نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree439Likes

موضوع: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

نمایش نتایج: از 105 به 112 از 686
صفحه 14 از 86 نخستنخست ... 41112131415161724 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    10
    پسند کرده
    0

Re: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

سلام به همه دوستان . من 5 شنبه واسه ناهار مهمون دارم .مهمونام همه خانم هستن و دوستای قدیم دوران دانشگاه.فقط یه مشکل بزرگ هست که دوستام بد غذان مثلا یکیشون گوجه.بادمجون.ماست.خامه.مایو نز و شیر نمیخوره یکی دیگشون قارچو فلفل دلمه ای دوست نداره حالا شما بگید من چی درست کنم؟

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    11
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط golboo
    سلام به همه دوستان . من 5 شنبه واسه ناهار مهمون دارم .مهمونام همه خانم هستن و دوستای قدیم دوران دانشگاه.فقط یه مشکل بزرگ هست که دوستام بد غذان مثلا یکیشون گوجه.بادمجون.ماست.خامه.مایو نز و شیر نمیخوره یکی دیگشون قارچو فلفل دلمه ای دوست نداره حالا شما بگید من چی درست کنم؟
    به این تاپیک برو خانمی http://mamisite.com/forum/viewtopic.php?f=91&t=1566

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

سلام دوستان
    من زیاد پذیرایی آمچنانی بلد نیستم ، یعنی تا حالا مهمونیها خیلی ساده برگذار میشده ، یه مهمون خاص دارم ، میخوام خیلی عالی پذیرایی بشه ، میتونید بهم بگید با چه ترتیبی پذیرایی کنم ؟ قبل شام چی بدم؟ فقط چای ؟ کیک و چایی؟ یا چیزای دیگه؟ برای شام چه چیزایی و دسر کی بدم ؟ برای بعد شام چه چیزایی بجز میوه خوبه ؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید .

مدیر انجمن
    maman somi آواتار ها
    سمیه
    میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    3304
    پسند کرده
    1346

لاله جان، میتونید بگید فضای پذیراییتون چقدره، یعنی جاتون بزرگه یا کوچیک؟
    دوم تعداد مهموناتون چند نفر و در چه گروه سنی هستند؟ مناسبت مهمانی چیه؟
    اگر اینها رو بگید خیلی بهتر میشه راهنمایی کرد
    ستيز من تنها با تاريكي است و براي نبرد با تاريكي شمشير نميكشم، چراغ مي افروزم.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

سلام
    مرسی جواب دادین ، خونمون کوچولو هست. من ترتیب سرو چیزای مختلف رو نمیدونم ، خیلی ممنونم منتظر راهنماییتون هستم

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

maman somi سلام
    منو راهنمایی نمیکنی؟

anousheh آواتار ها
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    642
    پسند کرده
    3

برای اینکه میزبان خوبی باشید، باید علاوه بر داشتن خانه*ای زیبا و آرام، قواعد میهمان*داری را نیز بدانید. در این مبحث به نحوه سرو غذا در میهمانی*های رسمی می*پردازیم:

نکته: در کل اگر در هنگام صرف غذا یا نوشیدنی اشتباه کنید، بهتر از این است که کاری را با تلاش و جلب توجه دیگران انجام دهید

آداب غذا خوردن

طرز غذا خوردن یکی از مسائلی است که جلب توجه می*کند. چه بسیار اتفاق می*افتد که اشخاص، از اینکه پسر، دختر، زن یا شوهر آنها به نحو زننده*ای غذا می*خورند

و در سر میز غذا نزاکت را رعایت نمی*کنند در حضور دیگران ناراحت و خجل می*شوند. باید به این مساله توجه کافی داشته باشید و به بچه ها از همان کودکی یاد دهید که چطور غذا بخورند.

پشت میز غذا باید از نشستن نامناسب، قراردادن دست یا آرنج روی میز و خم شدن زیاد جلوگیری کرد.

دستمال سفره را در یقه*تان قرار ندهید و به سینه نچسبانید. دستمال سفره را باید روی زانو قرار داد.

وقتی غذا به طرف دهان برده می*شود باید نوک چنگال به طرف پایین باشد.

خوردن غذا از نوک قاشق صحیح نیست و باید از کنار آن خورده شود،به خصوص هنگام صرف سوپ سعی کنید قاشق یا چنگال شما در برخورد با بشقاب، سرو صدا ایجاد نکند.

همیشه باید غذا را به طرف دهان ببرید نه آنکه دهان به طرف قاشق یا چنگال برده شود.

تا زمانی که دیگران غذا می*خورند میز غذا را ترک نکنید، مخصوصا اگر میزبان هستید.

با کارد غذا نخورید و هرگز آن را به سمت دهان نبرید.

لیوان نوشیدنی را خیلی بلند نکنید؛ گاهی برای نوشیدن آب یا شربت، کمی سرتان را خم کنید.

قاشق را پس از هم زدن چای یا قهوه داخل فنجان یا استکان یا روی میز نگذارید، بلکه آن را در کنار نعلبکی یا بشقاب خود قرار دهید.

رفتار پدر و مادر در خانه و طرز غذا خوردن آنها سرمشقی برای بچه*هاست از جمله این سرمشق*ها آن است که یک پدر سعی کند بعد از آنکه خانم او سرمیز آمد

شروع به غذا خوردن کند.به استثنای زمان صرف صبحانه، هنگام غذا خوردن از خواندن روزنامه یا مجله خودداری کنید و با موهای ژولیده و سرو وضع کثیف و نامرتب سر میز غذا ننشینید.

۱ – سرو غذای سرد(نظیر انواع ساندویچ*های سرد، ژامبون و…): این غذا را با کمک چنگال و کارد کوچکی که به نام سرویس*های کوچک میز معرف هستند، میل می*کنند.

۲ – سوپ: در صورتی که سوپ (آب*گوشت غلیظ، آب گوشت با تکه*های نان و …) در بشقاب سرو شود، باید آن را با قاشق سوپ*خوری خورد

و اگر در فنجان سرو شود با قاشق دسر خوری، البته در این صورت، زمانی که سوپ تا نصفه خورده شده می*توان فنجان را برداشته و آن را سر کشید.

۳ – خوراک ماهی: این خوراک را به کمک وسایل ماهی خوری میل کنید و اگر این و سایل موجود نباشد از چنگال برای جداسازی تیغ*های ماهی استفاده کنید.

۴ – خوراک گوشت: خوراک گوشت گرم مانند گوشت و مرغ بیفتک و … را با کمک کارد و چنگال بزرگ میل میکنند.

۵ – دسر : دسر را با قاشق و چنگال دسرخوری میل میکنند و برای صرف بستنی ، قاشق مخصوص قرار می*دهند.

۶ – میوه: میوه را با کمک وسایل میوه*خوری می*خورند، اما برای میو*ه*های بوته*ای نظیر شاتوت و تمشک، قاشق قرار می*دهند.

۷ – قهوه: برای قهوه، قاشق قهوه*خوری قرار می*دهند.
    elham khale این نوشته را پسندیده.

مدیر انجمن
    maman somi آواتار ها
    سمیه
    میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    3304
    پسند کرده
    1346

نقل قول نوشته اصلی توسط لاله86
    سلام
    مرسی جواب دادین ، خونمون کوچولو هست. من ترتیب سرو چیزای مختلف رو نمیدونم ، خیلی ممنونم منتظر راهنماییتون هستم
    لاله عزیزم.. کاش پاسخ سوالات منو میدادید. اما به هرصورت من سعی میکنم کلی نظرمو بگم

پذیرایی در بدو ورود :
    بهتره که 10 دقیقه ای در ابتدای ورود مهمانها کنارشون بنشینید و احوال پرسی کنید. بعد همسرتون کنارشون بمونه و شما پذیرایی رو با چای ساده یا هل شروع کنید.
    شیرینی رو روی میزتون داخل ظرف چیده و آماده قرار بدید ،اما قبل از شام تعارفش نکنید چون باعث سیر شدن میهمانها میشه. از میوه برای پذیرایی اولیه استفاده کنید. چون زود هضم تره و برای شام سیر کنندگی کمتری داره.

اگر فضا کوچک هست، پذیرایی رو به صورت سلف سرویس انجام بدید، غذاها رو روی میز شام بچینید و از مهمانها دعوت کنید که غذاشون رو بکشند و به جاشون برگردند و میل کنند. اگر فضای اضافی داشتید، بزرگترها رو دور میز شام بنشونید.

دسر و سالاد رو روی اپن قرار بدید، روی میز فقط غذاهای اصلی و فرعی رو بچینید و میزتون رو زیادی شلوغ نکنید.
    زمانی که همه غذاهاشون رو کشیدند و یکی دوتا مثلا دیس و اینها خالی شد، (اواخر غذا) کمی روی میز رو خلوت کنید و دسر و سالادتون رو منتقل کنید روی میز

* برای بعد از شام (نیم ساعت حدودا) که همه مجدد به سراغ جاهای قبلی خودشون میروند، من چای نعنا و چای دارچین رو خیلی دوست میدارم، که به سبک شدن بدن خیلی کمک میکنه
    درکنارش میتونید شیرینی های خانگی (مثل کیک باقلوا یا شیرینی های ساده ی دیگه که توی سایت آموزش داده شده) و از قبل روی میز قرار داده بودید رو تعارف کنید.

اگر میهمانها تا پاسی از شب در منزل شما اقامت دارند میتونید یکساعت بعد از شام آجیل یا تخمه رو هم به پذیراییتون اضافه کنید. من معمولا آخرین قسمت پذیراییم رو در فصلهای گرم سال با جامهای بستنی خوشگل تزیین شده تمام میکنم. برای زمستان این میتونه تبدیل بشه یه یک فنجان کافی میکس غلیظ

** یکی از مهمترین بخشهای یک میهمانی خاص آرامش و تسلط میزبانه، و اینکه تمام مدت در آشپزخانه نباشه. در پذیرایی و صحبت و تبادل نظر با میهمانهاش صمیمی و راحت باشه و میهمان رو برای خوردن همه چیز زیاد پیگیری نکنه، درواقع افراد کمی هم راحت باشند و آزاد

[HIGHLIGHT=#ebf1dd]چندصفحه قبل هم راجع به مقدمات میهمانی پستهایی هست، اگر دوست داشتید اونها رو هم مطالعه کنید.[/HIGHLIGHT]
    elham khale این نوشته را پسندیده.
    ستيز من تنها با تاريكي است و براي نبرد با تاريكي شمشير نميكشم، چراغ مي افروزم.

صفحه 14 از 86 نخستنخست ... 41112131415161724 ... آخرینآخرین