نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree4238Likes

موضوع: تزيين ديس پلو

نمایش نتایج: از 25 به 32 از 461
صفحه 4 از 58 نخستنخست 123456714 ... آخرینآخرین
    مدیر انجمن
    ღ. saba .ღ آواتار ها
    ღ صــــبا ღ
    نوشته های وبلاگ
    21
    میزان امتیاز
    59
    پسند شده
    6185
    پسند کرده
    800

ویترین مدال ها

Re: تزيين ديس پلو

این مخصوصه زهرا سادات
    بع بعی

لیلیوم خانوم این نوشته را پسندیده.
    ღ.ღ
    ماه من غصه چرا ؟
    تو خدا داری و او هر شب و روز
    آرزویش همه آرامش توست
    دل به غم دادن و از یاس سخن گفتن ها
    کار آنهایی نیست،که خدا را دارند ...

مدیر انجمن
    ღ. saba .ღ آواتار ها
    ღ صــــبا ღ
    نوشته های وبلاگ
    21
    میزان امتیاز
    59
    پسند شده
    6185
    پسند کرده
    800

ویترین مدال ها

البته اینها برنجاشون با ماله ما می فرقه
    ولی خوب ایده است دیجه ...

ღ.ღ
    ماه من غصه چرا ؟
    تو خدا داری و او هر شب و روز
    آرزویش همه آرامش توست
    دل به غم دادن و از یاس سخن گفتن ها
    کار آنهایی نیست،که خدا را دارند ...

مدیر انجمن
    زهرا س.پ آواتار ها
    زهرا ک.
    میزان امتیاز
    59
    پسند شده
    3819
    پسند کرده
    2794

عکس اولی از هنرهای شیوا و دومی هنر نوشین خودمونه که چون با آپلود سنتر این جا آپلود نشده سایتهای دیگه راحت لوگوشون رو روش زدن
    شرمنده که مجبور شسدم عکس ها رو باقی بذارم چون نمی شد حذفشون کرد
    باقالی پلو با
    مرغ

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    13
    پسند کرده
    79

قرمزها با آب لبو، زرد زعفران وسطش هم زیره و خلال بادام، دور دیس هم خلال پوست پرتقال با هویج رنده شده هستش

بابت کیفیت بد عکس معذرت می خوام

eshgheasemani آواتار ها
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    730
    پسند کرده
    1075

من پیش قدم میشم تا بقیه دوستان هم کاراشون رو بذارن و راجب تزیین و موادی که استفاده کردن بیان توضیحات مبذول کنند .

من اون ایده و طرحی که داشتم زمین تا زیر زمین با این توفیر داشت که چون درست و درمون نتونستم تزیینش کنم یعنی به دلیلی شلوغی اشپزخونه شب یلدا (چون همون روز داشتم این طرح رو تزیینات میکردم و خسته شده بودم خفن تزییناتش بهم ریخت )اما ایده ای که برا مسابقه داشتم با الهام از کار ساناز یا بعبارتی ملکه یخی عزیز با اون سالاد الویه قو زیبا بود توضیحاتش رو میدم بعد عکسشو از تو ارشیو پیدا میکنم و اضافه میشه به پستم ایده قبلیم 2تا ماهی بود با پلو زعفرونی توی قالب ماهی که توی یه سینی بزرگ ابی (مثلا بعنوان برکه )برگردونم روشو با هویج و خلال پرتغال بعنوان فلس ماهی کار کردم هویجو از عرض برش دادم به صورت نوارای برایک و به صورت اریب رو بدن ماهی گذاشتم و یه حالت ضربدری ایجاد شد رو بدن ماهی تو اون قسمتارو با خلال پرتغال تفت داده شده با زعفرون و کره پر کردم کار کردم کنارشم مثل ساناز جون از پوست میوه ها و سبزیجاتی مثل تره و پیازچه بعنوان گیاهای دریایی کلم بنفش برش زدم گذاشتم و با قالب بیسکوئیت و شیرینیم به شکل ماهی باز پلوهای زعفرونی رو قالب زدم و تو سینی کار کردم با همون تزیین خلال پرتغال و هویج و به جای اون حبابای دهن ماهیم باز ترکیب پلو و اب لبو یا رنگ قرمز گذاشتم با قالب قلب +یه عبارت فینگیلیشی عشقولانه رو کار کردم میشد که ژله بلوبریم وقتی بست قالب زد به شکل امواج با استفاده از قالب شیرینی یا یا با قاشق زد به شکل مواج شه و لابلا پلو کار کرد که البته چون ترکیب خوبی نبود من اینکارو نکردم و به جای این میشه پلو رو رنگ ابی زد که با قالبهای شیرینی به شکل موج کار کرد . واما این ایده ای که تو مسابقه گذاشتم از یه رومیزی الهام گرفتم و رومیزی رو زیر دیس پلو ام که شیشه ای بود گذاشتم و کار کردم 2تا کبوتر هست با چمن و گل و بوته که البته چون ظرفم کوچیک بود نمیشد مانور داد دیس بزرگتر شیشه ای هم نداشتم و بایستی طرح رو کف ظرف یا روی کاغذ میکشیدم این شد که باز به دلیل خستگی تو همین ظرف کار کردم برا پاپیون کبوترا زرشک تفت داده شده بار کره هست به همراه کمی زعفرون . بدن کبوتر پلو سفید . اطرافش پلو زعفرونی . قرمزا و قلبا ترکیب اب لبو که جوشید و غلیظ شد با پلو برا قسمت سبز رنگ پلو و خلال بادوم با رنگ سبز ویلتون خیلی کم . برا چشماشونم از شکلات چیپسی استفاده کردم بنظرم این ایده های من برا مثلا روز عشق یا پلو مناسبتی مثلا تولد همسر یا با کمی کار بیشتر که تمیز تر دربیاد و بیشتر مانور داد روش برا شام نامزدی و عروسی عروس و داماد کاربرد داره کلا مراسم عشقولانه هه
    لیلیوم خانوم این نوشته را پسندیده.

Shiva Sh آواتار ها
    میزان امتیاز
    25
    پسند شده
    5186
    پسند کرده
    11986

سلام بچه ها . من به دلیل وقت کم و محدودیت هایی که دارم مثل سرد بودن تبریز و نبود امکانات مناسب تصمیم گرفتم برنجمو به شکل زیر تزئین کنم .

[img][/IMG]

من بعد اینکه برنج دم کشید یه مقدارشو برداشتم و با آب لبو قرمزش کردم و و به همون مقدار برنج رو با زعفران زرد رنگ کردم بعد هم فقط ریختمشون رو برنج بود که ذهنی ریختم .برای اینکه زیاد هم ساده نباشه یه مقدار ترشی لبو داشتیم که شکل قلب قالب زده بودم اونم ورقه ورقش کردم دور وسط کار گذاشتم. دورش هم یه قاشق زعفرانی یه قاشق آب لبویی . ایده اش رو هم از کارتون پاندای کنگفوکار گرفته بودم که شب قبلش دیده بودم .
    زحمت عکاسی رو هم همسر مهربونم کشیدن .
    snow-star این نوشته را پسندیده.
    زنان قوی,
    دردهای خود را مثل کفش پاشنه بلند میپوشند...
    مهم نیست چقدر اذیت می شوند!
    شما فقط زیبایی آنها را می بینید.

میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    160
    پسند کرده
    123

من کار خاصي نکردم فقط از دانه هاي انار استفاده کردم که مزه جالبي به پلو ميده وشيکش ميکنه...

مدیر انجمن
    فینگیل بانو آواتار ها
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    139
    پسند کرده
    18

ویترین مدال ها

سلام وقت خانوما بخیر
    جسارتا اول بازم از اینکه دیر اومدم و نشد از همه تشکر کنم عذر میخوام و امیدوارم در مسابقه های بعدی در تیم هواداران نقش اول رو که نه اما سوم چهارم رو بازی کنم وو حسابی اسپم بسازم و اممممممممممممما ...
    پلان 1 :قصه از اونجا شروع شد که ما در زمان مجردی هر چی مسابقه برگذار میشد دوست داشتیم شرکت کنیم اما نمیشد پس گفتیم حالا که در مملکت غریب تنها از صبح تا شب خونه ایم یه کاریم ما انجام بدیم اینو داشته باشین تا بعد
    پلان 2 : آقای خونه : خانوم لوفاً رشته پلو (برنج + رشته پلویی) بپز
    خانوم خونه که من باشم : ما هیچ وقت رشته پلویی رو قاطی برنج نمیکنیم مزه جدا جدا (رشته پلویی اردبیلی بهتر تره !)
    پلان 3: موضوع رو انتخاب کردیم قرار بود که من برنج رو با قلم مو و انواع رنگ های گیاهی مثل تابلو نقاشی رنگ کنم اما دقیقه نود دلم برای اقاهه سوخت و مرصع پلو پزوندم که کنارش رشته پلویی هم باشه تا اوشون قاطی کنه بخوره ایشون هم که خودم باشم فقط پلو خالی بخورم بنابراین رشته پلویی جدا پخته شد و رفت کنار دیس به عنوان ریشه (مدت زمان 1 دقیقه) ریختم با دست صاف کردم با قیچی یه دست کوتاه کردم :دی
    در مدت زمان دم برنج ما هم مرغ پختیم هویج رنده و سرخ کردیم زرشک و کشمش و بادوم و پسته و گردو و پیاز داغ رو آماده کردیم و زعفرون دم گذاشتیم
    (بین خودمون باشه یه ست هم زرشک سوخت از نو درست کردیم) - برنج پخته شده واسه دو نفر و نصفی (2 نفر شوهر و نصفی هم من) یه دیس به اون ابعاد نمیشد پس زرنگی نموده و بقیه رشته ها رو کف دیس ریختم تا عمق دیس (که دقت بفرمایید دیس هم نیست سینی ایگو هست) رو بگیره بعد پلو و در عرض 3 دقیقه اون لوزی پوزی ها رو کشیده و 3 دقیقه آخر هم گداشتیم رو بخاری تا هم گرم بمونه و هم ما فضا سازی عکس رو انجام بدیم و بعد این مدت در نهایت تعجب دیدیم که ریشه ها حالت گرفته و بامزه شدن و طبیعی و عکس انداختیم و ....
    5 دقیقه هم همسر صرف خوردن این قالیچه فرمودن!
    خدایی یه وضعی بود خونه اون روز چون من همزمان کارای شب یلدا رو هم آماده کرده و داشتم عکس مینداختم و بلبشویی بود دیدنی تازه بعدش هم میخواستم بیام تهران
    خلاصه اگه خوشتون اومده چشاتون خوشگل دیده و لطفتون بوده وگرنه واقعا کار خاصی نبود
    حالا هم همسر جان میگه چون ایده مال منه !!! جایزه هم مال منه . ما هم دادیم رفت
    این بود قصه قالیچه پرنده یا به قول همسر جان (قالی فسقلی)

mary11, لیلیوم خانوم, مامان آنی و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    دلتنگيهايم براي تو تمامي ندارد

صفحه 4 از 58 نخستنخست 123456714 ... آخرینآخرین
  • بانک بند ناف