نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree2105Likes

موضوع: سفره های مذهبی

نمایش نتایج: از 129 به 136 از 302
صفحه 17 از 38 نخستنخست ... 71415161718192027 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    فاطمه مامی ریحانه آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    74
    پسند کرده
    140

Re: سفره های مذهبی

نقل قول نوشته اصلی توسط ????
    عسل جون وفهمیم جون عزیز ممنون از کمکتون
    امیدوارم واقعا خرافات باشه این حرف که گفتید
    فقط از دوستانی که توی پستهای قبلی گفتند اومدن زن باردار ومرد روی سفره ایراد داره خواهش میکنم اگه سند یا منبعی دارن بهم بگن که بیشتر در مورد صحت یا کذبش بدونم
    مرررررررررسی از همه
    عزیزم تو سفره های ما زنان باردار اومدن و از کاچی هم خوردن و هیچیشون نشده .اینا خرافاته و بهش اهمیت نده
    یا رب مددی

میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    583
    پسند کرده
    677

نقل قول نوشته اصلی توسط hengamehh
    سلام
    برای نیمه شعبان به نظرتون چه شیرینی خوبه برای یک جشن پخت؟ خیلی ممنون
    هنگامه جون کیک شربتی شف طیبه جون مناسبه به نظر من.کیک یزدی هم خوبه.

mah e man آواتار ها
    منصوره
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    848
    پسند کرده
    272

نقل قول نوشته اصلی توسط ایلار
    نقل قول نوشته اصلی توسط hengamehh
    سلام
    برای نیمه شعبان به نظرتون چه شیرینی خوبه برای یک جشن پخت؟ خیلی ممنون
    هنگامه جون کیک شربتی شف طیبه جون مناسبه به نظر من.کیک یزدی هم خوبه.
    به نظر من کیک های یک نفره مثل مافین و ژله تک نفره ویا مثلا شیرین اسکار
    بعد برای هر مهمون یه پکیج درست کنید تا پزیراییتون راخت تر و شیک تر بشه
    ايرانيم امانگران يمنم
    هركجاهست شيعه انجاست مرز وطنم
    🌺اللهم عجل لوليك الفرج🌺

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    49
    پسند کرده
    33

نقل قول نوشته اصلی توسط shiva65
    مامانم برا نيمه شعبان ختم قران داره
    چيكار كنيم مجلس خوب و پررونق داشته باشيم
    البته نه زياد تشريفاتي!
    ما تو مراسمای خودمون زیاد اهل تشریفات نیستیم و تقریبا چون همه اهل محل و فامیل مجلسای خاص مامان خانوم رو خبر دارن تقریبا همه چی از همه جا جور میشه !!!
    اما یه بار رفتم مراسم یه خانوم از فامیل که همه وسایلاشو از کویت آورده بود و به رسم اونا جشن نیمه شعبان گرفت !!!

برا همه(بیشتر بچه ها) با سیخ چوبی یه پرچم سبز که روش نوشته یا مهدی (با این قالب ها و رنگ اکلیلی طلایی رنگ کرده بودن) درست کرده بود...(که وقت مداحی همه بچه ها تکون میدادن و خوشجلانه بود)
    برا پذیرایی هم همه چیزاشون شبیه گیفت بود !!!

از ژله خورده شیشه نگذر که عجیـــــــــب طرفدار داره (تو قالبای بزرگ بذار و برش بزن...اصلن هم زشت نیست..به اندازه کافی چشم ها رو خیره میکنه!)
    ببین چقدر در هم حل شده ایم !!
    تو قهوه می خوری
    من خوابم نمی برد ...!

مدیر انجمن
    Andrew آواتار ها
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    1136
    پسند کرده
    12512

نقل قول نوشته اصلی توسط خاله کوثر
    خاله خـــاله
    شیرین اسکار چی می باشد؟؟؟
    نشنیدم بخدا... ! لینکشو میذارید؟؟؟ چون ژله رو درستیدم (خورده شیشه... و کیک هم کاپ کیک هست.. فقط این چی است؟؟؟)
    مرررسی
    دوست گرامی دستیابی سریع به پاسخ سوال تون قسمت جستجوی سایت می باشد...
    http://mamisite.com/forum/nowrooz91-...topic5797.html
    سلام ای به نعمت رسیده خدا با توست...

All things are yours

از خدا می خوام که عطر دلخوشی هرجا باشی به مشامت برسه...

eshgheasemani آواتار ها
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    730
    پسند کرده
    1075

برا همه(بیشتر بچه ها) با سیخ چوبی یه پرچم سبز که روش نوشته یا مهدی (با این قالب ها و رنگ اکلیلی طلایی رنگ کرده بودن) درست کرده بود...(که وقت مداحی همه بچه ها تکون میدادن و خوشجلانه بود)
    برا پذیرایی هم همه چیزاشون شبیه گیفت بود !!!

چه کارای جالبی میکنین . من تم مولودی امسال رو رنگین کمان گذاشتم. ژله خیلی با این تم هم خونی داره اما متاسفانه تعداد مهمونامون 200 نفر هست و کار سختی ه این چیزا رو درست کنم. پذیرایی مون رو کیک و اب میوه -شربت - شیرینی و بستنی لیوانی و شکلاتای مغز دار رنگی هست.

میدونم اگر میخواستم خودم خوراکیا رو درست کنم هزینه ش هم به صرفه تر بود اما دست تنها کار مشکلیه . بیشتر سعی کردم رو تزیینات کارکنم.

از ایده ای که دادین خوشم اومد . حدودا 30 الی 40 تا بچه تو مهمونی ما هستند . اگر بخوام این پرچمها رو با تم رنگین کمان درست کنم ایده ای دارید برام بذارید؟

برای بسته بندی شکلاتا هم خودم فکر کردم برای بچه ها تو لیوانای کاغذی تم رنگین کمان که خریدیم بریزم. یا با کاغذ رنگی قیف درست کنم و تگ بزنم روش. کدوم بهتر ه؟ برای بزرگترا داخل نایلکس هایی که کوچیکه بریزم وبا روبانای رنگی ببندم یا توی تورای رنگی بریزم.

مهتا آ آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    147
    پسند کرده
    197

ما پارسال برای نیمه شعبان برنامه داشتیم . تزیینات سالن و میوه اینارو من انجام دادم. تو گلدون روی میز گل نرگس گذاشتیم . بعد توی سبد، من یه سری حدیث از امام زمان(عج) پیدا کردم و پرینت کردم. پشت حدیث ها هم دعای عصر غیبت چاپ کرده بودم و زیرشونم نوشته بودم میلاد مبارک، 5 صلوات هدیه به گل زهرا. برای پذیرایی هم اول شربت و شیرینی ،و آخر سر هم میوه و یه آبمیوه هم تو ظرف گذاشتیم آخر مجلس دادیم به حضار به همراه این حدیث ها که تو پلاستیکشون به گل بود و شکلات و اسمارتیس رنگی رنگیهمین چندتا عکسو بیشتر ندارم .(دعای عصر غیبت : اَلّلهُمَّ عَرِّفْنی نَفْسَکَ فَاِنَّکَ اِنْ لَمْ تُعَرِّفْنی نَفْسَکَ لَمْ اَعرِفْ رَسُولَکَ اَلّلهُمَّ عَرِّفْنی رَسُولَکَ فَاِنَّکَ اِنْ لَمْ تُعَرِّفْنی رَسُولَکَ لَمْ اَعرِفْ حُجَّتَکَ اَلّلهُمَّ عَرِّفْنی حُجَّتَکَ فَاِنَّکَ اِنْ لَمْ تُعَرِّفْنی حُجَّتَکَ ضَلَلْتُ عَن دینْی)

*شمیم* و مامان غزل این نوشته را پسندیده.
    با ما چه کرد عشق؟
    پرسیدم و خندیدی
    پاسخت پیچیده تر کرد این معما را .....

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    49
    پسند کرده
    33

دوست عزییییزم eshgheasemani

خانومی کارایی که ما کردیم رو برات میگم ببین کدوماشو دوس داری (البته ما جنوبیا چون برا روزهای مختلف رسم های مختلف داریم مخصوصا دهه محرم که هر روزش با یه تم و یه شکل برگزار میشه و ان شالله تو وقت مناسبش حتما میگم شاید دوست داشتین) اعیادمون رو سعی میکنیم بیشتر بچه ها راس کار باشن... (اعتقاد مامان خانومی اینه)

+ برا تولد امام حسن (که 15 ماه رمضانه) و تولد امام زمان همه چیز سبزه...حتی لباسای خودمون که مجلسی هست ... به دیوار هم دور تا دور شرشره های سبز و سفیید میزنیم.......بادکنک سبز و سفید...

+ زمان خوندن مولودی هم دختر و پسرای کوچولو رو حدود 14 تا یا 12 تا شمع سبز میدیم دستشون و اینا بین جمعیت میچرخن و چراغا خاموشه و اغلب خانوما تو جنوب (کِل میزنن) و گل پر پر با شیرینی رو مداح میریزه رو سر همه...
    در نهایت هم شمع ها به کسانی که حاجت خاصی دارن داده میشه!

+ تو یه سبد نمک میریزیم و بسته بندی میکنیم... (این مخصوص همه سفره هامونه)...تو یه سبد هم هر بسته 5 عدد خرما با تزیین ساده کنجدی و پودر نارگیل و پسته)... از این مقدار همیشه چند برابر مهمان ها آماده میشه تا به عنوان تبرک برده بشه!

+ برا بچه ها هم علاوه بر اون پرچم ها ، میتونید آب نبات های چوبی رو با تگ تولد امام زمان مبارک بذارید تو یه سبد و بهشون بدین... (که ما بسته بندیشون رو پارسال تو بسته های صدفی گذاشتیم که کلی خوراکی های کوچولو و بچه گانه بود)

یــــــــــــــــا

یه پلاستیک نسبتا ضخیم و کوچک که توش پر از خوراکی بچه گانه ست و در انتها توش یه مداد گذاشتم و دور مداد و پلاستیک رو روبان زدم با تگ "تولد امام زمان مبارک"...عین یه بسته بندی شکلاتی و بچه گانه شد و کلا شکل بسته های بچه ها متفاوت و دلنشین تر میشه براشون!

این تگ میتونه عین هر سال ما به همه وسایل وصل بشه (اغلب ما همه چیز رو تو یه پَک میذاریم تا مبادا مهمانی دست خالی بره و بدونیم به همه، همه چیز رسیده)....

ببخشید که فعلا عکسی ندارم بذارم... اما اگر باز کمکی از دست من بر میاد در خدمتم
    ببین چقدر در هم حل شده ایم !!
    تو قهوه می خوری
    من خوابم نمی برد ...!

صفحه 17 از 38 نخستنخست ... 71415161718192027 ... آخرینآخرین
  • بانک بند ناف