نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree439Likes

موضوع: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

نمایش نتایج: از 129 به 136 از 686
صفحه 17 از 86 نخستنخست ... 71415161718192027 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    3
    پسند کرده
    0

Re: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

اگه منظور شیدا جان منم شرمنده به جون خودم نمی دونستم معذرت از همه اساتید
    هر کودکی که به دنیا می آید با خود این پیام را دارد که خدا هنوز از انسان نا امید نشده است.

saba713 آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    276
    پسند کرده
    98

sh_capr جونم .ممنون از راهنماییت . چشم حتما رعایت میکنم. منم تازه واردم فقط خیلی فوزولم همه جا سرک می کشم .بازم ببخشید .
    "ز بس که گریه نکردم غرور بغض شکست/برای غسل دل مرده آب لازم نیست"
    عمری بجز بیهوده بودن سر نکردیم/تقویمها گفتند و ما باور نکردیم*

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    7
    پسند کرده
    0

بچه هاي مي شه در مورد پذيرايي عيد نوروز هم توضيح بدين. چه طوري پذيرايي مي كنيد. دوست دارم بدونم.
    ايده هايي هم براي پذيرايي عيد بگين بد نيست.

مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8134
    پسند کرده
    7504

سلام دوستان
    من پنجشنبه 9 تا مهمون داشتم و بید بگم با خوندن راهنمایی دیگران و شنیدن تجربه هاشون اینجا خیلی برام بهتر از قبل اجرا شد. البته هنوز خیلی فاصله هست تا ریلکس ترین و با اعتماد ترین حالت رو داشته باشم ولی برام خیلی خیلی خوب بوده.
    مراحل کارم این دفعه به این شکل بود. می نویسم تا اونایی که بی تجربه و با استرس مثل خودم هستن ایده بگیرن. آخه خب ما که نمی تونیم مثل کارکشته ها برنامه ریزی کنیم!
    مهمونی شام پنجشنبه بود. چهارشنبه ظهر رفتم خرید مفصل هایپر استار چون همه چی یک جا هست. بعد خانمی که برای تمیزی کمک می کنه اومد تاشب و من هم تو این فاصله جمع و جور کردم. ژله خورده شیشه رو درست کردم و میگوم رو برای کیک میگو کبابی کردم. بعد یه کم استراحت و با همسرم شام خوردیم و بعدش کیک میگو رو درست کردم و بیف استرو گانف رو تا حد پختن کامل گوشت درست کردم ولی غلیظ شدن سس و اضافه کردن خامه رو گذاشتم برای پنجشنبه. بعد هم اومدم استراحت کردم و همسرم رو فرستادم هرچی ظرف کثیف شده بود بشوره. ( اینو خیلی توصیه می کنم. همسرامون دوست دارن کمک کنن تو کارا وقتی مهمون داریم اما خب شما هم حتما مثلل من هر کاری رو حاضر نیستین به اون بسپرین. خب ازش برای تمیز کاری و شستن ظرفا کمک بگیرین که خودتون یه کم وقت استراحت داشته باشین) در ضمن لاکاتونو حتما شب قبل بزنین و روش برق ناخن یا محافظ براق که تا فرداش خراب نشه.
    پنجشنبه ظهر سالاد فصل رو درست کردم ، ژله رو برگردوندم و تزیین کردم. (اشتباه کردم چون همه ترافل ها آب شد روی ژله. اگه با ترافل تزیین می کنید حتما موقع سرو تزیین کنید. البته خیلی هم بد نبود.) بعد مرغا رو شستم و شکمشونو پر کردم و آماده در پیرکس گذاشتم تو یخچال)
    اینجا از توصیه بسیار به درد بخور یکی از دوستان استفاده کردم و رفتم حمام و ین کارو برای ثانیه آخر نگذاشتم. حدود 5 از حمام اومدم و طبق توصیه ایشون یک ساعت خوابیدم.
    ساعت 6:30 فر رو گرم کردم و 7 دوتا مرغ رو گذاشتم چون خانم برادرم از کشیک می اومد قرار بود 9 به بعد بیان همه و شام رو 11 بدم. خلاصه بعد میوه رو شستم و بقیه تنقلات رو چیدم. بعد ظرفای شام رو در آوردمو شستم و خشک کردم. ین کار وقتم رو خیلی گرفت باید روز قبل می کردم. همین جا به همه توصیه می کنم ظرف آرکوپال مشکی نخرن. با همه قشنگی ای که داره هیچ وقت درست تمیز نمی شه و حتی لک آب رو نشون می ده یا حتی لک دستی که بعد از پاک کردن کمل می خوایم بذارین روی میز. خلاصه هم قبل مهمونی شستن مفصل می خواد هم بعد مهمونی!!!!
    بعد آرایش و لباس و مو.
    elham khale و مامان الهه 91 این نوشته را پسندیده.
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

saba713 آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    276
    پسند کرده
    98

خوب دوستان در مورد میزبانی در ایام عید سئوال کرده بودند و بند ه هم با کمالکم تجربگی چیزایی را که انجام می دم توضیح می دم شاید برای تعداد اندکی مفید واقع بشه :
    1- خرید آجیل شور و شیرین (البته من برای چهارشنبه سوری هم با عید خرید میکنم و آجیل شیرین برای مراسم این روز خاص هست) قبل از 15 اسفند
    2- خرید چای-کافی میکس- قند- شکر- قهوه - شربت آماده (مناطق گرمسیر مثل بوشهر که بنده بودم)
    3- خرید میوه ها و وسایل سالاد روز 29 اسفند (نگهداری در حیاط)
    4-آماده کردن ظرف مخصوص پذیرایی (شامل کارد و چنگال- سرویس قهوه و چای یا شربت خوری- پیش دستی و کاسه آجیل و قاشق مخصوص آجیل- جای شکلات و آجیل و گز و.....- سطل و جای دستمال کاغذی و کارد - کتری و قوی و قندان - قالب های یخ ریز (اگر یخساز دارید که هیچ) - و اگرمهمانی وعده ای دارید مثل من طبقدستور العمل قبلی وسیال را تمیز وبدون لک و آماده کنار میگذارید)
    5- اگر مهمان شما قبل از ظهر برای عید دیدنی تشریف آوردند سعی کنید با چای شروع کنید و میوه خنک بصورت پرس شده که اگر کسی همه جور میوه ای خواست بخوره خجالت نکشه - آجیل هم بصور کاسه های کوچک به تعداد و جلو مهمان ها قرار می گیرد. بعد هم می شینید گل می ید و گل می شونید.
    6- اگر مهمان عصر بود بروید به سمت قهوه یا نسکافه یا کافی میکس اگر اهل این ها نیستید که همان چای هم خوبه - عصرانه معمولا همراه نوشیدنی گرم بیسکویت کوچک هم سرو می شود بعد میوه و اجیل
    7-اگر بعد از شام مهمان دارید شربت خنک بهتر است بعد میوه و اجیل د آخر سر یک نوشیدنی گرم
    البته اینها هیچ استاندارد خاصی ندارند من خودم اینطوری انجام می دم و اینها فقط پیشنهاد هست .بوی. عید همگی پیشاپیش مبارک
    "ز بس که گریه نکردم غرور بغض شکست/برای غسل دل مرده آب لازم نیست"
    عمری بجز بیهوده بودن سر نکردیم/تقویمها گفتند و ما باور نکردیم*

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

وای اومدم بگم از همتون ممنونم.دیشب با راهنمایی شما برای اولین بار بدون استرس یک مهمونی خوب برگزار کردم .

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    13
    پسند کرده
    0

سلام خانما من خیلی استرس میگیرم بخاطراین وسایل پذ یرایی روروزقبل اماده میکنم
    اگر همه آدمها مثه تو باشن چی میشه
    لطفا کمی فکر کنید...

anooshe آواتار ها
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    255
    پسند کرده
    36

سلام دوستان عزيز......سال نو رو به همه تبريك ميگم...تكيدوارم سال خوبي رو شروع كرده باشين
    من در ايام عيد مهمان داشتم....البته خونواده خودم بودند كه از شهر ديگه اومده بودند خونمون....2 روز منزل ما بودند...اما از عصر پنجشنبه اومدن تا عصر جمعه.....من كارهامواز روز سه شنبه كم كم انجام دادم....
    سه شنبه ميوه خريدن و كاهو خريدن شستشو و قرار دادن در كشوي يخچال...
    چهار شنبه تميز كاري خونه ....درست كردن دسر شارلوت و كباب كردن بادنجون واسه ماست و بادنجون.....شب هم مهماني دعوت بودم منزل مادر شوهر
    پنجشنبه صبح درست كردن دسر پان اسپانيا و يكمي جمع و جور خونه....درست كردن ميني تارت با مارمالاد ( مادر شوهر هم گوشت ريز كردن....مامان خودم هم زودتر اومده بودن واسه كمك ) .....آماده كردن ظرفهاي نهار و شام و آماده كردن گردو هاي فسنجاننهار فردا ....بعد ازخوردن نهار تيكه كردن و شستن مرغ واسه سوپ شير شبو بار گذاشتن سوپ....ساعت 3 هم تا 4.30 خوابيدم تا خستگي از تنم خارج بشه...
    بعد از ظهر هم ريز كردن مخلفات سالاد ماكاروني كه واسه شام شب بود و ميوه چيدن و شيريني چيدن و بقيه كاراها ي پذيرايي انجام دادم....تقريبا كارام رو انجام داده بودم

چون مهمانها يه شام و يه صبحانه و يه نهار منزل ما بودن بايد همه اين موارد را اماده ميكردم..مهمان ها 20 نفر بودن شام سالاد ماكاروني و سوپ شير درست كردم....واسه نهار روزه جمعه هم خورشت فسنجان با برنج ساده و كباب كوبيده كه هم از بازار گرفتيم.دسر پان اسپانيا و شارلوت و كرم كارامل درست كردم...سالاد فصل و سالاد كلم و هويچ _ ماست و بادجان كبابي _ ترشي _زيتون و سير ترشي و ديگر مخلفات....

اما اين طور مهماني ها بيشتر خسته ميشم ...چون هم جمع و جور لحاف و تشك و مرتب كردن خونه هست و مهيا كردن نهار وشام و صبحانه و شستشوي ظرفهاي هر وعده...پذيرايي هم كه هست...هي بايد چايي بياري و پذيرايي كني...خوب نميشه كاري كرد ...بايد سر گرم باشن كه حوصله شون سر نره
    از حق نگذريم مامانم چون جلوتر اومده بود خيلي خيلي بهم كمك كرد....واقعا شرمندش شدم ولي خوشبختانه واسه جمعه كارگرم اومد و تو شستشوي ظرفها و مرتب كردن آشپزخونه خيلي كمكم كرد...آخه من كارمند هم هستم....بايد بعد از مهماني هم كارامو بكنه كه ديگه كاري واسه تميز كاري خونه نمونه...چون واقعا وقت كم ميارم

صفحه 17 از 86 نخستنخست ... 71415161718192027 ... آخرینآخرین
  • بانک بند ناف