نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree2105Likes

موضوع: سفره های مذهبی

نمایش نتایج: از 121 به 128 از 302
صفحه 16 از 38 نخستنخست ... 61314151617181926 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    titish khanoom آواتار ها
    فرشته
    نوشته های وبلاگ
    18
    کالاهای من
    2
    میزان امتیاز
    768
    پسند شده
    46933
    پسند کرده
    17064

ویترین مدال ها

Re: سفره های مذهبی

اینم قسمتی از روضه امروز مامانم.
    همچین آدم آنلاینی هستم من

حلواها

بسته بندی ها (امسال نون و پنیر و سبزی و خرماویژه روزه دارها)

اینم پرده ای که با خواهرم درستیدیم.البته واسه شهادت بی بی (س)بود که امروز هم استفاده ش کردیم خطش با من نقاشیش با خواهرم

قیمه احتمالا :-x

*شمیم*, marziyeh.ali1, * الهه * و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

eshgheasemani آواتار ها
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    730
    پسند کرده
    1075

دوستای گل مادر من با اینکه امسال تصمیم نداشتیم مولودی نیمه شعبان و بگیریم تصمیم گرفتن مولودی رو بگیریم.

راهنمایی میخوام ازتون.

پذیرایی که میخوایم امسال داشته باشیم مختصر هست برعکس سالهای پیش که شام هم میدادیم.

پذیرایی شربت و شیرینی در بدو ورود هست . بستنی چون بعضی مهمان هامون بچه کوچیک دارند تصمیم گرفتیم بستنی نونی یا لیوانی کارخونه ای باشه نه سنتی که از کافه ها بگیریم.

میوه و شکلات بستنی بندی شده تو ظرفهای یک بار مصرف. میوه هم 3نوع . هنوز تصمیم نگرفتیم چی باشه.

حلوا هویچ یا کاسه ی شیرازی و خرما .

حالا برا تزییناتش راهنمایی میخوام. شربت که با نی فانتزی و یخ قالبی هر سال تزیینش و انجام میدم.

اما برای اون بستنی بندی تو ظرف یک بار مصرف چیدمانش چه جوری باشه ؟ حلوا رو چه جوری تزیین کنم . که وقت گیر نباشه.

شکلات ها یی که داخل ظرف میذاریم که پخش میکنیم چه جوری باشه؟ دوست دارم بسته بندیش تم داشته باشه. تزییناتم میخوام تم رنگین کمان داشته باشه.

از اول تاپیک رو بازبینی کردم . یکی از دوستان اریگامی با کاغذ درست کردن و متنوع اما تعداد مهمون هامون زیاده 150 نفر هستن . وقت گیره اینکار . تزیین راحت با تم رنگین کمان مد نظرم هست.

تزیینات درو دیوار هم بادکنک های رنگی با ریسه های رنگی متصل بهش و اویزون از سقف _چراغ های رنگی و پرچمهای مناسبتی این روز هست.

دیگه چه تزیینی رو پیشنهاد میدین؟خصوصا برای سقف. برای یه دیوار بزرگ هم میخوام یه تزیین مناسبتی با تم رنگین کمان با مضمون مولودی درست کنم. اما ایده ش هنوز به ذهنم نرسیده . لطفا اگر ایده ای دارین شیر کنید.

و اینکه ما هرسال یه سفره کوچکی روی زمین جلو مولودی خوان میذاریم که نبات -قند - گلاب - شکلات - سبزه - حنا هست.

برای قند امسال تزیینی با تم رنگین کمان یا مناسب مولودی مد نظرمه اما باز ایده اش به ذهنم نمیرسه دقیقا چی باشه.

برای نبات و حنا هم ایده بدین چه تزیینی داشته باشه. ممنون از لطفتون.

fahim68 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    3
    کالاهای من
    1
    میزان امتیاز
    150
    پسند شده
    13821
    پسند کرده
    14510

ویترین مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Raha27
    سلا به همه دوستان عزيز و با تشكر از اينكه تجربيات خوبتون رو در اختيار ما قرار مي ديد، دوستان من براي روزي كه سفره ابوالفضل دارم آيا ظرف يكبار مصرف براي پلو و آش بگيرم كه اگر كسي خواست غذا ببره توش بريزه يا نه؟ چون از طرفي مي ترسم هم بخورن هم ببرن اونوقت اگر به كسي نرسه بد مي شه؟ و آمارم براي تهيه غذا و آش به هم مي ريزه؟ ممنون مي شم اگر پاسخم رو بديد.
    معمولا با خودشون می برن. می تونین به جای اینکه توی دیس عدس پلو بکشین، توی ظرف های یه بار مصرف بریزین و وقتی همه سر سفره نشستن یکی یه دونه بهشون بدین. همین طور برای آش می تونین این کارو بکنین.
    اگه دیدن مقدار غذایی که پختین اضافه اومده توی دیس هم بریزید تا اگه کسی می خواد اونجا هم بخوره
    من چه سبزم امروز
    و چه اندازه تنم هوشیار است
    نکند اندوهی، سر رسد از پس کوه...

fahim68 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    3
    کالاهای من
    1
    میزان امتیاز
    150
    پسند شده
    13821
    پسند کرده
    14510

ویترین مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط *سیندرلا*
    دوستان با سلام
    ممنون از راهنمایی هایی که تا الان بهم کردین فقط یک سوال دیگه دارم:
    پیرو صحبتهای دوستمون مارال که گفتن حلوا و خرما هم برای مولودی نیمه شعبان دارند میخواستم ببینم برای جشن نیمه شعبان آیا حلوا و خرما هم میزارن ؟
    ممکنه کسی نذر داشته باشه و حلوا و خرما هم بذاره ولی من تا حالا توی مولودی هایی که رفتم ، کسی حلوا و خرما نداشته
    من چه سبزم امروز

fahim68 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    3
    کالاهای من
    1
    میزان امتیاز
    150
    پسند شده
    13821
    پسند کرده
    14510

ویترین مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط *سیندرلا*
    ببخشید فهیم جون یه بنده خدایی به من گفت که باید گل رز هم بخری و پرپر کنی که خانم مجلس همراه با شکلات موقع خوندن مولودی بر سر مهمانان بریزه ؟؟
    من خودم تا حالا جایی ندیدم ؟
    با تشکر فراوان از راهنماییت
    "باید"ی در کار نیست عزیزم ولی خب خیلی ها یه دسته گل می خرن و با اون خونه رو تزئین می کنن. (میذارن روی میز جلوی خانوم جلسه ای). آخرای مجلس گل ها رو توی یه ظرف پرپر می کنن و به همراه شکلات ها میریزن رو سر مهمونا.
    ولی حتما واجب نیست این کارو بکنی.
    توی خیلی از مراسم ها هم بعضی ها نیت می کنن که اگه تا سال بعد حاجت گرفتن دسته گل ببرن.
    من چه سبزم امروز

عسل 10266 آواتار ها
    عسل
    میزان امتیاز
    13
    پسند شده
    378
    پسند کرده
    1206

نقل قول نوشته اصلی توسط ????
    سلام دوستان
    من تمام صفحات رو خوندم اما جوابمو نگرفتم لطفا راهنمایی کنید

واسه سفره حضرت فاطمه دقیقا چه چیزهایی لازمه؟ توی کل صفحات فقط کاچی رو نوشته بودند دوستان میخوام ببینم دیگه چه چیزهایی هست؟
    در ضمن اگه دوستان ایده هایی واسه سفره حضرت فاطمه دارن بهم بن ممنووووووووووووون میشم

یه سوال دیگه:
    کسی میدونه چرا میگن زن حامله نباید سر سفره حضرت فاطمه باشه؟
    آخه من چند تا از اقوام نزدیکم باردار هستن نمیتونم که بهشون بگم نیاین
    چیکار کنم به نظرتون ؟
    سلام عزیزم نذرتون قبول باشه منم هر سال شهادت حضرت زهرا سفره دارم ولی امسال قسمت نشد برای سفره حضرت زهرا من کاچی می زارم لقمه نون و پنیر و خرما و یک سال اش نذر جدا داشتم گذاشتم البته واسه سفره نبود و یه سالم اجیل مشکل گشا نذر داشتم ولی ثابت سفره همون دو تاست دیگه گل و شمع و قران و این چیزها هم به سلیقه خودتون بستگی داره برای لقمه ها هم میتونید از این جای ساندویج های زر ورقی اسمشو نمی دونم از یه بار مصرفی ها بگیرید و با روبان سبز وسفید تزیین کنید موفق باشی عزیزم

خدایا نگویم دستم بگیر
    عمریست گرفته ای
    مبادا رها کنی

fahim68 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    3
    کالاهای من
    1
    میزان امتیاز
    150
    پسند شده
    13821
    پسند کرده
    14510

ویترین مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ????
    سلام دوستان
    من تمام صفحات رو خوندم اما جوابمو نگرفتم لطفا راهنمایی کنید

واسه سفره حضرت فاطمه دقیقا چه چیزهایی لازمه؟ توی کل صفحات فقط کاچی رو نوشته بودند دوستان میخوام ببینم دیگه چه چیزهایی هست؟
    در ضمن اگه دوستان ایده هایی واسه سفره حضرت فاطمه دارن بهم بن ممنووووووووووووون میشم

یه سوال دیگه:
    کسی میدونه چرا میگن زن حامله نباید سر سفره حضرت فاطمه باشه؟
    آخه من چند تا از اقوام نزدیکم باردار هستن نمیتونم که بهشون بگم نیاین
    چیکار کنم به نظرتون ؟
    اصلی ترین چیزی که توی سفره ی حضرت فاطمه هست کاچی هستش. خرما و نون و پنیر و سبزی هم میذارن و بعضی ها حلوا
    اینکه زن باردار سر چنین سفره ای نباشه هم خرافاته. خرافات دیگه ای برای این سفره هست اینکه مرد ها از هیچ کدوم از خوردنی های این سفره نخورن چون اگه بخورن به زندان میرن و ...
    هیچکدوم سندیت نداره
    ان شاالله نذرتون قبول باشه
    من چه سبزم امروز

eshgheasemani آواتار ها
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    730
    پسند کرده
    1075

سیندرلا جان عزیزم نه تو مولودی حلوا و خرما نمیذارن.

مادر من چون مادر بزرگ پدریم فوت شدن و فی سابق با ذوق و شوق خاصی تو این مولودی شرکت میکردن . به خاطر اینکه یادی از ایشون بشه هرسال حلوا و خرما هم میذاریم. ولی برای مولودی مرسوم نیست .

دوستای گل کسی ایده ای نداشت برای تزیینات ی که تو صفحه قبل گذاشتم؟ اگر لطف کنید تصویری برام بذارید خیلی ممنون تون میشم.

برای روی قند ی که به عنوان تبرک در اخر مجلس مهمونا با خودشون میبرن - سبزه - حنا - و تزیینات سقف و دیوار ازتون کمک میخوام . فرصت خیلی کمی دارم. برای قند اگر بخوام با رویال کار کنم چه طرحی روش بزنم . با توجه به اینکه تم مولودی امسال رو رنگین کمان انتخاب کردم.

و اینکه بسته بندی شکلاتایی که به مهمونا میدیم چه شکلی باشه؟ خودم میخواستم لیوانای رنگی بگیرم و داخل لیوان بریزیم . یا داخل تورای رنگی . حالا چه ایده ای شما پیشنهاد میدین ؟

ممنون از راهنماییا تون. خیلی استرس دارم که دست تنها از عهده کارا بر بیام. حدودا 4روز وقت دارم برای تزیینات.

صفحه 16 از 38 نخستنخست ... 61314151617181926 ... آخرینآخرین
  • بانک بند ناف