نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1129Likes

موضوع: بگيم و بخنديم و البته تجربه كسب كنيم!

نمایش نتایج: از 9 به 16 از 247
صفحه 2 از 31 نخستنخست 1234512 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    M-T آواتار ها
    میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    116
    پسند کرده
    101

Re: بگيم و بخنديم و البته تجربه كسب كنيم!

بله خانومي. قبلش بگم ها كسايي كه با پياز داغ ميونه خوبي دارن خوششون مياد وگرنه ....
    من معمولا تو خورشها اندازه ها رو چشمي ميريزم. حدود 250 گرم گوشت - حدود 4-3 قاشق غذا خوري پر پياز داغ- 7-8 تا دونه آلوي بخارا- رب گوجه فرنگي و نمك و فلفل به اندازه دلخواه.
    گوشت خورشي رو تفت ميديم خيلي كم نمك و زردچوبه رو بهش اضافه ميكنيم كمي كه تفت خورد رب گوجه فرنگي رو بهش اضافه ميكنيم و با رب هم كمي تفت ميخوره بعد حدود يك ليوان آب ميريزيم و ميزاريم گوشت نيم پزشه. بعد از حدود يكساعت، پيازداغها و آلو رو بهش اضافه ميكنيم ميزاريم بپزه اين خورش خيلي آبكي نيست. همه مزه اش به پيازداغ و آلوشه كه مزه ملسي بهش ميده خوب جا بيفته به روغن ميافته كمي آب داشته باشه كافيه. درست ميكنم عكسشو ميزارم.
    glabella و nazbanoo این نوشته را پسندیده.
    خدايا مرا درياب !

2. بانک بند ناف
    narges* آواتار ها
    میزان امتیاز
    57
    پسند شده
    1846
    پسند کرده
    2738

سلام دوستان

منم از يكي از خرابكاري هام كه الان يادمه بگم
    چندي پيش سوپ معمولي با هويج رنده شده و سيب زميني رنده شده و مرغ و يه كوچولو برنج درست كردم و وقتي حسابي جا افتاد خواستم جعفري كه توي فريزر داشتم توش بريزم ..... چشمتون روز بد نبينه اشتباهي سبزي پلو توش ريختم ...... كه حسابي طعم سوپ رو عوض كرد و بو و طعم سير گرفت ..... و اين رو هم بگم كه مهمون نداشتيم و براي خودمون درست كرده بودم ...... و يه ذره از اين سوپ خورده شد و بقيه اش رو ريختم بيرون
    .

glabella این نوشته را پسندیده.
    شادترين مردم لزوما" کسى که بهترين چيزها را دارد نيست
    بلکه کسى است که از چيزهايى که دارد بهترين استفاده را مى*کند

www.amamzaman-110.blogfa.com

ناظر کیفی انجمن
    sh_capr آواتار ها
    شیدا.ص
    میزان امتیاز
    28
    پسند شده
    1427
    پسند کرده
    2956

نقل قول نوشته اصلی توسط narges*
    سلام دوستان

منم از يكي از خرابكاري هام كه الان يادمه بگم
    چندي پيش سوپ معمولي با هويج رنده شده و سيب زميني رنده شده و مرغ و يه كوچولو برنج درست كردم و وقتي حسابي جا افتاد خواستم جعفري كه توي فريزر داشتم توش بريزم ..... چشمتون روز بد نبينه اشتباهي سبزي پلو توش ريختم ...... كه حسابي طعم سوپ رو عوض كرد و بو و طعم سير گرفت ..... و اين رو هم بگم كه مهمون نداشتيم و براي خودمون درست كرده بودم ...... و يه ذره از اين سوپ خورده شد و بقيه اش رو ريختم بيرون

شوخی میکنی نرگس جون !!
    یعنی این خرابکاریه ؟!!!
    آخه من اکثرا چون جعفری ندارم تو سوپهام سبزی پلو میریزم . هیچ وقت هم بد نشده و هیچ کس هم تا حالا نگفته بده . تازه نمیدونی که من علاوه بر اون همیشه دو تا حبه سیر هم تو سوپهام رنده میکنم .
    یعنی من همیشه دارم خرابکاری میکنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    قوانین فعاليت در سايت ( قوانين كاربري ) :
    http://mamisite.com/forum/misc.php?do=showrules

مدیر انجمن
    rahayi آواتار ها
    رها.ب
    میزان امتیاز
    13
    پسند شده
    1083
    پسند کرده
    298

ویترین مدال ها

بچه ها من یک بار چهارم دبستان بودم هیچ کس خونه نبود می خواستم حلوا درست کنم
    داشتم هنر نمایی میکردم که دوستم اومد خونمون
    منم اصرار اصرار که از این حلوا میدم ببری خونتون خلاصه یک قاشق حلوا ریختم تو کیسه فریزررررررررررررررررررر سوراخ شد و همه ش ریخت زمین
    دنیای مجازی اون بیرونه
    که همه تو قیافن
    دنیای واقعی اینجاست
    همه بی ریا خاکی
    کسی زخماشو نمی پوشونه
    کسی اشکاشو پاک نمی کنه
    کسی بغضش رو قورت نمیده

azy آواتار ها
    میزان امتیاز
    76
    پسند شده
    3388
    پسند کرده
    1700

یادمه اون وقتایی که راهنمایی میرفتم اومدم کوکوسیب زمینی درست کنم .میخواستم یه کم آرد بزنم بهش ولی اشتباهی پودر قند ریختم !!!!!!!!وااااااای که چقدر بد مزه شده بود

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    23
    پسند کرده
    10

من از خرابکاری خاله جونم مینویسم که از اون سرآشپزها و کدبانوهای اساسیه و به قول خودش یه وقتایی هم خرابکاری میشه دیگه ولی باید بتونی درستش کنی (چشمک)
    اینو هم بگم الان سن خاله جون من بالاست و این اتفاق حداقل مال 20 سال پیشه!
    تعریف میکرد برامون که از خاندان شوهر خاله گرامی مهمانش بودند، ایشون هم طبق معمول داشته هنر نمایی میکرده و در کنار هنرهاش یه کوکوی سبزی با مخلفات آنچنان آماده میکرده..
    یه لحظه حواسش پرت میشه و میبینیه تابه داغ نشده و مایع رو ریخته توش..، صبر میکنه میبینیه که نه فایده نداره و کوکو بر نمیگرده!
    یه خورده اینور و اونور میکنه، در نهایت همش میزنه و 2 تا تخم مرغ جانانه میزنه تنگش و کوکو تبدیل میشه به یه چیزی مثل نرگسی! یا همون غذای اشکنه ای شمالی!
    سر سفره هم همه میخورند و به به و چه چه میکنند و در نهایت کسی نمیفهمه چی قرار بوده درست بشه و چی درست شده!

خاله جون میگه خراب کاری اگر نباشه آدم لذت کارهای درست و حسابی همیشگی رو نمیدونه!
    glabella و mena این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    125
    پسند کرده
    78

اولين تجربه كيك پزي من بر مي گرده به سال دوم دبيرستان
    ---------------
    وقتي راهنمايي بودم يك آشنا داشتيم يزدي بودن... مزه كيك هاي يزدي كه خانمه درست مي كرد ...هنوز زير دندونمه... واقعا خوشمزه بود.
    ايشون هم يك روز موادش و طرز تهيه اش را برام نوشت. سالها گذشت و من يك روز اين برگه را پيدا كردم.
    اون روز كسي خونه نبود... منم مي خواستم همه رو ذوق زده كنم و بهشون يا دآوري كنم كه كدبانو هستم.
    با ذوق و شوق مواد لازم را آماده كردم و اينم بگم كه تااون روز كيك درست نكرده بودم و درست كردنش روهم نديده بودم...
    شروع كردم به قاطي كردن مواد طبق نوشته ...در آخر آرد رو هم اضافه كردم. وقتي آرد رو كاملا ريختم با تعجب ديدم كه مواد كيك خيلي شُله...
    در حاليكه من سالها تو شمال ديده بودم ...مامانم يا فاميلهام خمير نونهاشون كاملا سفته و با دست اونو حالات مي دن و تو تنور مي زارن يا تو كيك پزهاي برقي مي زارن.
    منم شروع كردم به آرد اضافه كردن .... نمي دونم نيم كيلو بود يا يك كيلو... اينقدر كه يك خمير كاملا سفت بدست آوردم...
    اون موقع ها فر نداشتيم...منم خمير رو با دستم حالت دادم و گذاشتم تو كيك پز برقي...
    خلاصه...نتيجه كارم يك عدد كلوخ كاملا گرد بود... تا سه روز تو قابلمه خيلي بزرگ تو كابينت قايم كرده بود...تا اينكه يك روز صبح كه كسي خونه نبود قاطي نون خشكا دادم به نون خشكي
    باران67, glabella و mena این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    38
    پسند کرده
    0

سلام به همه خرابکارا
    داداش من تو یه شهر دیگه دانشجو بود یه روز که اومده بود خونه مون .بهم گفت آبجی از اون کیکای همیشگی درست میکنی بخوریم منم گفتم باشه تو خونه هم هیشکی نبود اون موقعها منم مجرد بودم
    بد جنسی کردم و گفتم یه کیک بزرگ درست میکنم و دوتایی میخوریم و به هیشکی نمیدیم داداشمم گفت باشه
    خلاصه من یه کیکه بزرگ پختم و وقتی آماده شد تصمیم گرفتیم کیکو گرم بخوریم همین که برش دادم یه تیکه بزرگ انداختم تو دهنم و جیغ کشیدم چون انقدر بد مزه بود که داشتم بالا می آوردم آخه به جای شکر نمک ریخته بودم
    مامانم همیشه شکرو تو یه ظرف میریخت که ایندفعه نمک به جاش ریخته بود و من اطلاع نداشتم
    نکته1:هیچوقت نیت بد نداشته باشیم
    نکته2:وقتی دختر هستیم همیشه به مامانامون کمک کنیم تا وقتی جای بعضی چیزا عوض میشه مطلع باشیم
    باران67 و glabella این نوشته را پسندیده.

صفحه 2 از 31 نخستنخست 1234512 ... آخرینآخرین