نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree134Likes

موضوع: از پوشک گرفتن بچه و آموزش لگن(کی و چگونه؟)

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 454
صفحه 1 از 57 123411 ... آخرینآخرین
    مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    173
    پسند کرده
    0

از پوشک گرفتن بچه و آموزش لگن(کی و چگونه؟)

شاید این مسئله دغدغه خاطر بسیاری از مادران عزیز باشه (برای من هم اینگونه بود)اما داشتن اطلاعات مفید در این زمینه میتونه کمک بزرگی برامون باشه.
    در کتاب همه کودکان تیزهوشند اگر...مطلبی خواندم که عینا منتقل میکنم:
    "هیچ دو کودکی کنترل ادرار را در یک سن بدست نمی آورند.زمان واقعی آن هنگامی است که کودک آماده باشد.منظور از آماده بودن زمانی ست که مغز,اعصاب و عضلات به اندازه کافی رشد کرده باشند.به ندرت ممکن است قبل از سن 15 تا 18 ماهگی اعصاب تکامل یافته باشند وعضلات به آنها پاسخ دهند.بنابراین به خاطر کودکتان قبل از این سن انتظار نتایج مهمی از نشستن روی لگن نداشته باشید.
    اگر مصمم باشید آموزش لگن را از سن پایین شروع کنید احتمال بروز مشکلات بیشتر است."
    به نی نی 9 ماهه زور نکنید!!
    کنترل مدفوع معمولا قبل از کنترل ادرار حاصل میشود ولی زمان بدست آوردن آن متغیرتر است.بعضی کودکان به خصوص پسرها ممکن است تا پس از دو سالگی هیچ نشانه ای از کنترل آن نشان ندهند.این موضوع نشان میدهد که محدوده طبیعی برای زمان بدست آوردن کنترل مدفوع چقدر وسیع است.
    بنابراین نقش شما این است که اجازه دهید کودکتان با سرعت خاص خودش رشد کند و هر وقت موفق شد تمیز بماند او را تحسین کنید و اگر خود را کثیف کرد جار و جنجال راه نیندازید.
    Whoever is happy will make others happy

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    22
    پسند کرده
    0

Re: آموزش لگن(کی و چگونه؟)

بهراد ابان 2 سالش ميشه .من حدود 2-3 ماهي هست دارم روش كار ميكنم ولي فقط وقتي ج ي ش داره ميگه اونم فكر كنم بخاطر آب بازي كردن بعدش ميگه
    ولي براي پ ي پ ي وقتي كرد تازه ميگه مامان پ ي پ ي كردم
    ولي نميدونم چرا قبلش ميره يه جايي قايم ميشه هر وقت ميبينم جلو چشمم نيست بايد حدس بزنم چيكار ميكنه
    اگه ماماناي ديگه راه بهتري بلدن خوشحال ميشم راهنمايي كنن
    نقل قول نوشته اصلی توسط homa2
    arta جون
    اینها کاملا طبیعی ست و بچه ها در ابتدا حتیحاضر به نشستن روی لگن هم نیستن.وقتی علائمی مثل قایم شدن یا فشار اوردنبه خودش و مثلا قطع فعالیت یا بازی رو میبینی,رو لگن بزارش.معمولا ابتداکنترل مدفوع بدست میاد بعد ادرار,این رو هم شنیدم که دختر ها زودتر ازپسرها یاد میگیرن.اما بلاخره یاد میگیره,نگران نباش.
    dokhmal2 این نوشته را پسندیده.
    .... با بهترين آرزوها

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    173
    پسند کرده
    0

به نظر من بهترین زمان برای یاد دادن وقتی است که کودک برای مدت نسبتا طولانی خشک میمونه مثلا بعد از خواب نیمروز پوشکش خشکه.
    zohresaravani و dokhmal2 این نوشته را پسندیده.
    Whoever is happy will make others happy

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    43
    پسند کرده
    0

سلام دختر من 15 ماهشه ولی پمپرس میبندم همش به فکر اونم که روزی که میخوام باز بزارمش چقدر سختمه همش میترسم رو فرشا جیش کنه یا خودشو کثیف کنه انقد از این حالتا بدم میاد میخوام تا 2 سالش تموم نشده بازش نکنم
    نقل قول نوشته اصلی توسط homa2
    arta جون
    اینها کاملا طبیعی ست و بچه ها در ابتدا حتیحاضر به نشستن روی لگن هم نیستن.وقتی علائمی مثل قایم شدن یا فشار اوردنبه خودش و مثلا قطع فعالیت یا بازی رو میبینی,رو لگن بزارش.معمولا ابتداکنترل مدفوع بدست میاد بعد ادرار,این رو هم شنیدم که دختر ها زودتر ازپسرها یاد میگیرن.اما بلاخره یاد میگیره,نگران نباش.
    zohresaravani این نوشته را پسندیده.

Mami Roham آواتار ها
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    296
    پسند کرده
    89

از پوشک گرفتن بچه

باسلام خدمت تمام مامانای مامی سایت
    حالا که پسرم یواش یواش داره دوساله می شه می خوام از پوشک بگیرمش ممنون میشم تجربیاتتون را بفرمائید .
    به نظر شمااز کجا و به چه شکلی باید شروع کنم .اینرا هم بگم که رهام من مهد می ره.
    zohresaravani این نوشته را پسندیده.
    MARYAM

Re: از پوشک گرفتن بچه

والا مامي رهام جان من بچه ندارم...ولي براي برادرزادم اين كتابه خيلي خوب و مفيد بود...يعني اسم اين كتاب كه ميومد و شروع ميكرديم به خوندن سريع ميرفت سراغ لگنش و مياورد وسط اتاقو مينشست روي لگن.:))))))))
    بعدم با عباراتي نظير بزرگ شدي...پنپرز مال ني ني كوچولوهاست...مسابقه ببينيم كي زودتر ميره دستشويي...هر كي زودتر بره ميبريمش پارك...به به چه دختر گلي و هر كي از راه ميومد تعريف و تمجيد كه ببينين خانوم ديگه پنپرز نداره

اونايي كه ني ني داريد بياين كمك
    من زماني زنده ام كه در يادها زنده بمانم.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    6
    پسند کرده
    8

Re: از پوشک گرفتن بچه و آموزش لگن(کی و چگونه؟)

سلام به همه دوستان عزیز نادیده ام.
    اگه اجازه بدین از تجربه بزرگ و موفق خودم براتون بگم. من دوتا دوقلوی پسر دارم. خیلی ها میگفتن ما بچه هامون رو زود از جیش گرفتیم و هی به من میگفتن زود این کار رو بکن. ولی من اصلا به بچه هام فشار نیاوردم. (برطبق آموزه های کتاب همه کودکان تیزهوشند اگر...) امیرحسین که کمی درشت تر بود در دو سال و پنج ماهگی بدون اینکه بهش چیزی بگم دیدم پوشک و پمپرزش خشک میمونه. صبح به محض اینکه از خواب بیدار میشد میبردمش دستشویی جیش میکرد و تا دفعه بعد که خودش میگفت میدیدم خشک خشکه. و ظرف یک هفته هر دو مورد ( جیش و پ ی پ ی) رو کنترل کرد و تا الان که 5 سال و نیمه هستن یک بار هم نه در رختخواب ونه جای دیگه جیش نکردن.
    اما میر رضا که کمی ضعیف تر بود تا 2 سال و 10 ماهگی پوشکی بود که کم کم اونم با دیدن تمیزی امیرحسین اول میگفت منو پوشک نکن ولی بعد که میدید خیس شده پوشکش و من هم بازش نمیکردم و حتی مجبورش هم نمیکردم . ظرف 3 روز از هردو مورد خلاص شد و خلاصه بدن کثسف کاری و نجس شدن خونه با آرامشی که بچه ها بدست آوردن نه شب ادراری دارن ونه مشکل دیگه.
    خلاصه کلام بذارین بچه ها خودشون بهتون زمان مناسب رو بگن و زیر دوسال اصلا این کار رو شروع نکنین. دختر دوست من قبل از دوسالگی و به اصرار از جیش گرفته شد ولی تا 1 سال بعد مرتب یا شورتش خیس بود یا خونه اشون.
    dokhmal2 این نوشته را پسندیده.
    رسیدن به بزرگترین آرزو، مهم نیست. مهم این است که آن آرزو، واقعاً چقدر بزرگ باشد.

ساناز مامان دانیال آواتار ها
    ساناز
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    33
    پسند کرده
    0

Re: از پوشک گرفتن بچه و آموزش لگن(کی و چگونه؟)

خب و اما از پوشک گیری بنده خودم به شخصه حاضر بودم سه بار طبیعی زایمان داشته باشم ولی این کار را نکنم برای همین تا سه سالگی این کار را نکردم البته هر از چند گاهی انجام میدادم ولی میدیدم امادگیش را نداره خلاصه بی خیال شدم تا بعد از تولد سه سالگی خیلی راحت خودش گفت و ........... خلاص البته بعد از یه مدت به دلیل بازیگوشی یه کوچولو از دستش در میره ولی خب خدا رو شکر تموم شد
    ارتا پسر منم موقع اون یکی یه جا قایم میشد همه بچه ها این جورین ظاهرا
    الارم خوبیه برای بردنشون
    بازم میگم بسپرین به خود بچه ها
    هیچ بچه 7 ساله ای با پوشک مدرسه نرفته خیالتون راحت
    ولی یه چیز مهم به نظر من پوشک مخصوصا تو مهمونی و بیرون اون هم با این دستشویی های مجهز ما راحت تر بود
    kimiya 7 و dokhmal2 این نوشته را پسندیده.
    اينجا ایران است....حوا بودن تاوان سنگيني دارد...

صفحه 1 از 57 123411 ... آخرینآخرین