نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree2105Likes

موضوع: سفره های مذهبی

نمایش نتایج: از 241 به 248 از 302
صفحه 31 از 38 نخستنخست ... 2128293031323334 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    3
    پسند کرده
    5
    نقل قول نوشته اصلی توسط گوگوجی نمایش پست ها
    پذیرایی مولودی
    کیک شربتی و رولت مخصوص

سلام مبخشین طرز پخت اینارو میشه بگین.
    avida, elitanha و QueenParvaneh این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    304
    پسند کرده
    13
    میشه درمورد سفره مهمونی مکه هم نظر بدید؟*مامانم امسال ایشالا میره حج تمتع

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    62
    پسند کرده
    633
    ببخشید دوستان.نمیدونم اینجا جای سوالم هست یا نه.من آخرهفته مراسم دعا(به مناسبت ولادت حضرت زهرا س) توخونه ی مامان دوستم دعوتم. تو این جور مراسمات باید چیزی هم با خودم به عنوان هدیه ببرم یا نه.به نظرتون چی بهتره؟
    ویرایش توسط خاله ساناز : ۱۳۹۴/۰۱/۱۹ در ساعت ۰۳:۵۳ قبل از ظهر
    fahim68 این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    17
    پسند شده
    791
    پسند کرده
    318
    سلام دوستان عزیزم میتونین کمکم کنین مراسم مولودی آقا امام جواد (ع)چطوری برگزارمیشه؟
    برای تزیین چکار کنم و البته برای پذیرایی چی لازم هست؟
    ممنونتون میشم.خیلی به راهنماییتون احتیاج دارم.
    آخه این کارا رو برای یکی از دوستانم لازم دارم
    fahim68 این نوشته را پسندیده.

غریبه تنها آواتار ها
    مهتاب بانو
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    270
    پسند کرده
    198
    سلام دوستای گلم

دلم میخاد جلسه ختم صلوات همراه با حدیث کسا یا دعای توسل تو خونمون بذارم.اما تا حالا فقط یه بار رفتم جلسه ختم صلوات..میشه لطف کنین جلسه هایی که شما رفتین بگید تا به یه مدل خوب جلسه ختم صلوات برسم؟
    و سئوال دیگه اینکه برای پذیرایی چی بذارم؟سبک باشه چون دست تنهام

جلسه ای که من رفتم هفته پیش بود.اول جلسه بین همه تسبیح پخش کردن. یه ربع تقریبا مدح حضرت فاطمه خوندن بعد یه تسبیح کامل دسته جمعی صلوات فرستادن بعد از همه پرسیدن که چند دور تسبیح صلوات فرستادن و به ازاری هر دور یه شکلات اندختن تو ظرف و سوره حمد دسته جمعی خوندن به نیت شفای مریض ،بعد یه مسئله شرعی گفتن و ختم انعام خوندن.بعد شیرینی ها رو به عنوان تبرکی پخش کردن
    nora1, fahim68 و گوگوجی این نوشته را پسندیده.

nora1 آواتار ها
    m
    میزان امتیاز
    186
    پسند شده
    5301
    پسند کرده
    15459
    سلام عزیزم
    من جلسه ای که تو خونه برگزار کردم اول یه سفره صلوات از اقوام هست که میارم که ۱۴ تا کیسه داره که هر کیسه ۱۰ تا تسبیح داره که مهمونا همه ی تسبیحا را باهاش صلوات میفرستن وبعد دعاها را شروع میکنیم و بعد از دعا با میوه و کیک یا شیرینی پذیرایی میکنیم
    غریبه تنها, fahim68 و گوگوجی این نوشته را پسندیده.
    خدایا کمکم کن تا مشکلاتم حل بشه

fahim68 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    3
    کالاهای من
    1
    میزان امتیاز
    150
    پسند شده
    13826
    پسند کرده
    14510

ویترین مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط toshian نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیزم میتونین کمکم کنین مراسم مولودی آقا امام جواد (ع)چطوری برگزارمیشه؟
    برای تزیین چکار کنم و البته برای پذیرایی چی لازم هست؟
    ممنونتون میشم.خیلی به راهنماییتون احتیاج دارم.
    آخه این کارا رو برای یکی از دوستانم لازم دارم
    دوست عزیز مولودی امام جواد هم مثل سایر مولودی ائمه هست و تفاوتی نداره.
    برای تزئین می تونید از انواع پرچم هایی با نام مقدس ائمه (که هم بیرون آماده اش هست و هم اینکه می تونین خودتون درست کنین) استفاده کنین. از ریسه ها و کاغذ های رنگی که برای جشن تولد بچه ها استفاده می شه استفاده کنین. بادکنک و ریسه ی چراغ های رنگی بزنید.

اگه می خواید تزئینتون خاص باشه می تونید از تم فرشته های آسمانی (البته فرشته های محجبه) استفاده کنین.
    می تونین نام چهار ده معصوم رو روی ستاره یا هر شکل دیگه ای که درست کردین بنویسید.

معمولا کسایی که میخوان تم خاصی استفاده کنن، از رنگ های سبز، سفید و آبی برای مجالس ائمه بیشتر استفاده می کنن ولی در کل رنگ های شاد می تونید استفاده کنید.
    لباستون هم شیک و زیبا و البته تا حدودی پوشیده (در شأن مراسم ائمه) باشه.

پذیرایی در مولودی ها بسته به اینکه تعداد مهمون ها کم یا زیاده ، متفاوته. معمولا مولودی ها با جمعیت بالا، رونق بهتری داره، چون وقتی تعداد کمه خیلی ها روشون نمیشه خوب دست بزنن و شعر هایی که باید تکرار کنن رو تکرار نمی کنن. اما وقتی جمعیت زیاد میشه، شور و حال بیشتری پیدا می کنه.

حالا اگه جمعیت مهمونیتون کمه در اول کار که مهمون ها تشریف آوردن یه نوشیدنی به همراه شیرینی پذیرایی کنید و آخر کار هم میوه. شکلات هم که باید فراوان تهیه کنید تا خانوم مداح به هنگام اجرای برنامه پخش کنه.

پذیرایی برای جمعیت های زیاد اینطوریه که توی یه ظرف یه بار مصرف یه شیرینی یا کیک و کلوچه + آبمیوه + چند مدل میوه + دستمال کاغذی + چاقوی یکبار مصرف + نمک (در صورتی که میوه ها به نمک احتیاج داشته باشن) میذارن و یکی از میزبانان همون جا جلوی در ورودی می ایسته و هر کس که میاد، بسته ی پذیرایی رو تقدیمش می کنه. ما خودمون توی بسته ها دو سه تا شکلات هم میذاریم که اگر احیانا به کسی شکلات نرسید، توی بسته اش شکلات داشته باشه.

علاوه بر این ها به تازگی مد شده توی مولودی ها کیک سفارش میدن که اگه هزینه اش براتون مطرح نیست ، بودنش خیلی هم خوبه. روی کیک شمع میذارن، فشفشه روشن می کنن، بسته به خوشرویی خانوم مداح ،بعضی ها به بچه ها میگن که بیان شمع رو فوت کنن، بعضی ها به یکی از سادات میگن، بعضی ها هم خودشون فوت می کنن و کیک رو می برن.
    بعد کیک رو توی آشپزخونه توی بشقاب ها ی یه بار مصرف میذارن و در آخر مجلس پخش می کنن.

بعضی از میزبان ها گل می خرن برای تزئین روی میز میذارن و در آخر مولودی گل ها رو پر پر می کنن روی سر مهمان ها میریزن.
    البته همه ی اینایی که گفتم دلخواه هست که شما می تونین بسته به هزینه تون کم و زیادش کنین.

مثلا بعضی از میزبان ها علاوه بر این ها، برای جلب بیشتر بچه ها به دین، مسابقه برای بچه ها (گاهی هم بزرگ ترا) در نظر می گیرن و به برنده ها جایزه میدن. البته اینا رو باید با مداح هماهنگ کنید که ایشون اجرا کنن.

یا مثلا توی بسته های پذیرایی شون شماهر میذارن و از بین شماره ها قرعه کشی می کنن و به برنده جایزه میدن. اینا دیگه حواشی ماجراست.
    Shiva Sh, toshian, میس مهسا و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    من چه سبزم امروز
    و چه اندازه تنم هوشیار است
    نکند اندوهی، سر رسد از پس کوه...

fahim68 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    3
    کالاهای من
    1
    میزان امتیاز
    150
    پسند شده
    13826
    پسند کرده
    14510

ویترین مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط غریبه تنها نمایش پست ها
    سلام دوستای گلم

دلم میخاد جلسه ختم صلوات همراه با حدیث کسا یا دعای توسل تو خونمون بذارم.اما تا حالا فقط یه بار رفتم جلسه ختم صلوات..میشه لطف کنین جلسه هایی که شما رفتین بگید تا به یه مدل خوب جلسه ختم صلوات برسم؟
    و سئوال دیگه اینکه برای پذیرایی چی بذارم؟سبک باشه چون دست تنهام

جلسه ای که من رفتم هفته پیش بود.اول جلسه بین همه تسبیح پخش کردن. یه ربع تقریبا مدح حضرت فاطمه خوندن بعد یه تسبیح کامل دسته جمعی صلوات فرستادن بعد از همه پرسیدن که چند دور تسبیح صلوات فرستادن و به ازاری هر دور یه شکلات اندختن تو ظرف و سوره حمد دسته جمعی خوندن به نیت شفای مریض ،بعد یه مسئله شرعی گفتن و ختم انعام خوندن.بعد شیرینی ها رو به عنوان تبرکی پخش کردن
    مهتاب بانوی عزیز سبک اصلی سفره ی صلوات، همونیه که نورا جان گفتن اما شما می تونید برنامه های دیگه هم بهش اضافه کنید.
    غریبه تنها این نوشته را پسندیده.
    من چه سبزم امروز
    و چه اندازه تنم هوشیار است
    نکند اندوهی، سر رسد از پس کوه...

صفحه 31 از 38 نخستنخست ... 2128293031323334 ... آخرینآخرین
  • بانک بند ناف