نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree439Likes

موضوع: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

نمایش نتایج: از 97 به 104 از 686
صفحه 13 از 86 نخستنخست ... 31011121314151623 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    یاس صورتی آواتار ها
    میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    878
    پسند کرده
    99

Re: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

نقل قول نوشته اصلی توسط خانومی
    ما حدود 60 نفر مهمون داریم و غذا های اصلی مرصع پلو + خورشت مرغ + قرمه سبزی هست. می خوام بدونم برا اینها چند کیلو سبزی قرمه ( از هر سبزی چقدر ) و چقدر مرغ استفاده کنم. مرغ رو فقط می خوام سینه ران بخرم

همیشه توی این طور مهمونی ها برای هر نفر همون 1/8 مرغ کافیه!

اما برای هر نفر همون 1/4 سینه و یا 1/2 رون رو بذارین چون هر غذای دیگه ای هم که باشه باز هم توی مهمونی های ایرانی ابتدا همه زرشک پلو و مرغ رو میخورن!

در مورد سبزی هم 2 کیلو سبزی پاک شده خوبه!

چون سبزی سرخ هم میشه و جمع میشه!

برای هر نفر هم نصف قاشق غذا خوری لوبیا قرمز و 2 تکه گوشت بریزین!

برای لیمو امانی هم برای هر 6 نفر یک لیمو کافیه!

البته من پیشنهاد میکنم تنوع غذایی تون رو بالا ببرین و از هر غذا برای 1/4 مهمون ها بپزین!

پســـــــــرم تا که تو باشی دو جهان در نظرم فردوس است ...

2. بانک بند ناف

کالاهای من
    4
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    363
    پسند کرده
    73

همیشه توی این طور مهمونی ها برای هر نفر همون 1/8 مرغ کافیه!

اما برای هر نفر همون 1/4 سینه و یا 1/2 رون رو بذارین چون هر غذای دیگه ای هم که باشه باز هم توی مهمونی های ایرانی ابتدا همه زرشک پلو و مرغ رو میخورن!

در مورد سبزی هم 2 کیلو سبزی پاک شده خوبه!

چون سبزی سرخ هم میشه و جمع میشه!

برای هر نفر هم نصف قاشق غذا خوری لوبیا قرمز و 2 تکه گوشت بریزین!

برای لیمو امانی هم برای هر 6 نفر یک لیمو کافیه!

البته من پیشنهاد میکنم تنوع غذایی تون رو بالا ببرین و از هر غذا برای 1/4 مهمون ها بپزین![/quote]

سوپ داریم برا شروع. سالاد لبو و کیک مرغ و گردو داریم. با رول بادمجون ودلمه برگ مو. دسر هم هنوز تصمیم نگرفتیم ولی 3 نوع می خواهیم باشه . باز کمه فکر می کنین /
    2 کیلو سبزی کم نیست ؟ ما می خواستیم برا هز 8 نفر 1 کیلو سبزی بگیریم. و برا هر 6 نفر 1 سینه کامل + 2 تا ران کامل یهنی سینه و ران 1 مرغ برا هر 6 نفر .
    پایانی برای قصه نیست . چرا که نه گوسفندان عاقل میشوند و نه گرگها سیر

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    7
    پسند کرده
    0

مي خوام خانواده شوهرم رو دعوت كنم. 17 نفر هستن از همه رده هاي سني. بايد غذاها رو ببرم خونه مادر شوهرم. به خاطر همين خيلي از كارهايي كه دلم مي خواست رو نمي تونم انجام بدم.
    منوي مورد نظرم اينه:
    سالاد توپي + سالاد فصل + ژله بروكن گلاس + كشك بادمجام + خورشت كرفس + دلمه كلم و فلفل+ ... (هنوز تصميم نگرفتم شايد زرشك پلو با مرغ هم درست كنم. سوپ هم درست كنم.
    نظرتون چيه؟؟؟ مادر شوهرم خونه ما نمي ياد به خاطر همين بايد غذاها رو ببريم خدمتشون. مهموني دوره اي مي دن. خودش براي مهمونيش كه توي پارك بود كباب داد. خاله شوهرم هم شب يلدا ماهيچه با شويد پلو و مرغ خوراكي درست كرده بود.
    تو رو خدا كمكم كنيد. نظرتون چيه؟ تا حالا مهموني اينجوري دادين كه مجبور باشين غذاها رو ببرين خونه كسي ديگه؟؟؟

كسي نيست جواب من و بده

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    63
    پسند کرده
    2

azi.aجون...چه خبره؟!نمیخوایم چشم ملتو در بیاریم که!

منم 5 شنبه تولد همسرمه
    خانواده هامون هم میان خونمون
    اینارو درست میکنم

دسر:ژله و موز
    غذای اصلی :مرصع پلو با مرغ مخصوص اگه شد زیرش ته دیگ مشهدی میذارم
    غذای فرعی:کیک مرغ و گردو
    سالاد:سالاد اندونزی

تاااازه!اینارو که درست کنم سنگ تموم گذاشتم

چه خبره؟
    2 جور سالاد!
    کشک بادمجان و دلمه و خورشت و مرغ و اوووووووووه!
    ژله

!

من اگه جای شما بودم یا تنوع غذا رو بالا میبردم،یا تنوع دسر و سالادو...

یه جور غذا با نهااااایتاااا 4 جور سالاد و دسر.مثلا زرشک پلو با مرغ +دو جور سالادت+ژله+کیک مرغ و گردو نهایتا!
    امضاء توسط مدیریت ویرایش شد!

میزان امتیاز
    33
    پسند شده
    355
    پسند کرده
    421

ببخشید لیمو جان تهدیگ مشهدی چطوریه؟
    سرم را نه ظلم مي تواند خم کند ، نه مرگ ، نه ترس ،
    سرم فقط براي بوسيدن دست هاي تو خم مي شود مادرم

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    63
    پسند کرده
    2

عزیزم همین ته دیگی که با تخم مرغ درست میکنن ،زرده،توش هم زعفرون میریزن

من خودم اینجوری درست میکنم
    به ازای هر دونه تخم مرغ
    یک قاشق ماست(نه سفت،نه شل)
    نصف استکان آب و زعفران
    نصف قاشق چای خوری نمک
    یک قاشق روغن

تخم مرغا رو یه کم با چنگال میزنی بعد به ترتیب ماست+آب و زعفران+نمک+روغن

بعدش برنجتو که گذاشتی جوش خورده وآبش کشیده شده(کته من درست میکنم،اگه برنجو آبکش درست کردی بعد از اینکه آبکشش کردی )با این مواد مخلوط میکنی،اینقدری که نه سفت باشه،نه شل باشه...

بعد زیر قابلمه رو روشن میکنی ؛شعله متوسط،یه ذره روغن میریزی کف قابلمه،کف قابلمه رو چرب میکنی،این مایه رو میریزی کف قابلمه،یه ذره که خودشو گرف،بعدش برنج عادی رو میریزی توش،زیر قابلمه رو هم کمه کمه کم میکنی،زیرشم شعله پخش کن میذاری منتظر می مونی تا برنجت دم بکشه بعد هم نوش جونت عزیزم
    امضاء توسط مدیریت ویرایش شد!

مدیر انجمن
    maman somi آواتار ها
    سمیه
    میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    3307
    پسند کرده
    1346

نمیدونم این تاپیک از اصل موضوعش خارج شده یا اینکه شاید هم من اشتباه میکنم..
    اما اینجا بیشتر برای توصیه ها و تجربیات برگزاری میهمانی ها هست
    تا جایی که یادمه سوال و جواب اینکه کیک چندکیلویی باشه مربوط به تاپیک سوالات شیرینی پزی میشه
    و اینکه چی بپزم و چجور بپزم هم که تاپیک جداگانه منوی غذا برای مهمانی ها داره

البته چون دوستانی که پاسخ دادند همه از قدیمی های مامی سایت هستند باز من همش احساس میکنم شاید چیزی هست که من درست متوجه نشدم!؟
    ستيز من تنها با تاريكي است و براي نبرد با تاريكي شمشير نميكشم، چراغ مي افروزم.

anousheh آواتار ها
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    642
    پسند کرده
    3

party
    از مهمانی های ساده، کم خرج و آرامش بخش لذت ببرید
    مهمانی را به اوقاتی بدل کنید که در آن آرامش و لذت را تجربه کنید؛ نه اضطراب و تشویش.

برگزاری یک مهمانی ساده، با غذاهایی که آماده کردن شان راحت است، در فضایی شاد، گرم و صمیمی، موجب خواهد شد از بودن با اقوام و دوستان تان لذت ببرید و زندگی خود و خانواده تان را سرشار از خوشی نمایید، بدون اینکه اضطراب و فشار کاری زیادی را به خود تحمیل کرده باشید. اگر بخواهید مهمانی دادن را به یک وظیفه ی سنگین و خسته کننده بدل کنید و ناچار باشید برای برگزاری یک مهمانی چند روز متوالی را از صبح تا شب کار کنید، بی شک طولی نمی کشد که از مهمانی دادن خسته می شوید و عطایش را به لقایش می بخشید زیرا مهمانی ای که تنها خاطره ی شما از آن فقط خستگی و سردرد و کوفتگی عضلات باشد، هیچ لذتی برایتان نخواهد داشت.

برای اینکه خود و خانواده تان را از لذت رفت و آمد با دوستان و خویشاوندان تان محروم نکنید و این تفریح مهم را در زندگی از دست ندهید، برگزاری مهمانی به شیوه ی درست و علمی را بیاموزید. برگزاری یک مهمانی دلنشین و عالی که در آن به همه خوش می گذرد، هم شما و هم مهمانان تان، کار چندان سختی نخواهد بود به شرط آنکه بتوانید کارها را مدیریت کنید و به آن ها نظم ببخشید. بدین منظور ابتدا باید لیستی از کارهای لازم و اقلامی که باید خریداری کنید در اختیار داشته باشید. پس از برداشتن قدم اول و تهیه ی فهرست کارها و لیست خرید، از ترفندهای زیر برای موفقیت در طراحی یک مهمانی خوب استفاده کنید:
    یک لیست برای انجام کارها تهیه کنید

یک برنامه ریزی دقیق زمانی، برای انجام وظایفی از قبیل تمیز کردن خانه، پختن غذا و آماده ساختن فضای مهمانی تهیه کنید. بدین شکل دیگر لازم نیست مرتب از این شاخه به آن شاخه بپرید و کار کمتری برای انجام دادن خواهید داشت.

ساده بگیرید

غذاهایی برای مهمانی تان در نظر بگیرید که در پخت شان مهارت کامل داشته باشید و مواد لازم آن ها را بتوانید به سادگی تهیه نمایید. سعی کنید غذاهای ساده ای بپزید و در عوض میز غذای خود را با سالادهای تازه، خوش رنگ، و سالم پر کنید.

آماده باشید

هرگز خرید را به روز آخر موکول نکنید. کارها را به شکلی نظم دهید تا تنها وظایف کوچک و ساده برای روز آخر باقی بماند. بدین شکل احتمال اینکه خرید چیزی را فراموش کنید به حداقل می رسد و همچنین روز مهمانی ناچار نخواهید شد تمام مدت مهمانی را در آشپزخانه به سر ببرید.

فضای مهمانی را شاد و دلچسب سازید

لازم نیست برای اینکه به مهمانان تان خوش بگذرد چندین نوع پیش غذا، غذا و دسر آماده کنید. پذیرایی از مهمانان تان را با چند نوشیدنی ساده و برش هایی از میوه انجام دهید و سعی کنید فضای خانه را با شاخه های گل، شاد و آرام بخش سازید. به خاطر داشته باشید که قبل از آمدن مهمانان تان به فضایی که برای مهمانی تدارک دیده اید، خوب نگاه کنید. سناریویی را که برای پذیرایی از مهمانان تان چیده اید، در ذهن مرور، و به حسی که به دست می آورید توجه کنید.

اگر برنامه ریزی درستی انجام داده باشید، فرصت کافی دارید تا قبل از رسیدن مهمانان یکی دو ساعتی استراحت کنید و چُرتی بزنید. درطی این مدت به مهمانی فکر نکنید. ذهن خود را آرام بگذارید تا استراحت کند و هنگام مهمانی بتوانید بدون خستگی، از بودن با مهمانان لذت ببرید.
    elham khale این نوشته را پسندیده.

صفحه 13 از 86 نخستنخست ... 31011121314151623 ... آخرینآخرین