نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree2105Likes

موضوع: سفره های مذهبی

نمایش نتایج: از 153 به 160 از 302
صفحه 20 از 38 نخستنخست ... 101718192021222330 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    49
    پسند کرده
    33

Re: سفره های مذهبی

سنبوسه خوانگی پز ( و فـــــــــــوق العاده خوشمزه اما تُندُ تیــــز )

و چیدمان سر سفره :

شامل دو سبد که پر از گُل پرپر بود که موقع دف زدن صاحب مجلس رو سر همه، میریختن به انضـــــــــــمام لواشک چوبی!!! مخصوص بچه ها (که بیشتر مامانا سرش دعوا داشتن تا خودِ بچه ها )

نماز روزه های همه دوستان قبول باشه... شرمنده کیفیت عکس ها بده... عکاس ناشیه ... به دل نگیرید
    دیگه خونه مردم بود و دوربین گوشی هم که کیفیت معلوم...

تا دروودی دیــــــــگر، بـــِدِرووود !!!
    live, glabella, mar mar67 و 3 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    ببین چقدر در هم حل شده ایم !!
    تو قهوه می خوری
    من خوابم نمی برد ...!

2. بانک بند ناف
    somayeh-b آواتار ها
    سمیه
    نوشته های وبلاگ
    7
    میزان امتیاز
    480
    پسند شده
    22321
    پسند کرده
    14687

سفره امام حسن (ع)

روی میز رو هم چیدم

من همینجا بگم دوستام که دور میز نشسته بودن و من عکس انداختم با عرض معذرت توی عکس یکمی افتاده بودن ولی من کل عکس رو به این حالت درآوردم نمیدونم چرا اون لحظه متوجا نشدمکه کادرم رو درست کنم

شیرینی پاپاتیا (باتشکر ازفرشته که بهم یاد داد)

post1909032.html#p1909032

آجیل مشکل گشا

نون پنیر سبزی و خرما

هندوانه هام

ترشی فلفل دلمه ای

آش جو

post1909327.html#p1909327

قرمه سبزی به عنوان غذای سبز

توپک خرما

و دوتا کیک کریستال
    post1908996.html#p1908996

live, اندیا, glabella و 12 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    السلام علیک یا اباعبدالله (ع)
    السلام علیک یا ابالفضل العباس (ع)

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

حالا دیدین سفره امام حسن هم هندونه دربسته داره سمیه جون هم عکسهاشو گذاشتن .ماشاا... دو تا هم
    گذاشتن قابل توجه ostooreh جون.ماه رمضون تو هر فصلی که باشه به فراخور اون ماه میوه های سبزشو میزارن مثلا اگه بهار باشه گوجه سبز هم میزارن. نذارتونم قبول دوستای گلم.

*سیندرلا* آواتار ها
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    1558
    پسند کرده
    4642

نقل قول نوشته اصلی توسط sepide56
    نقل قول نوشته اصلی توسط sara6403
    سلام دوستان
    ما دوشنبه سفره حضرت ابوالفضل داريم واسه همين امروز جواب سوالامو بدبن لطفا چون فردا سركار نيستم تا جوابارو ببينم ممنون

اول اينكه ظرف يك بار مصرف از كجا بخرم ارزونتره؟؟؟
    شابلون و مهر يا ابوالفضل از كجا بايد تهيه كنم همچنين قالب و قيف شريني پزي رو

سلام عزیزم من 4ماه پیش سفره حضرت ابوالفضل داشتم شابلون و مهر يا ابوالفضل وظرف يك بار مصرف وکیسه هایه توری کوچک برایه اجیل مشگل گشانمیدونم اسمش چیه همه رو از میدان قیام گرفتم هرچی بخوای برایه سفره اونجا داره حتی شمع من همه چیو سبز گرفتم البته اگر تهران هستی
    عزیزم بالای میدان حر خیابان کنار متروی میدان حر هم مرکز این وسایل هست ظروف یکبار مصرف و وسایل لازم برای مراسم های مذهبی اگر بهتون نزدیک باشه
    ...

بگذار ابر سرنوشت هر چه می خواهد ببارد ما چترمان خداست

hengamehh آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    2
    میزان امتیاز
    576
    پسند شده
    36116
    پسند کرده
    54984
    نقل قول نوشته اصلی توسط fafa2 نمایش پست ها
    سلام دوستان.یه سوال داشتم.ماهمیشه عادت داریم تو غمهامون در خونه ها را میزنیم و حلوا و خرما خیرات میدیم.یا برای عزای ائمه نذری میپزیم و پخش میکنیم.
    حالا من تو یه حرکت انقلابی میخوام برای عید غدیر به همه همسایه هامون تو اپارتمان 20 واحده شیرینی یا کیک یا ... بدم.با تزیین قشنگ و مرتبط ولی خوب در عین حال راحت.اخه اون روز خونه ما هم مهمون میاد و باید به کارهای خودم هم برسم.
    راستی برای بچه های اپارتمان که حدودا 10 تا میشن هم میخوام یه یادگاری بدم که معمولا تو محله ما همه کله ها تو ماهواره است و اصلا این اعیاد را نمیدونن چیه!

حالا از شما هنرمندای گلم میخوام تا کمکم کنین و راهنمایی تا این فکر خام من پخته بشه.
    یه دنیا ممنونتونم.
    فافا جون تو محله ما که رسم هست حداقل کوچمون قدیمی ها اینطورید برخی آش و غذا می دهند گاهی من که معمولا تو کار شیرینیم به آپارتمان خودمون بیشتر می دهم گاهی هم کوچه را می دهم خیلی عجیب نیست عزیزم یک همسایه هم داشتیم قدیم مربی آشپزی بود اون برخی عیدها شیرینی می داد

نقل قول نوشته اصلی توسط **زهرا** نمایش پست ها
    فافا جووون خیلیییی هم فکر خوبیه
    منم خیلی وقته تو فکرشم ولی هیچ کدوم از همسایه ها رو نمیشناسم !( البته شاید همین باب آشنایی شد)
    به نظر من در کنار هدیه یه شاخه گل رز هم خیلیییییییییی خاص و زیباست میتونید روز قبلش برای صرفه جویی در هزینه برید بازار گل و با قیمت مناسب تر رز تهیه کنید
    میتونید بیسکوییت با تزئین رویال آماده کنید یا با تکنیک فروزن باترکریم یه طرح مثلا حضرت علی و پیامبر ( همون عکس غدیر) رو از قبل به تعداد بکشید - این تزئین روزها تو فریزر سالم میمونه -( در ابعاد کوچیک ) و شب عید فقط تزئین نهایی رو انجام بدید
    اینا به فکرم رسید :)
    نقل قول نوشته اصلی توسط *Niusha نمایش پست ها
    فافا جون آفرین برای این ایده ت... خداباید قبول کنه که انشالله میکنه !
    ولی برای قشنگ تر شدنش و مورد قبول بچه ها بودنش و تاثیری که تو ذهنشون از این اعیاد میذاره : براشون یه سری جانماز خوشگل بدوز و برای اقا پسرها تسبیح رنگی خوشگل بگیر بذار تو این سلفونها ... ایده ی زهرا جان هم برای کوکی هم عالیه ...میتونی یه کوکی تو یه سلفون بذاری با روبان ببندی و بذاریش تو یه سلفون دیگه که گیفتو توش گذاشتی با یه گل رز یا مصنوعی رز تزیین کنی البته عیدی متبرک سکه یا اسکناس رو از قلم نندازی ... اسکناس رو هم با یه روبان سبز ارگانزا پاپیون بزن !

برای بزرگترها کیک رولت درست کن تو بشقابهای یکبار مصرف کاغذی بذار یا کوکی درست کن ... همسایه ما توی همین ظرفها شیرینی میده برای خیرات . و کنار ظرفتون هم یه شاخه گل طبیعی که ساقه شو کوتاه کردی ، بذار!
    و توی سینی ت یه ظرف بلور پر از سکه داشته باش که عیدی شونو از توی ظرف خودشون بردارند ...
    چندتا نقل درشت هم میتونی توی گیفت هات و یا کنار شیرینی هات استفاده کنی !
    pooneh 007 و fafa2 این نوشته را پسندیده.

خدایا
    شکرت
    نی نی های من پر کشیدن پیش خودت

مریم روایی
    میزان امتیاز
    40
    پسند شده
    2022
    پسند کرده
    1483
    سلام ؛ این اولین پست من تو مامی سایته ان شاالله که خوشتون بیاد
    دوشنبه ختم انعام داشتم متاسفانه از همه موارد پذیرایی نتونستم عکس بگیرم اما ازجند مورد که قبل از اومدن مهمونا بود عکس گرفتم . تعداد مهمون هام صد نفر بودند که اول با نسکافه و پشمک پذیرایی شدند و بعدا شیرینی وچای و میوه را که روی میز چیده بودم و آخر سر با سوپ فنجانی و سالاد الویه تزیین شده در سینی پذیرایی شدندشکلات وشیرینی مشکل کشا روهم باتورهای سبز تزیین کرده بودمنام: IMG_1611.jpg نمایش: 3751 اندازه: 54.6 کیلو بایتنام: IMG_1612.jpg نمایش: 3698 اندازه: 61.7 کیلو بایت
    تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده    
    ویرایش توسط nazanin maryam : ۱۳۹۲/۰۷/۲۴ در ساعت ۱۲:۲۹ قبل از ظهر
    مامان غزل, گل گلاب, titish khanoom و 13 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

مریم روایی
    میزان امتیاز
    40
    پسند شده
    2022
    پسند کرده
    1483
    نام: IMG_1615.jpg نمایش: 3666 اندازه: 51.1 کیلو بایتنام: IMG_1616.jpg نمایش: 3612 اندازه: 41.7 کیلو بایتاینم از تزیین سالاد اولویه که تو پست قبلی جا نشد
    عسل 10266, mamaneali, *شمیم* و 6 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    121
    پسند کرده
    205

Exclamation

نقل قول نوشته اصلی توسط حنانه نمایش پست ها
    من هم در نظر دارم انشا الله با توجه وعنایت خدای یکتا وتوسل به حضرت زینب ودعای شما دوستان سفره حضرت زینب پهن کنم این مطالب رو برای دوستانی که نذر دارند ومیخواهند سفره مذهبی پهن کنند از تالار نیک صالحی کپی کردم اگه میشه من وراهنمایی کنید تا بتونم سفره ای لایق وشایسته این بانوی درد کشیده پهن کنم واز همگیتون التماس دعا برای قبولی حاجتم رو دارم.حتما تا حالا سفره رفتين. سفره هاي نذري مث سفره ابوالفضل و ...اينها. مي دونين چند نوع سفره نذري داريم؟!

برخي از سفره هاي نذري عبارتند از :

سفره بي بي سه شنبه :
    نحوه برگزاري سفره بدين ترتيب است كه دو ، سه شنبه متوالي سفره را مي اندازند و سه شنبه سوم را گرو نگه مي دارندبعد از بر آورده شدن حاجت ، سفره سوم را مي اندازند . صاحب نذر از صبح روز سه شنبه روزه مي گيرند و بعد از پايان مراسم دعا و نيايش در هنگام ظهر با خوردن كاچي افطار مي كند . خوراكي هاي اين سفره شامل نان و پنير و كاچي مي باشد . لازم به ذكر است كه نقل قصه بي بي سه شنبه توسط خانم مداح جز اصلي مراسم محسوب مي شود

عزیزم ممنون از مطلب مفیدتون اما این سفره آخری خیلی مورد تایید نیست و تا اونحا که من میدونم ساخته و پرداخته عوام هست.
    fafa2 این نوشته را پسندیده.

صفحه 20 از 38 نخستنخست ... 101718192021222330 ... آخرینآخرین