نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree76Likes

موضوع: روش های نگهداری سیر-سیر در روغن

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 13
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

روش های نگهداری سیر-سیر در روغن

باران67 و taniya این نوشته را پسندیده.
    سعادتی که هیچ کس نمی تواند از شما بگیرد ،
    سعادتی است که کسی به شما نبخشیده باشد...

عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    daneaze آواتار ها
    نازنین
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    975
    پسند کرده
    1131

Re: روشهای نگهداری میوه ها ، سبزیجات و مواد غذایی

سلام، من سیر تازه که پوستشم کنده شده را تا چند ماه تو روغن زیتون نگه داشتم. خیلی هم خوب و تازه مونده.
    یه راه دیگه هم که می شه هم سیر رو باهاش نگه داشت هم اینکه بعد از مصرف دهن آدم بو نده، نگه داشتنش با یکم آبلیمو هست. ولی تازه این کار رو یادگرفتم و نمی دونم تا چقدر می مونه.
    راستی پیازم اگه بعد از پوست کندن یه دور شستن تو آبلیمو بخوابونید و بعدش بشورید اونم بعد از خوذدن دیگه دهن آدم بوی بد نمیده و مزه هم نمی گیره.
    باران67, taniya و fafa2 این نوشته را پسندیده.

مدیر ارشد سایت
    heaven آواتار ها
    مریم م.
    نوشته های وبلاگ
    44
    میزان امتیاز
    103
    پسند شده
    10399
    پسند کرده
    1251

ویترین مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط دخترک
    دوستان عزیز برای نگهداری سیر تازه که الان فصلشه توی روغن زیتون، باید حبه های سیر رو پوست بکنم یا با پوست بندازم؟ بعد این بطری تا چند وقت موندگاری داره؟
    روش دیگه ای برای نگهداری سیر تازه بلدین؟
    به جز فریز کردن حبه و بوته که دوست ندارم.
    و البته پوره کردن و نمک پاشیدن که همیشه انجام می دم.
    ممنون:)
    ساره بانو
    مامان برای من پوست کنده تو روغن زیتون می ریزن ! ( خودم نمیتونم پوست بکنم، فشارم میوفته )
    یه شیشه سیر حبه پوست کنده - یه شیشه هم رنده شده - معمولاً هم تا آخر پاییز دارمشون! طعمش هیچ فرقی با سیر تازه نداره، همون تندی و همون خاصیت، علاوه بر اینکه وقتی یه کم سرش خالی شد از روغنشم برای بعضی غذاها استفاده میکنم.

فقط این شیشه ها رو تو کیسه های نایلونی قنداق پیچ میکنم که بوش در نیاد.
    تو یخچال میذارم
    فقط قاشق تمیز و خشک توش میزنم.
    چقدر دوست داشتنی هستند.. آدم هایی که شبیه حرفهایشان هستند....

"میلان کوندرا"

مدیر انجمن
    Andrew آواتار ها
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    1136
    پسند کرده
    12512

پیرو فرمایشات هیون نازنینم, روغن سیر به دست اومده برای گوش درد, دردهای روماتیسمی , انواع سر دردها و سینوزیت بسیار موثره. طبیعتا هم روغن قدیمی تر باشه بهتره
    در ضمن اگر روغن زیتون با طعم سیر دوست دارید, برای 250 سی سی روغن 4 الی شش حبه سیر درشت کافیه
    سلام ای به نعمت رسیده خدا با توست...

All things are yours

از خدا می خوام که عطر دلخوشی هرجا باشی به مشامت برسه...

مامان زرزر آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    260
    پسند کرده
    94

نقل قول نوشته اصلی توسط hobab
    نقل قول نوشته اصلی توسط sanama
    خوب من همه سیر هارو پوست کندم و تو کیسه فریزر ریختم و گذاشتم تو فریزر. ولی امروز اومدم چنتاشو بردارم استفاده کنم بعد از اینکه یخش آب شد زرد و لیز و بدرد نخور شده بود

نمیدونم شما چه جوری فریزش می کنید که سالم می مونه
    نفیسه جان من سیرو با پوستش فریز میکنم و مشکلی هم پیش نمیاد
    موقع نیاز از فریزر درمیارم و همون موقع پوستشو میکنم و خرد میکنم یا میندازم تو غذا و اصلا نمیذارم تو هوای آزاد بمونه چون سریع بخودش میکروب میگیره
    من پوست اول سیر که خشک هست رو میگیرم و حبه ها رو با پوست داخل نایلون میزارم و نایلون رو داخل یک ظرف پلاستیکی درب دار میزارم چون وقتی تازه هست به تمام مواد داخل فریزر بوی بدی میده
    همه دنیا بخواد و تو بگی
    نه
    نخواد و تو بگی
    آره
    ....تمومه

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    23
    پسند کرده
    0

یه راه دیگه واسه نگهداری سیر اینه که اونا رو حبه کنید. بعد با پوست تو یه بطری مثل بطری آب معدنی بذارین. بعدشم که در بطری رو محکم ببندین و بذارین تو یخچال. نه یخچال بو میگیره نه اینکه سیر خراب میشه و تا چند ماه سالم و تازه میمونه.

مدیر انجمن
    باران67 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    898
    میزان امتیاز
    2022
    پسند شده
    86512
    پسند کرده
    75762

ویترین مدال ها

سیر در روغن

رفته بودیم شمال کلی سیر ناز خریدم
    که تبدیلش کردم به این ترکیب مفید
    این یکی از بهترین روش ها برای نگهداری سیر برای مدت طولانیه . علاوه براین که خیلی راحت وپرکاربرده خواص بیشتری هم به سیر اضافه میکنه. اغلب بعد از مدتی سیر جوانه زده و سبز میشه وبعد هم پوک میشه. بعضی پوست کنده اون رو در یخچال یا فریزر نگه میدارند که اون هم به این اندازه عمر مفید ندارد

مراحل کار:
    سیر رو پوست کندم و تو دستگاه خرد کردم بعد ریختم تو شیشه و روغن ریختم و البته روغن و سیر رو مرحله ای میریختم تا همه جاش اغشته به روغن بشه و یه موقع جایی بی روغن نمونه
    بعد هم که گذاشتم یخچال

موندگاریش خیلی بالاست.من تا بیش از شش ماه هم شده که نگه داشتم.
    دقت کنین به مرور زمان رنگ سیر ها از سفیدی رو به زردی میره.نگران نشین.طبیعیه

خییییییییییییییلی عالیه
    پیشنهاد میکنم درستش کنید
    اما یه نکته خیلی خیلی مهم دستکش دستتون کنید
    من 4 لایه دستکش یه بار مصرف دستم کردم و باز انگشتام تا شب میسوخت از بس سیر خفنه.
    **
    اگر میخوایین که ترکیب مفید و سالم تری داشته باشید از روغن زیتون و یا ترکیب روغن ها استفاده کنید،این ترکیب را میتوانید چندین ماه در یخچال نگه دارید و به مرور استفاده کنید، مقدار خیلی کمی از ان طعم خیلی زیادی ایجاد میکند.

تعدادی از کاربردهای ان:
    -برای تهیه نان سیری مقدار کمی از ان را روی تست یا هر نان دیگری مالیده و در فر قرار دهید،در تهیه نان سیری میتوانید از پودر پنیر پارمژان یا شوید، جعفری و… استفاده کنید

- کمی از ان را به سطح خمیر پیتزا یا غذاهای گوشتی که در فر پخته میشود برس کنید
    به انواع سسها (مایونز ،کچاپ ،سس سفید) ماست، برانی ، ته دیگ سبزی پلو، پاستاها ، کوکو ها ، کتلت ، دلمه ها، برای پخت مرغ و یا سرخ کردن ماهی استفاده کنید

-کره را در دمای محیط قرار داده و سپس کمی از ترکیب را به ان اضافه کرده و با کمی نمک در حدود پنج دقیقه با دست بزنید یک کرم خوشمزه برای عصرانه بچه ها خواهد بود

-چون یک ترکیب روغنی است براحتی با هر خمیری ترکیب میشود مثل خمیر پیتزا و پیراشکی

-هر وقت نیاز به سیر داغ داشتید چند قاشق از ان را در ظرفی ریخته و روی حرارت قرار بدید سریع سرخ شده و سیر داغ اماده میشود

-روغن داخل شیشه هم کاملا عطر و بوی سیر رو به خودش میگیره و میتونین از وان روغن داخل غذاها بزنین

**
    بعضی از مطالب رو از سایتی که این روش رو ازش یاد گرفتم براتون گذاشتم
    منبع

بعدا نوشت:
    این نکات رو دوست عزیزم ملیحه جون در مورد این مطلب اضافه کردن:
    دیدم نوشتی سیر دستات رو سوزونده.

حتما وقتی داشتی پوست میکندی هم دستات چسبونکی شده. و به زحمت چوست های نازک سیر از دستات جدا شده و هی وسط کار مجبور شدی بری دستات رو بشوری تا اون چسبونکی اش از بین بره و بتونی ادامه بدی. در ضمن با هر بار باد و جابجایی هوا پوست سیر ها تو کل خونه (به علت سبکی) شد. درسته؟؟؟؟

برای حل همه ی این مشکلات فقط کافی سیر ها رو قبل از پوست کندن توی آب بریزی.

یک کاسه ی بزرگ برداری و توش رو پر از آب کنی و سیرها رو با پوست توش بریزی. حدود 30 دقیقه صبر کنی تا کمی خیس بخورن.
    بعد پوست بکنیشون. به همین سادگی. چون خیسه و مرتب دستت رو توی آب میزنی (برای برداشتن سیر ها) اصلا دستت نمیسوزه.
    (حتی اگر 10 کیلو سیر باشه)
    دیگه دستات به علت خیس بودن چسبونکی نمیشه. و راحت به کارت ادامه میدی.

و از همه مهم تر پوست سیر ها به علت سنگین شدن در آب دیگه توی هوا پرآکنده نمیشن.

فقط یک نکته ای رو در نظر داشته باش و اون اینکه چون قراره روش روغن ریخته بشه مهمه که رطوبیت نداشته باشه و کپک نزنه. پس بزار خوب خشک بشه بعد خردش کن و روش روغن بریز.
    sita-golam, saeedeh mansoori, مامی ارمانی و 7 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

قانع آواتار ها
    میزان امتیاز
    61
    پسند شده
    2984
    پسند کرده
    1214
    اینم سیر من در مراحل مختلف تازه قوطی شیر خشکو کاور کردم برا استفاده اگه بده بگین ظرفشو جابجا کنمنام: IMG_0761.jpg نمایش: 1182 اندازه: 85.4 کیلو بایتنام: IMG_0764.jpg نمایش: 1180 اندازه: 102.5 کیلو بایتنام: IMG_0765.jpg نمایش: 1176 اندازه: 105.4 کیلو بایت
    باران67, sita-golam, مامی ارمانی و 6 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
  • بانک بند ناف
  • کلمات کلیدی این موضوع