نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree2105Likes

موضوع: سفره های مذهبی

نمایش نتایج: از 9 به 16 از 302
صفحه 2 از 38 نخستنخست 1234512 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    91
    پسند کرده
    0

Re: سفره های مذهبی

نذر همگي قبول . منهم دو تا سفره حضرت رقيه نذر داشتم (در دو سال متوالي، چون بار اول حاجتم رو گرفتم دوباره دست به دامن اين بانوي بزرگوار شدم). سال اول سفره رو روي زمين پهن كردم (يكي تو هال و ديگري در اتاق پذيرايي)، ولي سال بعد روي دو تا ميز گرد (يكي تو هال و ديگري در اتاق پذيرايي) بقيه چيزها هم بدليل كمبودجا روي ميز ناهار خوري چيدم كه متاسفانه عكس ميز ناهارخوري رو ندارم. اميدوارم خوشتون بياد.

لازم به توضيح است كه نخود، كشكش،*پسته و شكلات رو در تورهاي سبزي كه بصورت مربع كوچك برش داده بودم ريخته و دور آنها رو روبان سبز بسته بودم . شيريني ها هم عبارت بودنداز : نقل بيدمشكي ،*كيك يزدي،* قطاب ،*كماچ سن (از آرد سن كه همان آرد جوانه گندم است و در سمنو استفاده ميشه درست ميشه) . يك نوع شيريني بنام نان پسته اي. بقيه چيزها هم رطب،*نبات و نان و پنير و سبزي (البته زمان عكسبرداري پنيرخان و سبزي خوردن در يخچال تشريف داشتند. ). آهان اون ظرفي رو هم كه روشو پوشوندم شكر است (البته براي تبرك ) كه ما روي اون رو با پارچه سبز ميديم و تا زماني كه دعا تموم نشده روشو بر نمي داريم . بعد از دعا بر مي داريم كه بيشتر وقتها يك علامتي مثل كلمات مقدس علي و ... روي اون افتاده و همه براي تبرك بر مي دارند.
    مهربون بانو و galexi s4 این نوشته را پسندیده.
    " من راز دريا را را با تفكر در يك قطره شبنم كشف كردم"
    (جبران خليل جبران)

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    91
    پسند کرده
    0

و حالا مشروح اخبار را با عكس به سمع و نظر دوستان مي رسانم.
    (دست پخت اينجانب) :كيك اسفناج بدليل سبز رنگ بودنش (4 تا كيك پختم و از خستگي مردم) و حلوا هويج به دو صورت يكي بصورت گرد در سيني گرد بزرگ و ديگري حلوا رو در كاغذهاي سبز رنگ كوچك شكوفه زدم. (خيلي مورد استقبال قرار گرفت.) و شيريني بهشتي يكي با طعم كاكائو و ديگري وانيلي (دستورشو تو قسمت انواع شيريني گذاشتم ) كه هيشكي تا حالا منو تشويق نكرده
    شيريني هاي ديگر : نان مربايي ،*كلوچه خرمايي و نقل
    نبات -شكلات- نان و پنير و سبزي - نخود كشمش ، پسته، خرماي خشك

كيك اسفناج

حلواي هويج در دو نوع

شيريني بهشتي

نبات و شكلات
    ninius این نوشته را پسندیده.
    (جبران خليل جبران)

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    34
    پسند کرده
    0

من هم در نظر دارم انشا الله با توجه وعنایت خدای یکتا وتوسل به حضرت زینب ودعای شما دوستان سفره حضرت زینب پهن کنم این مطالب رو برای دوستانی که نذر دارند ومیخواهند سفره مذهبی پهن کنند از تالار نیک صالحی کپی کردم اگه میشه من وراهنمایی کنید تا بتونم سفره ای لایق وشایسته این بانوی درد کشیده پهن کنم واز همگیتون التماس دعا برای قبولی حاجتم رو دارم.حتما تا حالا سفره رفتين. سفره هاي نذري مث سفره ابوالفضل و ...اينها. مي دونين چند نوع سفره نذري داريم؟!

برخي از سفره هاي نذري عبارتند از :

سفره امام زمان (عج) سفره حضرت رقيه (س) سفره حضرت ابوالفضل (ع) ، سفره امام حسن (ع) سفره حضرت فاطمه (س) سفره حضرت زينب (س) سفره پنچ تن ( آل عبا) سفره حضرت ابراهيم (ع) سفره حضرت خضر (ع) سفره بي بي سه شنبه

سفره امام زمان (عج) :
    خوراكي هاي سفره امام زمان شامل شير برنج ، نان ، پنير، سبزي، گردو و حلواست

سفره حضرت فاطمه (س):
    غذاي اصلي اين سفره كاچي است . يكي از باورهاي اين سفره اين است كه مردان و پسران و زنان حامله نبايد در اين سفره شركت كنند. اين سفره در روز سه شنبه . سه دفعه برگزار مي شود .

سفره حضرت زينب (س) :
    اين سفره در روزهاي چهار شنبه صبح انداخته مي شود و غذاي اين سفره آش رشته مي باشد

سفره پنچ تن ( آل عبا) :
    در اين سفره آش رشته مي پزند .

سفره حضرت ابراهيم (ع):
    براي رفع هر مشكلي مي اندازند و مراسم آن مشابه سفره حضرت ابوالفضل (ع) است . مكان برگزاري اين سفره در خارج شهر و در صحرا ما بين دو كوه و نهر آب است .

سفره حضرت خضر (ع):
    اين سفره با شكوه است و همه نوع خوراكي را در آن قرار مي دهند .

سفره حضرت رقيه (س):
    به صورت محقرانه انداخته مي شود ، محتويات سفره معمولا نان ، خرما و شمع ميباشد .

سفره حضرت ابوالفضل (ع):
    با شكوه است و انواع خوراكي ها را در آن قرار مي دهند كه شامل عدس پلو و آش رشته ، ميوه، شيريني و آجيل مشكل گشا كه با تور و روبان هاي رنگي بسته بندي شده است ، حلوا ، خرما، نان پنير و سبزي .

مهمانان مقداري از غذاها و مواد خوراكي را در كيسه ريخته و براي بقيه خانواده به منزل مي برند زيرا معتقدند كه اين غذا ها متبرك هستند .

سفره امام حسن (ع) :
    از خصوصيات مهم اين سفره سبز بودن آن است . مواد خوراكي كه در سفره قرار مي دهند سبز رنگ است و از ظروف سبز رنگ و شمع هاي سبز براي تزيين سفره انتخاب مي كنند . مواد غذايي اين سفره شامل نان و پنير و سبزي ، كشمش سبز ، هندوانه سر بسته است .

سفره بي بي سه شنبه :
    نحوه برگزاري سفره بدين ترتيب است كه دو ، سه شنبه متوالي سفره را مي اندازند و سه شنبه سوم را گرو نگه مي دارندبعد از بر آورده شدن حاجت ، سفره سوم را مي اندازند . صاحب نذر از صبح روز سه شنبه روزه مي گيرند و بعد از پايان مراسم دعا و نيايش در هنگام ظهر با خوردن كاچي افطار مي كند . خوراكي هاي اين سفره شامل نان و پنير و كاچي مي باشد . لازم به ذكر است كه نقل قصه بي بي سه شنبه توسط خانم مداح جز اصلي مراسم محسوب مي شود
    galexi s4 و باران67 این نوشته را پسندیده.
    اگر خواهی که رازت را دشمنت نداند ، به دوستت مگو
    اگر میخواهی که بی اندازه اندوهگین نباشی ، حسود مباش

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    70
    پسند کرده
    0

گل بانو جون توی تورهای سبز نخود و کشمش و پسته ریختم و با روبان سبز گره زدم. ممنونم به خاطر توجه ات

نقل قول نوشته اصلی توسط MASI-1361
    نازنین عزیزم نذرت قبول بانو .با دیدن سفرت آرامش گرفتم راستی تزئین نون پنیر سبزیت چطوریه ؟ لطفا زود جوابمو بده
    masi عزیز خیلیییییی ممنون. نون گرد کوچک را با پنیر و سبزی پر کرده بودم و داخل پلاستیک ( پاکت) سبز کوچک گذاشتم البته قبل از اون بالای پاکتها را زیگراکی برش زدم بعد از گذاشتن نان داخل پاکت با روبان سبز گره زدم ( پاپیون) و در نهایت بالای اون رو با دست به سمت بیرون آرایشش دادم که شکل گل بشه البته نمیدونم شده یا نه .
    نقل قول نوشته اصلی توسط mama
    نازنين خانم طوري نخل رو روي شله زرد كشيدي؟؟؟؟؟؟؟
    با دست دارچين رو ريختي يا ....؟؟
    مامای گلم من ابتدا شکل مورد نظر رو روی طلق ( منظور همون طلقهایی هست که جزوه هامون رو با شیرازه جلد میکردیم) در اوردم یعنی با خودکار طرح رو کپی کردم و با تیغ داخل طرح رو در اوردم یه جورایی مثل شابلون شد و بعد زمانیکه شله زرد سرد شد و لایه رویی اون کاملا سفت شد اون روی شله زرد گذاشتم و تمام سطح رو با دارچین پر کردم امیدوارم خوب توضیح داده باشم
    باران67 این نوشته را پسندیده.
    [HIGHLIGHT=#ffffff]روزهاست که یادت از سقف خانه ام میچکد، اگر باران بند بیاید از این خانه میروم![/HIGHLIGHT]

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    91
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط مونی
    سلام خسته نباشید و نذراتون قبول.واقعا سفره های همتون قشنگ و با سلیقه است.دستتون درد نکنه.
    یه سوال از خاله ترنم نون تستاتو چطوری فنجونیش کردی و نونی که برای رولت نون پنیر سبزی استفاده کردی چی بود؟
    عهدیه جان اون کیک شطرنجی چیه ؟
    موني جون عزيزم اون كيك شطرنجي در واقع كيك اسفناج هست كه چون مي خواستم كيكم سبز باشه ، كيك اسفناج پختم (مزه اش عالي بود) بعد به قطعات مساوي بريدم (در واقع 4 تا كيك پخته بودم) و يك سري رو با شكلات رنده شده كاكائويي و يك سري رو هم با پور قند پوشاندم. كه البته اگر بجاي پودر قند از شكلات رنده شده سفيد استفاده مي كردم بهتر بود چون بعد از مدتي قندها بخورد كيك رفته بود و قسمت سفيد كمرنگ شده بود. بعد هم بصورت شطرنجي چيدم.
    (جبران خليل جبران)

مدیر انجمن
    DaDa آواتار ها
    سارا حکمتی
    نوشته های وبلاگ
    24
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    7611
    پسند کرده
    2903

ویترین مدال ها

مولودی حضرت صاحب الزمان ....

* آجیل مشکل گشا ...

* شکلات :
    (خانومی که می خونه ؛ شکلاتها رو تو مجلس پخش می کنه .)

این هم نمای کلی میز :
    میوه ؛ شیرینی ؛ آجیل مشکل گشا و شکلاتهایی که مهمونا آورده بودن ....

* این هم پول هایی که به عنوان هدیه توی دف کسانی ریختیم که دف می زدن .

*شمیم*, galexi s4, باران67 و 3 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    عکسهای بدون توضیح حذف می شوند !

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    102
    پسند کرده
    3

سلام دوستهای کلم مرسی از این همه ایده خوب و ناب
    مامانم پنج شنبه ای سفره ابوالفضل داشت و تقریبا 70 درصد کارا رو من انجام دادم
    این هم عکساش

خرما که زیرش اسفنج نیم کره بود و با سیخ کباب چوبی خرما ها رو فیکس کردیم اون گردالی ها هم گردو که خوب توی آسیاب چرخش کردم تا خمیر شده

زولبیا و بامیه دست پخت حاج خلیفه رهبر یزد!

تر حلوا که دو مدل بود یکی لقمه ای که توشو کردو و یه برش خرمای پوست گرفته گداشتیم اون یگی هم که ساده توی دیس ریختیم
    *شمیم*, galexi s4, باران67 و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    هرجا چراغی روشنه از ترس تنها بودنه ای ترس تنهایی من اینجا چراغی روشنه

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    102
    پسند کرده
    3

آجیل مشکل گشا که سعی کردیم رنگش با میوه ها ست باشه

نان سنگلک پنیر و سبزی خوردن

کیک یزدی اینم دست پخت حاج خلیفه بود

آش و عدس پلو که از تزیین شده هاش نتونستم عکس بگیرم و اینا رو هم بعد سفره گرفتم!

میوه که شلیل و خیار سبز و هلو انجیری و سیب گلاب و آلو سیاه و گلابی بود
    مامان عليرضا, *شمیم*, galexi s4 و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    هرجا چراغی روشنه از ترس تنها بودنه ای ترس تنهایی من اینجا چراغی روشنه

صفحه 2 از 38 نخستنخست 1234512 ... آخرینآخرین