نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree108Likes

موضوع: روش نگهداری حبوبات

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 17
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

روش نگهداری حبوبات

باران67 این نوشته را پسندیده.
    سعادتی که هیچ کس نمی تواند از شما بگیرد ،
    سعادتی است که کسی به شما نبخشیده باشد...

مدیر انجمن
    Andrew آواتار ها
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    1136
    پسند کرده
    12512

Re: روشهای نگهداری میوه ها ، سبزیجات و مواد غذایی

نقل قول نوشته اصلی توسط talia
    ببخشید دوست جونیا برام یه عالمه حبوبات رسیده میخوام بپزم و فریز کنم.باید با همون ابی که پخته تو ظرف فریزری فریز کنم یا ابکش کنم و بدون اب فریز کنم؟ اونوقت تا چندماه میتونه تو فریزر بمونه؟مرسی عزیزانم
    دوست گلم اگر می خواهید مثل کنسرو استفاده کنید می تونی با مقدار کمی آب در ظروفی با اندازه های مشخص بسته بندی کنید و قبل از مصرف بیرون بگذارید تا یخش باز بشه یا در مایکروفر یخ زدایی کنید

اگر می خواهید برای مصارف نرمال استفاده کنید می تونی بدون آب در کیسه قریزر به اندازه های مصرف تون بسته بندی کنید

اگر خیلی زیاده می تونی به صورت خام در ظروف در بسته در طبقه پایینی فریزر نگهداری کنید

در نهایت می تونید به پیشنهاد دوست خوب مون فقط خیس کنید و بعد از اینکه آبش کشیده شد در ظروف مناسب بسته بندی کنید
    باران67 این نوشته را پسندیده.
    سلام ای به نعمت رسیده خدا با توست...

All things are yours

از خدا می خوام که عطر دلخوشی هرجا باشی به مشامت برسه...

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    48
    پسند کرده
    0

لابلای حبوبات چند برگ از درخت گردو قرار دهید .

حبوبات را با نمک فراوان مخلوط کنید .
    باران67 و Miss Razieh این نوشته را پسندیده.
    من ، امضا بلد ندارم ــــــ انگشت میزنم

nora55 آواتار ها
    مریم پ
    میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    1014
    پسند کرده
    804

رای اینکه حبوبات کرم نذاره یا شپشک نزنه بعد از خرید اونا رو به مدت 4روز تو فریزر بذارید بعد هر جایی بذارید هیچ اتفاقی براشون نمیفته
    خوراک مرغ

باران67, mahi59 و Miss Razieh این نوشته را پسندیده.
    السلام علیک یاصاحب الزمان

ماناسهیل آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    43
    میزان امتیاز
    684
    پسند شده
    50200
    پسند کرده
    12511

ویترین مدال ها

پاچ باقالا یا باقالای کشاورزی

برای ماه رمضون و اینکه سر سفره افطاری برای مهمونها باقالا قاتق هم درست کنم باقالاها رو از پوست اولش که شبیه غلاف لوبیاست بیرون آوردم و داخل کیسه فریزر و داخل فریزر نگهداری میکنم . زمان مصرف باقالاها رو داخل آبجوش میریزم اینطوری خیلی راحت پوست دومشون هم کنده میشه

.............

maman_mahya, باران67, mahi59 و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

از دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست....

آتشدخت آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    37
    پسند کرده
    25
    سلام خانم های کدبانو
    من یه مشکلی دارم نمی دونم چکار کنم.
    تو خونمون هر چی که تو یخچال نباشه زود خراب میشه و کرم و پشه میزنه. این شاپرکهای کوچیکم تو خونه هی بال می زنن انگار زاد و ولد کردن همه جا متقل میشن. نمی دونم چطوری بکشمشون
    بیسکوییت تو جعبه، کشمش تو پلاستیک، گز آکبند، تخمه، شکلات، حتی توی ظرف های بیوکیپس... همشون زود پر از کرم و پشه می شن باید دور بریزم. آخه همه اینا رو که نمی تونم تو یخچال نگهداری کنم. راهی دارید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط (ziba) نمایش پست ها
    احتمالا اين حشرات تو خونه شما تخمگذاري كردن و زياد شدن و الان هم اونقدر زياد شدن كه همه جا راه پيدا كردن
    به نظر من همه كابينت ها رو خالي كن و تميز كن و سمپاشي كن
    حبوبات رو تو ظرف هاي دربسته نگه دار تا بهشون نفوذ نداشته باشن
    برنج رو هم همينطور حتمادر ظرفت رو بسته نگه دار
    يه سري از اين شاپرك ها همون جوجو هاي توي برنج هستن كه رشد كردن
    متاسفانه به اين زودي هم ريشه كن نميشن
    شايد هم خونتون خيلي گرمه و گرما باعث اين موضوع ميشه
    نقل قول نوشته اصلی توسط آتشدخت نمایش پست ها
    ممنون زیبا جان.
    این چند روز تعطیلی رو باید یه کابینت تکونی اساسی بکنم. فکرکنم به برنج ها هم سرایت کردن. خونمون نقلیه و هر چیزی جاش مشخص و غیرقابل تغییره.
    از همون سم سوسک باید استفاده کنم؟
    این جوجوهای فسقلی کلی خسارت وارد می کنن. نمی دونید چقدر خوراکی دست نخورده رو دور ریختم!
    نقل قول نوشته اصلی توسط mina14 نمایش پست ها
    دوستان عزیزم . میخواهید حبوبات. یا هرچیز دیگه ای رو بیرون یخچال نگه داری کنید. ازتجربه شخصیم بهتون بگم .فقط وفقط در ظرف شیشه ای نگه داری کنید عمرا مشکلی پیدا کنه تا یکسالش رو امتحان کردم اما بیشترش رو نمیدونم. . هیچیش نمیشه. توی کیسه ،ظرفهای پلاستیکی وامثال اینها، کرم وپشه میزنه هرچند هم درشون محکم باشه
    نقل قول نوشته اصلی توسط (ziba) نمایش پست ها
    عزيزم از اين به بعد حبوبات رو اولا به اندازه مصرف دوسه ماهت بخر بعدش هم اول چند روز بزارشون تو فريزر بعد بزار تو ظرفهاي حبوبات
    اينجوري ديگه جوجو نميزارن
    اگه بتوني قرص برنج از عطاري بگيري ديگه به هيچ عنوان برنجت مشكل پيدا نميكنه ولي خيلي مواظب باش اين قرصا بدجوري خطرناكن
    موقع مصرف هم خوب برنجت رو بشور

اگه بتوني همه جا رو از وجود اين جوجوها پاك كني بعدش مواد غذايي رو سر و سامون بدي خيلي بهتره
    همون سم سوسك هم اونارو از بين مي بره
    نقل قول نوشته اصلی توسط sheida sheida نمایش پست ها
    اگر لابلای حبوباتتون نمک بریزید دیگه راحت میشید جوجو بی جوجو...

آهو مشکی پوش آواتار ها
    پــگاه آهو
    میزان امتیاز
    792
    پسند شده
    24440
    پسند کرده
    13954
    سلام خانم های کدبانو
    من یه مشکلی دارم نمی دونم چکار کنم.
    تو خونمون هر چی که تو یخچال نباشه زود خراب میشه و کرم و پشه میزنه. این شاپرکهای کوچیکم تو خونه هی بال می زنن انگار زاد و ولد کردن همه جا متقل میشن. نمی دونم چطوری بکشمشون
    بیسکوییت تو جعبه، کشمش تو پلاستیک، گز آکبند، تخمه، شکلات، حتی توی ظرف های بیوکیپس... همشون زود پر از کرم و پشه می شن باید دور بریزم. آخه همه اینا رو که نمی تونم تو یخچال نگهداری کنم. راهی دارید؟
    یه راهکار بهتون میگم انجام بدید حتما مشکلتون حل میشه .. پوست پرتقال یه روغنی داره که ضد حشرات سوسک و پشه هست هر جا پوست پرتقال باشه هیچ حشره ای به اونجا نمیاد . حتی وقتی تو خونه پشه زیاد پوست پرتقال کنار تون بزارید دیگه با ارامش بخوابید . امتحان کن عزیز .
    .

amir mami این نوشته را پسندیده.
    اینستا: pegah.ahoo24

Mitra F آواتار ها
    میزان امتیاز
    8
    پسند شده
    1886
    پسند کرده
    1615
    ممنون زیبا جان.
    این چند روز تعطیلی رو باید یه کابینت تکونی اساسی بکنم. فکرکنم به برنج ها هم سرایت کردن. خونمون نقلیه و هر چیزی جاش مشخص و غیرقابل تغییره.
    از همون سم سوسک باید استفاده کنم؟
    این جوجوهای فسقلی کلی خسارت وارد می کنن. نمی دونید چقدر خوراکی دست نخورده رو دور ریختم!
    خانومی ما هم خونمون چون خیلی کیپو گرمه اوایل شدیدا با این شاپرکها موزی دست به گریبان بودم.مخصوصا داخل برنج.که دیدم یخچال هم نمیشه گذاشت بعد اون چه تابستون چه زمستون برنجهای کیسه ای و حتی ظرف برنجم رو تو تراس نگه میدارم دیگه راحت شدم از دست اون جوجوها.الان که هوا سرده یه ظرف کوچی میرم برنج پر میکنم برای چندروز و داخل کابینت نگه میدارم اما بیشتر از چندروز نگه نمیدارم.خوشبختانه به حبوبابتم سرایت نکردن اما اگه مقدار حبوبابتم زیاد باشه و تو ظرف شیشیه ای درکیپ جا نشده بقیشو تو یخچال نگه میدارم مخصوصا گندم و بلغور و لوبیا چشم بلبلی که شنیدم زود آفت میافته بهشون.
    من طی اون عملیاتی که میخواستم این جوجوها رو ریشه کن کنم دیدم جعبه شیرینی که چندتا زیرکابینت نگه داشته بودم که شاید لازمم بشه با اینکه تمیز بودن و ذرات شیرینی کم داشتن اونام از این شاپرکها روشون پیله بافته و داره تکثیر میشه که انداختمشون دور.خلاصه هرچیزی و هرجایی که ممکنه ذرات حتی خیلی کوچیک مواد غذایی توش بمونه تو محیط گرم دچار افت میشه.حتما زیر رو روی کابینتها رو نگاه کن.من که بدون استفاده از داروی شیمایی از دستشون خلاص شدم.چون بهرحال استفاده از مواد شیمیایی تو محیط آشپزخونه و یا برای برنج میتونه مضر باشه.
    اگه تراس نداری برای گذاشتن برنج و حبوبات و ... بجاش تو محیط راهروتون البته اگه فضای اختصاصی داشته باشی هم میتونی نگه داری همچین چیزایی رو الان که زمستونه راهروها هم حسابی خنکه.مخصوصا برای نگه داری ترشی خیلی خوبه.البته ساختمون ما چون هر طبقه 3واحده و هیشکی هیچی بیرون نمیزاره منم مجبور شدم ترشیهامو تراس بزارم که درطی این دوهفته ی اخیر انقدر هوا اینجا سرد بود که حتی ترشیها هم تراس یخ زدن و طعمشون کمی عوض شد.الان دیگه یخچال یا پشت در تراس که سردتره نسبت به محیط کل خونه ترشیهامو نگه میدارم.
    amir mami این نوشته را پسندیده.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
  • بانک بند ناف
  • کلمات کلیدی این موضوع