نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1129Likes

موضوع: بگيم و بخنديم و البته تجربه كسب كنيم!

نمایش نتایج: از 201 به 208 از 247
صفحه 26 از 31 نخستنخست ... 1623242526272829 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    مامان زرزر آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    260
    پسند کرده
    94
    اولین مهمونی بعد از ازدواجمون رو مثلا" خواستم خانواده خودم و شوهرم با هم باشن..از صبح مامانم و خواهرم اومدن کمکم و خواهرشوهرم که از روز قبل اومده بود....خلاصه که شروع کردیم به کار و گفتم خورشت رو اول گوشتش رو در زودپز میپزم بعد ادامه ی ماجرا و خودم هم میپزم.....خیر سرم شروع کردم وسطای کار یکی از دخترای فامیل زنگ زد به خواهرشوهرم که برن با هم پارک بزرگ شهرمون و اون قرار بود تا حدودای غروب بیان دنبالش ..من هم زیر زودپز رو زیاد کردم تا زودتر اماده شه و بهش غدا بدم ببره با خودش.....
    نتیجه اینکه زودپز نه یکبار بلکه 2بار به وضع وخیم زد بالا و در نهایت هنگام سوت زدن بنده درش رو واکردم و با قل قل کردن تمام آبگوشتش ریخت بیرون........و تازه النظافت من الایمان مجدد شروع شد...
    یکبار دیگه هم خاله شوهرم قرار بود بیاد خونمون....تریپ خانمی برداشتم و به خواهرشوهرم گفتم بیا شیرینی 2رنگ فانتزی (فکر کنم اینجا اسمش پاتایا یا همچین چیزی بود .آخه اونوقتا مامی سایت به دنیا نیومده بود هنوز)درست کنیم به جای اینکه از قنادی بخرم.....شروع کردیم و لحظه ی ورودشون همه ی سینک پر از ظرف.....خیر سرم میخواستم شیرینی داغ و تازه بدم تحویل....
    به هر حال اوردمش بیرون از فر و ربع ساعتی بعدش برای پذیرایی آوردم جلو مهمان هام.....به بدبختی و زور و فلاکت یک خوردنش و کلی تشکر کردن ولی!!! ..تا نگو خیلی سفت شده بود....حدودای 1ساعت بعدش شد عین سنگ.....و شوهر خاله شوهرم که نانوایی داشت بهم گفت: ببخشیدا من نمیدونم ولی به نظرم یک کم خمیر مایه نون بریزید توش درست شه...
    و اما بگم از سوتی شوهرم چون حرف سنگ شد: اولین جلسه بعد از نامزدی شوهرم اومد خونمون با هزار تا رودربایستی....نشست رو مبل و کنارش روی گل میز یک ظرف شیرینی بود
    به گفته خودش حسابی ضعف داشت و یک دونه از شیرینی ها رو برمیداره میزاره تو دهان تا میبینه شوره.......تازه 2زاریش میفته این هنر دست بنده با خمیر گل چینی بوده که به شکل نون برنجی در آورده بودم......ولی این یک عدد داماد تا ته شیرینی رو با مشقت میخوره ...به قول خودش میگفت هر لحظه منتظر بودم چسب چوب ها ی این خمیر کار دستم بده
    Shiva Sh, yas62, shiriin و 30 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    همه دنیا بخواد و تو بگی
    نه
    نخواد و تو بگی
    آره
    ....تمومه

malihejoon773 آواتار ها
    ملیحه
    نوشته های وبلاگ
    15
    میزان امتیاز
    497
    پسند شده
    9765
    پسند کرده
    6505
    نمیدونم این تجربه جاش اینجا هست یا نه
    تجربه ی تلخیه

تا حالا وایتکس خوردین؟
    من خوردم. وقتی 8 سالم بود به اشتباه به جای این که آب لیموست یه نصفه استکان وایتکس رو سر کشیدم. مییتونید تصورش رو بکنید.گلوم و دهنم و معدم آتیش گرفته بود. بعد از چند دقیقه که وادارم کردند لیتر لیتر شیر بنوشم بالاخره وایتکس ها رو بالا آوردم.خیلی عذاب آور بود.
    شاید باورتون نشه اما تا یک ماه بعد هرچیزی میخوردم بوی وایتکس میداد و تا سال ها بعد آبها همه برایم بوی وایتکس داشت. آب میخوردم انگار وایتکس میخوردم.

توصیه میکنم هیچوقت مواد شوینده خطرناک دم دست بچه ها قرار ندید یا براشون توضیح بدید که چیه و چقدر خطر داره
    mary524, bluesky, yassesepid و 21 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    آیا خدا برای بنده اش کافی نیست؟!

زمر 36

مامان مبین کوچولو آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    116
    پسند کرده
    331
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdieh63 نمایش پست ها
    خرابكاري*هاي من بامزه*ست چون هميشه واسه يه مهمون ثابت اين اتفاق ميفته
    منم پيش خود م ميگم لابد اونا خوش روزي نيستند
    يه روز كه جاريم خونه*مون بود ماكاروني گذاشته بودم آخراي جوش خوردنش بود كه نينيم جيش داشت! گلاب به روتون ما هم كلي معطل شديم و حسابي ماكاروني*ها خمير شد
    يه بارم هفته پيش مهمونمون بودند
    من برنج ايراني*رو كم جوش ميدم و زياد دم ميذارم اما برنج هندي*ها رو ده دقيقه ميذارم جوش بخوره
    شوهرم كه زير بار نميره اما ظاهرا روي سطل برنج هندي*هام مقداري برنج ايراني خالي كرده كه آخر كيسه بوده
    خلاصه برنج ايراني آبكش شده*ي شفته شده!!!
    خیلی جالبه .. برا منم همیشه وقتی برا خانواده شوهرم چیزی میخوام بپزم همین اتفاق میفته . خیلی دوسشون دارم ولی خیلی بد شانسن بیچاره ها.. چند وقت پیشا برا دختر جاریم کیک لیوانی درست کردم با اینکه همیشه کیکام خوب میشد اون دفعه خمیر خمیر شد خواستم ندم بهش دیدم نمیشه بچه هوس کرده بود همشو ریختم تو دیس گفتم همینجا بخور اونم نامردی نکرد همرو برد خونه مادرشوهرم تا با عموهاش بخوره .. منم که عین بدبختا تا آخر شب همش توضیح میدادم براشون... روز پدر هم تصمیم داشتم برا پدرشوهرم کیک خامه ای درست کنم از یه ماه پپیش گفته بودم بهشون اونام منتتظر بودن ببینن من چی میخوام درست کنم آخه برادرشوهرمم تو کیک پختن استاده ..با دو برابر مواد درست کردم وقتی از قابلمه خواستم برگردونم وای همش پودر شد فکر کنم روغنشو زیاد ریخته بودم اصلا قابل برش نبود دوباره یه دونه دیگه سریع درست کردم از شانس منم خامش شل شد وای میریختم رو کیک شل میشد وا میرفت با بدبختی خامه کشی کردم اخرشم نمیدونم دستم کجا به زعفرون خورده بود داشتم با شکلات شکوفه میزدم دیدم یه طرف کیک یه خط کلفت و دراز زعفرونی شده اصلا یه وضی بود همینجوری بداشتم بردم خونشون بازم کلی توضیح و توجیح تا اخر شب... بنده خداها فکر کنم تو دلشون بهم میگفتن آره تو که راست میگی ............
    bluesky, yassesepid, * الهه * و 23 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

صفورا 71 آواتار ها
    میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    2125
    پسند کرده
    1476
    اینجانب از تاریخ عضویتم تا کنون نخندیده بودم تا اینکه با این صفحه آشنا شدم وبسی خندیدم منم تقریبا از 1ماه پیش مدرک تخصصم رو از دست شوشوگرفتم باعنوان تخصص در سوزاندن غذا البته 2شب پیش هم مثلا خواستم هنر ومحبت در وکنم به مامانم گفتم شام نپز میخوام مرغ شکم پر بپزم بیارم خونتون اما چشمتون روز بد نبینه سینه سوخته ورانها نپخته بابای پیر ما وشوشووقتی غذا رو با هویجای نپختهداخل شکم مرغ خوردند تا2ساعت فقط میگفتند چای نبات
    دمپخت ماش

sadi_eh, *سایه روشن*, mary524 و 16 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

beverly آواتار ها
    دریا
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    813
    پسند کرده
    906
    خوب منم از خرابکاریم بگم که هنوز رو گازه نخندین دیگه میدونم خرابکاریه ولی چاره نداشتم من کلن از رو نمیرم الان سه روزه به شوهرم میگم بریم خرید مایحتاج منزل میپیجونه خونمون هم تا کیلومترها دور و برش مغازه ای نیست منم با بچه کوچیک تنهایی نمیتونم برم خرید بارکشی گفتم اینارو بگم نگید چه تنبله قورمه سبزی دلم خواست نه لوبیا قرمز داشتیم نه سبزی قورمه به میزان کافی منم نامردی نکردم دو سه تا مشت لوبیا سفید ریختم یکمم سبزی که داشتیم ولی خیلی کمه میدونم خلاصه که شکل همه چی هست جز قرمه سبزی جاا افتاد عکسشو میذارم دور همی بخندیم راستی یکم سبزی خورش کرفس 0نعنا جعفری) داریم نمیدونم اونم بریزم تو این شتر گاو پلنگ یا نه تا اون باشه به غر زدنای همسرش اهمیت بده
    malihejoon773, mary524, mahnooshin و 16 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    خوبی کن حتی اگر سپاست نمیگویند تو جاودانه خواهی شد

سمیرا59 آواتار ها
    میزان امتیاز
    6
    پسند شده
    2761
    پسند کرده
    1559
    پسری هوس شله زرد کرده بودمنم حس مادریم گل کرد وصد البته هنر اشپزیم برنج و پختم زعفرون و گلاب" همه چی اوکی بود ولی بوی شله زرد نمیداد چشمتون روز بد نبینه توش عرق نعنا ریحته بودم شانس اوردم شوشو نبود وگرنه سوژه یک ماهش در میومد
    hengamehh, SEVIANA, mary524 و 12 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    زیباترین لباسی که زن را میتواند بپوشاند اغوش مردیست که دوستش دارد

ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    146
    پسند شده
    4274
    پسند کرده
    5312
    کدام ماده غذایی دشمن کبد است؟

آيا مي دانيد سس مايونز به دليل ترکيب خاصي که دارد در کنفرانسهاي علمي به عنوان سم کبد معرفي مي شود

آيا مي دانيد سانديسها، نوشابه ها، بيسکويتها، کيکها و... با قندهاي مصنوعي چون ساخارين که 1000 برابر شيرين تر از قند معمولي است ساخته مي شود که دشمن کبد و کليه مي باشد!؟

آيا مي دانيد رنگ*هاي افزودني در نوشابه ها، سانديس ها، کيکها، آدامسها و ... همه سرطان زا هستند!؟

آيا مي دانيد قيمت روغن ها مايع مثل آفتابگردان اگر واقعي باشد حدود 12 الي 15 هزار تومان خواهد بود ولي الان در بازار 900 الي 800 تومان است که از يک کيلو تخم آفتابگردان ارزانتر است!؟

آيا مي دانيد بيشتر محتواي روغن هاي مايع از پارافين خوراکي که محصول پالايشگاهاي نفت است درست شده است که کلسترول خون را افزوده موجب چربي خون و... مي شود که کشنده است!؟

آيا مي دانيد در اکثر کارخانه هاي آبليموهاي صنعتي حتي يک عدد ليمو هم وارد نمي شود و آب ليمو صنعتي از (( آب کاه)) بعلاوه برخي اسانسها و جوهر نمک توليد مي شود که همين امر موجب ته نشين نشدن محتواي آب ليمو مي باشد!؟

آيا مي دانيد کره گياهي دروغي بيش نيست و با مواد پايه اي نفت و در برخي کشورها فضولات انساني توليد مي شود و موجب تشکيل پلاک اتروم در عروق کرونر قلب و بيماري هاي ايسکميک قلبي مي شود و شعار ((کره مارگارين (گياهي) دوست قلب شما)) فريب افکار عمومي*ست!؟

آيا مي دانيد مواد قندي موجود در نوشابه ها موجب پوسيدگي دندانها مي شود (دندان شکسته داخل نوشابه پس از 7 ساعت حل مي شود)!؟

آيا مي دانيد سس مايونز از همه غذاها مضرتر براي صدمه به پوست و جوش صورت است!؟

آيا مي دانيد پنير پفک اغلب پنير تلخ( پنير فاسد) و گنديده تاريخ مصرف گذشته مي باشد چسبندگي پفک براساس تحقيقات تا 7 بار مسواک هم تميز نمي شود و موجب بي اشتهايي ميشود و آمار مصرف پفک در ايران روزانه هر نفر 2 عدد مي باشد!؟

و اما چه کنيم؟

· بهترين غذا آبگوشت با گوشت گوسفند است!؟
    · بهترين روغن، روغن حيواني است!؟
    · روغن کنجد و زيتون هم بهترين روغن گياهي است!؟
    · بهترين نان نانهاي سبوس دار است مثل نان سنگک!؟
    · بهترين نوشابه سکنجبين است که ترکيب مقداري عسل سرکه و ... مي باشد!؟
    · بيش از صد نوع چاي هم اکنون در کشور ما موجود است که متناسب با مزاجها مصرف انواع آنها توصيه مي شود مثل( چاي کوهي، گل گاو زبان، سنبل الطيب، گزنه، زنجبيل، گل نسترن، پونه، بابونه، دارچين، آويشن، استخودوس، ...) همراه کمي نبات بجاي قند وشکر استفاده از خرما، ارده شيره انواع ميوه ها کشمش، توت خشک، عسل بسيار بجاست!؟

بهترين ظرف که هم کمبودهاي خون بدن را جبران کرده و هم موجب ميکروب زدائي از غذا مي شود ظرف سنگي و مسي مي باشد!؟

بهترين تنقلات آجيل هاي طبيعي هستند که به جهت طبع گرمشان بسيار مفيد مي باشند( مصرف آجيل ها جزء فرهنگ عمومي بوده است)!؟

غذاهاي خورشي سنتي، غذاهاي سرخ نشده، سبزي خوردن بويژه نعنا بجاي سالادهاي امروزي، حبوبات بخصوص نخود( اگر خيس شده و آب آن بدور ريخته شود موجب نفخ نمي شود)!؟

کليه غذاهاي طبيعي بطور تازه استفاده شود از خوردن ميوه در غير فصل آن خودداري شود!؟

· عمده ميوه در محل جغرافياي رويش طبيعي آن مفيدتر است!؟
    · پوست ميوه ها بعنوان ماسک جهت نرمي و زيبايي پوست بسيار مفيد است!؟
    · ميو ها و سبزيجات هرچه بيشتر در معرض نور خورشيد قرار بگيرند مفيدترند!؟
    · فقط سنگ نمک و پودر آن، نمک سالم و قابل استفاده هستند!؟
    · استفاده از چوب مسواک(بنام چوب اراک) بعد از خلال دندان بهترين مسواک و ضدعفوني کننده طبيعي و مالش دهنده لثه ها خواهند بود!؟

منبع :

http://www.parsine.com/fa/news/175655/%D...8%B3%D8%AA
    سالادوسبزیجات

عروس ملوس, vida_sheyda, sahar17456 و 20 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    بهشت از دست آدم رفت از اون روزی که گندم خُورد
    ببین، چی میشه اون کس که یه جو، از حَق مردم خُورد

زینب
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    607
    پسند کرده
    1284
    حدودا 12 ساله بودم که یه روز مامانم و بابام خونه نبودن ،منم جو گیر شدم به خیال خودم پلو درست کردم.یه پلوی شلی شده بود که همه اش به هم چسبیده و بود و اصلا دونه هاش قابل جداشدن نبود. من و داداشم با این حال خوردیم و تا شب بسی دل درد کشیدیم

یه بار هم کتلت درست کردم؛ وقتی توی ماهیتابه میذاشتمشون همه شون وا میرفتن اینقدر وا رفتن که من مجبور شدم همه شو توی ماهیتابه پهن کنم و تبدیل کنم به کوکو سیب زمینی!!! ولی آخرش کوکو هم نشد و اصلا به هم نچسبید و سفت نشد، ولی تا یه مدت موجبات خنده و شادی دیگران رو فراهم کرد
    mary524, Shiva Sh, sama18 و 11 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

صفحه 26 از 31 نخستنخست ... 1623242526272829 ... آخرینآخرین
  • بانک بند ناف