دل خودم بود مثلا مهمونی دادن به اونایی که منوی غذاشون مقداری مرغ آبپز هست وکمی برنج ودر اوج اشرافیت کمی ترشی وسبزی خوردنه که مامی سامی عزیز در پست صفحه 5 گفتن!

دوست عزیز
    اینو گفتین داغ دلم تازه شد این پستو توتاپیک آداب معاشرت گذاشته بودم با اجازه دوستان اینجا هم می ذارم یه کم خنک شم!
    ---
    هیچ وقت فکر نمی کردم بیام اینجا از آداب ندونی خواهر خودم بگم ولی متاسفانه ...

خوب شما که در سه ماه اخیر دو بارمهمونی شام اومده اید خونه ما ، یه بار برای تولدم و یه بار برای خونه جدیدمون و من هر دو باراقلا 4-5 قلم غذا و سالاد و دسر گذاشتم جلوتون ، درسته که هم پارسال ، هم امسال عید که دعوت می کنین به اسم مهمونی شام زنگ بزنین شام پیتزا بیارن؟

آخه عزیزان من می دونم خیلی تو خرج افتادینا ولی من سر هر مهمونی از دو روز قبل تا دو روز بعد سر پام و از شونه در و کمر درد یه هفته نمی تونم تکون بخورم. تازه هزینه چند جور غذای مختلف گوشتی و مجلسی و ... به کنار ، خوب آخه درسته؟ به خدا یه سالاد الویه هم درست کنین قبوله فقط یه زحمتی به خودتون داده باشین... به خدا مهمونی دادن فقط پول خرج کردن نیست.

دوستان غذای از بیرون (اونم فست فود) مال مهمون سر زده و یا مهمونی که عصرونه میاد و با اصرار برای شام نگهش می دارینه ، نه مهمونی که از چند روز قبل برای شام دعوت می کنین. اونم یه جماعت 10-15 نفره.

اینم بگم من خودم 2-3 سال پیش که هنوز خونه داری ام جالب نبود مثلا باقالی پلو رو از فارسی می گرفتم و خودم لازانیا یا بیف استروگانف و سوپ و سالاد کنارش می گذاشتم. میز می چیدم و تو ظرفای خودم سرو می کردم. از مهمونا هم عذر می خواستم که خودم همه اش رو درست نکرده ام. ولی آخه پیتزا ، روی لبه اوپن تو جعبه کجا هزار تا ظرف چینی شستنی بعد از شام کجا.
    [HIGHLIGHT=#fbd5b5]
    وای نگار جون خوبه خواهرت حداقل پیتزا میده که گرمه ما یکی از فامیلامون وقتی دعوتمون میکنه اصرار میکنه بمونین من تدارک دیدم و ناراحت میشم برین و این که نمیشه ما همش بابیم به شما زحمت بدیم شام بمونین بعد شام میمونیم و اغلب اوقاتم
    [/HIGHLIGHT]
    [HIGHLIGHT=#fbd5b5]
    خیلی راحت غذا از تو فیریزرش در میاره و میزاره تو ماکرو یکم گرم شه بعدم که
    [/HIGHLIGHT][HIGHLIGHT=#fbd5b5][/HIGHLIGHT]
    [HIGHLIGHT=#fbd5b5]همین سری جلو چشم خودم کلی کوکو سبزی یخ زد از تو یخچال در اورد و گذاشت تو ماکرو نمیدونین مزه هرچی میداد جز کوکو سبزی از هرچی بگم بدتر بود اه خوب ماکه مجبورش نکردیم شام دعوتمون کنه به خدا خودش اصرار میکنه واخرم هر وقت غذاشو میخورم مریض میشم [/HIGHLIGHT]

[HIGHLIGHT=#e5b9b7]ادم باید با این جور ادما چه جوری رفتار کنه ؟[/HIGHLIGHT]

[HIGHLIGHT=#fbd5b5]
    [/HIGHLIGHT][HIGHLIGHT=#fbd5b5][/HIGHLIGHT]
    [HIGHLIGHT=#ffffff]وبلاگم
    http://chefatousa.blogsky.com/
    [/HIGHLIGHT]

صفحه 18 از 86 نخستنخست ... 81516171819202128 ... آخرینآخرین
  • بانک بند ناف