نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree475Likes

موضوع: كبه (غذاي لبناني)

نمایش نتایج: از 17 به 24 از 107
صفحه 3 از 14 نخستنخست 12345613 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    18
    پسند کرده
    0

Re: كبه (غذاي لبناني)

ا کیلو برنج رو با حدود نیم کیلو سیب زمینی کمی زرد چوبه و نمک مثل کته درست میکنیم البته در حد شفته شدن برای این کار حتما از نیمدونه(برنج خورد شده)استفاده کنید بعد از خنک شدن سیب زمینی ها رو داخل برنج رنده کرده و همه مواد رو چرخ کنید من هیچ وقت تخم مرغ نمی زنم مواد رو خوب ورز دهید به کمک کمی اب تو کف دستتون پهن کنید و از مواد لای اون بزارید و بعد هم تو روغن داغ سرخ کنید.
    برای مواد میانی من فقط از پیاز وگوشت چرخ کرده استفاده میکنم

میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    187
    پسند کرده
    2

نوشین جون دستت طلا .... واقعا عالی بود
    طبق دستور نوشین جون درست کردم . همون صفحه اول بهارگل عزیز گذاشتن

الهام بانو این نوشته را پسندیده.
    درد من تنهايي نيست؛
    بلكه مرگ ملتي است كه گدايي را قناعت؛
    بي عرضگي را صبر
    و با تبسمي بر لب اين حماقت را حكمت خداوند مي نامند.

با دستور همیشگی درست کردم.

الهام بانو آواتار ها
    کالاهای من
    1
    میزان امتیاز
    95
    پسند شده
    11012
    پسند کرده
    8804

اینم از کبه من با [HIGHLIGHT=#9bbb59]دستور نوشین عزیز[/HIGHLIGHT]
    فقط یه سوال: یه ذره خشک بود من فکر میکردم بافت نرمتری داشته باشه میشه بگید مشکلم کجاست؟
    شاید باید لایه برنجم رو نازکتر میکردم نه؟

قبل از سرخیدن

بعدش

اینم که تزیین شدش تو سه سوت
    معـــجزه کن ....خــــــــــــــــــدایِ من .....

آرانچینو (به ایتالیایی: Arancino) یک غذای سنتی در ایتالیا و مخصوص شهر سیسیل است.

ماده اصلی آرانچینو برنج است که به شکل یک توپ در روغن فراوان سرخ می*شود. آرانچینو بوسیله راگو که نوعی سس گوشت در ایتالیا است پخته می*شود. از مواد به کار رفته در آرانچینو می*توان از لوبیا سبز و سس گوجه و پنیر موتزارلا مخصوص و آرد برنج نام برد.

آرانچینو را هر رستورانی به سبک خاص خود طبخ می*کند اما نوع معمول آن طبخ با کره است و برخی نیز در مواد اولیه ان از قارچ استفاده می*کنند.

نام آرانچینو بر گرفته از رنگ نارنجی آن هست. در ایتالیایی پرتغال ارنچ تلفظ می*شود و در زبان سیسیلی آرانچینو به معنای پرتغال کوچک است.

lebasno

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    131
    پسند کرده
    0

من کبه رو به روش مامانم درست میکنم ..مامانم هم به روش مامانش .. مامانشم هم ......

برای مواد داخلی یا همون حشو : گوشت چرخ کرده رو با پیاز داغ و ادویه تفت میدیم ... بعد لپه پخته شده کمی جعفری و در آخر کشمش پلویی .. همه مقادیر هم چشمیه و عشقی ... یعنی از هرچی هرچقدر عشقتون میکشه :))

بعد برنج رو اصلا کته نمیکنم ... چون این خودش باعث میشه خیلی بچسبه و راحت سرخ نشه .. برنج رو میپزم بعد آبکش میکنم نباید نرم بشه خیلی برنج چون بازم مشکل پیدا میکنه .. تو آب برنج هم من مقدار کمی زرد چوبه میریزم ... بعد هم با چرخ گوشت یا غذا سار چرخ میکنیم .. و در آخر هم کبه

برای سرخ کردن روغن که باید خیلی داغ باشه به هیچ وجه هم دست دستی نمیکنیم تا یه طرفش کامل سرخ بشه ...
    آنکه زیبا سخن میگوید کسی است که زیباتر هم می اندیشد ....

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    131
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط *وفا*
    عزیزم منم درست کردم فکرهم میکردم نرم باشه ولی برخلاف تصورم خیلی خشک بودش
    به نظرتون سیب زمینی وپیازبهش بزنیم خوب میشه؟
    من که سیب زمینی نمیزنم .. خشک هم نمیشه .. البته کبه رو نباید زیاد هم سرخ کرد چون باز در اون صورت خشک میشه .....
    نقل قول نوشته اصلی توسط *وفا*
    الهام جون من کم سرخش کردم
    ولی نمیدونم چرااونقدرخشک شداندازه های کبه هام هم تقریبا هم اندازه شمابودش
    سیب زمینی میزنید شما من نمیزارم شاید واسه همون باشه نمیدونم !!!

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    131
    پسند کرده
    0

کبه بلغور گندم ( من طبق این میزان مواد که درست میکنم همیشه حدود 13 الی 14 تا کبه میشه )من دستورشو اینجا میزارم با اینکه اصلا لبنانی نیست مدیران محترم هر جا خودشون صلاح میدونن ببرنش من کاری باش ندارم

بلغور گندم : 500 گرم

گوشت چرخ کرده : 250 گرم

پیاز : 4 عدد متوسط
    جعفری و ادویه به میزان مورد نیاز

بلغور گندم و اول از هر چیز باید حدود 4 الی5 ساعت بخیسونیم ... و بعداز اون هم تو آبکش حداقل نیم ساعت میزارم تا آبش گرفته بشه .. و میتونین با غذاساز یا چرخ گوشت چرخش کنید ...

برای مواد داخلی کوبه هم گوشت رو با پیاز داغ و ادویه و تفت میدیم آخر سر هم جعفری بهش اضافه میکنیم ...

حالا برای درست کردن سوپ یه سر پیاز رو نگینی خورد میکنیم و سرخ میکنیم بعد هم ادویه کاری و فلفل سیاه و زردچوبه میزنیم ... در آخر هم اب اضافه میکنیم در حدی که مثلا 14 15 تا کبه تو اون آب شناور باشن ... سوپ که شروع به قل زدن کرد شلعه رو کم میکنیم و شروع میکنیم به کپه کردن .. یه کاسه آب جفتون بزارین مدام دست تون رو خیس کنید اینطوری بستن کپه ها خیلی راحت میشه و هرکدوم رو که درست میکنید آروم داخل سوپ بزارین ... خیلی مهمه که شعله کم باشه چون اگه کبه رو تو سوپ که در حال قل زدنه بریزن سریع باز میشه و...

کپه کردن ها که تموم شد دردیگ رو میبندین . شعله رو متوسط میزارن تا بپزه ... یه نیم ساعت بعد جعفری و فلفل سیاه رو تو سوپ میزیزم .. و شعله رو کم میکنیم ( نمک هم یادتون نره ) .. حدودا دوساعت خوبه که خوب جا بیافته ...

خیلی خیلی خوشمزه است امتحان کنید ما که از کبه برنج بیشتر دوسش داریم دفعه بعد حتما دستورشو مصور و قدم به قدم میزارم .. که راحت تر و عینی تر باشه قوووووووووووول
    maman mersana این نوشته را پسندیده.

صفحه 3 از 14 نخستنخست 12345613 ... آخرینآخرین
  • بانک بند ناف