نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree2105Likes

موضوع: سفره های مذهبی

نمایش نتایج: از 113 به 120 از 302
صفحه 15 از 38 نخستنخست ... 51213141516171825 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    18
    پسند کرده
    0

Re: سفره های مذهبی

نقل قول نوشته اصلی توسط setareye soheil
    دوستان من برای ولادت امام جواد مولودی دارم (دوشنبه س) حدود 120 نفر مهمون دارم (همه خانوم)
    اگه میوه تو یه بار مصرف بزارم اشکال داره یا تو بشقاب چینی باشه؟
    اول شربت و شیرینی بدم و اخرش میوه و چای ، خوبه به نظرتون
    بعد میخوام یه یادگاری بدم به مهمونا سال گذشته شکلات تو تور پیچیدم امسال اگه بخوام متفاوت باشه چی خوبه؟

قبول باشه عزیزم
    به نظر من با تعداد مهمونایی که شما دارین اگه تو ظرف یکبار مصرف ندید خیلی شلوغ و ریخته پاش میشه پس همون یکبار مصرف ها مرتب تره

واسه هدیه هم من سال گشته واسه تولد امام رضا با مقوا رنگی یک مستطیل 12 در 6 با قیچی زیگزال بریدم بعد داخلش رو یک حدیث از ایشون نوشتم ( با خودکار طلایی) بعد مقوا رو تا کرم جوری که نوشته ها به سمت داخل باشن ، در نهایت هم بایک روبان طلایی نیم سانتی یک شکلات منگنه کردم وکارت رو با پانچ سوراخ کردم و روبان رو از داخلش رد کردم و توی یک سبد که با تور تزیین شده بود گذاشتم
    امیدوارم خوب توضیح داده باشم
    التماس دعا

2. بانک بند ناف
    fahim68 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    3
    کالاهای من
    1
    میزان امتیاز
    149
    پسند شده
    13819
    پسند کرده
    14510

ویترین مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط setareye soheil
    دوستان من برای ولادت امام جواد مولودی دارم (دوشنبه س) حدود 120 نفر مهمون دارم (همه خانوم)
    اگه میوه تو یه بار مصرف بزارم اشکال داره یا تو بشقاب چینی باشه؟
    اول شربت و شیرینی بدم و اخرش میوه و چای ، خوبه به نظرتون
    بعد میخوام یه یادگاری بدم به مهمونا سال گذشته شکلات تو تور پیچیدم امسال اگه بخوام متفاوت باشه چی خوبه؟

دوست خوبم از اون جایی که مامان من مداحی می کنن, خیلی مولودی یا روضه میریم، توی مهمونی هایی با تعداد بالا مثل مهمونی شما، اکثر میزبان ها، میوه، شیرینی یا کیک(از این کیک های بسته بندی شده) و یک آبمیوه رو به همراه چند تا شکلات که جدا بسته بندی کردن، توی ظرف های یه بار مصرف می ذارن و جلوی در می ایستن و هر مهمونی که میاد بعد از خوشامد گویی ظرف رو میدن دستش که اگه دوست داشت همون جا میل کنه و اگه دوست نداشت با خودش ببره خونشون.
    اگه خواستی این کارو بکنی حتما یادت باشه که چاقوی یه بار مصرف و نمک (در صورتی که میوه هایی مثل گوجه سبز و خیار داری) هم توی ظرفات بذاری.
    وسط برنامه و تقریبا آخراش هم که خانوم مولودی خوان یا خود میزبان، شکلات و نقل و گل می پاشه روی سر مهمونا.
    چایی با تعداد مهمون های بالا و کمبود جا (معمولا چون خونه ها اونقدر بزرگ نیست که 120 نفر بخوان به راحتی توش جا بشن) معمولا سرو نمیشه و بعد از اینکه مراسم تموم شد و نصف مهمون ها که برای رفتن عجله دارن، رفتن، می تونی برای خودمونی تر ها چایی بیاری.
    برای یادگاری چیزی که فاطمه جون گفت خیلی عالیه فقط اینو بهش اضافه کنم که می تونی روی کارت ها شماره بزنی (همون جایی که حدیث رو نوشتی) و آخرش از بین شماره ها قرعه کشی کنی و به کسی که شماره ی قرعه کشی با شماره ی کارتش یکی بود یه جایزه ی مجزا(مثلا یه قران کوچیک یا یه کتاب مذهبی درباره ی زندگی ائمه و ...) بدی. این کار هم جذابیت بیشتری داره و همین اینکه باعث میشه همه متوجه کارت های حدیث بشن و حداقل یه بار (وقتی که دارن شماره ی کارت خودشون رو میبینن) حدیث نوشته شده رو بخونن. برای این کار هم حتما قبلش با خانوم مولودی خوون هماهنگ باش که قبل از پایان مراسم قرعه کشی کنید.
    امیدوارم که نذرتون قبول باشه
    من چه سبزم امروز
    و چه اندازه تنم هوشیار است
    نکند اندوهی، سر رسد از پس کوه...

fahim68 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    3
    کالاهای من
    1
    میزان امتیاز
    149
    پسند شده
    13819
    پسند کرده
    14510

ویترین مدال ها

[quote=*سیندرلا*]
    نقل قول نوشته اصلی توسط "*سیندرلا*":1co8sc8e
    دوستان به امید خدا روز نیمه شعبان مجلس مولودی دارم البته اینم بگم که اولین بار هست که میخوام تو خونم مولودی بگیرم
    ممنون میشم که در مورد پذیرایی و اینکه چه چیزهایی لازم هست و باید چه طور باشه راهنماییم کنین ؟
    دوستان منتظر راهنماییهاتون هستم [/quote:1co8sc8e]

دوست خوبم بستگی داره به اینکه شما بخواهید چه مقدار هزینه کنین و چقدر مهمون داشته باشین.
    معمولا برای مولودی ها، میوه، شیرینی، شکلات به مقدار فراوان و شربت سرو میشه
    بعضی خانوم ها کیک هم سفارش میدن.
    خونه رو تزئین کنید، اگه یه دسته گل هم برای روی میز بخرید خیلی خوب میشه.
    اگه تعداد مهمون هاتون کمه. می تونین توی بشقاب های چینی و آرکوپال پذیرایی کنین. اولش با شیرینی و شربت و اخرش با میوه
    ولی اگه تعداد مهمونا زیاده همه رو بذارید توی ظرف یه بار مصرف و وقتی که وارد خونه میشن بهشون بدید.
    من چه سبزم امروز

mosafer آواتار ها
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    14142
    پسند کرده
    13852

نقل قول نوشته اصلی توسط *سیندرلا*
    دوستان گلم
    ان شاالله برنامه مولودی من برای روز نیمه شعبان قطعی شد لیست پذیراییم به این صورت شده : البته با کمک دوست عزیزم فهیم جون که راهنمایی کردن مهمونام بین 70 تا 100 نفر هستن:
    شربت و شیرینی در بدو ورود
    میوه هم میخوام سه مدل بگیرم و داخل ظرفهای یکبار مصرف بذارم
    ژله تک نفره هم داخل هر ظرف میوه یه دونه بزارم به همراه کارد و قاشق و ... یکبار مصرف
    کیک هم ان شالله میخوام سفارش بدم
    شکلات هم که حتما هست
    فقط دو تا سوال داشتم چون ساعت مولودیم 6 تا 8 هست به نظرتون اگر ساندویچ الویه هم بدم خوب هست یا نه ؟ که از قبل داخل نان آماده و سلفون کشی کنم و در انتها پذیرایی
    دوم اینکه تزئینات منزل به چه صورت باشه بهتره ؟
    ممنون میشم از دوستانی که تجربشو دارن راهنماییم کنن
    سلام عزیزم راستش من تا حالا خودم مراسم نگرفتم ولی مراسم زیاد رفتم
    همه چیزایی که گفتی خوبه ولی به نظرم الویه دیگه زیاده چون کیک هم هست دیگه الویه زائده مگه بدی ببرن که اونم لزومی نداره یعنی کلا باب نیست این کار تازه ژله رو هم حذف کنی هیچ اتفاقی نمیفته یعنی اونم زیادیه
    مهم توی جشن نیمه شعبان فضای جشنه یعنی سخنرانی و مداحی خوب مهمه و شکلات هم زیاد باشه خوبه
    کاری که همه خیلی دوست دارن اینه که یه قسمت از مداحی روی سر مردم شکلات بریزن در حالی که گلای زیر طبیعی هم قاطیش باشه که مردم به عنوان تبرک میبرن معمولا البته حواستون باشه مخ ملت رو متلاشی نکنید ولی در کل خیلی هیجان انگیزه و من از بچگی از این کار خیلی خاطره خوب دارم
    معمولا توی وان لحظه ما این شعر رو میخونیم
    شیعیان بیارید گل دسته دسته
    که مهدی تو دامن نرجس نشسته
    در اخر مراسم هم اگر یه حدیث کسا بخونید عالیه و یه حالت استغاثه به حضرت مهدی داشته باشید
    و از همه مهم تر همه رو دعا کنید از جمله منو و خانوادمو
    موفق باشی دوست من
    اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

sara24 آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    798
    پسند کرده
    415

نقل قول نوشته اصلی توسط *سیندرلا*
    دوستان گلم
    ان شاالله برنامه مولودی من برای روز نیمه شعبان قطعی شد لیست پذیراییم به این صورت شده : البته با کمک دوست عزیزم فهیم جون که راهنمایی کردن مهمونام بین 70 تا 100 نفر هستن:
    ژله تک نفره هم داخل هر ظرف میوه یه دونه بزارم به همراه کارد و قاشق و ... یکبار مصرف
    شکلات هم که حتما هست
    فقط دو تا سوال داشتم چون ساعت مولودیم 6 تا 8 هست به نظرتون اگر ساندویچ الویه هم بدم خوب هست یا نه ؟ که از قبل داخل نان آماده و سلفون کشی کنم و در انتها پذیرایی
    من خودم از این مراسم برگزار نکردم ولی یک دوست دارم که هر سال برگزار میکنه و ما هم میریم.برنامه اون که اینجوریه: اول شربت و شیرینی کمی بعد بستنی (چون این سال ها تابستون بوده گرمه و برنامه اون هم از ساعت 3-4 شروع میشه )بعد هم کیک مدل کعبه که اول میارن تو مراسم بعد میبرن تو آشپزخونه میبرن و پخش میکنن. میوه هم 3 جور تو یکبار مصرف با کارد و چنگال و دستمال کاغذی بسته بندی اواخر مجلس پخش میشه .بعضی ها می خورن و بعضی ها هم می برن.ساندویچ اولویه هم یا خودش درست میکنه یا سفارش میده بیرون براش درست میکنن و تو این نایلونای ساندویچ بسته بندی میکنه و با دوغ یا نوشابه آخرای مجلس پخش میشه.میوه و ساندویچ را خیلی ها میبرن.شیرینی و شربت و بستنی و کیک را می خورن.
    شکلات هم به وفور. گاهی مهمونا هم نذر دارن و میارن.
    البته عزیزم همه چی یکبار مصرف.لیوان شربت، بستنی لیوانی،پیش دستی و چنگال کیک یک بار مصرف، میوه هم تو ظرفای در دار یک بار مصرف.چون برای اون تعداد جور دیگه تو خونه امکانپذیر نیست و آدم خیلی اذیت میشه.تازه همینطوریش هم کلی زحمت داره.

fahim68 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    3
    کالاهای من
    1
    میزان امتیاز
    149
    پسند شده
    13819
    پسند کرده
    14510

ویترین مدال ها

[quote=*سیندرلا*]
    نقل قول نوشته اصلی توسط sara24
    نقل قول نوشته اصلی توسط "*سیندرلا*":5bqh3cu8
    دوستان گلم
    شکلات هم که حتما هست
    من خودم از این مراسم برگزار نکردم ولی یک دوست دارم که هر سال برگزار میکنه و ما هم میریم.برنامه اون که اینجوریه: اول شربت و شیرینی کمی بعد بستنی (چون این سال ها تابستون بوده گرمه و برنامه اون هم از ساعت 3-4 شروع میشه )بعد هم کیک مدل کعبه که اول میارن تو مراسم بعد میبرن تو آشپزخونه میبرن و پخش میکنن. میوه هم 3 جور تو یکبار مصرف با کارد و چنگال و دستمال کاغذی بسته بندی اواخر مجلس پخش میشه .بعضی ها می خورن و بعضی ها هم می برن.ساندویچ اولویه هم یا خودش درست میکنه یا سفارش میده بیرون براش درست میکنن و تو این نایلونای ساندویچ بسته بندی میکنه و با دوغ یا نوشابه آخرای مجلس پخش میشه.میوه و ساندویچ را خیلی ها میبرن.شیرینی و شربت و بستنی و کیک را می خورن.
    شکلات هم به وفور. گاهی مهمونا هم نذر دارن و میارن.
    البته عزیزم همه چی یکبار مصرف.لیوان شربت، بستنی لیوانی،پیش دستی و چنگال کیک یک بار مصرف، میوه هم تو ظرفای در دار یک بار مصرف.چون برای اون تعداد جور دیگه تو خونه امکانپذیر نیست و آدم خیلی اذیت میشه.تازه همینطوریش هم کلی زحمت داره.
    ممنون از راهنماییهات دوست عزیزم
    فقط کیک را اول مجلس پذیرایی می کنن یا آخر برنامه
    یعنی بعد از تمام شدن مولودی یا قبلش [/quote:5bqh3cu8]
    عزیزم می تونی جوری تنظیم کنی که وسط مولودی کیک رو بیارید، بعد خانوم مولودی خوون یه شعر متناسب بخونه و روی کیک هم می تونی فشفشه روشن کنین. بعد یکی از جمعیت که سید هست یا خود ِ مولودی خوون کیک رو به صورت نمادین برش بزنه و و در آخر از مهموناتون با کیک پذیرایی کنین.
    در مورد الویه و ژله و غیره هم باز بستگی به بودجه تون و افرادی که توی مولودی شرکت می کنن داره ولی کلا مراسم ائمه رو با توجه به ساده زیستی این عزیزان هر چه ساده تر برگزار کنین بهتره. (به خاطر اینکه یه وقت خدایی نکرده کس دیگه هم دلش نخواد مراسم بگیره و نتونه از پس الویه و ژله بربیاد و یه جورایی بدعت نشه که هرکس می خواد مولودی بگیره باید حتما الویه و کیک و ... بده به مهموناش. وگرنه خیلی هم خوبه که می خواید از مهموناتون به بهترین شکل پذیرایی کنین)
    من چه سبزم امروز

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

عزیزم منم 3 ساله برنامه مولودی نیمه شعبان تو خونمون میگیرم اولش با شیرینی و شربت پذیرایی میشن کیکو وسطای مجلس میاریم چون هوا گرمه ومهمونا هم زیادن کیک اب میشه در ضمن بچه ها ناخنک میزنن شکلات هم ازاول تا اخر مجلس هستش در اخر هم با میوه و کیک پذیرائی میکنم پارسال بستنی هم داشتم چون مهمونای من خیلی زیاد میشن سخته چون بعده مجلس باید فرشهاتو بدی بشورن در ضمن چون مادر شوهر عزیز بنده علاقهای به ظرف یه بار مصرف نداره من تو پیش دستی و لیوان پذیرایی مکنم کمک به محیط زیست. البته همه کمک میکنن .اضطراب نداشته باش خیلی خوش میگذره

عسل 10266 آواتار ها
    عسل
    میزان امتیاز
    13
    پسند شده
    378
    پسند کرده
    1206

شکلات هم که حتما هست
    ممنون میشم از دوستانی که تجربشو دارن راهنماییم کنن [/quote]
    سلام خانومی خدا قبول کنه ما هم فراموش نشیم محتاجیم به دعا خواهر من چند ساله که این روز رو جشن میگیره و ما هم پاس ثابت هستیم دیگه خواهر من اول با شیرینی و شربت پذیرایی میکنه بعد در طول مراسم شکلات و شکلات باران که هر سال خیلی ها نذر می کنن و خواهرم خیلی کم شکلات میگیرن چون مهمونها میارن و در آخر هم میوه دو نوع و یک عدد شکلات داخل این نایلون سلفونی ها و دورش رو ربان سبز می بندیم کیک هم تا حالا نداشته ولی امسال نذر کرده و می خواد بگیره کلا چون مهمونش خیلی زیاده و یه سال به 350 نفر هم رسید کلا به همین منوال میگیره برای تزیین هم هر دفعه یه جوری درست می کنیم یه سال تمش کلا سبز و سفید شد فوق العاده قشنگ شده همه سقف رو بادکنک سبز و سقید زدیم از این پشمالوهای سبز هم اسمشو نمی دونم از کناره ها اوردیم به سمت وسط و وسطش یه عالمه بادکنک سبز و سفید زدیم گوشه اتاق یه میز گرد بزرگ از این قد بلندا گذاشتیم و روش ساتن سبز انداختیم از این ساتن برق برقی ها روش یه گلدون بزرگ و یه عالمه رز سفید که البته هر سال یکی نذر داره و میاره به دیوارر ها هم پرچم های زرقی و برقی و سبز یا زهرا و یا اباصالح می زنیم خیلی با حال بود امسالم همینطور درست می کنیم موفق باشی عزیزم راستی کیکتم می تونی مثلا تصویری سفارش بدی اخه کعبه من خودم دلم یه جوری با چاقو بخواید ببرید ولی تصویری می تونی عکس یه گل نرگس بندازید و مثلا یه شعر قشنگ کوتاه از حضرت مهدی بندازید فکر کنم جالب بشه
    mami2gool این نوشته را پسندیده.

خدایا نگویم دستم بگیر
    عمریست گرفته ای
    مبادا رها کنی

صفحه 15 از 38 نخستنخست ... 51213141516171825 ... آخرینآخرین