نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree49Likes

موضوع: روش نگهداری برنج

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 10
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

روش نگهداری برنج

باران67 این نوشته را پسندیده.
    سعادتی که هیچ کس نمی تواند از شما بگیرد ،
    سعادتی است که کسی به شما نبخشیده باشد...

2. بانک بند ناف
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    شاپرک( مامی آزی) آواتار ها
    میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    598
    پسند کرده
    199

Re: روشهای نگهداری میوه ها ، سبزیجات و مواد غذایی

آها چندتاسئوال دیگه هم داشتم که ممنون میشم اگه کسی میدونه کمکم کنه
    1- ماچون برنج سالیانه میخریم خوب به طبع مقدارش زیاده وتموم فصول رو میگذرونه توی گرما وسرما همیشه برنجها یه جای خاص نگهداری میشه اونم توی زیرزمینه که مثلا خنکه اما بااین حال برنجها هم شپشک میزنه وبعدازمدتی هم کرم چیکارکنم که برنجهاازدست این آفتهادرامان باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط aram_khp نمایش پست ها
    مامان آزی برای برنجتون دو تا کار بکن که دیگه شپش اینا نزنه .... اول که برو داروخانه قرص برنج بخر ... بعدم بیا خونه تون 1 کیسه نمک هم بذار بغل دستت ... برنجهات رو بریز رو 1 پارچه ی بزرگ ... نمک رو بریز توش و خوب به همه جاش برسون .... بعد که میخوای دوباره بریزی تو کیسه جاهای مختلفش 1 دونه از قرصها رو هم بنداز ... دیگه عمرا جوجو نمیذاره:)
    نقل قول نوشته اصلی توسط شاپرک( مامی آزی) نمایش پست ها
    آرام جان خیلی ممنونم که انقدرزودجوابمودادی من ازقرص برنج هم استفاده کردم که تاچندروز خیلی بوی تندی داره ولی اصلا جواب نداد ولی هیچوقت ازنمک استفاده نکردم نمک رو باید همزمان باقرص استفاده کنم ؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mitra maman hasti نمایش پست ها
    مامان آزی جون غیر از مواردی که آرام جون گفت و منم امتحان کردم و راضی بودم، من از سیر که پوستشو گرفتم و دونه دونه لابلای برنج انداختم هم راضی بودم البته فکر نکنی که برنجت بوی سیر میده چند تا حبه ولی بوی اینم باعث شد که دیگه برنجم در امان باشه باضافه نمک .

نقل قول نوشته اصلی توسط شاپرک( مامی آزی) نمایش پست ها
    میتراجون مرسی ازراهنماییت منم قبلا ازسیراستفاده کرده بودم ولی باپوست وبدون نمک شاید رازش درنمکشه من تاحالا ازنمک چه باقرص ویاسیر استفاده نکردم اینبارحتما اینکاررو میکنم فقط یه سئوال دیگه اگه الان که برنجهادچارآفت شده ازنمک وسیر استفاده کنم جواب میده؟ سیرخام وبدون پوست باعث کپک زدنش نمیشه چون سیر مرطوبه وممکنه برنجهای اطراف خودشو خیس کنه وباعث کپکش بشه نه؟ لطفا دراینموردهم کمکم کنید
    نقل قول نوشته اصلی توسط * آيسان * نمایش پست ها
    حديدا هم يك نوع قرص برنج اومده با پايه گياهي كه ديگه اون بوي تند و زننده قرصهاي شيميايي رو هم نداره من از عطاري تهيه كردم
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mitra maman hasti نمایش پست ها
    مامان آزی عزیز واسه من که باعث کپک نشد چون زود خشک میشه باید با نمک استفاده بشه اینم بگم که من مصرف برنجم کمه و مدت طولانی با سیر و نمک میمونه فقط اول باید برنجتو خوب پهن کنی اونم توی سایه چون من یه بار توی آفتاب گذاشتم و برنجم خورد شد که میگفتند دلیلیش آفتاب بوده باید پهن کنی تا کاملا" هر چی که توش هست بیاد بیرون ظرفتو خوب بشوری برنجو بریزی و لابلاش هم سیر و هم نمک بریزی برای من که این کار جواب داده و من همیشه قبل از اینکه برنجو از داخل کیسه به ظرفش منتقل کنم برای جلوگیری کردن همین کارو میکنم . اگه هم تک و توک چیزی توش مونده باشه با بوی سیر و نمک میمیرند واسه من که خیلی خوب شد امیدوارم واسه شما هم جواب بده .

نقل قول نوشته اصلی توسط bluesky نمایش پست ها
    دوستای گل بهترین گزینه برای برنج همون سیره

چون سیر رطوبت رو جذب خودش میکنه مانع از پشه و کرم زدن برنج میشه

ولی نمک زیاد خوب نیست چون برنج رو بی جون میکنه

و یه نکته دیگه رو بگم یه بار یه آقای فروشنده برنج که خودش شمالی بود می گفت برنج هایی که قبل از کامل خشک شدن بسته بندی میشن این مشکل رو پیدا میکنن اگه برنج بطور کامل خشک بشه و بعد بسته بندی بشه هرگز مشکلی پیدا نمی کنه

باران67 و پنجه طلایی این نوشته را پسندیده.
    خدایاچنان کن سرانجام کار ، توخشنودباشی وما رستگار

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    48
    پسند کرده
    0

برنج را با دقت پاک کنید و برای جلوگیری از شپشک زدن ، آن را با نمک نیم کوب مخلوط کنید و به دور از آفتاب ، رطوبت و هوای گرم نگهداری کنید .
    من ، امضا بلد ندارم ــــــ انگشت میزنم

avida آواتار ها
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    119
    پسند کرده
    185

نقل قول نوشته اصلی توسط sheida sheida
    دوستان مهربونممممممم برنجامون یه عالمه جوجو گذاشته بود گذاشتم تو تراس جوجو هاش فرار کردن چیکار کنم دوباره جوجو نذاره ؟؟؟
    شیدا جون قرص برنج بخر بذار تو قوطی کبریت بذار تو ظرف برنج همشون از بین میرن هیچوقت هم پیداشون نمیشه
    باید دقت کنی که قرص رو مستقیم توبرنج نذاری بخاطر مواد شیمیایی که توش هست حتما تو قوطی کبریت یا لای کاغذ بپیچ بذار

nazi15 آواتار ها
    میزان امتیاز
    50
    پسند شده
    1724
    پسند کرده
    2390

استفاده از قرص برنج خیلی خطرناک حتی اگه خیلی مراقب باشیم . سالانه خیلیها به خاطر همین قرص مسموم شدن و متاسفانه فوت کردن .
    مردان اسید بدست و زنان بی دفاع . این است واقعیت تلخ ما !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(ziba) آواتار ها
    زيبا
    نوشته های وبلاگ
    25
    میزان امتیاز
    470
    پسند شده
    18101
    پسند کرده
    17204

نقل قول نوشته اصلی توسط sheida sheida
    دوستان مهربونممممممم برنجامون یه عالمه جوجو گذاشته بود گذاشتم تو تراس جوجو هاش فرار کردن چیکار کنم دوباره جوجو نذاره ؟؟؟

لابه لای یرنج ها نمک بریز و چند حبه سیر بزار دیگه جوجو نمیزنه
    قرص برنج خیلی خوبه ولی خطرناکه و فروشش هم ممنوع شده
    بر آنچه گذشت، آنچه شكست و آنچه نشد، حسرت نخور
    زندگي اگر آسان بود با گريه آغاز نمي شد . (دكتر شريعتي)

somayeh-b آواتار ها
    سمیه
    نوشته های وبلاگ
    7
    میزان امتیاز
    480
    پسند شده
    22322
    پسند کرده
    14687
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahla67 نمایش پست ها
    سلام دوستان روزتون بخیر من اومدم سوپ بزارم دیدم ظرف جو پرکم پر جوجه شده حشره های ریز سیاه.تو بانکه های صنعت سازان تو کابینت گذاشتم بعد رفتم سراغ جو دیدم اونم زده فکر کنم از گرما این چند روز تهران شده.چاره ای داره که از این به بعد اینطوری نشه مثلآ مثل قرص برنج چیزی هست بزارم توش؟
    وای قرص برنج؟
    اصلا اسمشم نیار
    اخبار نشون میده که بر اثر استفاده ناآگاهانه از قرص برنج ممکنه چند نفر باهم جونشون رو از دست بدن

برای اینکه حبوبات و غلاتتون جوجو نزنه هروقت که خریداری کردید سه روز تا یه هفته داخل فریزر بذارید و بعد بیرون نگه دارید حتی اگه تو*گرمای شدید و به مدت دو سه سال هم بمونه حبوباتتون. اصلا جوجو نمیزنه
    باران67, (ziba) و پنجه طلایی این نوشته را پسندیده.
    السلام علیک یا اباعبدالله (ع)
    السلام علیک یا ابالفضل العباس (ع)

خاله زهره آواتار ها
    میزان امتیاز
    28
    پسند شده
    2244
    پسند کرده
    2587
    دوستان در مورد نگهداري برنج چون نمي توانيم از قرص برنج استفاده كنيم راه حلش اينه كه

دو پيمانه ارد و نصف پيمانه نمك باكمي اب مخلوط كرده تا به صورت خمير در بياد بعد در دست خمير را به صورت گلوله هاي كوچك در اورده ودر افتاب خشك ميكنيم و بعد لا بلاي كيسه برنج ميذاريم اين روش امتحان شده

واگر برنج كرم يا شته گذاشته وقتي افتاب رفت و هنوز زمين گرمه پارچه روي زمين پهن ميكنيم و برنج نازك روي پارچه پهن ميكنيم وقتي حشرات رفتند داخل ظرف تميز ريخته و از مخلوط ارد و نمك كه در بالا ذكر شد لا بلاي برنج ميريزيم

اينها رو از خانم گل اور در تي وي ياد گرفتم
    باران67, najmehkhatoon و پنجه طلایی این نوشته را پسندیده.
    http://honarhayerooz.blogfa.com/

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
  • کلمات کلیدی این موضوع