نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree122Likes

موضوع: طرز تهیه گوجه خشک در منزل و کاربردهای آن

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 18
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

طرز تهیه گوجه خشک در منزل و کاربردهای آن

باران67 این نوشته را پسندیده.
    سعادتی که هیچ کس نمی تواند از شما بگیرد ،
    سعادتی است که کسی به شما نبخشیده باشد...

2. بانک بند ناف
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    94
    پسند کرده
    0

Re: روشهای خشک کردن میوه

گوجه رو چه شکلی خشک میکنن یه روز سامان گلریز توی برنا مه اش یه مدل گوجه خشک شده و البته خوابانده شده در روغن زیتون اورده بود که گفت واسه پیتزا و این جور غذاها استفاده میشه بهش میومد چیز جالب و خوش طعمی باشه یه کمی هم توضیح داد ولی من دیر رسیدم به توضیحات خشک کردنش

نقل قول نوشته اصلی توسط coffee نمایش پست ها
    رزماری عزیز من هم از گوجه فرنگی های خشک غرق در روغن طعم دار ، دارم ، میدونی همه گوجه ها ، نصفه هستند و بسیار خوشمزه که میشه به عنوان چاشنی در کنار هر نوع غذا میل کرد یا برای تهیه سسهای غذایی ازش استفاده کرد....مشکل اینجاست که روش خشک کردن نیمه گوجه فرنگی برام مجهوله چون در بازار گوجه فرنگی خشک شده به صورت اسلایسهای نازک هست و به صورت نیمه موجود نیست...!!؟؟

حالا هر یک از دوستان که این مشکل رو حل کنه میشه از این چاشنی درست کرد و لذت برد
    نقل قول نوشته اصلی توسط رزماری نمایش پست ها
    coffee جان فکر میکنید نصفه باشه کیفیت بهتری داره نسبت به اسلایس اینجوری لااقل یه مقدار گوشت گوجه هم داره

اماده خریدین و قیمتش رو اگه میشه بگین
    نقل قول نوشته اصلی توسط coffee نمایش پست ها
    رز ماری عزیز از ایران نخریدم و قیمتش به پول ما هر بسته 300گرمی تقریبا شد 8000 تومان..

یقینا اگه نصفه باشه بهتره ، چون با این گوجه ها یه سس فلفل درست کردم که وجود کمی گوشت گوجه بهش قوام خوبی داد.
    مطمئنا تا یه مدت دیگه این محصول هم به ایران میاد و شاید هم تا حالا اومده باشه ...میگردیم و در راه شکم از هیچ کوششی فروگذار نیستیم..!!
    نقل قول نوشته اصلی توسط baran80 نمایش پست ها
    والا ايني كه گفتي با روغن رو من نمي دونم. اما مامان من با يه روش سنتي اينكارو انجام ميده. گوجه رو از وسط نصف ميكنه بعد كمي نمك مي پاشه و توي آفتاب خشك ميكنه.بعد همونجوري هم ميشه خورد خيلي خوشمزه است. و ميتوني توي اسياب برقي پودرش كني بعد توي غذا مثلا توي ماكاروني با رب استفاده كني و خيلي خوشمزه ميشه
    نقل قول نوشته اصلی توسط روژان ج نمایش پست ها
    من دیدم برنامه شو ... اقدام هم کردم ... گفت که اول ورق کنید ... نه خیلی نازک ... بعد 12 ساعت جلوی پنکه بذارین ... بعد توی آفتاب ...

تو هواسردی این کارو کردم توی اتاق پنکه روشن کردم ... برخلاف غرولند شوشو!!!!

القصه ... بعد که به آفتاب رسید چندتاییش کپک زد!!!!!!!1

مطمئنا کار من ایراد داشته ... فک کنم هنو باید می موند جلوی پنکه !!!!

بنظرمن به علافیش نیرزید!!!! واسه تابستون خوبه که کولرروشنه دائم + آفتاب داغ بیرون!!
    راز عشق ورزیدن به هر چیز درک این جمله است :
    شاید از دست برود

zeitoon2 آواتار ها
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    1745
    پسند کرده
    684
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mitra F نمایش پست ها
    زهرا جان ممنون بابت توضیحاتت.اتفاقا با پست شف طیبه وسوسه شدم که گوجه خشک درست کنم.البته واسه اونم کاربرد زیادی بلد نیستم.فقط برای نون باترمیلک که شف طیبه دستورشو گذاشته بود استفاده کردم و بقیش مونده میترسم خراب شه.کاربرد دیگه ای داره بگین استفاده کنم.ممنون.
    پیاز رو شما خودتون خشک میکنین؟میشه دقیقا توضیح بدین چجوری؟یا اگه لینکش هست بزارین برام.ممنون میشم.البته حتما آمادش از احظ ترد بودن بهتر از خونگیشه اما تبریز من ندیدیم جایی بفروشن.
    یه وقت گوجه فرنگی های خشکتون رو دور نریزین! با اسیاب پودر کنین توی سوپ فوق العاده است.اگر هم خدایی نکرده مریض دارین به جای رب توی غذاهای دیگه هم میتونین بریزین فقط خیلی رنگ نمیده اما اگه گوجه اش خوب بوده باشه طعمش تو غذا محشره.خراب هم نمیشه به این زودیها.پیاز خشک رو هم میتونین تو روغن تفت بدین بعد درش رو بزارین یک کم نرم بشه از پیازداغ هم خوشمزه تره.

نقل قول نوشته اصلی توسط عروس ملوس نمایش پست ها
    عزیزم بیشتر تو غذاهای نونی ( خمیری) کاربرد داره ..تو پیتزا و ......من تو پیتزا رختم ابین دفعه به جای گوجه فرنگی تازه خوب بود ..شف طیبه باهاش یه نوع پستو هم درت کردن

بلور یخ آواتار ها
    میزان امتیاز
    30
    پسند شده
    1902
    پسند کرده
    546
    سلام دوستای نازم اینم گوجهدهایی که خشک کردم مزش متفاوت و رنگش مخملیه دوستشون دارمنام: 20150125_101428.jpg نمایش: 2763 اندازه: 96.0 کیلو بایت
    m1361 و باران67 این نوشته را پسندیده.
    ​الهی مرا ان ده که ان به

مدیر انجمن
    باران67 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    898
    میزان امتیاز
    2021
    پسند شده
    86491
    پسند کرده
    75734

ویترین مدال ها

میوه خشک

گوجه خشک
    :

گوجه خشک هم بیشتر برا داخل غذاها استفاده میکنم

از این گوجه ها در موارد بیشماری می توان استفاده کرد. این گوجه را می توانید درست کنید و درظرف در بسته در یخچال نگهداری کنید و هر زمان نیاز دارید از آن در غذا های مختلف و به عنوان مکمل غذایی استفاده کنید.
    این گوجه ها در اغلب غذاهای اروپایی و به خصوص غذاهای ایتالیایی استفاده می شود و طعم بسیار خوبی به غذا می دهد.
    همچنین در برخی نان ها و مافین های غذایی کاربرد دارد
    میتونین تو هر غذایی که رب میزنین ،استفاده کنین
    و یا اینکه کلا به جای رب استفاده کنین.
    داخل پیتزا،سوپ،ماکارونی،استامب ولی،آبگوشت و.. میتونین به صورت پودر شده و یا چیپسی استفاده کنین.

عطر فوق العاده خوبی داره
    توضیحات کامل تر از نحوه ی تهیه در این لینک:

چیپس میوه-روشهای خشک کردن میوه در منزل
    saeedeh mansoori و m1361 این نوشته را پسندیده.

آتامان آواتار ها
    آتامان
    میزان امتیاز
    938
    پسند شده
    25503
    پسند کرده
    20924
    خوب بنده چون قرار بود عید مسافرت باشم احتمالا طولانی قبل عید هرچی تو خونه مونده بود خشک کردم و پودر کردم که تا از مسافرت برمیگردم خراب نشه البته تاجایی که تونستیم تازه تازه خوردیم هااااا ولی خوب دیگه

اول گوجه حدود 20کیلو گوجه برامون آورده بودن یک قسمتش را گیواس اینجا نوشتم خيار شور - خيار شور آمريكايي ( گوجه که مثل خیار شور درست میشه نمیدونم اسم دیگه اش چی میشه ) درست کردم وبقیه اش را هم بعد شستن از وسط دوقسمت کردم نمک پاشیدم چیدم توی سبد و گذاشتم در هوای آزاد ون ور آفتاب تا کاملا خشک بشن بعد که اینجوری شد

کمی خشک شده را برای ابگوشت و غیره برداشتم بقیه اش را هم با آسیاب پودر کردم که عجب عطری داره به به

❤ خورش هویج ❤

ویرایش توسط آتامان : ۱۳۹۴/۰۱/۳۰ در ساعت ۰۳:۰۶ بعد از ظهر
    m1361, * منصوره *, ترنم63 و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

آتامان آواتار ها
    آتامان
    میزان امتیاز
    938
    پسند شده
    25503
    پسند کرده
    20924
    نقل قول نوشته اصلی توسط مریم.ع نمایش پست ها
    آتامان جون 2تا سوال:
    1-پودر گوجه رو برا چی استفاده می کنی؟
    2-گیواس چیه؟
    مریم جون پودر گوجه را در اکثر غذا ها میشه استفاده کرد از انواع سوپ و خورش و...... عطر خوب میده

نقل قول نوشته اصلی توسط پاک سیما نمایش پست ها
    سلام ببخشید گیواس چیه؟ تا حالا نشنیدم
    پاک سیما جون منظور از گیواس هم این خيار شور - خيار شور آمريكايي هست گوجه که مثل خیار شور درست شده
    ❤ خورش هویج ❤

باران67 و * منصوره * این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    23
    پسند شده
    557
    پسند کرده
    293
    گوجه فرنگی خشک شده به روش خانم گل آور شبکه تهران ..
    سینی فر فویل کشیدم..فر با آخرین درجه روشن کردم بعداز ی ربع فر خاموش کردم و گوجه که حلقه ای برش زدم و داخل فر گذاشتم..این کار 3 بار تکرار کردم و نصف روز زیز نور آفتاب گذاشتم تا کامل خشک بشه و بعد آسیاب کردم
    m1361 و باران67 این نوشته را پسندیده.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
  • کلمات کلیدی این موضوع