نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree86Likes

موضوع: دمنوش سیب-سیب دارچین

نمایش نتایج: از 17 به 19 از 19
صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
    مدیر انجمن
    باران67 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    1094
    میزان امتیاز
    2317
    پسند شده
    95616
    پسند کرده
    80787

ویترین مدال ها

چایی سیب

چای سیب سرشار از پلی فنول ها است که به دلیل خواص آنتی اکسیدانی خود ، فعالیت آنزیمی بدن را کنترل می کند. ویتامین B6 موجود در چای سیب ، میزان اکسیژن رسانی به بافتهای مختلف بدن را افزایش می دهد و با تقویت سیستم ایمنی بدن به بهبود عملکرد گلبولهای سفید خون کمک میکند.
    کورستین موجود در چای سیب نوعی فلانویید است که از سلولهای مغز در برابر رادیکال های آزاد محافظت کرده و به همین دلیل تاثیر به سزایی در پیشگیری از الزایمر دارد
    فلانویید های موجود در دم کرده سیب ، بسیاری از عوارض مرتبط با یائسگی را در زنان کاهش داده و با افزایش تراکم استخوانها از پوکی آنها پیشگیری میکند.
    پکتین موجود در چای سیب ، به کاهش کلسترول خون کمک کرده و تری گلیسیرید و میزان قند خون را تنظیم می کند.
    کاهش احتمالی ابتلا به انواع سرطان از دیگر خواصی است که به این نوشیدنی نسبت داده میشود . ضمن انکه گنجاندن دم کرده سیب در برنامه غذایی ، به میزان قابل توجهی باعث کاهش وزن می شود
    خواص سم زدایی چای سیب ، آن را به نوشیدنی طبیعی و مفید برای از بین بردن عفونتها و ویروس ها در بدن ، تبدیل کرده است
    سیب دارای ویتامین ها ، آنزیم ها و املاح مفیدی است که به عنوان تقویت کننده اعصاب و قلب شهرت دارند و از همین رو نوشیدن چای سیب ، قبل از خواب باعث خوابی خوش و آرام میشود.

طرز تهیه:

دقیقا به شیوه ای که برای چایی به کار کردم،چایی سیب رو آماده کردم.

بهتره از سیب زرد و یا سبز استفاده کنین.
    در واقع سیب قرمز رو من خیلی پیشنهاد نمیکنم.
    من از سیب زرد با مزه ی ترش استفاده کردم

طرز تهیه ی چایی به

لذت نوشیدن این چایی معطر،پر خاصیت و ارامش بخش رو از دست ندین
    منا ., *شمیم*, sara chef و 12 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

مدیر انجمن
    باران67 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    1094
    میزان امتیاز
    2317
    پسند شده
    95616
    پسند کرده
    80787

ویترین مدال ها

دمنوش سیب و دارچین

مواد اولیه : برای 2 نفر
    سیب (زرد یا قرمز) 1 عدد
    چوب دارچین یک تکه
    آب جوش 3 الی 4 فنجان

طبیعت : گرم
    دمنوش سیب و دارچین به خاطر رایحه ی دلنشینی که دارد بسیار آرامش بخش و برای رفع خستگی مناسب است و البته شما در یک فنجان از این دمنوش ، تمامی خواص سیب و دارچین را خواهید داشت .
    دارچین ماده ای است خوشبو که بسیاری انرا یکی از رموز جوانی دانسته اند . دارچین بدن را گرم نگه میدارد و قوای جسمانی را بیشتر می سازد و در سلامتی اثر مثبتی می گذارد ،بهترین دارو برای درهای عضلانی است و در برخی موارد به عنوان تب بر نیز مورد استفاده قرار می گیرد . در مواقعی که بدن دارای ضعف است ویا سرما خورده اید نوشیدن دمنوش سیب و دارچین می تواند برای شما بسیار مفید باشد .چای دارچین نیز میتواند بر روی سیستم گوارش اثر مثبتی داشته باشد و خاصیت ارامش بخشی دارد به گونه ای که درد و نفخ معده و اسهال را بهبود می بخشد .در واقع دمنوش دارچین می تواند مثل یک مسکن و ضد درد عمل می کند .
    دمنوش سیب و دارچین ، قند و کلسترول خون را کنترل کرده و خواص بیشمار سیب بر روی دستگاه عصبی انسان اثر مثبت می گذارد همانطور که رایحه ی خوش و مزه ی شیرین سیب بسیار دلنشین است و حاوی انواع ویتامین های گروه ب و منیزیم و فسفر می باشد .
    برای درست کردن دمنوش سیب و دارچین ، می توانید از دم کرده ی پوست سیب که با اندکی عسل شیرین شده باشدبه همراه دارچین استفاده نمایید .

طرز تهیه:
    سیب را به چهار قسمت تقسیم نموده و دانه های ان را خارج کرده و به همراه پوست سیب و یک تکه چوب دارچین در داخل قوری انداخته و به ان آب می افزاییم و لازم است که حدود 30 دقیقه یا بیشتر دم بکشد تا سیب کاملا پخته شود .
    اگر دمنوش سیب و دارچین را با پوست سیب درست کنید مدت زمان اماده شدن ان کوتاه تر می گردد .

-میتونین این دمنوش رو با عسل و یا نبات میل بفرمایین.

نوش جان

*شمیم*, pink girl, kurosh1 و 11 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    khanoom pasand آواتار ها
    دلبر....
    میزان امتیاز
    36
    پسند شده
    1434
    پسند کرده
    1702
    سلام دوستان گلم
    اینم از دمنوش سیب و دارچین پر از خواص.........
    بسایر ارامبخش . کلسترول بد خون را کنترل میکند.مفید برای سرما خوردگی.............
    یک عدد سیب زرد و یک عدد سیب قرمز را ریز کردم با یک چوب دارچین با یک تیکه نبات با دو لیوان اب به مدت ده تا یک ربع دم کردم.................بسیار خوشمزه
    دوستان ببخشید کیفیت عکس خوب نیست.......
    نام: دمنوش سیب و دارچین (2).jpg نمایش: 49 اندازه: 103.7 کیلو بایت
    خورشت کرفس

باران67, m1361 و hana67 این نوشته را پسندیده.
    نگران فردا نباش...........
    خدا از قبل انجاست..........

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
  • کلمات کلیدی این موضوع