نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree134Likes

موضوع: انواع فلفل-طرز تهیه پودر فلفل قرمز-پاپریکا و.. در منزل

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 22
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

انواع فلفل-طرز تهیه پودر فلفل قرمز-پاپریکا و.. در منزل

باران67 این نوشته را پسندیده.
    سعادتی که هیچ کس نمی تواند از شما بگیرد ،
    سعادتی است که کسی به شما نبخشیده باشد...

2. بانک بند ناف
    مدیر انجمن
    سامره آواتار ها
    سامره صفری
    میزان امتیاز
    200
    پسند شده
    6731
    پسند کرده
    3866

ویترین مدال ها

Red face ادویه ها !

گرد پاپریکا یه نوع فلفل قرمز شیرین و خوشرنگه که خارجکیا ازش استفاده میکنن،من از عطاریای اینجا که پرسیدم نداشتن بنابراین خودم درستش کردم با فلفل دلمه ای! راستش نمی دونم که خود پاپریکای این خارجکیا هم همین فلفل دلمه ایه یا نه اما من که به نتیجه مطلوبی از این روشام رسیدم :

1. فلفل دلمه ای های قرمز رو (من این سری از این مدلش خریدم،از هایپر) از بغل چاک بدید و تخم هاشو خارج کنید بعد بذاریدش توی هوای آزاد یا جای نور گیر یا بخاری یا شوفاژ یا ... حتی مایکرو (من امتحان نکردم اینو هنوز) تا خشک بشن،من یه تراس آفتاب گیر دارم میذارم اونجا ،یک هفته تا 10 روزم طول میکشه تا خشک شه بعد اینا رو بریزید تو آسیاب و از الک رد کنید،دوباره اضافیای الک آسیابو ... تا جاییکه یه مقدار میمونه و دیگه به صراطی مستقیم نیست (من اونم نگه میدارم بعضی جاها به درد می خوره مثل کره ی طعم دار )

میبینین چه خوشرنگه؟ راستی ظرف آسیاب رو همون لحظه بشویید لفا

اینم از اضافی هاش

2. یه کار دیگه هم باهاشون میکنم،اینکه میام اینارو رو گاز کبابی میکنم بعد سریع میندازم تو زیپ لاک و درشو میبندم،بعد براحتی پوستشون جدا میشه،حالا اینا رو پوره میکنم و به عنوان یه سس قرمز و تقریبا عطری ازش استفاده میکنم،مخصوصا خیلی به درد کسایی میخوره که طعم رب رو توی مرغ دوست ندارن! میتونن مرغ رو خوشرنگ و قرمز کنن بدون رب (ازاین عکس ندارم شرمنده)

نقل قول نوشته اصلی توسط p_mahnoosh نمایش پست ها
    سامره جون دستت درد نکنه من هم این پودر پاپریکا رو همینطور درست می کنم و تو غذاهای گوشتی ، ماکارونی و پیتزا و... ازش استفاده می کنم. تو خوراکهایی که با مرغ هم درست میشه ازش استفاده می کنم ( من مرغ رو با رب خیلی دوست ندارم). عطر و طعم جالب و خوشمزه ای داره.ممنون که گفتی.
    m1361, باران67 و Behjat این نوشته را پسندیده.
    هرکه خود داند
    و
    خدای دلش،
    که چه دردی ست
    در کجای دلش ...

#هواى_حوا

مدیر ارشد سایت
    heaven آواتار ها
    مریم م.
    نوشته های وبلاگ
    44
    میزان امتیاز
    103
    پسند شده
    10399
    پسند کرده
    1251

ویترین مدال ها

Re: ادویه ها !

پاپریکا رو از هایپر قسمت ادویه فروشی ها ( همونجا که ادویه باز میفروشن ) میتونین تهیه کنین.

پاپریکا یکی از فلفل های بومی ترکیه است که اونجا به اسم pul biber میشناسنش و بسیار محبوب و پرطرفداره، تقریباً تو تمام غذاهاشون و گاهی داخل کوکیز و نونها استفاده میکنن ، به زودی یک مطلب کامل در مورد فلفل ها قرار خواهیم داد.

نقل قول نوشته اصلی توسط poopoo نمایش پست ها
    پابریکا تند نیست فقط عطر فوق العاده ای به غذا می ده موقع سرخ کردن پیاز پابریکا را هم اضافه کنید من برای مرغ و گوشت و ماکارونی استفاده کردم خیلی راضیم از لحاظ مقدار هم بیشتر از ادویه های دیگه بریزید نترسید اصلا تند نیست همون فلفل دلمه ای قرمزه
    نقل قول نوشته اصلی توسط sara_behi نمایش پست ها
    مرسی هیون جون . من واقعا درمورد پاپریکا خیلی سوال داشتم . همیشه کانال " می شف " رو که نگاه میکنم تو غذاهاشون پاپریکا می ریزن که یه رنگ خیلی قرمز خیلی قشنگی به غذاهاشون می ده . اونطور که خودشون هم میگن مخلوط پاپریکا با پیاز سرخ شده تو روغن بوی خیلی خوبی داره . چندروز پیش من جامبالایا درست کردم که البته نجماجون زحمت کشیدن و براش یه تاپیک هم باز کردن . تو دستور اصلی پاپریکا بود که من چون نداشتم نریختم . به همین خاطر رنگ غذای من با اینکه از گوجه هم استفاده کردم مثل رنگ غذای اصلی نشد . ممنون از توضیحات خوبت . راستی پاپریکا رو تو بسته های آماده مثل ادویه ها نمی فروشن؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط hadis_azimi نمایش پست ها
    آخه اون پاپریکایی که توی می شف میریزه رنگ قرمز هم به غذا میده ولی من که از بیرون گرفتم رنگی به غذا نمیده تازه زیاد هم میریزم چون واقعا خوشمزست
    نقل قول نوشته اصلی توسط poopoo نمایش پست ها
    سارا جون با اجازه حدیث عزیز بگم که پابریکا اصلا تند نیست و اینکه تنها مارک بسته بندی ایرانی گلهاست.

[JUSTIFY]
    نقل قول نوشته اصلی توسط * ستاره *
    هیون جون این عکسی که گذاشتی برای فلفل پاپریکاست یعنی؟ترکیه ایها به این شکل فلفل البته سبزش میگن سیری...اگه اشتباه نکنم البته....فلفل های قرمزش و شبیه این عکس رو چند وقت پیش من گرفتم...ولی این فلفل تنده...من فریز کرده دارمش...ولی فلفل پاپریکا تند نیست اصلا و من به تازگی از هایپر خریدم...بیشتر عطر و بو داره...یعنی همون فلفل دلمه ای قرمز...
    [/JUSTIFY]

[JUSTIFY]ستاره جون ... من توضیحات سامره جون رو صفحه اول ندیده بودم .... فلفل پاپریکا همونیه که سامره جون عکسش رو گذاشته ... تقریباً شبیه فلفل کبابیه ولی در اندازه بزرگتر ... ( اندازه بادمجون رو تصور کن ) - شیرینه و اصلا تندی نداره و تو غذا هم معمولا به مقدار زیاد استفاده میشه و عطر و رنگ به غذا میده ولی برای تندی غذا استفاده نمیشه ... و معمولا زیاد هم پودرش نمیکنن. [/JUSTIFY][JUSTIFY]همین فلفل رو ازش رب هم درست میکنن به اسم biber salcasi که باز اونم تندی نداره .. فقط عطر و رنگ داره[/JUSTIFY][JUSTIFY]
    [/JUSTIFY]
    m1361 و Behjat این نوشته را پسندیده.
    چقدر دوست داشتنی هستند.. آدم هایی که شبیه حرفهایشان هستند....

"میلان کوندرا"

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

کالاهای من
    1
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    15
    پسند کرده
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط heaven
    پاپریکا رو از هایپر قسمت ادویه فروشی ها ( همونجا که ادویه باز میفروشن ) میتونین تهیه کنین.

پاپریکا یکی از فلفل های بومی ترکیه است که اونجا به اسم pul biber میشناسنش و بسیار محبوب و پرطرفداره، تقریباً تو تمام غذاهاشون و گاهی داخل کوکیز و نونها استفاده میکنن ، به زودی یک مطلب کامل در مورد فلفل ها قرار خواهیم داد.

هیون عزیزم این عکس فلفلی که گذاشتی دقیقا مال ترکیه است اما یه فرق اساسی با پاپریکا داره و آن هم اینه که این فلفل ته مزه تندی داره در صورتی که پاپریکا طعم شیرین داره.
    اپریکا ادویه ای اصالتا مجارستانی است که بخاطر رنگ زیبا و طعم فوق العاده اش شهرت جهانی دارد.در تهیه انواع خورشها و گولاشها و همچنین غذاهای گوشتی مثل مرغ و ماهی و ...استفاده میشود.

شخصا بسیار از این ادویه خوشم اومده و چون تو ایران ندیدم خودم همیشه تهیه می کنم.

مواد لازم:

فلفل دلمه ای قرمز ۶ تا ۷ عدد

روش تهیه:

فلفلها ی دلمه ایی قرمز را بشویید و قطعه قطعه کنید دانه های فلفل را جدا کنید و در بشقاب یا سینی بچینید.

سینی را روی شوفاژ،بخاری یا پنجره نور گیر قرار دهید و بین یک هفته تا ده روز زمان دهید تا کاملا خشک شوند.به دلیل دیر خشک شدن فلفل ها قطعاتتان هر چه نازکتر باشه بهتره.
    سپس آسیاب کنید و پس از الک کردن در ظرف مورد نظر بریزید.
    m1361 و Behjat این نوشته را پسندیده.

somayeh-b آواتار ها
    سمیه
    نوشته های وبلاگ
    7
    میزان امتیاز
    480
    پسند شده
    22320
    پسند کرده
    14687

من برای خودم پاپریکا درست کردم
    خیلی راحت
    یه سری فلفل دلمه ای قرمز چیدم خردکردم و تخم هاش رو درآوردم بعد خشک کردم و اسیاب کردم

اینم پودر شده اش تو آسیاب

واین هم یه شیشه پاپریکا از تولید به مصرف
    m1361, saeedeh mansoori, باران67 و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    السلام علیک یا اباعبدالله (ع)
    السلام علیک یا ابالفضل العباس (ع)

گیتار آواتار ها
    سعیده
    میزان امتیاز
    1232
    پسند شده
    20119
    پسند کرده
    12593

سبزیجات خشک

فلفل دلمه قرمز بادستگاه بعد هم پودر کردم. شد پودر پاپریکا عسیسم
    ...

sita-golam, kurosh1, m1361 و 3 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

والعصر ..........

گیتار آواتار ها
    سعیده
    میزان امتیاز
    1232
    پسند شده
    20119
    پسند کرده
    12593
    با میوه خشک کن

فلفل دلمه سبز که کمی قرمز رنگ شده بود نیم کوب شده،فلفل قرمز وزرد آسیاب شده بعد الک کردم البته عکسش برای قبل الک کردنه.
    ...

ویرایش توسط گیتار : ۱۳۹۲/۰۸/۲۹ در ساعت ۰۶:۱۰ بعد از ظهر
    sita-golam, kurosh1, m1361 و 3 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

والعصر ..........

ستاره سربی آواتار ها
    میزان امتیاز
    130
    پسند شده
    2992
    پسند کرده
    1092
    پاپریکا با دستور شف طیبه عزیز

تهيه پودر فلفل پاپريكا در خانه ~ کارگاه

نام: پاپریکا.JPG نمایش: 903 اندازه: 56.4 کیلو بایت
    kurosh1, m1361 و باران67 این نوشته را پسندیده.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین