نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree439Likes

موضوع: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

نمایش نتایج: از 121 به 128 از 686
صفحه 16 از 86 نخستنخست ... 61314151617181926 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    45
    پسند کرده
    0

Re: برنامه ریزی جهت آمادگی پذیرایی از مهمانان

[quote=عطيه]
    نقل قول نوشته اصلی توسط "سولماز":13zttydp
    عطیه جون شما اون همه غذا رو کی درست کرده بودین از کی برنامه ریزی کرده بودین .

خوب دسر رو که روز قبل میشه درست کرد ولی خورشت رو چیکار میکنین . مامان من خانم خانه دار عالی هستن ولی چون شاغل نیست همیشه غذا رو تازه درست میکنه وسرو میکنه ولی من مشکل زمان دارم . و همچنین دوست دارم کنار مهمونام باشم و خسته هم نباشم بشاش از مهمونام پذیرایی کنم.

من یه دوست دارم فوق العاده هست علاوه بر غذا ( چه غذاهایی...........) شیرینی رو هم خودش درست میکنه چند مدل حتی باقلوا استانبولی که آدم انگاشتاشو میخوره برامهمونی 80 .90 نفری همه این کار ها رو میکنه ولی اخلاق بدی داره اصلا اسرار کارشو نمیگه خیلی دوست دارم از راهنمایی شما دوستان استفاده کنم.هم غذا متنوع درست کنم هم خسته نباشم و...........................

سولماز جون من معمولا روز قبل غذاهامو درست ميكنم
    مثلا براي اين مهموني آخري
    مرغ و قورمه سبزي و سوپ رو 5شنبه بعد از ظهر پختم
    آخه 5شنبه صبح هم سركاربودم
    جمعه صبح زود هم سالاد پاستا و كشك بادمجون و كوكو و چيپس ماكاروني رو درست كردم
    معمولا سعي ميكنم بيشتر كارام روز قبل باشه كه تا فردا خسته نباشم
    يعني ميوه شستن و ميز چيدن و جارو و ......... براي 5شنبه است
    جمعه هم تا ظهر تمام تما كارام تمام شده و با خيال راحت ميخوابم
    هرچقدر كه دلم خواست بدون اضطرس
    اينطوري تا آخرشب كلي سرحالم[/quote:13zttydp]

ماشالا!!!!!!!!!!!
    چند مدل غذا درست می کنید؟
    خسته نمی شید؟
    راستی این مهمونی معمولی بود یا مهمونی خیلی مهم بود؟
    ما دیگه فوقش دو جور درست کنیم. آخه سعی کردیم برا همدیگه جا بندازیم که هرچی ساده تر، بهتر
    بعد هم خدا اینطوری راضی تره.
    فکر نکنید از روی خسیسی یا تنبلی اینو میگم. کلا ما و فامیلای نزدیکمون که با هم دیگه خودمون یک گردان آدمیم خیلی اهل تجملات نیستیم.
    برای همین استرس و اضطراب کمتر داریم
    elham khale این نوشته را پسندیده.
    [HIGHLIGHT=#ffffff]
    یا زهرا (س)
    [/HIGHLIGHT]

2. بانک بند ناف
    MooniYa آواتار ها
    میزان امتیاز
    58
    پسند شده
    4028
    پسند کرده
    2983

Re: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

صبا جان مطلبت خیلی مفیده ...ادامش رو هم بنویس
    ممنون
    دلتو به هيشكي نسپار اونو واسه من اونو واسه من اونو واسه من نگهدار

saba713 آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    276
    پسند کرده
    98

MonAMie, narsysmoon, Negara, pari77, pariyan, رکسانه, شایسته جون خیلی ممنون از بابت اظهار تمایلتون برای ادامه مطلب . چشم ادامه می دم:
    1- اگر مهمان شام دارید خوب همسر بیچاره و بچه ها گناه نکردن که گشنه بمونند. پس روز قبل باید به فکر این می بباشید که یک ناهار فوری فوتی هم داشته باشید پیشنهاد من : تن ماهی - املت - کوکو سیب زمینی - کنسرو خوراک- کباب ابه ای آماده - ناگت مرغ و... است البته هر خانواده ای چیزی را نمی پسنده و چیز دیگه ای را می پسنده . توضیح می دم که معمولا خانم های کارمند باید یک بسته بادمجان سرخ شده و یک مقدار کشک همیشه داخل فریزر داشته باشند برای این جور مواقع
    2- خوب خودتان هم قرار نیست دور از جانتان مقل خدمه ها باشید پس تا وقت هست یک دست لباس (نه هر چیزی رسیدید ها ) متناسب با آرایش- ساعت روز یا شب- فصل سال و نوع مهمانی انتخاب کنید و از صندل پا تا گل سر و گیره موهایتان را که با آن لباس هماهنگ هستند آماده بذارید تا در کمتر از 10 دقیقه آخر حاضر باشید .چون زود تر از اون بوی پیاز داغ می گیرد.
    3- خوب دوره می کنیم تا چیزی از قلم نیفتاده باشد مثلا نمکدان خالی - کار د و چنگال لکه دار- دستمال سفره کمتر از تعداد- و....
    4- اگر برای مهمانی به سبزی خوردن - سالاد کاهو یا سالاد شیرازی نیاز دارید به صورت زیر عمل کنید
    - سبزی خوردن را پاک کرده -شسته و بگذارید کاملا آب آن برود- آن را داخل دستمال نخی (منظورم به هیچ وجه این سرویس های آماده آپشزخونه که ابر دارند و اصلا هم آب نمی گیرند نیست) بذارید و داخل یک پلاستیک در بسته داخل یخچال قرار دهید . توجه کنید به هیچ وجه برگ ترب و شاهی را با بقیه سبزی داخل نکنید . این دو تا خیلی زود زرد می شوند .سعی کنید آنها را جداگانه نگه دارید تا موقع سرو بتوانید زردها را دور بریزیرد
    اگر هم ترب یا پیازچه ای برای تزئین کار میک نید مستقیما داخل آب یخ یخ یخ داخل یک لیوان یا کاسه در بسته داخل یخچال جدا از بقیه سبزی ها (قوطه ور در آب یخ) نگهداری کنید.
    - برای سالاد کاهو . همه قسمت های سالاد را روز قبل خورد کرده (البته اگر غذاساز ندارید وگرنه کلا 30 سانیه درست کردن سالاد طول نمی کشد) توجه کنید هر قسمت را جدا در ظرفی جداگانه و حتما در دار (در محکم) داخل یخچال بگذارید برای سالاد شیرزای هم همین طور
    به هیچ وجه نمک -آبلیمو و... یا سس را به سالاد اضافه نکنید (اینرا برای تازه عروس ها گفتم جسارت به بقیه نباشه)
    خوب دیگه کاری ندارید. فقط باید برنج درست کنید که کار فردا صبحه - حالا یک جارو و دستکال کشی تمیز از پذیرایی و آشپزخونه _خصوصا میز عسلی و تلفن و کنترل تلویزیون چون معمولا مهمان های فضول با اینها زیاد تماس دارند) دیکه باید دوش بگیرید و بخوابید .
    این ها کلا کارهای قبل از روز مهمانی هست.

صبح می شود:
    (تبصره برای خانم ها کارمند صبح یعنی ساعتی که از سر کار می آیند پس مهمانی های آنها اگر روز تعطیل نباشد الزاما شام است)

برنج را خیس میکنید . با آرامش کامل دور چین غذاها -تزئینات و شربت ها و شستن میوه ها (میوه ای که آب از سرش چک چک کنه نشونه آخر بی سلیقه گی خانوم خونه است- اگر هنودانه خربزه یا چیزی مثل اینها دارید قارچ کنید و سلوفون بکشید و داخل یخچال بذارید . تمام ظرف ها و سینی های اضافه و کارد و ملاقه و قابلمه های بی ریخت را از جلو چشم شسته و جمع کنید
    نکته طلایی (تا حالا دیدید بعضی ها چقدر قابلمه هاشون نو هست و آدم تمام وجودش را حسادت قل قل میزنه برای اینکه چرا قابلمه های من اینقدر دربو داغون شدن)
    خوب این جور ادمها غذا ها را حتی برنج را توی قابلمه های دم دستی درست می کنن بعد وقتی جا افتاد به قابلمه های خوشگل تغییر فضا می دهد و تمام قابلمه بی ریخت ها را جمع می کنند که شما نبینید و زیر غذا همیشه ا موقع آمدن مهمان ها خاموشه
    الان باید حدود ساعت 9-10 صبح باشه (خانوم های سحر خیز) . یکساعت آرامش و استراحت بعد شروع به درست کردن برنج می کنید(البته باز هم اگر پلو پز داردی از این قضیه هم راحت هستید) نزدیگ آمدن مهمان ها لباس عوض کرده - آرایش نماید و مانند یک مانکن زیبا خوش آمد گویی

نکات طلایی دیگر را هفته دیگه می گم . ببخشید دیرم شده باید برم خونه . بچه ها من یک مشکلی برام پیش آمده برام دعا کنید
    elham khale, سه تاره و حسنا 296 این نوشته را پسندیده.
    "ز بس که گریه نکردم غرور بغض شکست/برای غسل دل مرده آب لازم نیست"
    عمری بجز بیهوده بودن سر نکردیم/تقویمها گفتند و ما باور نکردیم*

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    63
    پسند کرده
    2

الهی بمیرم...

من سری قبل که مهمون داشتم سه روز قبلش غذا درست نکردم...همسرم گشنه موند بیچاره
    البته اون موقع ها خیلی ناشی بودم
    امضاء توسط مدیریت ویرایش شد!

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    3
    پسند کرده
    0

صبا فوق العاده بود ایده هات من که کلی درس گرفتم در ضمن انشاالله که مشکلت به زودی حل بشه.
    من تا قبل عید باید جاری مو پا گشا کنم لطفا بیاید وبهم کمک کنید دلم میخواد همچی تموم باشه
    اخه برادر شوهرم خیلی خاله زنکه بیشتر از زنا براش مهمه کی براش چی کار میکنه خودم
    تا الان تصمیم گرفتم مرغ شکم پر قورمه سبزی کیک مرغ سالاد فصل
    سالاد فکنم بهش میگن اندونزی اسم دقیقشو نمیدونم
    با زله موزایکی و زله رولتی و کارامل وکاسترد درست کنم به نظرتون خوبه یا جابجا کنم بعضی چیزل رو
    هر کودکی که به دنیا می آید با خود این پیام را دارد که خدا هنوز از انسان نا امید نشده است.

مدیر انجمن
    maman somi آواتار ها
    سمیه
    میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    3303
    پسند کرده
    1346

نقل قول نوشته اصلی توسط raha.90
    صبا فوق العاده بود ایده هات من که کلی درس گرفتم در ضمن انشاالله که مشکلت به زودی حل بشه.
    من تا قبل عید باید جاری مو پا گشا کنم لطفا بیاید وبهم کمک کنید دلم میخواد همچی تموم باشه
    اخه برادر شوهرم خیلی خاله زنکه بیشتر از زنا براش مهمه کی براش چی کار میکنه خودم
    تا الان تصمیم گرفتم مرغ شکم پر قورمه سبزی کیک مرغ سالاد فصل
    سالاد فکنم بهش میگن اندونزی اسم دقیقشو نمیدونم
    با زله موزایکی و زله رولتی و کارامل وکاسترد درست کنم به نظرتون خوبه یا جابجا کنم بعضی چیزل رو
    http://mamisite.com/forum/viewtopic....566&start=1330
    ستيز من تنها با تاريكي است و براي نبرد با تاريكي شمشير نميكشم، چراغ مي افروزم.

saba713 آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    276
    پسند کرده
    98

خوب من فقط در حد پیشنهاد می گم. شاید جاش اینجا نباشه اگر نبود مدیر محترم ببخشند.
    به نظرم به جای چند جور ژله که بعدا پشت سرت حرف بزنن(البته جسارت نباشه چون خودتون اشاره کردید می گم) بهتره چند جور ترشی و ماست (حالا با خیار -لبو- گردو- ....) و سبزی خوردن و زیتون و چند جور شور مثل (ذرت شور- خیار شور - کلم شور و...) اضافه کنی .چون غذا هات تقریبا نه سرد هستند و نه گرم .
    راجع به نوشیدنی هم تصمیم گیری کن. ولی توصیه می کنم یه شربت طبیعی مثل بهار نارنج- بید مشک -گلاب وزعفران - و... اضافه کنی .هم شیک تره هم همه پسند هم دیگه هی سر سفره همه یادشون نمی افته مقالاات علمی که علیه مصرف نوشابه خوندن را به همه یاداوری کنن
    elham khale این نوشته را پسندیده.
    "ز بس که گریه نکردم غرور بغض شکست/برای غسل دل مرده آب لازم نیست"
    عمری بجز بیهوده بودن سر نکردیم/تقویمها گفتند و ما باور نکردیم*

ناظر کیفی انجمن
    sh_capr آواتار ها
    شیدا.ص
    میزان امتیاز
    28
    پسند شده
    1422
    پسند کرده
    2956

دوستای گل و مخصوصا صبای عزیز که اینقدر خوب تاپیک رو پیش میبرید !
    از شما عزیزانی که قدیمی تر هستین و در واقع صاحبان یه سری تاپیکها محسوب میشین توقع میره که در نگه داشتن نظم تاپیکها کمک ما باشید ...

انتظار ما اینه که وقتی دوست تازه واردتری سوالی رو می پرسه که جای دیگری براش در نظر گرفته شده ایشون رو هدایت کنید به تاپیک مربوطه و نه اینکه دقیقا زیر پستی که به این منظور گذاشته شده جواب بدین .

از همه شما دوستان خواهش می کنم این موارد رو بیشتر مد نظر داشته باشید که استفاده از تاپیکها هم برای خودتون و هم برای دوستانتون راحت تر باشه .

ممنون
    قوانین فعاليت در سايت ( قوانين كاربري ) :
    http://mamisite.com/forum/misc.php?do=showrules

صفحه 16 از 86 نخستنخست ... 61314151617181926 ... آخرینآخرین