نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree5Likes
  • 1 Post By fafa2
  • 1 Post By fafa2
  • 1 Post By zahra621
  • 1 Post By najma
  • 1 Post By باران67

موضوع: طرز تهیه پیاز خشک در منزل و کاربردهای آن

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

طرز تهیه پیاز خشک در منزل و کاربردهای آن

باران67 این نوشته را پسندیده.
    سعادتی که هیچ کس نمی تواند از شما بگیرد ،
    سعادتی است که کسی به شما نبخشیده باشد...

2. بانک بند ناف
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    fafa2 آواتار ها
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    2854
    پسند کرده
    1065

Re: راههای خشک کردن سبزی و میوه

نقل قول نوشته اصلی توسط fateme_f
    کسی میدونه پیاز رو چجوری میشه خشک کرد ؟اصلا میشه خشک کرد؟
    پیاز خشک را که اماده میفروشن.من تا دو سال پیش تو خونه درست میکردم اما از وقتی فهمیدم پیاز قاچ خورده تو محیط باز الودگیهای اون محیط را جذب خودش میکنه ! دیگه پیاز داغ فقط درست میکنم.

پیاز را بهتره سفید انتخاب کنین یا حداکثر زرد.خیلی خیلی نازک خلالی کنین و رو یه پارچه تمیز و در مسیر باد و نور خورشید پهن کنین.هر از چند گاهی با دست زیر و رو کنین.زیر اون پارچه را هم روزنامه زیاد پهن کنین که رطوبت را به خودشون بگیرن.
    افوض امری الی الله . . . ... . . . ان الله بصیر بالعباد

fafa2 آواتار ها
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    2854
    پسند کرده
    1065

Re: راههای خشک کردن سبزی و میوه

[quote=zahra_sh]
    نقل قول نوشته اصلی توسط fafa2
    نقل قول نوشته اصلی توسط "fateme_f":2n05s75v
    کسی میدونه پیاز رو چجوری میشه خشک کرد ؟اصلا میشه خشک کرد؟
    پیاز خشک را که اماده میفروشن.من تا دو سال پیش تو خونه درست میکردم اما از وقتی فهمیدم پیاز قاچ خورده تو محیط باز الودگیهای اون محیط را جذب خودش میکنه ! دیگه پیاز داغ فقط درست میکنم.

پیاز را بهتره سفید انتخاب کنین یا حداکثر زرد.خیلی خیلی نازک خلالی کنین و رو یه پارچه تمیز و در مسیر باد و نور خورشید پهن کنین.هر از چند گاهی با دست زیر و رو کنین.زیر اون پارچه را هم روزنامه زیاد پهن کنین که رطوبت را به خودشون بگیرن.
    پیاز خشک برای چی خوبه؟ [/quote:2n05s75v]

پیاز داغ را باید تو یخچال نگه داریم تا کپک نزنه و ... اما پیاز خشک را تو کابینت هم میشه داشت.هر وقت خواستی یه مشت بریز تو روعن سرخ میشه.راحت راحت.تازه خیلیییی ترد ترد میشه
    افوض امری الی الله . . . ... . . . ان الله بصیر بالعباد

zahra621 آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    956
    پسند کرده
    347
    سلام دوستان
    کسی تجربه خشک کردن پیاز داره؟
    من ورق آلومینومی رو گذاشتم رو بخاری و حلقه های پیاز رو روش چیدم اما کاراملی شدن! چطور مثل پیاز خشک های بیرون میشه سفید درش آورد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط zeitoon2 نمایش پست ها
    سلام.من فر رو داغ کردم هم نعناع و هم پیاز رو گذاشتم تو سینی فر البته پیازها رو خوب خرد کرده بودم فر تقریبا روی 190 درجه بود نعناع ها زود تر و پیازها کمی دیر تر خشک شد.رنگش یکم تغییر کرد اما کاراملی نشد.این بیرونی ها با دستگاه در حرارت نسبتا بالا و سریع خشک میشه.البته من شنیدم اسپری روغن روی پیازها هم از تغییر رنگش جلوگیری میکنه.امتحان نکردم

نقل قول نوشته اصلی توسط Mitra F نمایش پست ها
    خانوما میشه بپرسم پیاز خشک به چه دردی میخوره اصلا؟چون من نه دیدم پیاز خشک نه کاربردشو میدونم.پیاز هم چیزیه که همه فصول هست چرا باید خشکش کنیم؟زیتون عزیز هم که گفتن تو فر با دمی 190درجه خشک کردن به نظر من آخه تو اون دما میپزه کامل پیاز.چون من برای خشک کردن گوجه از فر استفاده کردم یه قسمتهایی سوخت و یه قسمتهایی هم مرطوب موند کاملا!!!و درنهایت مزه گوجه پخته میداد.

نقل قول نوشته اصلی توسط zahra621 نمایش پست ها
    میترا خانم
    پیاز خشک رو پودر می کنیم و به عنوان ادویه به انواع ماهی،کروتان و ... می زنیم. توی کباب تابه ای و مایه های گوشتی که نمیخوایم پیاز تازه توش آب بندازه هم میشه استفاده کرد جای پیاز تازه.
    من همین استفاده ها رو ازش میکنم. فک کنم میشه جای پیاز داغ مثلا تو پلومخلوطها هم ازش استفاده کرد. غیرپودریش رو نمیدونم چه استفاده ای میکنن. بصورت خلالیش رو تو تجریش میفروشن.
    من کلا چون پیاز داغ دوست دارم از خشک شدش هم خوشم میاد فک کنم میشه خالی خالی خورد چیپسیه خیلی

نقل قول نوشته اصلی توسط zahra621 نمایش پست ها
    من پودر آمادش رو خریدم. الانم پروژه خشک کردن یه دونه پیازی که داشتم رو بخاری شکست خورد ینی مث بیرونی ها سفید نیست مث پیاز داغه بیشتر. فرم هم خرابه نمیتونم اون روش رو امتحان کنم. الان به سرم زده هروقت خواستم پیازداغ کنم از این روش استفاده کنم جای تو روغن سرخ کردن!!
    نقل قول نوشته اصلی توسط fafa2 نمایش پست ها
    من پیاز خشک را برای پیاز داغ فقط استفاده میکنم.روغن که کمی داغ شد از تو کابینت پیاز خشک را در میارم و میریزم توش و خاموش میکنم زیرش را چون خیلی زود یه پیاز داغ خوشرنگ و کاملا ترد دارم!

مدیر انجمن
    باران67 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    898
    میزان امتیاز
    2022
    پسند شده
    86512
    پسند کرده
    75762

ویترین مدال ها

چیپس پیاز:
    خیلی از پیاز خشک خوشم میاد
    تمام مدت خشک شدنش توی خونه بوی پیاز داغ میپیچه
    آماده شده ش هم خیلی خوشمزه ست
    البته من برای غذاها استفاده میکنم
    در واقع مثل پیاز داغ چیپسی هست.به همون تردی و خوشمزگی
    روغن رو میذارم داغ بشه و داخلش میریزم و سریع خاموش میکنم تا نسوزه
    وقتی طلائی و خوشرنگ شد مثل پیاز داغ چیپسی داخل انواع پلو و خورش و... میتونیم استفاده کنیم.
    همچنین میشه همینطوری پودرش کرد و برای طعم دادن به غذاها و سوپ ها استفاده کرد.

باران جان مثل همیشه باجشنواره هات شاهکارمیکنی!!!!
    فقط یسوال!!!! پیازروکه میگن بهدازخوردشدن میکروبهاروزود جذب میکنه!!!
    دراینصورت پیاز خشک که تابیاد خشک بشه خودش میشه یه میکروب کامل!!!!
    ممنونم دوست مهربونم.مرسی از محبتت
    گلم برا پیاز من تو سوپر مارکت ها دیدم پیاز خشک تو بسته بندی ها بود و قیمتشم خیلی بالا بود برا همین خودم دست به کار شدم
    من از دستگاه میوه خشک کن استفاده کردم.پیاز رو چیدم تو دستگاه و سریع درشو بستم و زدم به برق
    فکر کنم داخل دستگاه احتمال میکروبی بودن خیلی کمه..نمیدونم حالا درسته یا نه
    مرسی از نکته عالی ای که گفتی
    به نظر منم برا پیاز خوب نیست که رو باز رو بخاری یا شوفاژ یا.. بخواییم خشک کنیم به مدت طولانی
    مامان السا این نوشته را پسندیده.

• کلمات کلیدی این موضوع