نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree3794Likes

موضوع: کلوچه های غذایی

نمایش نتایج: از 657 به 664 از 708
صفحه 83 از 89 نخستنخست ... 7380818283848586 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    kimiya 7 آواتار ها
    میزان امتیاز
    416
    پسند شده
    3922
    پسند کرده
    4136
    سلام
    پیراشکی گوشت من شکل ماهی تپل و مپل ناز نازی

البته اول توضیح بدم که شرمنده تزیین نداره ،من همسرم شیفت بودند منم تصمیم گرفتم یه پیراشکی خوشگل درست کنم ،داشتم ماهی را درست میکردم اخرهای کارم بود که مادر همسرم اومدند خونم،خلاصه ماهیرا دیدند وکلی ذوقش را کردند ،منم دیگه روی خمیر زرده تخم مرغ زدم و رفت توفر تا نیم ساعت ،بعد که از فر اوردم بیرون دیگه همسرم هم اومده بودندو کلی تعریف کردند ، ،حالا به نظرتون باید چه میکردیم ماهی پیراشکی را ،

خلاصه اینکه با کلی اصرار مادر همسرم را راضی کردم پیراشکی خوشگلم را ببرند ،و خودمون پیراشکی ساده ها را خوردیم ،البته اینم بگم اصلا ناراحت نشدم کلی هم خوشحال شدم ،
    برای همین دیگه روم نشد جلو مادر همسر عکس بگیرم ،این عکسم وسط تزیین کردن یواشکی گرفتم ،

خمیر پیراشکی ،
    یک قاشق مایه خمیر و یک قاشق غذاخوری شکر را داخل یه لیوان شیر ولرم گذاشتم تا مایه خمیر فعال بشه ،دونیم پیمانه ارد را داخل ظرف ریختم ،وسط ارد را گود کردم و چها رقاشق غذاخوری روغن مایع و یه دونه تخم مرغ و مایه خمیر را مخلوط کردم وورز میدم و اجازه میدم یک ساعت و نیم استراحت کنه،

مواد پیراشکی هم پیاز ،گوشت چرخ کرده ،فلفل دلمه ای ،قارچ های دوست داشتنی و خوشمزه ، یه کوچولو ذرت و نخود فرنگی و پنیر خوشمزززز
    نام: IMG-20150828-WA0001.jpg نمایش: 873 اندازه: 37.2 کیلو بایت

نام: 20151026_200000(1).jpg نمایش: 896 اندازه: 68.4 کیلو بایت

فایل پیوست 198148
    تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده   
    ؟؟؟؟

ویرایش توسط kimiya 7 : ۱۳۹۴/۰۸/۰۸ در ساعت ۰۲:۳۹ بعد از ظهر
    بااااااارن, najmehkhatoon, __baran___ و 28 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

elikhanoomi آواتار ها
    کالاهای من
    5
    میزان امتیاز
    152
    پسند شده
    4166
    پسند کرده
    3052
    مافین کوکو سبزی

مواد لازم برای خمیر :

آرد ۵۰۰ گرم

خمیر مایه یک قاشق غذا خوری سر پر

آب ولرم نصف استکان

شکر یک قاشق غذا خوری

تخم مرغ یک عدد کامل ویک سفیده تخم مرغ

شیر ۱۲۵ سی سی ویا نصف لیوان

روغن مایع ۱۲۵ سی سی ویا نصف لیوان

نمک یک قاشق چای خوری

طرز تهیه خمیر مافین:

مایه خمیر و شکر را خوب مخلوط می کنیم وبعد با آب ولرم مخلوط می کنیم وروی اون را می پو شانیم وبه مدت ده دقیقه در جایی نسبتا گرم قرار می دهیم.تا حجم آن دوبرابر شود .اگه حجم دو برابر نشد علامت اینه که یا مخمر فاسد شده ویا اینکه حرارت اب مناسب نبوده است .

آرد ونمک را مخلوط کرده وتخم مرغ وشیر وروغن وهمینطور مایه خمیر فعال شده را به آن اضافه کرده وخوب مخلوط می کنیم تا یک دست شود وبعد به مدت ۵ دقیقه خوب ورز می دهیم .

روی خمیر را با با سلفون می پوشانیم .ودر جای نسبتا گرم می گذاریم تا ور بیاید .(حدودا یک ساعت طول می کشد ویک نکته مهم دیگر این است خمیر باید در ظرف بزرگ گذاشته بشه تا جا برای افزایش حجم داشته باشه )بعد از ور اومدن حدودا حجم خمیر دوبرابر می شه .

������مواد لازم برای کوکوسبزی هم

نیم کیلو سبزی کوکویی (تره- کمی جعفری و کمی اسفناج)
    1 عدد سیب زمینی نگینی خرد شده و سرخ شده .

1 عدد پیاز و 2 حبه سیر رنده شده

سه قاشق غذاخوری زرشک

دو قاشق غذاخوری پودر نان باگت

دو عدد تخم مرغ

نمک و فلفل و زردچوبه

تمام مواد کو کو سبزی رو با هم مخلوط میکنیم و کنار میذاریم . ( تخم مرغ فقط حالت چسبندگی بهش میده اگه بخوایم جدا تو روغن مثل کوکو سرخش کنیم باید دو تا دیگه هم بهش تخم مرغ اضافه کنیم)

خمیر رو به 12 قسمت تقسیم کرده و هر قسمت رو به شکل گرد باز کرده و یه قاشق پر از مواد کوکو وسطش میذاریم و لبه های خمیر رو به طرف بالا جمع میکنیم .

بعد تو قالب مافین میذاریم و یا اینکه تو سینی میچینیم ( ولی تو قالب خوشگلتره ) روشو زرده ی تخم مرغ زده و کنجد میپاشیم .

بعد داخل فر با حرارت 180 درجه سانتیگراد و به مدت 20 تا 25 دقیقه قرار میدیم تا بپزه .

در ضمن میتونیم توش از پنیر پیتزا و گردوی خرد شده هم استفاده کنیم که یقینا طعمش رو عالی و بی نظیر میکنه .

http://mamisite.com/forum/t251
    -146.html#post139582

ELAHE_ABAN, mehr banoo, zakizadeh و 5 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    ?

elikhanoomi آواتار ها
    کالاهای من
    5
    میزان امتیاز
    152
    پسند شده
    4166
    پسند کرده
    3052
    پیراشکی فلفل

خمیرمواد لازم:
    آرد سفید .......................................... یک و یک چهارم پیمانه بکینگ پودر ........................................ نصف ق غ خمیر مایه .......................................... نصف ق غ ماست ................................................ یک چهارم پیمانه شیر .................................................. . یک چهارم پیمانه روغن مایع .......................................... یک هشتم پیمانه نمک ................................................. یک چهارم ق چ شکر .................................................. . یک و نیم ق غ
    طرز تهیه:

ماست، شیر و روغن رو با هم مخلوط کنید. خمیر مایه و شکر رو بپاشید روی مخلوط ماست. بعد از ٢ دقیقه آرد، بکینگ پودر و نمک رو با هم مخلوط کنید و الک کنید روی بقیه مواد. با دست به مدت تقریباً ١٠ دقیقه خوب ورز بدین تا خمیر یه دستی درست بشه. ممکنه یه کم چسبنده باشه ولی آرد بیشتری اضافه نکنید تا لطافتش رو از دست نده. روی خمیر رو بپوشونید و بذارید به مدت تقریباً یک ساعت یا تا وقتی که حجمش دو برابر شد استراحت کنه.مواد میانی

مواد لازم:
    فلفل سبز (تند نباشد) ................ ۶ عددگوشت چرخ کرده ....................... ١۵٠ گرم قارچ ....................................... ١٠٠ گرم پیاز ........................................ ١ عددجعفری خرد شده ..................... ١ ق غ گشنیز خرد شده ...................... ١ ق غ پنیر پیتزا .................................. یک سوم پیمانه نمک و ادویه دلخواه ...................
    طرز تهیه:
    پیاز رو ریز خرد کنید و تو کمی روغن تفت بدید. گوشت چرخ کرده رو بهش اضافه کنید. وقتی تفت داده شد، قارچ های خرد شده رو بهش اضافه کنید. حرارت رو زیاد کنید و تند تند هم بزنید تا آبش کشیده شه.نمک و ادویه های دلخواه رو اضافه کنید. (ادویه دلخواه میتونه زردچوبه، فلفل سیاه، پودر زنجبیل، پودر تخم گشنیز، پاپریکا، اورگانو، آویشن و ... باشه) در نهایت جعفری و گشنیز
    رو هم اضافه کنید و مایه رو از روی حرارت بردارید. وقت مایه کمی خنک شد پنیر رو هم به مایه اضافه کنید.برای این کار از فلفل های سبزی که بزرگتر از فلفل های معمولی هستن و طعمشون هم تند نیست، استفاده می کنیم.فلفل ها رو چاک بدید و هسته هاش رو خارج کنید.از مایه گوشتی هر چقدر که جا میشه بریزید تو فلفل و به اصطلاح فلفل رو با این مایه پر کنید.از خمیر گلوله کوچیکی بردارید و اون رو به شکل طناب دربیارید.یه سر طناب رو به نوک فلفل پر شده بچسبونید...... و شروع کنید به پیچوندن دور فلفل تا برسید به سرش.اگه فلفل ساقه داره، ساقه ش رو بیرون از خمیر نگه دارید تا شکل بهتری پیدا کنه. لازم نیس خیلی محکم بپیچید. یه مقدار فلفل از لابلای خمیر هم پیدا بشه ایرادی نداره چون خمیر پف می کنه و فضای خالی رو می پوشونه. تازه حتی اگه دوس داشتین میتونید شل تر هم بپیچید، اون هم یه مدلیه! روی خمیر رو با کمی زرده تخم مرغ و شیر برس کنید و کمی هم کنجد بپاشید.فر رو با حرارت ١۶٠ درجه گرم کنید. پیراشکی ها رو بذارید تو فر و به مدت تقریباً نیم ساعت بپزید

نام: photo_2015-11-02_20-45-23.jpg نمایش: 823 اندازه: 97.2 کیلو بایتنام: photo_2015-11-02_20-45-31.jpg نمایش: 822 اندازه: 88.2 کیلو بایتنام: photo_2015-11-02_20-48-10.jpg نمایش: 829 اندازه: 98.0 کیلو بایت
    -146.html#post139582

باران67, m1361, kimiya 7 و 3 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    ?

elikhanoomi آواتار ها
    کالاهای من
    5
    میزان امتیاز
    152
    پسند شده
    4166
    پسند کرده
    3052
    پیراشکی گوشت به شکل ماهی

مواد لازم:

مواد داخلی پیراشکی:

ماست غلیظ 1پیمانه گوشت چرخکرده ، مرغ پخته

جوش شیرین 1ق چایخوری پیاز

بیکینگ پودر: 2 ق مرباخوری فلفل دلمه ای نگینی

تخم مرغ: 2 تا هویج نگینی

شکر: 2 ق سوپخوری ذرت

روغن مایع یا کره آب کرده: 3 ق سوپخوری رب گوجه

آرد: 3 تا 4 پیمانه قارچ نگینی

نمک: نصف ق چایخوری نمک، فلفل، زرچوبه، آویشن

طرز پخت:

اول از همه آرد و نمک رو مخلوط و دو سه بار الک کرده تا سبک بشه.بعد جوش شیرین و بیکینگ پودر رو توی ماست ریختم (توجه کنین که ظرفتون جا دار باشه که وقتی ماست پف می کنه سرریز نشه) و مخلوط کرده و کنار گذاشته

تخم مرغ و شکر و روغن رو با همزن خوب زده..

میشه هم با همزن دستی هم زد...بعد مخلوط ماست رو که خوب کف کرده به این مخلوط اضافه کردم

حالا آرد رو کم کم به مایه اضافه می کنم

و با قاشق چوبی یا پره های خمیرگیر همزن مواد رو مخلوط می کنیم

تا جایی آرد رو می ریزیم که خمیر به دست نچسبه..بعد توی کیسه فریزر یکی دو ساعتی بهش استراحت می دیم

تو این فاصله فیلینگ پیراشکی رو آماده می کنیم. شما از هر موادی می تونین استفاده کنین .من هم گوشتی و هم مرغی درست کردم. .. مثه سس ماکارونی دیگه، پیاز و گوشت (یا مرغ پخته ریش شده) رو با بقیه مواد تفت دادم...

فقط دقت کنین که برای پیتزا و پیراشکی، کالزونه، لازانیا و ... (کلا غذاهای خمیری) مواد داخلی تون چرب و پر روغن نباشه..این خیلی مهمه

فر رو روی 200 درجه سانتی گراد روشن کردم...یه کاسه آب هم میشه کف فر بذارین

نام: photo_2015-11-02_20-50-32.jpg نمایش: 896 اندازه: 19.8 کیلو بایتنام: photo_2015-11-02_20-50-37.jpg نمایش: 891 اندازه: 20.6 کیلو بایتنام: photo_2015-11-02_20-50-41.jpg نمایش: 883 اندازه: 12.6 کیلو بایتنام: photo_2015-11-02_20-50-47.jpg نمایش: 889 اندازه: 13.9 کیلو بایت
    -146.html#post139582

باران67, zakizadeh, m1361 و 9 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    ?

ماهپاره آواتار ها
    میزان امتیاز
    48
    پسند شده
    558
    پسند کرده
    368
    دونات های گوشتی

خمیر معرکه درست کردم چونه کردم هر چونه را به شکل مستطیل های باریک باز کردم و مواد گوشتی روش ریختم و لبه ها رو به هم اوردم و دوسر مستطیل به هم چسبوندم در روغن داغ سرخ کردم

باران67, افسونی, pegah 61 و 22 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

shehin آواتار ها
    میزان امتیاز
    284
    پسند شده
    2106
    پسند کرده
    1270
    اینم کلوچه غذایی با خمیر معرکه (خميرفوقوالعاده ) مواد داخلش پیاز سرخ شده گوشت چرخ شده وفلفل دلمه ای وقارچ تفت داده شده پنیر موزاریلا ونمک فلفل وپودر سیر وجعفری خرد شده خمیر رو پهن کردم و قالب گرد زدم ومواد تفت داده شده رو داخلش گذاشتم وخمیر رو بستم وباکاتر فنری روی خمیر گل زدم و رومال زرده تخم مرغ و1 ق چ شی و 1 قم شکر رو مخلوط کردم وروش رو مال زدم و داخل فراز قبل گرم شده طبقه وسط درجه 200 درجه بمدت 25 دقیقه نام: IMG_20150917_211021-1.jpg نمایش: 765 اندازه: 104.7 کیلو بایت
    موساکا

m1361, باران67, emetis و 10 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

مامی سجاد آواتار ها
    میزان امتیاز
    61
    پسند شده
    4363
    پسند کرده
    6646
    سلام.هرکی هرچی درست کنه منم درست میکنم دیشب باخمیرمعرکه وهرچی تویخچال داشتم کلوچه غذایی درست کردم نصفش بامرغ نصفش باگوشت چرخ کرده .باپیازگوجه قارچ فلفل دلمه سرخ کردم چون اولین باربودباخمیرکارمیکردم اولش سختم بودچطوربپیچمش.ولی بعدش دوتامثل گیس بزرگ درست کردم زرده وسیاه دونه کنجدروش زدم برا برادرشوهرم بردم یادم رفت عکس بگیرم ازاونایی که اول درست کردم عکس دارم .راستی من خمیرم رونازک بازمیکردم .ولی بعضی کارای دوستان مثل نون باگت توش پوک بود.اگه من خمیرم ضخیم تربوداونم پوک میشدیانه چون من کلامشکل پف کردن وپوک شدن کیک رودارم نام: Photo0698.jpg نمایش: 733 اندازه: 106.9 کیلو بایت
    zakizadeh, ELAHE_ABAN, کوئین و 6 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    35
    پسند شده
    588
    پسند کرده
    2669
    پیراشکی گوشت با خمیر معرکه خیلی خوشمزه شد
    شکلش زیاد شبیه عکسی که دیده بودم نشد
    نام: 20151108_214312.jpg نمایش: 708 اندازه: 106.9 کیلو بایت
    m1361, z.rezaei, افسونی و 8 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

صفحه 83 از 89 نخستنخست ... 7380818283848586 ... آخرینآخرین
  • بانک بند ناف