نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree3796Likes

موضوع: کلوچه های غذایی

نمایش نتایج: از 25 به 32 از 708
صفحه 4 از 89 نخستنخست 123456714 ... آخرینآخرین
    ناظر کیفی انجمن
    sh_capr آواتار ها
    شیدا.ص
    میزان امتیاز
    28
    پسند شده
    1427
    پسند کرده
    2956

Re: كلوچــــه هاي غــــــذائي

این هم کلوچه های من

یعنی فکر کنم امروز همه جا رو پر کردم با این عکسا . خوب ذوق دارم دیگه . این خمیر جادویی دریا جون واقعا جادوییه ...

مامان حدیثه این نوشته را پسندیده.
    قوانین فعاليت در سايت ( قوانين كاربري ) :
    http://mamisite.com/forum/misc.php?do=showrules

2. بانک بند ناف
    مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    613
    پسند کرده
    0

ویترین مدال ها

نجما جون چند وقت پیش یادمه یکی از بچه ها گفته بود که دستور داخل جعبه و روی جعبه خمیر هانیکو فرق میکنه و شما هم جواب داده بودی که نه..فرقی نداره و جفتش یکیه...من امروز یه بسته از همینها خریدم..روی جعبه نوشته بود 4/1 پیمانه روغن مایع و یک لیوان آب ولرم....ولی توی بروشور جعبه نوشته بود 4/2 !! پیمانه آب و 4/1 روغن....4/2 یعنی نصف در حالی که روی جعبه یک پیمانه است!!! حالا کدوم درسته؟؟ ممنون میشم جواب بدی..
    نقل قول نوشته اصلی توسط najma
    ستاره جون من 1 پیمانه آب اضافه می کنم و 4/1 روغن .تاجایی که حوصله داشته باشم خمیر آماده شده رو می کوبم رو ی میز،یعنی ازبالا خمیر رو روی میز می کوبی و باز بلند می کنی و ...حسنش به اینه که یکنوع تخلیه هیجان هم هست:دی .بعد روی طرف رو با نایلون می پوشونم و بهشاستراخت می دم 1-2 ساعت که استراحت کنه خمیر سبک و لطیفی خواهیداشت

خداوند بزرگترین هدایا را به بندگان خود داده است.قدرت انتخاب و تعیین کردار خویش.

عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    Mom of 1 Son آواتار ها
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    853
    پسند کرده
    102

کلوچه فومنی با دستور بازیگوش جون و خمیر جادویی،

ممنون بازیگوش جون با این یده جالب و خوشمزه

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    176
    پسند کرده
    0

پیراشکی مرغ و فارچ

مواد لازم برای تهیه خمیر
    ماالشعیر با طعم دلخواه: 1 پیمانه
    آرد: به میزان لازم
    تخم مرغ : یک عدد
    بکینگ پودر: 2 قاشق غذاخوری
    روغن مایع یا زیتون : 2/1 پیمانه
    شوید خشک: به میزان دلخواه

تخم مرغ و روغن و شوید را با چنگال مخلوط کرده و ماالشعیر را اضافه می کنیم. آرام آن را هم زده تا مواد به خورد هم بروند. حالا بکینگ پودر و آرد را هم اضافه کرده تا خمیر نرم و لطیفی بدست آید. 15 دقیقه به خمیر استراحت داده بعد با وردنه خمیر را باز کرده و دایره هایی به قطر 12 سانت از آن جدا میکنیم. مواد داخلی را درون آن گداشته و خمیر را می پیچیم. بعد آن را در فر با دمای 180 درجه به مدت 30 دقیقه می پزیم.

مواد داخلی
    کمی پیاز داغ را با مرغ خرد شده(ترجیحا سینه مرغ) را به همراه فلفل دلمه ای و قارچ تفت می دهیم. به آن در انتها آویشن و پنیر پیتزا را اضافه میکنیم.

نکته:
    - این پیراشکی را با هر خمیر دیگه ای مثل خمیر جادویی یا خمیر هانیکو هم میتونی درست کنی. ولی این خمیر رژیمی تره. به خصوص اگه از روغن زیتون استفاده کنی. من این خمیر رو از یکی از دوستای نی نی سایتی یاد گرفتم. اگ اشتبا نکنم اسمش "مامان" بود.
    - اگه در مواد داخلیت سوسیس اضافه کنی ترکیب خوشمزه تری بهت میده. من به خاطر پسرم زیاد از سوسیس و کالباس استفاده نمی کنم.
    به جرم وسوسه
    چه طعنه ها که نشنیدی حوا!
    پس از تو همه تا توانستند آدم شدند...

چه صادقانه حوا بودی...

ناظر کیفی انجمن
    sh_capr آواتار ها
    شیدا.ص
    میزان امتیاز
    28
    پسند شده
    1427
    پسند کرده
    2956

خوب منم سوسیس چوبی درست کردم . البته مثل عکسهای ایده نشد :)))))))) حالا ببینید :

و حالا تجربه :

من با خمیر هانی کو درست کردم که خیلی پف کرد و عملا راه راه های مابین لایه ها پر شد . دفعه دیگه با خمیر دریا جون درست می کنم ببینم چطور میشه .
    دفعه بعد منم حتما مثل بهار گلی دور سوسیس ها پنیر ورقه ای می پیچم . هم خوشمزه میشه و هم وقتی خمیر پف میکنه سوسیس رو ثابت نگه میداره فکر کنم .

ناظر کیفی انجمن
    sh_capr آواتار ها
    شیدا.ص
    میزان امتیاز
    28
    پسند شده
    1427
    پسند کرده
    2956

پیراشکی مرغ و قارچ من با دستور آتی گل :

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    3
    پسند کرده
    0

سلام. بچه ها منم دو بار خمير جادويي درياجون رو درست كردم. خيلي عالي بود. ولي هر دو باري كه درست كردم خمير يه حالتي داشت چطور بگم جمع مي شد مثلا خمير را به شكل دايره به قطر 25 سانت باز مي كردم تا قالب رو بر مي داشتم جمع مي شد و براي پهن كردن خمير مشكل داشتم چون زود جمع ميشد. نمي دونم تونستم مشكلم رو خوب بيان كنم يا نه؟؟؟
    اما در كل خمير خيلي خوبيه. دفعه اول كه تو فر درست كردم و عالي عالي بود. دفعه دوم حالت پيراشكي تو روغن سرخش كردم خيلي خوشمزه شد ولي روغن زياد به خودش جذب مي كنه كه فكر كنم بايد تو فر درست بشه. راستي يادم رفت بگم همه مواد رو با ترازوي ديجيتالي وزن كردم.
    اساتيد محترم لطفا كمك كنيد .... نجماجون .... درياجون و .............

سامره نوشته است:
    سلام منیره جون تا اساتید محترم بیان من چیزی که به ذهنم رسیده رو میگم،اگه خمیر خوب استراحت نکرده باشه این مشکل پیش میاد یعنی موقع وردنه کشیدن یا قالب زدن خمیر جمع میشه،برای همینه که باید بعد از مرحله استراحتی که فکر میکنی کافیه خمیرتو چک کنی یعنی انگشت میزنی بهش و اگه همونطور سوراخ موند و برنگشت علامت انگشتت (حالت ارتجاعی نداشت) خمیرت خوب وراومده و میتونی بازش کنی اگه نه بازم باید بهش زمان بدی (نمی دونم خوب بیان کردم یا نه؟!)

اگه زمان وراومدن رو رعایت کردی شاید محیطی که خمیرو توش گذاشتی گرم نبوده البته من دستور خمیر دریا جون رو نمی دونم بنابراین ببخش که دخالت کردم

با تشكر مجدد از سامره عزيز. كاملاً منظورت رو متوجه شدم. ولي تا جايي كه من تو دستور خمير جادويي خوندم اين خمير حدود 5 دقيقه نياز به استراحت داره كه من حدود 20-15 دقيقه بهش استراحت دادم. حالا دوباره تو اين چند روز با اين ترفندي كه سامره جون گفتند درستش مي كنم و تا شنبه خبرش رو ميدم .....

fereshteh_laayegh آواتار ها
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    154
    پسند کرده
    32

ویترین مدال ها

كلوچه هاي غذايي من

خمير اين كلوچه ها از دستور خمير جادويي دريا جونه
    من اين كلوچه ها رو براي شام درست كردم ولي مقدار آردي كه در دستور اومده به نظرم كم بود كه من مقدار آرد و بالطبع بقيه مواد رو 3 برابر كردم و خمير رو بعد از اينكه ورز دادم طبق گفته اساتيد 100 بار به ظرفم كوبيدم خميرش عالي بود
    روشهاي پيچيدنش رو هم از نجما جونم ياد گرفتم كه به صورت تصويري آموزش داده بودن
    توي خونه ما كه خيلي طرفدار پيدا كرد
    مامان حلما جون این نوشته را پسندیده.

استاد گفت : با دوست جمله بساز ....
    خندیدم !
    نمیدونست با دوست دنیا میسازند نه جمله !!!!!!

صفحه 4 از 89 نخستنخست 123456714 ... آخرینآخرین