نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree2105Likes

موضوع: سفره های مذهبی

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 302
صفحه 1 از 38 123411 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    185
    پسند کرده
    0

Red face سفره های مذهبی

سلام

با آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما تو این ماه عزیز

از همه خانومای محترم مامی سایت خواهش میکنم هر ایده و طرحی که در مورد سفره حضرت ابوالفضل (ع) دارن با من درمیون بزارن چون مادرم چند وقت دیگه نذر سفره حضرت ابوالفضل (ع) داره لذا به کمک همه شما دوستان عزیزم نیازمندم
    پیشاپیش ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط baran13527 نمایش پست ها
    سلام رویا جان ما برای سفره اول اگه تو ماه رمضان باشه همه مواد غذایی رو بسته بندی میکنیم که اگه خواستن ببرن راحت باشه تو سفره هم که برای اطرافیان که تا چند ساعت بعدش هستن میزاریم .عدس پلو هم که با گوشت چرخ کرده پیاز داع کشمش تزیین میدیم .
    نقل قول نوشته اصلی توسط baran13527 نمایش پست ها
    سلام رویا جان ما برای سفره اول اگه تو ماه رمضان باشه همه مواد غذایی رو بسته بندی میکنیم که اگه خواستن ببرن راحت باشه تو سفره هم که برای اطرافیان که تا چند ساعت بعدش هستن میزاریم .عدس پلو هم
    که با گوشت چرخ کرده پیاز داع کشمش تزیین میدیم .
    نقل قول نوشته اصلی توسط محبوبه نمایش پست ها
    رويا جان حدود دو سال پيش من سفره ابوالفضل نذر داشتم سفره ام خيلي خوشگل شده بود براي نمونه خرما هايم را به صورت نخل در آورده ودر دو طرف سفره گذاشتم يك سري از حلواهايم را قالب زدم براي پذايرايي اوليه ويك سري راداخل خمير پفي ريختم براي بردن (خمير پفي همان خمير مخصوص نان خامه اي است به جاي اينكه داخل آن را با خامه پر كنم با حلوا پر كردم كه خيلي چشمگير شده بود)روي تمام سبزي خوردن ها را با پيازچه وتربچه وپنير قالب زده به شكل گل وستاره تزيين كردم.كاچي را در ظرف هاي يك بار مصرف ريختم وزير آن دستمال هاي تزييني گذاشتم.راستي نان توتك هم درست كردم ودر كنار اين هاآجيل مشگل گشا واسپند رادر زرورق پيچيدم ناگفته نماندبرشهاي كاغذ زرورق را كمي بزگتر زدم تاموقع پيچيدن با روبان شكيل تر بشه ودر ضمن ماست ،آش رشته ،عدس پلو و ميوه هم در سرسفره بود وهر كدام با تزيين هاي مربوط به خودش.اميدوارم تونسته باشم كمي كمكت كرده باشم.

نقل قول نوشته اصلی توسط parand* نمایش پست ها
    رویا جون سفره ابوالفضل معمولا سبز رنگه اگه سفره سبز دارید از اون استفاده کنید و یا از نوارهای سبز در 2 طرفش استفاده کنید از ظروف سبز و شمعای سبز
    قبول باشه
    باران67 و mitra40 این نوشته را پسندیده.
    آدما از جنس برگند . گاهي سبزند ، گاهي پائيزن و زردند . زمستون ديده نميشن . تابستون سايبون سبزند. آدما خيلي قشنگن .. حيف كه هر لحظه يه رنگند !

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    31
    پسند کرده
    0

Re: سفره ابوالفضل (ع)

نقل قول نوشته اصلی توسط Roya
    باران جون اردیبهشت عزیزم محبوبه گل و پرند نازنین ممنون از لطف و راهنمایی شما دوستای گلم چونمراسم تو غذاخوری برگزار مشه از ایده تور سبز یا روبان سبز بر روی میزهااستفاده خواهیم کرد بعد محبوبه جون میشه بگی چطوری برای خرما نخل درستکرده بودی ؟ اگه لطف کنی یه عکسی چیزی بزاری بی نهایت ممنون میشم اردیبهشت جون نمیدونستم تو این سفره حنا هم میزارن حالایه سوال به نظرشما شله زرد قالبی باشه بهتره ؟ یا تو ظرفای پیرکس یا توپیاله های یکبار مصرف ؟ من خودم دوست دارم قالبی باشه ولی نمیدونم مادرمقبول میکنم یانه
    رويا نازنين يك عدد اسفنج را بردار وبا دست يا سمباده به آن حالت بده تا از شكل مستطيل به استوانه تغيير شكل بدهد دور آنرا با كاغذ فويل بپوشان واز پايين خرما ها را به كمك خلال دندان به اسفنج فرو مي كنيم البته بدون فاصله. اين كار را تا بالا انجام مي دهيم براي برگ هاي نخل هم مي توان از سر آناناس استفاده كرد وهم ازبرگ هاي يك سري گل كه من اسم اونو بلد نيستم اما شبيه برگهاي نخل .من از هر دو ي اونها در مراسم هاي مختلف استفاده كردم اميدوارم تونسته باشم كمكي كرده باشم.

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    31
    پسند کرده
    0

Re: سفره ابوالفضل (ع)

نقل قول نوشته اصلی توسط Neda.R
    محبوبه جان کاش عکس داشتی از سفره تون عزیزم خوش به حالتکه اینقدر هنرمندی میشه بگی حلوا ها را تو چه قالبی زدی منظورم اینکه کهقالبت جنسش چی بود و چقدری بود عکس نداری از قالبت ؟ خمیر پفی را میتونیتوضیح بدی چطوری درست کردی ؟
    با عرض شرمندگي خدمت ندا نازنين به محض خوندن پبغام دست بكار شدم اما:
    براي حلوا با قالبهاي پلاستيكي كه تو خونه داشتم قالب زدم مدلهاش هم گل وستاره در اندازه هاي كوچك بود
    براي خمير پفي(نان خامه اي):آرد 1پيمانه- آب 1پيمانه- روغن جامدنصف پيمانه- نمك كمي- تخم مرغ 4 عدد- شكر 4/1 پيمانه
    *آب وروغن را روي حرارت گذاشته تا روغن آب شودآرد را يك مرتبه در آن ريخته وبا كفگير چوبي خوب هم مي زنيم تا جايي كه در ظرف بغلطد مانند حلوا(حدود4-5 دقيقه)پس از خنك شدن خمير، تخم مرغها را يكي يكي وبا فاصله به خمير افزوده وبا همزن هم ميزنيم خمير بايدبه حالت ماست چكيده دربياد.روي سيني فر كاغذ روغني گذاشته مايه را داخل قيف با ماسوره مدل شكوفه ريخته(سايز بزرگ)وبه شكل دايره دور خودش مي پيچيم سيني رادر فر190 به مدت 45 دقيقه ميگذاريم. بعد از پخت ته نان را كمي سوراخ كرده حلوا را در قيف ريخته ودر داخل نانها حلوا ميريزيم.
    راستي چند وقت پيش كه چهلم مادرجونم بود علاوه بر خرما مدل نخل من اين خميرها را هم درست كردم با ماكتي مشابه نخل اين نونها روبه كمك خلال دندون به اسفنج وصل كردم وزير نون لايه پاييني يه ساتن مشكي گرد برش كردم و زير اون گذاشتم.متاسفانه هيچ عكسي ازاينها ندارم.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    27
    پسند کرده
    0

Re: تزئينات ميزهاي مهموني

سفره حضرت رقیه و دعای توسل همکلاسی های پسری
    شله زرد، حلوای هویج و رول نون و پنیر و سبزی
    *شمیم*, مامان حدیثه, باران67 و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    [HIGHLIGHT=#fdeada]لطف سالوس جهان خوش لقمه ایست
    کمترش خور کان پر آتش لقمه ایست
    آتشش پنهان و دودش آشکار
    دود او ظاهر شود پایان کار

[/HIGHLIGHT]

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    68
    پسند کرده
    0

ختم انعام پنج شنبه تو خونمون گرفتم.

*شمیم*, مامان حدیثه, باران67 و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    68
    پسند کرده
    0

رول نون پنیر سبزی وتست کاپ نون پنیر سبزی.

*شمیم*, مامان حدیثه, باران67 و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    68
    پسند کرده
    0

کیک باقلوا

*شمیم*, مامان حدیثه, reyhan777 و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    68
    پسند کرده
    0

غذاهای عصرونهقبل از اومدن مهمونا شامی پوکه هم بود عکس نگرفتم.

*شمیم*, مامان حدیثه, reyhan777 و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

صفحه 1 از 38 123411 ... آخرینآخرین
  • بانک بند ناف