نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree365Likes

موضوع: سوپ مجلسي

نمایش نتایج: از 25 به 32 از 100
صفحه 4 از 13 نخستنخست 1234567 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    14
    پسند کرده
    0

Re: سوپ مجلسي

سلام دوستان!
    منهم یه سوپ مجلسی یاد گرفتم که هر بار که برای مهمونام درست میکنم همه دستورشو میخوان. و اونهم اینجوریه که اول سس سفید درست میکنم به اندازه ی مهمون ها کم و زیاد داره مثلا برای 4 نفر من حدودا اینجوری به صورت چشمی درست میکنم:
    سس سفید حدودا 1 لیتر درست میکنم و به اندازه 1 لیتر هم آب مرغ بهش اضافه میکنم و بعد به نسبت مساوی (بستگی داره چقدر بخواید پر ملات باشه) مخلوط هویج + ذرت + نخود فرنگی+سیب زمینی که قبلا نیم پز شده اند را به همراه کلم بروکلی ریز شده با جعفری و گشنیز و مرغ ریش ریش شده اضافه میکنم و در آخر هم پس از جا افتادن روش زرشک میریزم . این سوپ اگه مواد نیم پز داشته باشید و سس هم وقت زیادی نمیگیره زود آماده میشه! ببخشید که عکس نداشتم بزارم ولی خیلی خوشمزه است!

2. بانک بند ناف
    مامان امیرحسن آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    38
    پسند کرده
    4

سلام خانمای هنرمند من عضو جدید هستم البته خیلی وقته با سایت آشنام کوچیک تر از این حرفام که به شما دستور پخت بدم ولی چه کار کنم که اعتماد به نفس بالایی دارم
    پیاز : یک عدد جو پرک: اندازه دست خودتون آب مرغ : من همیشه مرغ درست میکنم اضافه آب مرغ رو برای سوپ میزارم
    هویچ رنده شده : نیم کیلو زرشک :به دلخواه ادویه : نمک, فلفل سیاه , زردچوبه آبلیمو رب: دو قاشق شوید خشک : کمی
    ابتدا پیاز را نگینی میکنیم در روغن تفت میدهیم کمی که طلایی شد هویج را اضافه کرده کمی تفت میدهیم و بعد رب و ادویه هارو اضافه میکنیم و تفت میدهیم جو پرک رو هم میریزیم و بعد آب اضافه میکنیم کمی که آب جوش رفت آب مرغ میریزیم و تقریبا 10 دقیقه قبل از آماده شدن سوپ زرشک و آبلیمو وشوید را اضافه میکنیم .
    سوپ خوشمزه ای میشه بد نیست یه بار امتحان کنید.
    آقامون دلبر دلارو میخره کربلا میبره با اون نسیمی که داره عطر گل یاس/ آقا خوب میدونه این دل دیوونه دوست داره بخونه میون بین الحرمین روضه ی عباس.

مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8134
    پسند کرده
    7504

سلام من مبحثی برای سوپ سبزیجات ندیدم بنابراین اینو اینجا می ذارم.
    من این سوپو تقریبا دو هفته یک بار برای خالی شدن سبزیجات تو یخچالم از خرید قبلی و جا دادن برای خرید بعدی درست می کنم. البت بسته به موجودی سبزیجات موادش متفاوته. این دفعه:
    5 تا کدو سبز نگینی خورد شده ، یک پیاز درشت خورد شده و کمی رب رو دو سه ساعت با آب خیلی کم پختم که حسابی له شه (با یک قرص مرغ) و ادویه و بعد که خنک شد ریختم تو میکسر. استفاده بهینه و خوشمزه از مواد. نکته این سوپ اینه که آبش خیلی کم باشه که آخرش تقریبا پوره سبزیجات رقیق بشه.

ببخشید یادم رفت اضافه کنم دو تا قاشق پلوی شب مونده برای لعاب و یه قاشق جعفری خشک هم ریختم.
    گلی 65, زینب سادات۲ و نایاب 90 این نوشته را پسندیده.
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

MARYAM.E آواتار ها
    میزان امتیاز
    127
    پسند شده
    5330
    پسند کرده
    4197

نقل قول نوشته اصلی توسط Negara
    من این سوپو تقریبا دو هفته یک بار برای خالی شدن سبزیجات تو یخچالم از خرید قبلی و جا دادن برای خرید بعدی درست می کنم. البت بسته به موجودی سبزیجات موادش متفاوته. این دفعه: ...
    نگارا جان ممنون. ایده خوبی بود. منم بعضی وقتها سبزیجات می مونه توی یخچالم کهنه میشم از این به بعد دیگه یاد گرفتم می تونم باهاشون سوپ درست کنم.
    فقط میشه لطف کنی بگی به جای کدو با چه سبزیجات دیگه ای می تونم این سوپ رو درست کنم؟
    به کسی اعتماد کن که بتواند اندوه پنهان شده در لبخندت،عشق پنهان شده در عصبانیتت و معنای حقیقی سکوتت را تشخیص دهد.

مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8134
    پسند کرده
    7504

نقل قول نوشته اصلی توسط MARYAM.E
    نقل قول نوشته اصلی توسط Negara
    من این سوپو تقریبا دو هفته یک بار برای خالی شدن سبزیجات تو یخچالم از خرید قبلی و جا دادن برای خرید بعدی درست می کنم. البت بسته به موجودی سبزیجات موادش متفاوته. این دفعه: ...
    نگارا جان ممنون. ایده خوبی بود. منم بعضی وقتها سبزیجات می مونه توی یخچالم کهنه میشم از این به بعد دیگه یاد گرفتم می تونم باهاشون سوپ درست کنم.
    فقط میشه لطف کنی بگی به جای کدو با چه سبزیجات دیگه ای می تونم این سوپ رو درست کنم؟

خواهش می کنم مریم جون با هر ترکیبی و نسبتی از کدو ، گوجه فرنگی ، گل کلم ، پیاز ، بروکلی، کرفس ، سیب زمینی و... میشه درستش کرد. من تا حالا همه جورشو امتحان کرده ام. چون میکس می شه خیلی لازم نیست تو بند نسبت سبزی های مختلف باشی برای قیافه. میکس شده اش خیلی خوشگل تر و خوش خوراک تره. می تونی برای لعاب یکی دو قاشق پلوی شب مونده هم حتی اضافه کنی یا یک قاشق آرد حل شده در آب. . کلا یه چیز ابتکاریه و همه جورش خوب میشه.
    راستی من یه کم جعفری خشک هم می ریزم بعضی وقتها.
    بهارسادات این نوشته را پسندیده.
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

MARYAM.E آواتار ها
    میزان امتیاز
    127
    پسند شده
    5330
    پسند کرده
    4197

سلام نگار جان. من امشب این سوپی رو که از شما یاد گرفته بودم درست کردم. دستت درد نکنه خوشمزه شد و خدا رو شکر مورد پسند همسرم واقع شد.

من اینجوری درست کردم:
    کدو +سیب زمینی + هویچ+ گوجه فرنگی رو پوست کنده و رنده درشت کردم و ریختم توی قابلمه. پیاز و سیر رو هم نگینی و ریز خورد کردم به بقیه مواد اضافه کردم و یه ذره آب +روغن زیتون+ فلفل قرمز + زردچوبه + ادویه + نمک + رب ریختم و گذاشتم روی حرارت ملایم بپزه و در آخرهای پخت بهش قرص عصاره مرغ و برای لعاب دار شدنش یه کم جو پرک اضافه کردم و بعد از اینکه پخت از روی حرارت برداشتم و یه کم که خنک شد ریختم توی غذا ساز و میکسش کردم.موقع میکس یه قاشق جعفری خام خورد شده که ار فریزر در آورده بودم بهش اضافه کردم. انصافاً خیلی خوشمزه شد. ممنونم.
    راستی من یه ذره فلفلشو زیاد زده بودم که طعمش تند بشه. همسرم وقتی داشت سوپ رو می خورد گفت طعمش مثل سوپ بلغور ترکیه هست. در حالیکه اصلاً توش بلغور نداشت. نمی دونم سوپ بلغور ترکیه خوردین یا نه دقیقاً نمی دونم توش چه چیزایی غیر از بلغور می ریزن ولی میکسش می کنن و طعمش هم تند میشه و قیافش هم عین همین سوپ میشه. دفعه بعد که این سوپ رو درست کردم بهش بلغور هم می زنم.
    به کسی اعتماد کن که بتواند اندوه پنهان شده در لبخندت،عشق پنهان شده در عصبانیتت و معنای حقیقی سکوتت را تشخیص دهد.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    92
    پسند کرده
    24

من یه سوپ سریع بلدم که مجلسی هم هست
    یه کم قارچ رو تو کره تفت بدین بعد شیر رو بهش اضافه کنید
    سپس جو پخته شده و هویج رنده شده رو به مواد قبلی اضافه کنید
    اگه آب مرغ یا گوشت هم دارین بهش اضافه کنید
    این سوپ پس از چند قل آمادست
    نمک و فلفل یادتون نره
    رنگ این سوپ سفیده
    بیشتر بدرد وقتی میخوره که غذای اصلی مرغ یا گوشت باشه
    خوشمزس امتحان کنید
    هواگرفته بودوباران ميباريدكودكي گفت خدايا گريه نكن.همه چيزدرست ميشه!

مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8134
    پسند کرده
    7504

نقل قول نوشته اصلی توسط MARYAM.E
    سلام نگار جان. من امشب این سوپی رو که از شما یاد گرفته بودم درست کردم. دستت درد نکنه خوشمزه شد و خدا رو شکر مورد پسند همسرم واقع شد.

http://www.mamipic.com/share-FC41_502E87EE.html

من اینجوری درست کردم:
    کدو +سیب زمینی + هویچ+ گوجه فرنگی رو پوست کنده و رنده درشت کردم و ریختم توی قابلمه. پیاز و سیر رو هم نگینی و ریز خورد کردم به بقیه مواد اضافه کردم و یه ذره آب +روغن زیتون+ فلفل قرمز + زردچوبه + ادویه + نمک + رب ریختم و گذاشتم روی حرارت ملایم بپزه و در آخرهای پخت بهش قرص عصاره مرغ و برای لعاب دار شدنش یه کم جو پرک اضافه کردم و بعد از اینکه پخت از روی حرارت برداشتم و یه کم که خنک شد ریختم توی غذا ساز و میکسش کردم.موقع میکس یه قاشق جعفری خام خورد شده که ار فریزر در آورده بودم بهش اضافه کردم. انصافاً خیلی خوشمزه شد. ممنونم.
    راستی من یه ذره فلفلشو زیاد زده بودم که طعمش تند بشه. همسرم وقتی داشت سوپ رو می خورد گفت طعمش مثل سوپ بلغور ترکیه هست. در حالیکه اصلاً توش بلغور نداشت. نمی دونم سوپ بلغور ترکیه خوردین یا نه دقیقاً نمی دونم توش چه چیزایی غیر از بلغور می ریزن ولی میکسش می کنن و طعمش هم تند میشه و قیافش هم عین همین سوپ میشه. دفعه بعد که این سوپ رو درست کردم بهش بلغور هم می زنم.

مریم جان سوپتون خیلی خوشمزه به نظر می رسه. نوش جون.
    نه من تا حالا سوپ بلغور ترکیه ای نخوره ام ولی جایی بشنوم باشه حتما تست می کنم.
    همسر من کلا عاشق سوپه... یعنی هر نوع مایع غلیظ و گرم و خوش ادویه رو دوست داره و در بند این نیست که سوپ چیه... اینه که من با خیال راحت هر چی رو دلم می خواد ترکیب می کنم و استقبال می شه. بلغور فکر خوبیه. به زوردی امتحان می کنم. امیدوارم از اختراع انواع و اقسام ترکیبها لذت ببرید.
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

صفحه 4 از 13 نخستنخست 1234567 ... آخرینآخرین