نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree3794Likes

موضوع: کلوچه های غذایی

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 708
صفحه 1 از 89 123411 ... آخرینآخرین
    ناظر کیفی انجمن
    دخترک آواتار ها
    ساره.ر
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    1960
    پسند کرده
    534

کلوچه های غذایی

اینم مشق من.
    خیلی خوشمزه بود، به به!

sama18, mitra40, پرپرک و 8 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

2. بانک بند ناف
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    49
    پسند کرده
    0

Re: کلوچه های غذایی

نجما خانومی سلام
    یک سوال : خمیر نون باگت را باید آماده گرفت از نون باگت فروشی ها؟ برای 10 عدد سوسیس چه مقدار خمیر لازمه؟
    ببخشید 2 تا سوال شد :s3:
    نقل قول نوشته اصلی توسط Maryam53
    matilda جان سلام
    ببخشید که من جواب دادم خمیر نونباگت رو از نون فانتزی فروشی ها بای بخری . برای 10تا سوسیس هم نیم کیلوخمیر کافیه.( البته سوسیس بلند)
    نقل قول نوشته اصلی توسط playful
    سلام دوستاي بسيار خوبم
    ماتيلدا جون بنظر من اگه ازخمير جادوئي دريا استفاده كني خيلي بهتره ، خيلي خوشمزه و ترد و زودهضمه...و كاركردن با اون موقع پيچيدن و شكل دادن راحته...... من خميرهاينان باگت و ..... معده ام رو اذيت مي كنه..... :43:
    دنیابانو این نوشته را پسندیده.
    http://khoshaborang.blogfa.com/ سفره رنگین کمان

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    15
    پسند کرده
    0

تشكر

matilda نوشته است

راستش من یکبار خمیر جادویی دریاجون درست کردم ولی نتونستم خوب درش بیارم همش می چسبید بهش آرد اضافه کردم بازم نشد خلاصه راهی سطل اشغال شد
    بازیگوش جان میشه دقیقا مقدار مواد رو برام بگی؟
    چراكه نه ماتيلدا جونم ... من تقريبا" اين خمير رو هفته اي 3 تا 4 بار درست مي كنم هم به عنوان خمير غذائي هم بعنوان خمير كلوچه و شيريني...
    من يك استكان ماست شيرين رو خوب مي زنم...بعد كره 100 گرمي رو از نصف بيشتر ( حدود 60 گرم) مي برم براي چند ثانيه كره رو مي زارم تو ماكروفر كه فقط آب بشه بعد ماست رو اضافه مي كنم و خوب بهم مي زنم و اما بعدش.... يك ليوان و نيم آرد ( از نون فانتزي مي خرم خيلي كيفيتش خوبه) رو 2 بار الك مي كنم حالا يك قاشق چايخوري سر صاف بيكين پودر و نصف قاشق چايخوري نمك و 3 قاشق چايخوري پر شكر رو به آرد اضافه مي كنم و خوب مخلوطش مي كنم حالا اين مواد خشك رو به ماست و كره اضافه مي كنم اولش خيلي خمير بدي به نظر مياد اما وقتي مخلوط مي شه (*من اول با چنگال قاطي كنم و بعدش با دست) خوب و نرم مي شه حالا روشو بپوش بزار بمونه من از 15 دقيقه گذاشتم تا بعد چند بار تجربه به اين نتيجه رسيدم كه نيم ساعت بمونه خيلي بهتره..راستي اگه خواستي باهاش كلوچه درست كني مقدار نمك رو كمتر و شكر رو زيادتر كن من خمير رو براي كلوچه باز مي كنم بعد قالب مي زنم و توش گردو پودرشده با قند و هل مي ريزم و دوباره قالب خمير بعدي رو مي زارم روش و كمي فشارش مي دم تا لبه هاش بههم بچسبه بعد هم روشو زرده تخم مرغ و زعفرون مي زنم و كمي كنجد مي پاشم...فوق العاده مي شه اما حيف كه از كلوچه هام عكس ندارم :oops:
    اميدوارم تونسته باشم كمكت كنم

نقل قول نوشته اصلی توسط ارديبهشت
    راستي كد بانوي هنرمند ميشه اين دستور رو تو ماكروفر درست كرد ؟ اگه ميشه ممنون ميشم بگي چه طوري؟ :72:
    سلام ماتيلدا و ارديبهشت جونم :72:
    منو شرمنده و خجالت زده مي كنيد :s28: ارديبهشت جونم من تا حالا از ماكروفر براي تهيه غذا ،*كيك و شيريني استفاده نكردم و فقط براي چيپس پنير و لازانيا و پيازداغ و گرم كردن غذا استفاده كردم به همين دليل دقيق نمي دونم اما شنيدم بعضي از ماكروفرهاي جديد سيستم كانوكشن داره كه مثل فر عمل مي كنه..........

بازم مرسي از اين همه لطفي كه نسبت به اين بازيگوش داريد....دوستتون دارم هزارتا :nini: :243:
    shadmehr این نوشته را پسندیده.

مدیر انجمن
    rahayi آواتار ها
    رها.ب
    میزان امتیاز
    13
    پسند شده
    1083
    پسند کرده
    298

ویترین مدال ها

:dash: :54:
    پس چرا خمير من خوب نشدددددددددددددددددد :ah:
    بچه ها خمير من خيلي خوب بود ولي بعد از پخت توش يه کم خام بود من تو آون پختيدم اول با درجه ي 200 گرمش کردم و 15 دقيقه گذاشتم بپزه بعد با چنگال يه کم از گوشه ش کندم ديدم هنوز خامه دوباره 15 دقيقه ي ديگه پختم بازم خام بود 15 دقيقه هم با درجه ي 180 گذاشتم بازم توش خام بود 15 دقيقه ديگه هم گذاشتم با اينکه روش شده بود توش بازم خام بود وقتي هم درآوردمش زيرش سوخته بود و سفت شده بود ولي توش بازم خام بود.... :3: :101:
    من دچار افسردگي حاد شدم
    اين هم عکسش قبل از پخت

دنیای مجازی اون بیرونه
    که همه تو قیافن
    دنیای واقعی اینجاست
    همه بی ریا خاکی
    کسی زخماشو نمی پوشونه
    کسی اشکاشو پاک نمی کنه
    کسی بغضش رو قورت نمیده

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    273
    پسند کرده
    0

اینم تکلیف شب من! خیلی خوشمزه و راحت بود و البته خمیر فوق العاده خوبی داشت به نظرم این خمیر برای پیتزا هم می تونه خیلی مناسب باشه :

زینب سادات۲ این نوشته را پسندیده.
    هرگز زانو نخواهم زد حتی اگر سقف آسمان کوتاه تر از قامتم شود...

www.khatoonodowle.persianblog.ir

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    15
    پسند کرده
    0

سلام Rahayi جونم :72:

اصلا"*ناراحت نباش همونطور كه گفتي خميرت خيلي خوب شده بود پس مهمترين گام رو درست برداشتي :25: فقط ممكنه هنوز درجه فر و حرارت اون دستت نيومده :43: مثلا"*براي پيتزا ساده ( خمير رو كامل تو سيني پهن مي شه و ....) پيتزا من 15 دقيقه حرارت زير فر و 3 دقيقه هم گريل لازم داره اما براي كلوچه هاي غذائي يا گل هاي سوسيسي چون خمير كمي كلفت تره زمان بيشتري لازم داره راستي من هميشه بعد از درست كردن كلوچه هاي غذائي و كلوچه هاي شيريني روي اونها رو قبل از تو فر بزارم كمي با چنگال يا نوك چاقو سوراخ سوارخ مي كنم حتي وقتي تو سيني فر كاملا"*پهنش مي كنم چنگا چنگالش مي كنم شايد به همين دليل خوب پخته مي شه...البته من خيلي تازه كار و بي هنرم اما با اين خمير زياد سرو كار دارم :36::

راستي هما جونم يه سئوال روي خميرتو سفيده تخم مرغ زدي يا زرده :oops: من هميشه زرده زده شده با زعفرون مي زنم چون مال شما هم خيلي خوشرنگ شده :s3:
    دوستتون دارم هزارتا :72:

homa2 نوشته:
    playful جونم
    مرسی من زرده تخم مرغ زدم.

Mami Roham آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    282
    پسند کرده
    88

نقل قول نوشته اصلی توسط bita
    مامی رهام گل سلام خواستم ببینم اون کلوچه های خوشمزه اتونرو با فر درست کردی؟اگر بله میشه درجه اش رو بگی گلم؟
    اینم برای بیتا جون گل
    مواد لازم
    كره ......................................... 50 گرم
    سينه مرغ ................................. 500 گرم
    قارچ ........................................ 200 گرم
    پنير پيتزا رنده شده ........................ 100 گرم
    سير رنده شده ............................ 1 حبه
    زرده تخم مرغ ............................. يك عدد
    نمك ، فلفل ،كنجد
    سينه مرغ خرد شده را همراه با سير تفت ميدهيم + قارچ وميگذاريم تا كاملا" بپزد ( آب اضافه نميكنيم )و آب آن به خورد مرغ برود بعد ميگذاريم تا خنك شود + جعفري خرد شده + پنير پيتزا
    از خمير به اندازه نارنگي برداشته و به شكلي دايره باز ميكنيم ، مواد داخل آنرا وسط خمير ريخته وبه شكل قطاب ميبنديم واطراف خمير را با دست شكل ميدهيم .
    روي آنرا زرده تخم مرغ ماليده وكنجد يا سياهدانه ميپاشيم . در فر ازقبل گرم شده با حرارت 180 درجه ميپزيم .
    maman_mahya این نوشته را پسندیده.
    MARYAM

میزان امتیاز
    24
    پسند شده
    194
    پسند کرده
    0

مامي رهام عزيز براي اين كلوچه فرمودين خمير نون بربري بگيريم؟؟
    يا خمير نون فانتزي؟؟؟ يا بگت؟//

يا همين خمير جادويي رو درست كنيم؟؟؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mami Roham
    فرقی نمیکنه من یه بار با خمیر بربری ویه بار هم با خمیر باگت درست کردم هر دوبار خیلی خوب شده بود.
    خواهي كه سخت و سست جهان بر تو بگذرد
    بگذر ز عهد سست و سخنهاي سخت خويش

صفحه 1 از 89 123411 ... آخرینآخرین