نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree365Likes

موضوع: سوپ مجلسي

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 100
صفحه 1 از 13 123411 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    548
    پسند کرده
    434

سوپ مجلسي

سوپ مجلسي

مواد لازم
    آب مرغ 2پيمانه
    مرغ ريش ريش شده (من بال و گردن دوتا مرغو پختم وريش ريش كردم)
    هويج نگيني شده 3 عدد متوسط
    سيب زميني نگيني شده 2 عدد متوسط
    نخود فرنگي 1.5 پيمانه
    كنسرو ذرت كمتر از نصف قوطي
    نمك وفلفل و زردچوبه و رب و ورميشل و جعفري خورد شده و آبليمو

آب مرغ و مرغ ريش شده و هويج و نخود فرنگي رو با مقداري آب ميذاريم بپزد وكمي مانده به پخت كامل سيب زميني رو ميريزيم وقتي پخت رب و نمك و فلفل و زردچوبه و آبشو اندازه ميكنيم و درحالت جوش ورميشل ميريزيم البته قبل از ورميشل حدود يه ملاقه هم آبليم ميريزيم
    در آخر هم جعفري ميريزيم 5 دقيقه بعد برميداريم
    موقع كشيدن سوپ
    از هويجها و سيب زميني ها يي كه با قالب شيريني نخودچي قالب زديم و جداگانه پختيم روي سوپ ميريزيم
    به نظر من مرغ ريش شده تو سوپ خيلي مهمه
    خوشمزه تر از وقتي كه با آب مرغ خالي درست ميكنيم ميشه

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    14
    پسند کرده
    0

سوپ خوشمزه

سلام مامانای گل
    این یه نوع سوپ من درآوردی هست ولی طعمش خوبه امتحان کنین!
    ورمیشل 100 گرم
    ساقه جوان کرفس 100 گرم
    قارچ 100 گرم
    سینه مرغ پخته شده نیم عدد
    هویج متوسط 2 عدد
    گالینا بلانکا 1 عدد
    نمک و فلفل به میزان لازم
    زعفران دم کرده به میزان لازم
    آب مرغ به میزان لازم
    شیر یک لیوان
    آبلیموی تازه به میزان دلخواه

ابتدا ورمیشل و آب مرغ را در قابلمه گذاشته و شعله گاز را کم میکنیم و می ذاریم خوب بپزد و به عبارتی ورمیشل در آب حل شود که در این صورت آب نسبتا غلیظی داریم ودر این حالت کمی دیگر از آب مرغ را اضافه کرده و کرفس خرد شده و قارچ خرد شده(که بهتر است با کمی آبلیمو و مقدار خیلی کم روغن تفت داده شود) را اضافه میکنیم و در حرارت کم دوباره میذاریم تا قارچ و کرس نیم پز شود و بعد هویج خرد شده را اضافه میکنیم ونمک و فلفل و گالینا را هم اضافه میکنیم و بعد از پخت کامل مواد بالا سینه مرغ راریش ریش کرده و به داخل سوپ اضافه میکنیم.و سوپ که حسابی جا افتاد زعفران را در شیر حل کرده و به داخل سوپ اضافه میکنیم و مرتب هم میزنیم تا سوپ بجوشد بعد از اینکه یکی دو قل زد از روی گاز بر میداریم و بنا به دلخواه آبلیموی تازه اضافه میکنیم وبا جعفری خرد شده تزئین میکنیم.در این سوپ میتونیم از خامه هم استفاده کنیم و به مواد داخلش میتوان کنسرو ذرت اضافه کرد که خوشمزه میشه و بستگی به ذائقه داره.
    نوش جونتون

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    36
    پسند کرده
    0

Re: سوپ مجلسي

عطیه جان ممنون عسیسم!
    منم تو سوپای مجلسیم حتما رب رو سرخ میکنم و بعد تو آب سوپ(در مراحل انتهاییه پخت)میریزم.اینجوری سوپ به رنگ قرمز شفاف میشه و خوشرنگ میشه.زعفرانم نریختین اصلا مهم نیست!تمام مواد از جمله سیب زمینی هویج و پیاز رو +فلفل دلمه (که فلفل دلمه هم مراحل اخر میریزم تا سبز بمونه)رو روی تخته نگینی میکنم و میتونم بگم همه به یه اندازه و حدود6تا7میلیمتر میشه!فکر میکنم چون ریز خرد میشه طعم آب سوپ که حاوی آبلیمو ست داخلش نفوذ میکنه و خوشمزه ترمیشه.ضمنا آبلیمو رو برای اینکه خوش مزه بشه از اول میریزم.
    اکثرا سوپ های مجلسیم خلوت هستن تاحدی که مهمون میتونه تعداد چیزایی که تو هرقاشق میخوره رو بشمره.رشته ورمیشل رو خیلی کم میریزم و کم میپزم تا ولو نشه!
    یدونه تخم مرغ رو خام ،خوب هم میزنم و وقتی سوپ پخت و زیرش خاموش شد؛با یه الک خیلی ریز میریزم تو تخم مرغ و با سرعت بالا همزمان سوپ رو هم میزنم تا تخم مرغ به صورت ذرات رگه ای تو سوپ خیلی ریز بسته بشه.گاهی هم جای تخم مرغ حدود20/30تا دونه زرشگ خام میپاشم تو سوپ.سبزی رو که جعفری هست،هیچ وقت نمیپزم و خرد کرده آماده لحظه ای که میخام سرو کنم روی سطح سوپ میپاشم!
    چقدر از خودم حرف در وکردم!
    انوشه جون این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    112
    پسند کرده
    70

سلام چه جالبه که من همیشه برای خودمون از همین سوپ می پزم بهجای آب مرغ از بال و گردن استفاده می کنم و آخرش بال ها رو در میارم و پوست می کنم و استخونهاشم جدا می کنم شو هرم رب زیاد دوست نداره ربو سرخ نمی کنم و کمتر میریزم.
    برای مهمونهام دوست دارم سوپ جو با شیر درست کنم فکر می کنم رسمی تره!!!!!!!!!!!!!

شوهرم یه بار که من مریض بودم یه سوپ خوشمزه درست کرد که بااینکه ساده بود اما مزه اش زیر دندونمه
    مواد لازم: هویج رنده شده - برنج -جعفری خرد شده- پیاز ریز شده -گوشت چرخ کرده قلقلی- رب - رشته فرنگی
    فکرکنم بچه ها این سوپها رو دوست داشته باشن چون خوردنش راحته چیز جویدنینداره فقط قلقلی که البته با پیازو نمک و فلفل طعم دار میشه.بپزید وبخوریدو جای منو خالی کنین.
    ***هیچ بن بستی وجود ندارد یاراهی خواهم یافت ،یا راهی خواهم ساخت****
    www.nahaldoosti.com

مدیر انجمن
    زهرا س.پ آواتار ها
    زهرا ک.
    میزان امتیاز
    59
    پسند شده
    3818
    پسند کرده
    2794

سوپ من مجلسی نیست افطار یه آدم گرسنه هستش
    باقالی پلو با
    مرغ

مرغ ریش شده- ورمیشل - هویج-سیب زمینی - جعفری - آب لیموترش تازه-رب و نمک و فلفل
    نایاب 90 این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    221
    پسند کرده
    0

سوپ مرغ کرم دار با پنیر گودا مواد لازم :

تره فرنگی 2 ساقه
    کرفس 2 ساقه
    هویج 2عدد
    پیاز 2عدد
    جعفری ساطوری شده 2ق س
    کره نصف پیمانه
    آرد 1.2 پیمانه
    آب مرغ 1و1.2 پیمانه
    گوشت سینه پخته شده 1و1.2 پیمانه
    نمک و فلفل
    شیر 2 پیمانه
    خامه 1.3 پیمانه
    آبلیموی تازه1.4 پیمانه
    پنیر گودا 100 گرم

طرز تهيه:

تمامی سبزیجات را نگینی خرد کرده در 30 گرم کره تفت دهید بعد آرد را با 30 گرم کره تفت دهید و به سبزیجات اضافه کنیدآب مرغ را به تدریج اضافه کرده روی شعله ملایم تا سبزیجات بپزد سپس مواد را از صافی گذرانده میکس کنید ودوباره با آب مرغ روی حرارت بگذارید سینه ها را در مکعبی خرد کرده در کره تفت دهید و در سوپ بریزید نمک و فلفل و شیر را اضافه کرده در ظرف را بگذارید تا بپزد در آخر خامه را با آبلیو به سوپ اضافه کنید و سپس پنیر را اضافه کرده و سوپ را سرو کنید فوق العاده است.
    ویرایش توسط heaven : ۱۳۹۵/۰۷/۳۰ در ساعت ۰۴:۰۸ بعد از ظهر
    زینب سادات۲ این نوشته را پسندیده.
    ما ز یاران چشم یاری داشتیم خود غلط بود انجه میپنداشتیم

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

من سوپمو همیشه اینجوری درست میکنم به نظر خودم خوشمزه است همسری هم خیلی دوست داره به این صورت:

5قاشق غذاخوری جو پرک
    نصف سینه مرغ
    2قاشق غذاخوری ذرت
    2قاشق غذاخوری نخود فرنگی
    یکعدد پیاز متوسط
    2قاشق هویج نگینی شده
    جعفری 1قاشق

نمک فلفل زردچوبه به میزان لازم
    نصف بسته سوپ مرغ ایرانی مگی

ابتدا سینه مرغ را بهمراه پیاز باکمی نمک میذاریم بپزه
    جو و نخود فرنگی و هویج و جعفری و ذرت را هم با کمی روغن ونمک وزردچوبه مبذاریم پخته بشه
    بعد مرغ را ریش ریش کرده و به بقیه مواد اضافه میکنیم یک ساعت مونده به کشیدن سوپ نصف بسته مگی را با اب سرد حل میکنیم و داخل قابلمه میریزیم ومیذاریم خوب جا بیفته

البته اگه مثل من بی حوصله نباشین میشه بجای جوی پرک از جو سالم استفاده کرد فقط از قبل باید 5 تا 6 ساعت بذارین توی اب خیس بخره
    عمر شما از زمانی شروع میشود که اختیار زندگی خویش را در دست میگیرید(کوروش کبیر)

صفحه 1 از 13 123411 ... آخرینآخرین