نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree439Likes

موضوع: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

نمایش نتایج: از 113 به 120 از 686
صفحه 15 از 86 نخستنخست ... 51213141516171825 ... آخرینآخرین
    مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8134
    پسند کرده
    7504

Re: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

سلام دوستان
    این اولین پست منه. البته مدتی است که دارم تاپیک های مختلف رو می خونم و این برام خیلی جالبه. من خودم شدیدا" استرس میزبانی رو دارم و معمولا تا می تونم از مهمونی دادن فراری ام!
    چیزی که برام جالب بود و نمی دونم تفاوت فرهنگ ها و سنن خانوادگیه یا منطقه ای و شهری ، ساعتیه که هر کدوم از دوستان شام رو سرو می کنن. طوری که خوندم حتی بعضی از دوستان 8 شب یا به محض رسیدن مهمون شام رو روی میز می برند.
    ما معمولا برنامه مون اینه که وقتی مهمون میاد یک ساعت و نیم تا دو ساعت بعد شام رو روی میز میاریم. مهمون شام حدودا بین 8:30 تا 9 میاد و شام رو حدود 10:30 تا 11 میاریم.
    توی این فاصله با چای یا قهوه (من معمولا هر دو رو آماده می کنم و از مهمون می پرسم کدوم رو بریزم) و شیرینی و شکلات ، تنقلات ، آجیل و میوه و انواع نوشیدنی پذیرایی می کنیم.
    بعد از شام و دسر هم معمولا مهمون ها یک ساعتی می شینند و برای منم فرصتی است که غش کنم کنارشون روی مبل و معاشرت بکنم.
    راستی من سیستم شخصی ام اینه که اصلا و ابدا هیچ کس رو ، حتی مامانم رو توی آشپزخونه راه نمی دم و خیلی محکم می گم نه خیلی ممنون ، کاری نیست اصلا ، حاضری که کمک لازم نداره. وقتی هم مادر شوهرم میاد یک وظیفه به شوهرم می دم، اونم اینه که تحت هر شرایطی سر مامانشو گرم کنه و از ورودش به آشپزخونه جلوگیری کنه که راحت باشم. بعد از شام هم به هیچ عنوان نمی گذارم کسی یه ظرف از روی میز برداره ببره آشپزخونه و کلا می رم روی مبل میشینم و می گم من اصلا الان قصد هیچ کاری رو ندارم و شما هم بفرمایید.

حالا شما دوستان بفرمایید که سیستمتون چقدر شبیه و متفاوت با اینه!
    elham khale و minafeelgood این نوشته را پسندیده.
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

2. بانک بند ناف
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

سلام ، اول از همه تشکر از maman somi
    ما معمولا روند مهمونی هامون به این شکله که معمولا مهمونی شام هست ، چون من که سر کارم ظهر ، بقیه هم چه خونه دار چه کارمند شام رو ترجیح میدون ، مهمونای شام معمولا 7 و نیم میان ، منتها برای من ساعت 8 به بعد میان ، (با مامان و مادر شوهرم هماهنگم از هر طرف مهمون بخواد بیاد اونا تا 8 نگهش میدارن تا منم با خیال راحت کارامو بکنم ، چون من اگه کارام مونده باشه و مهمون بیاد اعصابم خراب میشه ، هرکی میاد تو آشپزخونه که کمک کنه من سررشته کارا از دستم در میاد)خلاصه8 تا 9 با چای و میوه یا بستنی و میوه ، بعد تا 9و نیم سفره میندازیم(ما خونمون کوچولوه جا برای میز غذاخوری نداره فقط یه دونفره داریم واسه خودمون)بعد از شام معمولا چای و تخمه و .... معمولا دیگه کسی میوه نمیخوره ، چون میوه بعد ازغذا برای سلامتی خوب نیست .
    البته maman somi راهنماییشون خیلی مفید بود برای من تصمیم گرفتم تغییراتی رو که ایشون گفتن اعمال کنم .

فاطی 90 آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    168
    پسند کرده
    110

سلام دوستان گلم منم شب جمعه حدود 25 تا مهمون دارم واسه تولد بچه ها می خوام شام رو فست فود درست کنم به نظرتون خوبه / نظر خودم الویه و سوسیس بندری هست که اماده بپیچم ونخوام سفره بچینم با زله
    من همیشه سفره های مهمونیم خیلی رنگیه 4 نوع یا بیشتر غذا و دسر و ا سالاد خلاصه خیلی خسته می شم طوری که مهمونا که میان واقعا خسته ام می خوام تو این مهمونی علاوه بر مهمونا به خودمم خوش بگذره !
    ولی یه جورایی نگرانم می ترسم زشت باشه
    لطفا شما دوستان نظرتونو بگید ممنون می شم

باران یعنی نقطه چین تا خدا …

مدیر انجمن
    maman somi آواتار ها
    سمیه
    میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    3304
    پسند کرده
    1346

نقل قول نوشته اصلی توسط فاطی 90
    سلام دوستان گلم منم شب جمعه حدود 25 تا مهمون دارم واسه تولد بچه ها می خوام شام رو فست فود درست کنم به نظرتون خوبه / نظر خودم الویه و سوسیس بندری هست که اماده بپیچم ونخوام سفره بچینم با زله
    من همیشه سفره های مهمونیم خیلی رنگیه 4 نوع یا بیشتر غذا و دسر و ا سالاد خلاصه خیلی خسته می شم طوری که مهمونا که میان واقعا خسته ام می خوام تو این مهمونی علاوه بر مهمونا به خودمم خوش بگذره !
    http://mamisite.com/forum/viewtopic....566&start=1210
    ستيز من تنها با تاريكي است و براي نبرد با تاريكي شمشير نميكشم، چراغ مي افروزم.

مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8134
    پسند کرده
    7504

نقل قول نوشته اصلی توسط فاطی 90
    سلام
    نگران نباشید به نظر م وقتی تعداد خیلی زیاده و در تولد بچه ها ، کسی توقع مهمونی آنچنانی نداره. به خصوص که معمولا مهمونیاتون مفصله.
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

saba713 آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    276
    پسند کرده
    98

Re: برنامه ریزی جهت آمادگی پذیرایی از مهمانان

نقل قول نوشته اصلی توسط sh_capr
    خاتون جونم منم از روز قبل کارام رو شروع میکنم . وروز مهمونی هم از صبح مشغول میشم ولی خب دیگه نمیتونم بخوابم . واسه همین همیشه وقتی مهمون میاد من خیلی خسته ام . حالا این وسط حواست به چایی باشه و استکانها رو بشور و ظرفهای میوه خوری رو هم بشور که برای بعد از شام مثلا ظرف تمیز داشته باشی و...
    درضمن من یه مشکلی هم دارم که چیزای سرد حتما باید سرد یخچالی سرو بشن و این خیلی دستمو میبنده . آخه یه یخچال مگه چقدرجا داره . خلاصه که من از نحوه پذیراییم اصلا راضی نیستم . البته آدم سختگیری هم نیستما ولی همیشه بعد از مهمونی ها فکر می کنم چقدر کارهای بهتری بود که میتونستم بکنم .

خلاصه که کلی به خاتون حسودیم شد .
    من چون از زمان دختر خونه مامانم خیلی به مهمون مهمون بازی علاقه داشتم ، و همیشه این کارا با من بود، موقع جهاز خریدن دچار جو زدگی نشدم و به جای یک یخچال ساید بای ساید گنده که همه آشپزخونه رو بگیره و موقع اساسکشی بشه وبال گردنم ، دوتا یخچال فیلور متوسط گرفتم. اینه که مشکل تنها چیزی که ندارم یخچاله
    "ز بس که گریه نکردم غرور بغض شکست/برای غسل دل مرده آب لازم نیست"
    عمری بجز بیهوده بودن سر نکردیم/تقویمها گفتند و ما باور نکردیم*

saba713 آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    276
    پسند کرده
    98

نقل قول نوشته اصلی توسط mah_0002
    سلام به همه . منم 10 ماه مزدوج شدم و توی این 10 ما0 فکر کنم 10 تا مهمونی دادم . و از اونجایی که در زمان مجردی مامانم نزاشت دست به سیاه و سفید بزنم . با بدبختی مهمونی دادم . ولی همه راضی بودن . از سوپ گرفته تا ته چین مرغ درست کردم که برای همه دور از انتظار بود .ولی یک بارم لی مهمون داشتمیادم رفت تو برنجم نمک بریزم و برنجم خیلی بدمزهشده بود ( فامیل شوهربودن) اما عین خیالم نبود و به روی خودم نیاوردم .
    عزیزم . غذای بی نمک چاره داره. فقط کافیه یکم روغن با نمک داغ کنی ک نمک داخلش حل بشه بعد با برنج دم کشیده و آماده سرو توی قابلمه زیر و رو کنی و چند دقیقه به حال خودش بذاری . همین .خیلی هم خوب میشه
    واب به حال وقتی که غذا شور باشه

saba713 آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    276
    پسند کرده
    98

خوب من بعد از گزاری در مشکلات مطرح شده و با توجه به اینکه فکر نمی کنم تو سرعت عمل نفر دومی داشته باشم چندتا توصیه میکنم:
    1- مشکل اصلی دوچیز است :1-نظافت 2- تعیین لیست غذا
    اشتباه نکنید انتخاب غذا باید اصولی داشته باشه . مثلا غذایی مثل آش اصلا نباید با دوغ سرو بشه در حالی که اکثرا این کار را می کنند. این غذا نفخ زیادی داره و بهترین کار سرو آن با شربت نعنا است. و مثلا با غذایی که ترکیب بادمجان داره نباید سالاد سرو کرد چون هر دو سرد هستند و دلپیچه امامن مهمان وخیلی ببخشید بوی دستشویی امان از صاحبخانه خواهد برید. غذاهای سرد باید با خرما، حلوا و ... سرو شود ویک شربت گرم مثل زعفران
    در مورد مهمانی به نظرم می رسه که:
    1- با مطالعه در طبع غذاها حداقل یک هفته قبل تصمیم خود را برای انتخاب غذا قطعی کنید.
    2- نظافت را ابتدا انجام دهید منظورم دستششویی و راه پله و حمام و اتاق خواب است (چون من گیر مهمون فوضول زیاد افتادم) .نظافت پذیرایی کار چندانی نداره چون تقریبا همیشه تمیزه .
    3- به هر مهمان همان اندازه تدارک ببینید که برای شما در منزل خودش تدارم می بیند(مادر شوهر من تو سفره کثیف-ظروف استیل -نان خشک شده و فقط آش یا لوبیا پلو یا ماکارانی برای من میذاره اون هم بدون هر گونه زحمت تزئین ) خوب عاقلانه است که من خودم را بکشم براش !!!
    4-خرید های مهمانی دو دسته اند :1- خرید مواد ماندگار مثل: سس ها- آردها- ژله ها - کشک -ماست- نوشابه و... که تو یخچال تا هفته ها ماندگارند و2- مواد حساس مثل میوه ها- وسایل سالاد و دورچین های طبیعی مثل گوچه فرنگی -فلفل و ...
    من خودم و مادرم کارمند هستیم . و هیچ کمک کننده ای هم ندارم . یعنی از این قضیه متنفرم.
    روز قبل از مهمانی دوش بگیرید و آرایشگاه بروید برای اصلاح و ابرو و...
    ترجیحا مهمانی را شام بذارید تا تمام طول روز آمادگی داشته باشید
    انواع خورشت و انواع دسر حتی کشک و بادمجان و... یا یک روز توی یخچال بودن هیچ اتفاقی برایشان نمی افتد هیچ تازه خوش طعم تر هم می شود خصوصا سالاد مکارانی-سالاد اولیه- ژله ها - کشک و بادمچان و... به جز شله زد و حلوا و .. که واقعا خراب میشود.
    مرغ هم اگر ناهار مهمانی دارید شب قبل طوری بار بذارید که ساعت12 شب آماده باشد اگر شام مهمان دارید صبح زود
    ته چین را سعی کنید در فصول سرد مثل الان به منو اضافه کنید که به راحتی روی بخاری دم می کشد خیلی حیلی هم بهتر از گاز یا فر می شود و شعله شما هم اشغالنمی کند. چای هم با کتری برقی یا چای ساز چون نیاز به شعله گاز زیاد است.
    یخچال یک روز قبل باید تمیز شده و دو طبقه آن خالی خالی باشد . قالب یخ فراموشتان نشود.
    تمام ظروف مورد نیاز حتی جای سبزی خوردن هم لیست کنید و یک میز در پذیرایی و نزدیک به محل سفره یا میز اصلی سرو غذا در نظر بگیرید و یک رومیزی سفید روی رومیزی اصلی آن بندازید و همه ظرف ها را (حتی ظروف میوه بعد از غذا و چای و نسکافه و.. ) را به ترتیبی که قرار است پذیرایی کنید روی آن بچینید و یک دستمال بزرگ سفید تمیز روی آنها بکشید (آخه اینجا خاک زود میشینه)
    اگر مهمانی با آوردن کادو و دسته کل همراه است جای خاص و گلدان مناسبی را برای آن در نظر بگیرید تا جلو مهمان ها تازه دنبال پارچ و گلدان نباشید. (تازه عروس ها )
    دستم درد گرفت بقیه اش را دوباره می نویسم. البته اگر خواهان داشته باشد
    elham khale و سه تاره این نوشته را پسندیده.

صفحه 15 از 86 نخستنخست ... 51213141516171825 ... آخرینآخرین