نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree3796Likes

موضوع: کلوچه های غذایی

نمایش نتایج: از 17 به 24 از 708
صفحه 3 از 89 نخستنخست 12345613 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    41
    پسند کرده
    0

Re: كلوچــــه هاي غــــــذائي

قابل توجه خانومهايي كه هيچوقت خميرشون خوب نميشه !!
    يه خمير مخصوص پيراشكي هست كه ماركش 9595 مي باشد. براي درست كردن پيراشكي عاليه به خصوص اينكه قالب قطاب زني بزرگ داشته باشيد و پيراشكي ها رو با اون قالب بزنيد. من چون فوق العاده در زمينه درست كردن خمير بي استعدادم و البته از رو هم نميرم و دوست دارم از اين كلوچه هاي غذايي درست كنم از اين روش درست مي كنم
    نقل قول نوشته اصلی توسط shabnam.sh
    بهار جون چه شکلیه خمیرش ؟ بسته بندیش ؟

شبنم جان توي سوپر ماركتهايي خاص مي تونيپيداش كني...همه جا ندارن . من خودم از سوپر ماركت سهروردي جنوبي سراقليما خريدم . البته اگه پيدا نكردي مي توني بري به سايتش ...اونجا شمارهنمايندگيش هست زنگ بزني برات با پيك برات ميفرستن اينم لينكش:
    http://www.9595.ir/

2. بانک بند ناف
    مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    613
    پسند کرده
    0

ویترین مدال ها

درست کردن خمیر جادویی که نجما جون یاد دادن انقدر راحت و آسون و فوریه که تا بخوای بری بیرون و آماده اش رو بخری میشه چند بار ازش درست کرد..هر کی امتحانش کنه دیگه ولش نمی کنه..ترد و خوشمزه است و راحتم درست میشه..فوت و فن خاصی هم نمی خواد..فقط باید اردشو کم کم بریزی تا به دست نچسبه دیگه..همین..اینو امتحان کنی فکر کنم نظرت عوض شه بهار جون..

خداوند بزرگترین هدایا را به بندگان خود داده است.قدرت انتخاب و تعیین کردار خویش.

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    185
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط نرمینه
    رویا جون دستور خمیرش چی بود ؟ به منم میگی؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط matilda
    roya جون خیلی خوب شده اگه میشه در مورد خمیرش و مواد داخلش یکم توضیح بده خانمی
    دوستای عزیز ممنون از لطفتون نرمینه جون و ماتیلدای عزیزم من این خمیر و از هیمن سایت یاد گرفتم و متاسفانه اسمشون یادم نیست اما خمیر خیلی راحت و بدون دنگ و فنگ درست میشه و در عین حال خوشمزه هست

مواد لازم برای خمیر :
    آرد : 1 - 2 پیمانه ( تا وقتی خمیر به دست نچسبه )
    بگین پودر : 2 قاشق غذاخوری سرصاف
    نمک : کمی
    شیر ولرم : نصف لیوان
    روغن مایع : 5 قاشق غذاخوری ( به نظر من روغنش کم بود واسه همینم من 10 قاشق غذاخوری ریختم )
    همه مواد و ریختم تو غذاساز و خمیر آماده رو تحویل گرفتم

مواد داخل پیراشکی :
    پیاز نگینی خرد شده و تفت داده شده + سیب زمینی ریز نگینی سرخ شده + گوشت چرخ کرده + هویج پخته شده رنده درشت شده + کدوی خام رنده شده + فلفل دلمه ای نگینی خرد شده و تفت داده شده + قارچ خرد شده و تفت داده شده + سوسیس نگینی خرد شده + رب گوجه فرنگی + نمک + زردچوبه + روغن + آویشن + و ادویه ای که دوست دارین همه رو باهم قاطی میکنین و داخل پیراشکی ها میزارین و بعدشم نوش جان

* نکته کنکوری : از اونجایی که من بسیار لاک پشت وار کار میکنم و زود خسته میشم توصیه میکنم یکروز مواد داخل پیراشکی رو درست کنید و روز بعد اقدام به پزوندن پیراشکی کنید تا مثل بنده به مدت چند روز از آشپزخونه فراری نشید
    آدما از جنس برگند . گاهي سبزند ، گاهي پائيزن و زردند . زمستون ديده نميشن . تابستون سايبون سبزند. آدما خيلي قشنگن .. حيف كه هر لحظه يه رنگند !

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    16
    پسند کرده
    0

سلام به همه مهربونا
    دوستاي خوبم من ديروز پودرخمير پيتزاي هاني كو خريدم...حالا يه سئوال روي جعبه نوشته آب و روغن اضافه كنيم تو بروشور داخل جعبه هم همين رو نوشته اما مقادير روي جعبه و بروشور فرق مي كنه.. مي شه لطفا"*بگيد چه چيزهائي اضافه كنم و چه مقدار( آب ولرم يا سرد )؟؟ و اينكه براي پيتزا قطر خمير رو چه اندازه باز كنم و براي پيراشكي يا كلوچه غذائي چه اندازه و اينكه آيا فوت كوزه گري داره يا نه؟؟؟؟

دوستتون دارم هزارتا
    نقل قول نوشته اصلی توسط sh_capr
    بازیگوش جونم من طبق دستور داخل جعبه (بروشور) درست کردم . اوناهاش همون بقچه ها که این بالا گذاشتم .
    مرسي دوست جونم كه جوابم رو اينقدر سريعدادي يعني 4/1 روغن مايع و 4/2 آب اضافه كردي؟؟؟ باري چه مقدار كلوچه ياپيتزا مي شه؟؟ و اينكه خمير به چه قطري باز بشه...... به به دهنم آب افتادعجب كلوچه هائي درست كردي؟؟؟؟؟

دوستت دارم هزارتا
    نقل قول نوشته اصلی توسط najma
    خوب آخه خودت اسم بازیگوش رو انتخاب کردی ،می دونستی بازیگوشی دیگه
    همین الان پودر خمیر پیتزای هانیکو جلوه روی جعبه و 3 تا دستور توی جعبه نوشته 1 لیوان آب ولرم و یک چهارم لیوان رو غن مایع

چهجوری خوندی که فرق داشت؟؟همین هایی که گفته رو اضافه کن و ورز بده.اگه میخوای حسابی پوک بشه 100 بار مثل توپ ،بکوبش به ظرف یعنی ببر بالا تالاپیبکوب تو ظرف.ورزش هم هست تازه
    و اما در مورد مقدار.با تمام مواد 10 تا کلوچه و یک رولت درست کردم(کلوچه مرغ)
    و برای یک پیتزای 2 نفره(البته یک نفرش خیلی شکمو ) نصف مواد رو درست می کنم
    سلام به همه مهربونا
    سلام نجما جونم..به خداي مجيد من چند بار درسامو خوندم مشقامم نوشيتم...اما دستور روي جعبه با بروشور توش فرق داشت....
    دوستت دارم هزارتا خوب مي شه آرد رو نصف كنم آخه اين مقدار خمير خيلي زيادددددد
    نقل قول نوشته اصلی توسط najma
    بازیگوشششششششششششش

"" برای یک پیتزای 2 نفره(البته یک نفرش خیلی شکمو ) نصف مواد رو درست می کنم""

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    46
    پسند کرده
    0

نیلوفر جون این خمیر پیراشکی روسی هست که میتونی لای اون هر چیزی بذاری و تو روغن سرخش کنی.

آرد 500 گرم
    تخم مرغ 1 عدد
    ماست یک لیوان
    کره 50گرم
    نمک کمی
    شکر 1 قاشق غذاخوری
    روغن مایع 2 قاشق سوپخوری
    ماست و تخم مرغ را مخلوط می کنیم بعد شکر و روغن مایع را می ریزیم کره را اضافه می کنیم بعد آرد را به تدریج اضافه می کنیم تا جائیکه خمیر لطیفی بدست بیاد و بدست نچسبه نیم ساعت در دمای محیط استراحت بعد گلوله های کوچیک ازش بر میداریم پهن می کنیم به قطر 2 تا 3 میل بعد هر چیزی که مایل هستیم لای اون میذاریم مثل پیراشکی می پیچیم در روغن داغ به صورت غوطه ور سرخ می کنیم .
    نقل قول نوشته اصلی توسط nilofar27
    مرسی شاپرک جون فقط یه سوال تخم مرغش رو با دست بزنم یا همزن؟
    حتما درست میکنم و عکسش رو میزارم.
    نیلوفر جون تو این دستور اصلا احتیاجی به همزن نیست

نقل قول نوشته اصلی توسط playful
    سلام به همه مهربونا
    نجما جونم بالاخره كشيدن گوش بازيگوش مثمر ثمر واقع شد و كمي دست از بازيگوشي برداشت و هنر آفريد...
    مرسي از صبوري و توضيحات خوبي كه دادي اما يه سئوال ( گوشمو يواش بكشي هاااااااااااااااااااااااا ) خمير رو نصف كردم خيلي خوب و عالي شد حدود 15 دقيقه هم استراحت دادم حسابي پف پفي شده بود اما وقتي با وردنه مي كشيدم روش خيلي زود جمع مي شد و صاف نمي موند..تقصير من بود يا خمير؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟
    آخه کی می گه آدم باید اسمش بازیگوش باشه تا بازیگوش باشه هان؟؟؟؟آیا کسی به اسم نجما نمی تونه بازیگوش باشه؟
    اونروز که گفتی دستور خمیر هانیکو روی بسته بندی و داخلش فرق می کنه من فقط مواد لازمش رو خوندم و دیدم تفاوتی نداره!!
    یه کلوچه توپ مهمون من هستی!!!خمیر هانیکو رو در جای گرم باید 45 دقیقه استراحت بدی.تازه اگه هوا سرد باشه بیشتر !!!
    قبل از اون هم موقع درست کردن باید ورز بدی یا اگه حال داری چندین بار(می گن حدود 100 بار ) بکوبیش به ظرف تا خمیر لطیف و سبکی داشته باشی.
    این که می گی خمیر بر می گشته یعنی هنوز به استراحت نیاز داشته

خمیر هانیکو رو تو شیراز احتمالا از شعبه های سوپر سروش یا یوکابد(معالی آباد) می تونید خریداری کنید
    سعادتی که هیچ کس نمی تواند از شما بگیرد ،
    سعادتی است که کسی به شما نبخشیده باشد...

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    185
    پسند کرده
    0

پیراشکی با خمیر جادویی دریاجون خودم
    دیگه همتون با خمیر دریای عزیز و مواد داخل پیراشکی آشنا هستین
    فقط نجماجون حداقل بیا مشقامونو خط بزن تا امیدوارتر بشیم من این مدل پیراشکی رو از آموزشهای شما یاد گرفتم که بی نهایت ممنونم

آدما از جنس برگند . گاهي سبزند ، گاهي پائيزن و زردند . زمستون ديده نميشن . تابستون سايبون سبزند. آدما خيلي قشنگن .. حيف كه هر لحظه يه رنگند !

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    115
    پسند کرده
    0

اینم از پیراشکی های من
    با دستور شاپرک جون درست کردم
    عالی بود

اینم آدرس وبلاگ تازه کار من